Get Adobe Flash player
Останні новини

214Президент підписав Закон "Про засади державної регіональної політики"

01-03-2015

Детальніше

Тема тижня

3Мобілізація  є  законною

17-02-2015

Детальніше

Корисні посилання

36802-03-2015

«Вічна пам'ять та покій загиблим, честь і слава живим» - Руслан Шишка взяв участь у вшануванні пам’яті жертв Гути Пеняцької

 

З ініціативи Товариства «Гута Пеняцька», за підтримкм Генерального консульства Республіки Польща 28 лютого 2015 року на місці колишнього села Гута Пеняцька (Голубицька сільська рада) відбулись урочисті заходи з вшанування жертв трагічних подій 1944 року. Головною подією цього заходу стала спільна поминальна молитва біля пам’ятника загиблим мешканцям цього села, яку провели священнослужителі різних конфесій.
В урочистостях взяли участь і поклали квіти до пам’ятника голова Бродівської районної державної адміністрації Руслан Шишка, голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, Бродівський міський голова Анатолій Белей, Голубицький сільський голова Люба Крутяк, члени польської громади Львівщини, гості з Польщі, в тому числі, члени товариства «Гута Пеняцька», представники територіальних громад навколишніх сіл. 368 1
Виступаючи перед учасниками дійства, Руслан Шишка, зокрема, сказав: «Сьогодні ми вшановуємо пам'ять жертв, які окропили своєю кров’ю бродівську землю. Це час, коли пролилася кров мільйонів людей, адже змагалися між собою два найбільші в історії людства тоталітарні режими –комунізм та фашизм. З допомогою пропаганди, брехні і маніпуляцій Гітлер і Сталін змогли налаштувати вороже один до одного поляків і українців.
В результаті провокацій поневолені народи підносили зброю не проти гнобителів, а один проти одного. Ще довгі роки і після закінчення війни «совецька» комуністична машина нав’язувала свої стереотипи.
На жаль, на долю українців випали тяжкі випробування. За краще майбутнє за нас усіх заплатила Небесна Сотня, а нині українські військові і мирні жителі гинуть від рук зрадників і російських найманців на Донеччині й Луганщині.
Загроза перед агресором, біда та горе об’єднали українців та поляків. І сьогодні польський народ активно допомагає нам, українцям, за що ми і вдячні полякам. 75 років тому Польща прийняла на себе важкий удар агресора. Сьогодні історія повторюється: точиться кровопролитна війна на сході України».
На завершення свого виступу очільник району висловив переконання в тому, що в майбутньому прозвучить ще не одна спільна молитва українця та поляка за мир і спокій по обидва боки кордону і побажав миру, спокою та процвітання нашим державам.


21401-03-2015

 

Президент підписав Закон "Про засади державної регіональної політики"


Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про засади державної регіональної політики".

Закон №156-VIII, прийнятий Верховною Радою 5 лютого, визначає основні правові, економічні, соціальні, екологічні, гуманітарні та організаційні засади державної регіональної політики як складової частини внутрішньої політики України.

Закон створює законодавчу основу для реалізації нової державної регіональної політики, яка повинна охоплювати значно більше коло питань, ніж просто підтримка регіонального розвитку.

Зокрема, документ містить визначення мети, принципів та пріоритетів державної регіональної політики; державної стратегії регіонального розвитку; повноваження суб’єктів державної регіональної політики; визначає засади фінансового забезпечення та моніторингу реалізації державної регіональної політики.

Визначення рамок регіонального розвитку шляхом прийняття Закону про засади державної регіональної політики передбачено Порядком денним асоціації Україна – ЄС.

 


36901-03-2015

 

Міністр оборони України відвідав Львівський бронетанковий завод


Під час перебування з робочим візитом на Львівщині Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак відвідав Львівський бронетанковий завод, де поспілкувався із керівниками підприємств оборонного комплексу щодо модернізації та ремонту бронетехніки.

Під час спільної наради, яка пройшла на цьому держпідприємстві під головуванням очільника оборонного відомства, було обговорено низку питань. Зокрема, йшлося про проблеми на законодавчому рівні, питання фінансового характеру, стратегічних замовлень, а також щодо співпраці Міністерства оборони України та провідних підприємств оборонного комплексу.

Степан Полторак також оглянув виробничі цехи та ознайомився з потужностями заводу. Міністр мав бесіду із керівництвом та працівниками держпідприємства, під час якої обговорив подальші перспективи співробітництва.

"З боку Міністерства оборони України буде переглянуто порядок отримання та випробовування бронетехніки. Оскільки від того, наскільки буде міцною та надійною ця техніка, залежить безпека наших бійців на Сході", — наголосив Міністр оборони України.

 


37001-03-2015

 

У березні військовослужбовці Львівського гарнізону отримають нові оселі


У населеному пункті Солонка, що неподалік Львова, військовослужбовцям та членам їхніх родин невдовзі передадуть у користування 64 квартири у новому будинку, з яких 40 буде як службове житло, 12 — для учасників АТО, які отримали важкі поранення в боях та ще 12 — військовослужбовцям у порядку черги.

Під час візиту на Львівщину Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак особисто перевірив хід завершення будівництва нового багатоповерхового будинку для військовослужбовців Львівського гарнізону.

Очільник оборонного відомства звернув увагу будівельників на якість виконання робіт та облагородження території довкола.

Виконавці будівництва запевнили, що всі роботи буде завершено в першій декаді березня цього року.

Квартири передадуться новим власникам із центральним опаленням, сантехнікою, розвиненою інфраструктурою: неподалік облаштовано дитячий майданчик та автостоянку, планується також будівництво супермаркету. Цокольний поверх будинку відведуть під магазину продтоварів, перукарню та аптеку. Загалом новоселам доведеться вкласти мінімум коштів для того, аби заселитися в нове житло.

На урочисте відкриття новобудови будуть запрошені мас-медіа, громадськість та керівництво Міноборони.

 


10628-02-2015

 

Близько 70 тисяч українських сімей із дітьми до трьох років отримають щомісячну доплату


Уряд України встановив щомісячну доплату розміром 250 гривень для малозабезпечених сімей із дітьми до трьох років. Про це в суботу, 28 лютого, на засіданні Уряду України повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Загальна кількість таких родин, за словами Глави Уряду – близько 70 тисяч.

Арсеній Яценюк підкреслив, що соціальний захист громадян є ключовим пріоритетом «через економічну ситуацію, яка безпосередньо прив’язана до війни і до військових дій»: «Дуже хотілося б, щоб ми вже в цих змінах до бюджету провели підвищення заробітних плат і пенсій. Але на даному етапі в країні немає цього ресурсу, оскільки весь ресурс відправляється на оборону, безпеку, армію, танки, зброю, на укріплення лінії безпеки, будівництво державного кордону», - підкреслив він, наголосивши, що 90 мільярдів гривень, передбачені Урядом в Державному бюджеті на оборону - 5,2% від валового внутрішнього продукту – «це взагалі безпрецедентна сума за історію країни».

«Далі все залежатиме від того, як буде розвиватися економічна ситуація, яка безпосередньо залежить від війни. Зупинка війни і зупинка російської військової агресії і далі поступові зміни, поступові реформи й фінансова підтримка будуть нам давати додаткове повітря, щоби почати дихати країні і щоби економіка давала додаткові доходи, які будемо також розподіляти на соціальні потреби», - підкреслив він.

«Коли ми побачимо, що наші оптимістичні прогнози будуть справджуватися, Уряд буде додатково розглядати питання щодо фінансового і соціального забезпечення малозахищених верств населення», - додав Арсеній Яценюк.

 


37128-02-2015

 

Якщо терористи не виконуватимуть вимог мирного плану, важке озброєння буде повернено на позиції – Степан Полторак


Про це повідомив Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак під час перебування у Львові.

Очільник оборонного відомства відзначив, що силами АТО розпочато виконання умов мінських домовленостей — відведення важкого озброєння. Проте, якщо терористи не виконуватимуть вимог мирного плану, озброєння може бути повернено на позиції в рекордно короткі терміни.

 


37228-02-2015

 

Понад 200 молодих офіцерів львівської Академії сухопутних військ поповнили лави Збройних сил України


Сьогодні, 28 лютого, в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся достроковий випуск молодих офіцерів та молодших командирів. Участь в урочистостях взяв міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак. Привітати випускників також прийшли голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова облради Петро Колодій, міський голова Андрій Садовий, ректори навчальних закладів, керівники силових структур.

Цьогоріч військовий виш підготував 207 фахівців. П’ятеро лейтенантів завершили навчання із золотою медаллю, а ще 32 молодих офіцери отримали дипломи з відзнакою.

Під час урочистостей генерал-полковник Степан Полторак вручив відмінникам освіти дипломи та відзнаки. Викладачам академії він також вручив відзнаки Міноборони.

Міністр подякував випускникам за мужність і честь, яка є у кожного українського воїна. «Ворог сьогодні стоїть на порозі і прагне завоювати нашу землю. І ми повинні відстояти свою державу та незалежність», - наголосив керівник оборонного відомства.

Степан Полторак також зазначив, що випуск молодих офіцерів вперше відбувається достроково у зв’язку з необхідністю підвищити обороноздатність нашої держави.

«Ми вимушені сьогодні проводити дострокові випуски по всіх українських війкових вишах, де випускаються сотні лейтенантів. Після цього вони направляються в навчальні центри до мобілізованих, які вже проходять навчання. Там молоді офіцери пройдуть бойове злагодження та вишкіл, і тільки після цього виконуватимуть військові завдання», - розповів він.

«Кожен молодий фахівець пройде курси та додаткові заняття. Недосвідченого офіцера ніхто відправляти в зону АТО не буде», - запевнив Степан Полторак.

За словами командування Академії сухопутних військ, прискорена підготовка офіцерів не вплинула на їхній професійний рівень і всі необхідні знання та навички вихованці вишу отримали. Серед них – кваліфіковані командири механізованих і танкових підрозділів, офіцери-артилеристи й ракетники, військові інженери, фахівці по роботі з особовим складом та військові диригенти.

 


37427-02-2015

 

Оголошено конкурс на розробку логотипу заповідника «Розточчя»


Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Олексій Балицький на координаційній раді біосферного заповідника «Розточчя».

Він додав, що Програмою соціально-економічного розвитку Львівської області на 2015 рік також передбачено фінансування видання науково-популярного довідника про біосферний заповідника, до якого увійдуть природоохоронна, рекреаційна тематики, питання землекористування, ведення сільського та лісового господарства.

За підсумками засідання, члени координаційної ради вирішили внести пропозиції щодо менеджмент-плану та угоди про співпрацю української та польської сторін щодо продовження роботи по створенню міжнародного біосферного резервату «Розточчя», які має розглянути департамент.

Довідка:

Основна функція біосферного резервату «Розточчя» полягатиме у збереженні генетичних ресурсів, видів, екосистем та ландшафтів. Сприянні відродження традиційних ремесел, народних промислів, а також пропаганду невиснажливого природокористування. Підтримку вирощування екологічно чистої сільськогосподарської продукції та збереження історико-культурної спадщини, проведення еколого-освітньої діяльності й розвиток «зеленого» туризму.

 


27-02-2015419

 

Винних у продуктовому ажіотажі виявить Антимонопольний комітет та прокуратура

Про це сьогодні йшлося на зустрічі голови ОДА Олега Синютки з керівниками найбільших торгових мереж області.

За його словами, в області і в Україні немає проблем із постачанням продуктів, є проблеми із логістикою і недостойним для нинішнього часу бажанням заробити. "Це нечесно по відношенню до людей. Бо в такій ситуації найбільше страждають люди, які не мають багато грошей. Але вони тратять їх на купівлю продуктів, яких є цілком достатньо і яких не бракуватиме", — наголосив Олег Синютка.

Керівник ОДА закликав представників супермаркетів утриматись від маркетингових ходів, котрі встановлюють обмеження на продаж товару. "Такі дії ще більше підігрівають попит та призводять до виникнення паніки серед громадян, викликаної нестабільною ситуацією у державі", - пояснив він.

Олег Синютка також доручив забезпечити повний асортимент продуктів харчування на полицях торгових мереж та пришвидшити постачання. "Я вважаю неприпустимим довозити продукти більше трьох днів", - наголосив він.

За словами представника Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, теперішня цінова політика на продовольчі товари може свідчити про змову між окремими торговими мережами та постачальниками продуктів харчування. Відтак, аби виявити можливі зловживання, буде проведено розслідування.

У розмові із гуртовиками Олег Синютка наголосив на невідворотності покарання. "Раджу усім працювати чесно і навіть не думати наживатись на людях. Антимонопольне розслідування триває довго, але його результати дуже жорсткі", - сказав він.

Окрім цього, керівник області також звернувся до обласної прокуратури з проханням перевірити можливі порушення рівня граничних цін на основні види продовольчих товарів, котрі встановлені Розпорядженням голови ОДА від 7 жовтня 2013 року № 692/0/5-13.

"Дуже важливо, щоб хтось не вирішив собі підзаробити на продуктовому ажіотажі. Слід розуміти, що сьогодні у нас продовжується україно-російський конфлікт, але вже іншими засобами. І наше завдання – не стати жертвою провокативних дій, а заспокоїти людей, щоб люди не витягували останні гроші, адже продовольчих запасів цілком достатньо", - резюмував керманич Львівщини.

 

 


 

26-02-2015418

Ми завжди готові допомогти тим переселенцям, які мають бажання вчитись і працювати

 

У Бродівському районному центрі зайнятості  відбулось перше засідання мобільної групи для комплексного вирішення питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, які переїхали на Бродівщину з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО.
Мета зустрічі – спільними зусиллями визначити оптимальні шляхи зайнятості внутрішньо переміщених осіб в умовах нестабільної економічної ситуації в державі, підвищення їх мотивації до праці та рівня працевлаштування, зменшення тривалості пошуку роботи.
Мобільна група, у складі першого заступника голови Бродівської РДА Оксани Прокопець, заступника директора Бродівського РЦЗ Наталії Федини, працівників Бродівського РЦЗ та представника соціального фонду "Карітас-Броди", поінформувала про напрями роботи щодо адресної допомоги, матеріально-технічного резерву для забезпечення потреб та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
"Ми завжди готові допомогти тим переселенцям, які мають бажання вчитись і працювати", - зазначила керівник мобільної групи Наталія Федина.

Під час засідання вирішено активізувати зусилля в напрямку проведення системної профорієнтаційної та інформаційно-роз’яснювальної роботи з внутрішньо переміщеними особами щодо можливостей служби зайнятості у підвищенні конкурентоспроможності даних осіб на регіональних та місцевих ринках праці; скоординувати співпрацю державних установ і організацій з громадськими організаціями та волонтерами у сфері працевлаштування переселенців.
Зокрема, заплановано провести "круглий стіл" за участю представників органів районної і міської влади, керівників підприємств і організацій району, представників волонтерських і громадських організацій з внутрішньо переміщеними особами з метою активізація їх співпраці.

  1226-02-2015

Оксана Прокопець провела нараду щодо функціонування закладів фізичної культури і спорту


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела нараду щодо функціонування закладів фізичної культури і спорту. Зокрема, під час наради розглядали питання щодо сплати дитячо-юнацькими спортивними школами, іншим закладами фізичної культури та спорту комунальних послуг за тарифами для пільгових категорій населення та звільнити від податку на нерухоме майно закладів, які утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Оскільки Бродівська ДЮСШ не має власної спортивної бази питання щодо звільнення від податку на нерухоме майно не актуальне. Разом з тим, сектор молоді та спорту звернеться до Бродівської міської ради з тим, щоб надати пільгу на сплату комунальних послуг для КП Бродівський міський стадіон «Ювілейний».

 


2626-02-2015

 

Відбулось засідання комісії з питань надання населенню житлових субсидій


Під головуванням першого заступника голови Бродівської райдержадміністрації Оксани Прокопець відбулось засідання комісії з питань надання населенню житлових субсидій.
За словами секретаря комісії Руслани Стех, на засіданні комісії було розглянуто 13 заяв громадян, 5 з них були відхилені.

 

 


10926-02-2015

 

Оксана Прокопець провела нараду з питань виконання заходів підвищення безпеки життєдіяльності населення


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела нараду з питань виконання заходів підвищення безпеки життєдіяльності населення в Бродівському районі. Участь у нараді взяли представники структурних підрозділів райдержадміністрації та комунальних служб району. Під час зустрічі розглядались питання щодо відновлення непрацюючих пожежних гідрантів в м.Броди, а також в приведенню в належний технічний стан підвальних приміщень житлових будинків, які можуть бути використані як найпростіші укриття для населення.
Керівникам ОСББ та комунальних служб м.Броди доручено провести розрахунок наявних підвальних приміщень та кількість людей, які можуть укритись в них. Окрім цього, вирішено провести місячник благоустрою для приведення в належний стан підвальних приміщень житлових будинків міста та району.

 


37625-02-2015

 

У Бродівському районі відбулось командно-штабне тренування з органами управління та силами цивільного захисту


У Бродівському районі відбулось командно-штабне тренування з органами управління та силами цивільного захисту Бродівської районної ланки Львівської територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ. Основною метою проведення тренувань було виконання завдань з організації безпечного пропуску весняного льодоходу та повені.
У навчаннях взяли участь районні комісії з питань ТЕБ та НС, евакуаційна комісія, районні спеціалізовані служби цивільного захисту, філія МН «Дружба» та Бродівський РВ ГУДСНСУ у Львівській області.
Поставлені завдання були виконані в повному обсязі.

 


25-02-2015385

 

 

 Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка прозвітував про роботу за 2014 рік

 
Звіт голови райдержадміністрації  відбувся  в сесійному залі районної ради за участю заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ірини Гримак.
В обговоренні підсумків роботи райдержадміністрації за 2014 рік та основних напрямків роботи у 2015 році з громадсько-господарським активом району взяла участь голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, керівники органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій району, представники районних організацій політичних партій та громадських організацій. 384
Обговорено стан виконання бюджету Бродівського району та  Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2014 рік і основні напрямки роботи у 2015 році. Зокрема, на наступний рік, за словами очільника району, акценти будуть зроблені на питаннях енергозбереження в бюджетних установах, на введенні першої черги експлуатації приміщення пологового відділення Бродівської ЦРЛ,  підтримки кооперативного руху, фермерських господарств,  втілення в життя програм в галузі тваринництва,  рослинництва і садівництва, розвитку культури в сільській місцевості.
Підводячи підсумки обговорення, заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак відзначила, що ситуація у  Бродівському  районі є достатньо позитивною: він  йде вперед і розвивається  забезпечуючи кількісні і якісні показники, розвиває випуск і споживання власної продукції. На завершення зустрічі побажала голові райдержадміністрації  і надалі тримати  соціально - економічний і культурний стан району на такому ж  рівні.

 


 

25-02-2015414

Визначено перелік доріг загального користування для проведення ремонту за рахунок коштів обласного бюджету в 2015 році

Під час робочої наради заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак, голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка, голова районної ради Ольга Шайдулліна, начальник Бродівського ДЕД Михайло Рудий, начальник Бродівського райавтодору Михайло Мончаківський та депутат обласної ради Ігор Криськів обговорили стан доріг Бродівщини та визначили перелік доріг загального користування для проведення ремонту за рахунок коштів обласного бюджету в 2015 році.

 

378


25-02-2015

Відбулось засідання ініціативної групи з питань створення Громадської ради при Бродівській райдержадміністрації

 

Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела нараду з представниками громадських організацій Бродівщини, активом міста та району. Під час наради було обрано ініціативну групу з питань підготовки та проведення Установчих зборів для створення Громадської ради при Бродівській райдержадміністрації.

Проводячи зустріч, головний спеціаліст відділу звязків з громадськістю та ЗМІ апарату райдержадміністрації Ірина Задорожна-Нудьга, довела до відома присутніх, що створення такого дорадчо-консультаційного органу дасть можливість зробити діяльність адміністрації більш прозорою, налагодити ефективну взаємодію з громадськістю з метою врахування думки жителів району під час формування та реалізації державної політики.

За підсумками наради громадських представників створена ініціативна група по підготовці Установчих зборів, які відбудуться через місяць.


37724-02-2015

 

Оксана Прокопець взяла участь у селекторній нараді

 

У районній студії селекторного зв’язку, Міністерством аграрної політики та продовольства України була проведена селекторна нарада з питань поточної ситуації в галузі тваринництва. Участь у селекторній нараді взяла перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець. В ході наради було обговорено поточну ситуацію в галузі тваринництва станом на початок 2015 року. Визначено основні показники, що характеризують дану галузь у порівнянні з минулим роком. Потрібна відмітити, що тваринництво характеризується цілою низкою проблемних питань, зокрема спостерігається зменшення поголів’я худоби та птиці, зменшення виробництва сільськогосподарської продукції, складна цінова ситуація на ринку сільськогосподарської продукції. За результатами проведення наради та зважаючи на досить непростий час для країни, надзвичайно складну соціальну-економічну ситуацію в державі можна визначити, що галузь тваринництва в перспективі може стати одним із факторів, що спроможний забезпечити розвиток економіки в цілому. Тому на сьогоднішній день спільні зусилля як органів державної влади, так і органів місцевого самоврядування мають бути спрямовані на розвиток тваринництва. На жаль, район, як і область та й в цілому державу, не оминула негативна тенденція зниження показників галузі тваринництва в порівняні з минулим роком. Проте, в поточному році зусилля райдержадміністрації спільно із місцевими радами направлені на виправлення ситуації, що склалася в даній галузі. Зокрема, здійснюється аналіз причин, що призвели до зменшення поголів’я худоби, зменшення виробництва сільськогосподарської продукції, розробляються заходи щодо покращення стану та забезпечення сталого розвитку тваринництва.


24-02-2015417
 

Районні депутати розглянули програми розвитку села на 2015 рік

Начальник  управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайло Щирба та його заступник Володимир Бик презентували на засіданні постійної депутатської комісії Бродівської районної ради з питань агропромислового комплексу та розвитку села  проекти  таких програм сільськогосподарського виробництва:   «Насіння -2015», «Програма підтримки та розвитку тваринництва у Бродівському районі на 2015 рік» та «Програма підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 2015 рік».
За результатами обговорення депутатська комісія погодила зміст програм і винесла їх на розгляд та  затвердження  черговою  сесією  Бродівської районної ради.

 

37924-02-2015

 

У Бродівському районному Народному домі відбувся щорічний традиційний конкурс власної поезії та прози

 

З нагоди 201-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка у Бродівському районному Народному домі відбувся щорічний традиційний конкурс власної поезії та прози «Ми діти твої,Україно». В конкурсі змагались учні Бродівської ЗОШ І-ІІІст.№3, Бродівської СЗОШ №2, Бродівської гімназії 379 1ім..І.Труша, Бродівської ЗОШ І-ІІІст№4, Наквашанської ЗОШ, Білявецької ЗОШ,Підкамінської ЗОШ, Берлинської ЗОШ,Конюшківської ЗОШ,Гаї-Смоленської ЗОШ та студенти педагогічного коледжу ім.М.Шашкевича.

Всіх учасників заслуховувало журі конкурсу, у складі:

М. Сторожук - голова журі, голова профспілки працівників освіти;

Н. Гудима– голова оргкомітету, завідувач сектору  молоді та спорту РДА;

В. Соловій – співголова оргкомітету, завідувач районною бібліотекою;

Л. Заяць – методист відділу освіти РДА;

Г. Петрусь – кореспондент районної газети «Голос відродження»

М. Шуневич – журналіст;

О. Кирик – поет-аматор, психолог БРЦСССДМ

М. Микитюк – редактор районного радіомовлення, заступник голови  ТРК «Броди»;

Л. Цимбаліста – методист центральної районної бібліотеки;

Л. Шевченко – зав.методичним відділом районної бібліотеки.

Переможців конкурсу було визначено у 3-х вікових категоріях та нагороджено пам’ятними подарунками і грамотами. Також було відзначено і номінантів конкурсу теж у 3-х вікових категоріях.

Нагородження відбулося за сприяння сектору молоді та спорту. По закінченню конкурсу відбувся флешмоб з нагоди відзначення 21 лютого Дня рідної мови.

 

38124-02-2015

 

Руслан Шишка взяв участь у засіданні сесії Бродівської районної ради 

 Голова райдержадміністрації  Руслан Шишка взяв участь у засіданні сесії Бродівської районної ради, на якому з доповіддю про виконання районного бюджету Бродівського району та використання резервного фонду за 2014 рік виступила начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Янковська.
Також депутати заслухали і затвердили звіт про виконання протягом 2014 року «Районної програми з організації відзначення визначних дат суспільно-політичного життя України, області та району, історичних подій, державних, національних та релігійних свят на 2014 рік у Бродівському районі» та затвердили нову Програму на 2015 рік.
З доповіддю про стан доріг у Бродівському районі виступив начальник відділу розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Михайло Коваленко, який розповів  про мережу доріг загального користування та комунальної власності, про обсяги робіт, виконаних дорожніми організаціями Бродівського району, про стан фінансування ремонтних робіт та про заходи, які проводить Бродівська райдержадміністрація щодо забезпечення цільового та ефективного використання  коштів державного  та обласного бюджетів. 

 


623-02-2015

 

Оксана Прокопець провела засідання комісії з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

 

Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела засідання комісії з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Під час засідання, члени комісії розглянули всі звернення, які надійшли від громадян та по кожному з них прийнято відповідні рішення.

 

4723-02-2015

 

Руслан Шишка провів нараду щодо демонтажу самовільно побудованої будівлі по вул.Великі Фільварки в м.Броди

 

Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка провів робочу зустріч з представниками відділу державної виконавчої служби Бродівського районного управління юстиції, Бродівської міської ради та інспекції Держархбудконтролю у Бродівському районі. Під час зустрічі обговорили питання стосовно виконання рішення суду щодо демонтажу самовільно побудованої будівлі по вул. Великі Фільварки в м.Броди, яка використовується як культова споруда офіційно незареєстрованої та не визнаної в Україні релігійної організації Української правовірної Греко-католицької церкви. 


38223-02-2015

 

Голова райдержадміністрації здійснив робочу поїздку дорогами Підкамінщини

 

Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка спільно з начальником філії «Бродівський райавтодор» Михайлом Мончаковським здійснили робочу поїздку на Підкамінщину. Основною метою поїздки був моніторинг стану автошляхів в районі, план виконання ремонтних робіт на дорогах загального користування та перспективи подальшого їх утримання.

Як зазначає Руслан Шишка, у 2015 році на проведення робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг загального користування місцевого значення та придбання спеціалізованої техніки спрямують 100 млн. грн. з обласного бюджету.

 


23-02-2015416

 

Обговорено програми сільськосподарського виробництва

Голова райдержадміністрації Руслан Шишка спільно з начальником управління агропромислового розвитку Михайлом Щирбою обговорили програми сільськогосподарського виробництва на 2015 рік в галузі тваринництва, рослинництва та обслуговуючих кооперативів на 2015 рік., які будуть розглянуті депутатами і затверджені на найближчій сесії Бродівської районної ради.

 


38623-02-2015

 

У райдержадміністрації відбулось засідання комісії з питань ТЕБ та НС

 

В Бродівській райдержадміністрації відбулось засідання комісії з питань ТЕБ та НС під час якого розглянули питання про підготовку до проведення тренування з органами управління та силами цивільного захисту Львівської територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ, а також про проведення тактико-тренувальних навчань підрозділами Львівської області на найбільш уразливих об’єктах інфраструктури району. 

На засіданні уточнено розрахунки сил і засобів для проведення запобіжних заходів та виконання робіт з ліквідації можливих наслідків повені та паводків. Окрім цього, проведено оцінку готовності і дій існуючої системи оповіщення та взаємодію з оперативними службами цивільного захисту Бродівщини.

 


 

23-02-2015413

У Львові відбувся Форум громадськості «Україна в умовах неоголошеної війни з Росією»

Голова Бродівської РДА Руслан Шишка взяв участь у Форумі громадськості «Україна в умовах неоголошеної війни з Росією», який відбувся 22 лютого в актовій залі Львівського національного університету ім. І Франка.

"Неоголошена війна, яку веде проти нашої держави Російська Федерація, закінчиться лише тоді, коли всі відчують, що ми сильна нація. А це відбудеться за умови, коли ми дамо ворогу не лише збройну відсіч, але й інформаційну". На цьому під час форуму наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Очільник Львівщини звернув увагу, що перемога над ворогом залежить від кожного з нас. «Кожен українець на своєму місці повинен зробити все від себе залежне. Адже, коли у нас всіх з’явиться віра і воля до перемоги, і ми разом об’єднаємось та відкинемо усі протиріччя – лише тоді настане мир», - сказав він.

Основними доповідачами заходу були міністр інформаційної політики України Юрій Стець, член Національної спілки письменників України Михайло Васильович Косів, професор ЛНУ ім. І. Франка Іван Вакарчук.

У своїх виступах промовці висвітлили проблемні питання інформаційної безпеки в умовах війни; питання культури як засобу захисту України від російської агресії та національної ідентифікації українців в умовах війни.

 


23-02-2015410

 

Благоустрою та ремонту доріг – особлива увага

Голова райдержадміністрації Руслан Шишка за участю першого заступника Оксани Прокопець провів чергову нараду з керівникамиструктурних підрозділів району, під час якої окреслив основні завдання  на найближчий період. Це, зокрема, мобілізація,  підготовка до проведення місячника благоустрою, профілактика пожеж, які виникають  від спалювання сухої трави і сухостою, якість пасажирських перевезень, здійснення грошової оцінки земель, ремонт доріг.  Щодо останнього, то обласна влада планує посилити заходи контролю за використанням коштів і якістю ремонтних робіт на дорогах. Також буде здійснено оптимізацію мережі дорожніх організацій.Стосовно грошової оцінки земель, за інформацією начальника відділу Держземагенства у Бродівському районі, Оксани Строзюк,  цю роботу вже провели всі сільські ради.  

 

360


23-02-2015

Відбулись фінальні матчі змагань першості Бродівського району з волейболу серед жіночих КФК 

 

Цими вихідними, в спортивному залі Бродівського педагогічного коледжу відбулись фінальні матчі змагань першості Бродівського району з волейболу серед жіночих КФК.

Розпочинались змагання ще в листопаді 2014 року і пройшли у ІІ кола. Участь у змаганнях прийняли команди ВК «Єдність», «Еталон», «Педколедж», «Локомотив» Берлин, «Перспектива» Паликорови та команда ЗОШ І-ІІІ ст..№3.360 1

За І місце у І колі змагались команда «Еталон» і команда «Єдність». Перемогу здобула команда «Еталон » з рахунком 3:1

У ІІ колі за І місце знову ж таки змагались команда «Еталон» і команда «Єдність». Перемогу здобула команда «Єдність» з рахунком 3:2. Команди набрали однакову кількість очок. Переможець визначився за сумою партій. 

Вперше в своїй історії чемпіоном першості Бродівського району з волейболу стала команда «Еталон»

В турнірній таблиці команди розташувалися таким чином:

І місце – команда «Еталон» 

ІІ місце – команда ВК «Єдність»

ІІІ місце – команда «Педколедж»

IV місце – команда «Перспектива» Паликорови

V місце – команда ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м.Броди

VI місце - команда «Локомотив» Берлин

Суддівською колегією було визначено три номінації:

-«Надія України » - команда « Перспектива » (с.Паликорови);

-«Наймолодший учасник» - команда ЗОШ І-ІІІ ст. №3;

-«За волю до перемоги» - команда «Педколедж».

В суддівська колегію входили :

головний суддя – Рабуш Василь ;

суддя- Кульчицький Василь ;

суддя –Івасюта Андрій;

суддя – Андріюк Володимир.

Учасники та організатори змагань висловлюють щиру подяку директору Бродівського педколеджу ім. М. Шашкевича Олександру Кваку за надання спортивного залу для проведення змагань, а також спонсорам - фірмі «Радивилів молоко».

За сприяння сектору молоді та спорту Бродівської райдержадміністрації переможці були нагороджені медалями, кубками та грамотами. 

 

35823-02-2015

 

На знак шани, до пам’ятника Петру Полтаві в Бродах поклали квіти 

 

23 лютого відзначають 96-ту річницю з дня народження видатного публіциста і діяча українського національно-визвольного революційного руху середини минулого століття, ідеолога і теоретика ОУН Петра «Полтави» Федуна. В цей день представники Бродівської райдержадміністрації та Бродівської районної ради поклали квіти до пам’ятника Петру Полтаві в м.Броди та виконали гімн України.

У своєму звернені голова Бродівського районного товариства політв’язнів та репресованих Дмитро Зробок, зазначив: «Тільки дякуючи тому, що ще є в Україні національно здорова, патріотична частина народу, ми разом можемо кинути всім нашим ворогам, всьому світу бойовий оклик: Україна бореться! Не вся Україна впала перед ворогом на коліна! Не весь український народ – раб!»

 358 1358 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 


20-02-2015408

 


Бродівчани вшанували пам'ять Небесної Сотні

     20 лютого, в день вшанування першої річниці загибелі Героїв Майдану, у сквері біля пам’ятного знака Героям Небесної Сотні у м. Броди зранку в почесну варту з державним прапором України стали пластуни – учні Гаївської та Бродівських шкіл.

У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Руслан Шишка, перший заступник Оксана Прокопець, голова районної ради Ольга Шайдулліна, міський голова Анатолій Белей.

408 1Відбулась поминальна панахида, яку відправили священнослужителі усіх конфесій: УАПЦ- о.Миколай Мартин, УПЦ КП- о.Василь Шира, РКЦ- о.Анатолій Шпак, УГКЦ- о.Тарас Дзьоба. Крім молитви,   вони звернулись до громади зі словами великої вдячності героям Майдану, які полягли за Україну, закликали тримати в серцях пам'ять про них і кожний день творити   добро в ім’я нашого багатостраждального народу.

Керівники районної та міської влади поклали жовто-блакитну композицію із живих квітів до підніжжя пам’ятного знака. Прозвучали   пісні Михайла Добрянського та авторські вірші про героїв Майдану у виконанні учнів шкіл.408 2

Учасники дійства, серед яких були бродівчани – безпосередні учасники Євромайдану, студенти Бродівського педагогічного коледжу ім. М.Шашкевича, старшокласники шкіл м.Броди, представники громадськості, запалили свічки і поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака. Перед присутніми виступили учасники Майдану – Любомир Герасимчук та Роман Яремович.

Завершилось віче урочистим   виконанням «Боже, Великий Єдиний».

 

 


19-02-2015407 1


Відбулась науково-практична конференція "Дотик  природи"

19 лютого 2015 року у актовому залі ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Броди відбулась науково-практична конференція "Дотик природи".  Модератор конференції - методист РМК відділу освіти Бродівської РДА Надія Шушкевич. З вітальним словом до учасників конференції звернулись: голова комісії з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ о.Тарас Дзьоба, голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, Бродівський міський голова Анатолій Белей та головний спеціаліст Бродівської РДА Наталія Літовинська.                                       407

Прозвучали доповіді на теми:
- "Від екологічних знань до екологічної свідомості" (Надія Шушкевич, методист РМК відділу освіти Бродівської РДА);
-"Учнівські лісництва" - важлива ланка екологічного виховання молоді" (Лідія Кінаш, інженер лісових культур ДП "Бродівський лісгосп);
-"Перший природний резерват в Європі" (Мирослава Єргуньова, начальник відділу еколого-освітньої роботи НПП "Північне Поділля");
- "Законодавче врегулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря" (Сергій Швайка, державний інспектор з охорони навколишнього середовища у Львівській області);
- "Природа - це наука, яку треба читати серцем" (Оксана Волощак, вчитель трудового навчання Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст.).

 


19-02-2015403

 

Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного

Відбулось засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке провів голова райдержадміністрації Руслан Шишка за участю першого заступника Оксани Прокопець. У засіданні також взяли участь перший заступник Бродівського міського голови Роман Сподарик, представники районного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду у Бродівському районі, Фонду соціального страхування, податкової служби, фінансового управління, відділу економічного розвитку, інвестицій, промисловості та торгівлі. Присутні обговорили зміни до ст.24 Кодексу законів про працю України, які набули чинності з 1 січня 2015 року та шляхи втілення їх в життя. Зокрема, наступного тижня кожна структура має подати свої пропозиції, в тому числі щодо роз’яснювальної роботи серед населення, з метою дотримання вимог чинного законодавства у сфері соціального захисту працюючих громадян.

 


35919-02-2015

На Бродівщині підписано угоди про партнерство між сільськими радами Бродівського району та програмою розвитку ООН у рамках третьої фази проекту ЄС/ПРООН
«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Нагадаємо, що 29 грудня 2014 року спільною комісією районної ради, районної державної адміністрації та представників Проекту було затверджено перелік населених пунктів Бродівського району, що протягом наступних 4 років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІІ. А саме: Заболотцівська, Ясенівська, Наквашанська та Язлівчицька сільські ради.359 1
5 лютого 2015 року у Заболотцівській, Ясенівській, Язлівчицькій та Наквашанській сільських радах Бродівського району, відбулися вступні семінари та загальні установчі збори організацій місцевих громад. Координатори області та району: Ігор Назар та Наталя Ковальська, ознайомили актив села, депутатський корпус, представників господарств та інших зацікавлених осіб з методологічними, фінансовими й управлінськими можливостями розвитку громад населених пунктів в рамках третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» протягом 2014 - 2018 років. По завершенню семінарів Заболотцівським, Ясенівським, Язлівчицьким та Наквашанським сільськими головами були підписані Угоди про партнерство між Програмою розвитку Організацій Обєднаних Націй та представленими сільськими радами про впровадження Проекту на теренах сільської ради. Громадами вибрані створені власні організації, затверджені статути вибрані керівні органи.
У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 4 проекти (по одному для кожного визначеного у районі населеного пункту) для фінансування. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом в залежності від досвіду участі району у попередніх фазах МРГ (65-75%, від $5.000 до $15.000), місцевим бюджетом (20-30%) та громадою (5%). Загалом, діяльність Проекту МРГ на Львівщині буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу.


Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є:
охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів, тощо);
стандарти енергоефективності та альтернативні енергетичні технології (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);
комунальне водопостачання;
охорона довкілля (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);
економічні ініціативи (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).

 

Більше інформації про проект МРГ можна знайти за такими посиланнями:
Сайт Проекту МРГ в Львівській області – http://cba.org.ua/ua/lviv, http://www.facebook.com/Lvivcbaproject
Сайти Проекту МРГ – III – www.cba.org.ua/three; www.cba.org.ua; www.cba.org.ua/one
Сайт Програми розвитку ООН в Україні - www.undp.org.ua
Сайт Представництва Європейського Союзу в Україні - http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/index_uk.htm

 


19-02-201528

Відбулась нарада щодо вжиття заходів з протидії терористичним та диверсійним загрозам

У рамках вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення готовності до протидії терористичним та диверсійним загрозам, а також реагування на можливі надзвичайні ситуації у Бродівському районі, відбулась нарада, у якій взяли участь: голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка, перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець, начальник відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи, запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадим Тимчишин, представник МРВ СБУ у Бродівському районі Андрій Безпалов та керівники важливих обєктів району.

 


19-02-201542 2

Юнацька Команда Бродівського району вперше взяла участь у змаганнях з волейболу

18 лютого в Бродівській ДЮСШ відбувся перший матч чемпіонату Львівської області з волейболу серед юнаків 2000р.н. і молодших. Змагалися команди «Броди» та «Верховина» м. Львів. У цій напруженій боротьбі перемогу здобула команда «Броди» з рахунком 3:2.  Наступна гра відбудеться 20 лютого, у м.Броди приїде команда «Автомобіліст» з м. Львова.
За сприянням сектору молоді та спорту Бродівської РДА юнацька Команда Бродівського району вперше взяла участь у таких змаганнях.18-02-201521

 

 На Бродівщині вшановуватимуть Петра Полтаву

   У першого заступника голови Бродівської райдержадміністрації Оксани Прокопець за участю голови Бродівської районної ради Ольги Шайдулліної відбулось засідання оргкомітету з відзначення 96-ї річниці від дня народження Петра Федуна (Полтави) – уродженця с. Шнирів Бродівського району, публіциста, одного з теоретиків української самостійності, провідника ОУН- УПА, удостоєного вищої бойової нагороди Української Повстанської Армії – Золотого Хреста бойової заслуги І класу.

В обговоренні плану заходів з відзначення цієї дати взяли участь директор Бродівського районного Народного дому Тетяна Сосновська, директор Бродівського історично-краєзнавчого музею Василь Стрільчук, сектретар виконкому Бродівської міської ради Марія Степанків, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Руслана Пашко, заступник директора з виховної роботи СЗОШ №2 м. Броди Надія Кушпета.

За результатами обговорення вирішено запросити до вшанування пам’яті Петра Полтави священнослужителів усіх конфесій, які згадають його та інших героїв України на поминальних службах у храмах району.

У Бродівському історико-краєзнавчому музеї та бібліотеках району працюватиме виставка матеріалів з життя знаменитого земляка.

У навчальних закладах пройдуть тематичні уроки, ТРК «Броди» підготує телесюжет про життя і діяльність Петра Полтави.

     23 лютого 2015 року о 09 год. 15 хв. представники районної та міської влади пройдуть ходою по вул. Золотій у м. Броди і вшанують пам'ять Петра Полтави покладанням корзини квітів до підніжжя його пам’ятника.      

 


18-02-201522

Цьогоріч в економіку області прогнозують залучити 90 млн. доларів іноземних інвестицій


17 лютого на сесії обласної ради затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2015 рік.

За словами директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської ОДА Василя Лозинського, основні заходи, завдання та показники, визначені в Програмі на 2015 рік, спрямовані на забезпечення активізації економічної діяльності, сприяння підвищенню рівня життя населення завдяки розв’язанню існуючих проблем, використання внутрішніх та зовнішніх можливостей області та її територій.

“Зокрема, у 2015 році Програмою передбачено у сфері реального виробництва зростання обсягів промислового виробництва на 2,0% порівняно до досягнутих показників попереднього року; приріст виробництва валової сільськогосподарської продукції на 0,4%; приріст обсягів будівельних робіт на 2% від рівня 2014 року”, - зазначив В.Лозинський.

Він додав, що у поточному році прогнозується залучити 90 млн. дол. США іноземних інвестицій; збільшити експорт товарів майже на 12%; імпорт - на 2,1%; збільшити обсягу обороту роздрібної торгівлі на одну особу на 10,5% і довести його до 19,6 тис. гривень.

“У сфері соціального та гуманітарного розвитку передбачене підвищення доходів в розрахунку на душу населення на 9%; зростання середньої заробітної плати на 5,5% і доведення її до 3089 гривень; забезпечення роботою 26 тис. осіб з числа зареєстрованих безробітних; збільшення закладів загальної практики – сімейної медицини більше, ніж на 15 одиниць та збільшення показника охоплення дітей дошкільною освітою до 52%”, - підсумував В.Лозинський

 


17-02-201543

Відбулись фінальні матчі відкритої першості Бродівського району з волейболу серед чоловічих команд

 

15 лютого відбулись фінальні матчі відкритої першості Бродівського району з волейболу серед чоловічих команд.
За 5 – 6 місця сперечались команди ВК «Пониква» та «Енергія» (с.Лучківці). У напруженій боротьбі перемогу святкували Поникв’янські волейболісти з рахунком 3:2.
За 3 – 4 місця зустрілись команди «Ветеран» (м.Броди) та «Рута» (с.Білявці). Першу партію без проблем виграли ветерани. В другій партії «Рута»  показала непогану гру, але ведучи 10 очок, зуміла програти і її. «Ветеран» таких помилок не пробачає  і третю партію  теж виграє. Тож рахунок в зустрічі 3:0 на користь Бродівчан.
За золото чемпіонату змагались команди «Локомотив» (с.Берлин) та «Ешелон» (м.Броди),  які  на фінальну зустріч вийшли  без кількох гравців основи, як з одної  так  і з іншої сторони. Матч видався видовищним та безкомпромісним, адже  жодна з  команд не хотіла поступатись. Перші дві партії  виграв «Локомотив». Однак «Ешелон»  зберіг  інтригу  в матчі, вигравши  наступні  дві партії.  Отже, все вирішувалось у п’ятій партії, яку  впевнено  виграв  «Локомотив» (с.Берлин)  і вперше в  своїй  історії став чемпіоном Бродівського  району.
Суддівською  колегією  було  номіновано  п’ять  найкращих  гравців:
- «Кращий  нападник» - Тарас Черняк  «Локомотив» (с.Берлин);
- «Кращий зв’язуючий» - Віталій Легчилін (мол.) «Локомотив» (с.Берлин);
- «Кращий  гравець» - Олег  Ратушняк – «Ешелон» (м.Броди);
- «Кращий  блокуючий» - Тарас Паньків – «Ешелон» (м.Броди);
- «Кращий  захисник» - Володимир Гаврищук – «Рута» (с.Білявці).
Місця команд розприділились таким чином:                                         43 1                        
1. «Локомотив» (с.Берлин),             
2. «Ешелон» (м.Броди),
3. «Ветеран» (м.Броди),
4. «Рута» (с.Білявці),
5. ВК «Пониква» (с.Пониква),
6. «Енергія» (с.Лучківці),
7. «Фортуна» (Радивилівський район),
8. «Стир» (с.Сморжів),
9. «Бора» (с.Боратин),
10. «Іква» (с.Попівці),
11. «Педколедж» (м.Броди),
12. ВК «Голубиця» (с.Голубиця).

Переможців відкритої першості Бродівського району з волейболу нагороджували президент волейбольного клубу «Єдність» - Андрій Ковтун, головний спеціаліст сектору молоді та спорту райдержадміністрації – Роксолана Гроцька та директор Бродівського стадіону «Ювілейний» - Халіл Шайдулін.


17-02-2015

В області узагальнили інформацію про населені пункти і місцеві ради

У рамках впровадження на Львівщині проекту «Партнерство для прозорості влади» відділ адміністрування Державного реєстру виборців облдержадміністрації систематизував та узагальнив інформацію про населені пункти і місцеві ради Львівщини.

Як розповів начальник відділу Федір Алєйніков, на першому етапі узагальнено інформацію щодо соціально-економічної та суспільно-політичної ситуації в населених пунктах регіону.

Зазначимо, що на Львівщині є 1927 населених пунктів, серед яких 9 міст обласного значення, 35 міст районного значення, 34 селища та 1850 сільських поселень.

Загалом напрацьована інформаційна база складається із 41-го розділу, де містяться дані про кількість жителів та дворів (квартир), історико-географічна довідка, природні ресурси, промислові підприємства, підприємства переробної промисловості, суб’єкти підприємницької діяльності, сільськогосподарські підприємства, об’єкти незавершеного будівництва, бюджет сільської ради по видатках та доходах, заклади охорони здоров’я, школи, дошкільні заклади, населення (працездатні, непрацездатні, зайняті, безробітні), розподіл робочої сили, розподіл населення по місцю праці, народні доми, бібліотеки, контингент органів соціального захисту, вікові категорії мешканців, конфесійну приналежність, відстань від життєво важливих об’єктів (до райцентру і обласного центру), традиційні свята (храмові празники), правове і соціальне забезпечення, осередки політичних партій і громадських організацій, соціальних працівників, наявність дільничного пункту міліції і діючих об’єктів соціальної сфери, додаткові відомості (газифікація, наявність радіомовлення, дорога до села (асфальтована, з твердим покриттям, ґрунтована)).

«Також в базі є інформація про відомих та впливових людей, які працюють у рідному населеному пункті та за його межами, депутатів місцевої, районної та обласної рад», - зазначив Федір Алєйніков.

Начальник відділу адміністрування Держреєстру виборців також повідомив узагальнену інформацію щодо місцевих ради Львівщини. «В області є 731 місцева рада, з них 632 сільських, 34 селищних ради, 44 міських, 20 районних та обласна рада. У регіоні також працює майже 14 тисяч депутатів місцевих рад, з яких понад 10 тисяч – депутати сільських рад», - розповів він.

За словами Федора Алєйнікова, згадану інформацію планується розмістити на веб-сайтах обласної та районних державних адміністрацій, обласної та районних рад, а також міськвиконкомів міст обласного значення.


17-02-2015122

 

Школярів Львівщини запрошують до участі у VIІІ Міжнародному конкурсі з українознавства

Науково-дослідний інститут українознавства запрошує учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів до участі у VIІІ Міжнародному конкурсі з українознавства, який відбудеться 26-28 березня у м. Києві.

Метою конкурсу є залучення учнівської молоді до наукових досліджень феноменів України та українства в процесах цивілізаційного розвитку людства. Участь у конкурсі сприятиме кристалізації громадянсько-патріотичного самовизначення учнів на основі поваги до держави, історії, традицій, культури українського народу, пізнання України через форми індивідуально-пошукової роботи.

Пріоритет надаватиметься роботам, присвяченим таким напрямам:

  • Сучасні українознавчі проекції ідеї соборності.

  • Історико-культурні чинники формування світогляду українського народу.

  • Українська ідентичність як чинник націєтворення: виклики, проблеми, перспективи.

  • Національний та міжнародний контекст українського вибору на початку ХХІ ст.

  • Актуальність Шевченкової спадщини в історичному бутті сучасної України.

Конкурс проводиться в два етапи:

  • I етап (заочний) – до 1 березня;

  • II етап (очний, м. Київ) – 26-28 березня.

I етап (заочний) конкурсу передбачає написання учнями 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів науково-дослідних робіт. У роботах школярі мають визначати перспективи власного наукового дослідження, висвітлювати результати самостійної пошукової роботи, виявляти своє ставлення до досліджуваних тем. Учасники конкурсу можуть представляти карти, технологічні програми та схеми, розроблені статистичні таблиці.

ІІ етап (очний) конкурсу передбачає: виконання письмових конкурсних завдань, публічний захист науково-дослідних робіт (до 8 хв.), виконання тестів з українознавства – для учнів 8-11 класів, виконання тестів з української мови – для учнів 10-11 класів, виконання тестів з історії України – для учнів 8-11 класів.

Для участі в конкурсі необхідно надіслати до 1 березня електронний та паперовий варіант (за поштовим штемпелем) науково-дослідної роботи, оформленої відповідно до вимог, заявку-анкету учасника конкурсу за адресою: Науково-дослідний інститут українознавства, к. 301 (відділ освітніх технологій та популяризації українознавства), вул. Ісаакяна, 18, м. Київ, 01135; та на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. "> Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Координатор програми – к.ф.н. Бойко Світлана Миколаївна.

Тел. для довідок: (044) 236-01-02, (099) 257-75-48.

 


17-02-2015

Для службовців області проводитимуть навчальні тренінги з протидії торгівлі людьми

У Львівській області з квітня 2015 року розпочнуться навчальні тренінги для представників органів місцевої влади всіх районів Львівщини щодо протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам.

Про це йшлося, 16 лютого, під час зустрічі заступника голови ЛОДА Володимира Харчука з координаторами проекту.

Навчальні тренінги полягатимуть в організації круглих столів та робочих зустрічей при РДА для представників державних установ у сфері освіти, соціальної політики, охорони здоров'я, а також представників правоохоронних органів та місцевих громадських організацій.

За словами спеціаліста з питань політики та програми з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції Ольги Стрельцової, показником успішності проекту буде ідентифікація постраждалих та надання їм допомоги.

"Основний показник успіху проекту - це люди, яким буде надано допомога",- сказала співорганізатор проекту.

Варто зазначити, що кінцева мета тренінгів — налагодити ефективну співпрацю між усіма уповноваженими особами, які залучені до протидії торгівлі людьми на Львівщині.

Довідка:

Організація проекту відбувається у рамках впровадження Національного Механізму Взаємодії суб'єктів, які здійснюють діяльність у сфері протидії торгівлі людьми, ідентифікації, перенаправлення та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми у Львівській області.

Організатор проекту - Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи” у співпраці з управлінням з питань сім'ї та молоді Львівської ОДА та за підтримки Міжнародної організації з міграції.


 

16-02-2015 2

Відбудеться обговорення підсумків роботи райдержадміністрації за 2014 рік та основних напрямків роботи у 2015 році

Голова райдержадміністрація Руслан Шишка провів чергову нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, під час якої окреслив низку завдань з підготовки до обговорення підсумків роботи райдержадміністрації за 2014 рік та основних напрямків  роботи у 2015 році з громадсько-господарським активом,    яке відбудеться 25 лютого 2015 року.

Обов’язковими для обговорення будуть питання про виконання бюджету за 2014 рік, виконання Програми соціально –економічного і культурного розвитку району за 2014 рік та основні напрямки роботи у 2015 році.


16-02-201516

Руслан Шишка взяв участь у заходах з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав

    15 лютого 2015 року у м.Броди з нагоди 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, біля пам’ятників Скорботній Матері та воїнам, які загинули у військових конфліктах на територіях інших держав, відбулись заходи з вшанування пам’яті загиблих, а також привітання ветеранів афганської війни. В заходах взяли участь офіцери і солдати військових частин м.Броди, представники місцевої влади, громадськість міста.

 Після поминальної панахиди, яку провів настоятель УПЦ КП о.Степан Шира, зі словами вдячності до живих і поваги до загиблих учасників бойових дій в Афганістані виступили голова Бродівської районної державної адміністрації Руслан Шишка, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Леонід Олексин, голова спілки ветеранів другої світової війни Орест Грінка.

Під час виступів згадувались герої сьогоднішніх днів, які оберігають Україну на її східних кордонах, віддаючи своє найдорожче - життя. Пам'ять про всіх загиблих воїнів присутні вшанували хвилиною мовчання і поклали вінки та живі квіти до пам’ятника.  

Далі ветерани-афганці вшанували пам'ять своїх побратимів на міському кладовищі, а також поклали квіти і вклонились нинішнім героям біля пам’ятного знака Небесної Сотні.

 

27


06-02-2015

У Львівській ОДА навчали громадськість, як протидіяти корупції


6 лютого в облдержадміністрації відбувся тренінг для громадськості «Ефективна протидія корупції – спільна мета громадських ініціатив» за ініціативи ВГО «Спільна Мета» за підтримки посольства США в Україні. Участь у тренінгу також взяв заступник голови ОДА Володимир Харчук й провідні експерти з протидії корупції.

За словами Володимира Харчука, стратегічним документом по боротьбі з корупцією став Закон “Про засади державної антикорупційної політики в Україні на 2014-2017 роки”, прийнятий у жовтні 2014 року. “Цей Закон став своєрідним кодексом, який має посилити відповідальність за корупційну діяльність та унеможливити будь-які заходи, спрямовані на отримання протиправної вигоди”, - наголосив він.

Заступник голови ОДА також підкреслив, що сьогоднішній тренінг для громадськості надасть можливість глибше оцінити нинішню ситуацію з корупцією в державі і знайти нові механізми її подолання.

Як розповів організатор заходу, директор Центру антикорупційних досліджень ВГО «Спільна Мета» Ігор Печенкін, основної метою таких заходів є пропагування правового способу життя, яке б змушувало чиновників дотримуватись законодавчих норм. «У разі порушення таких норм, за допомогою громадськості, ми зможемо ефективно виявляти корупцію і використовувати механізми притягання службовців до відповідальності», - зазначив він.

На думку директора Центру, вагомий внесок у притягнення чиновників до відповідальності полягає в активній позиції громадськості. Ігор Печенкін вважає, що вже відповідні механізми передбачені у прийнятому законодавстві, крім того і Національне Антикорупційне бюро має стати ефективним органом у процесі подолання корупції.

У свою чергу, експерт з протидії корупції Андрій Кухарук звернув увагу, що міжнародні експерти скептично ставляться до Громадських рад при державних органах. «Громадські ради мають право проводити антикорупційну експертизу нормативно-правових актів, а також існує інший механізм, коли громадська організація може звернутися до органу влади з наміром проводити незалежну експертизу», - розповів експерт.

На його думку, ці два механізми можуть істотно пожвавити взаємодію громадськості та влади у сфері антикорупційної діяльності та істотно підвищити вплив громадськості на органи державної влади в Україні.

Довідка:

Протягом 2014-2015 років ВГО «ПО «Спільна Мета» у партнерстві з названими організаціями, за участю науковців і громадських діячів, реалізовуватиме проект поліпшення взаємодії представників громадянського суспільства, органів влади протидії корупції з питань ефективної протидії корупції, що планується провести у восьми областях України: Київській, Одеській, Чернівецькій, Закарпатській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Чернігівській.

 


38706-02-2015

 

Структуру ДП "Львівський автодор" змінять через неефективність


Львівська ОДА розробила пропозиції з оптимізації структури ДП «Львівський облавтодор». Бачення подальшого розвитку філій підприємства сьогодні представила в.о. заступника голови облдержадміністрації Ірина Гримак під час наради, яку провів голова ОДА Олег Синютка з керівниками райавтодорів.

За словами Ірини Гримак, структура ДП «Львівський облавтодор» є занадто громіздкою, адже налічує більше десятка філій, та неефективною. Це стосується також і штату працівників, серед яких близько третини — керівний склад.

«У структурі, яку ми пропонуємо, залишаться дев’ять дорожніх експлуатаційних дільниць, котрі розташовуватимуться територіально. Це, зокрема, дозволить нам зосередити потужності та відновити роботу місцевих асфальтних заводів, які теж входитимуть до складу цих дільниць», - розповіла І. Гримак.

Також дільниці отримають статус юридичних осіб і зможуть самостійно здійснювати господарську діяльність. Це дасть можливість керівникам не лише виконувати замовлення Служби автомобільних доріг, а й працювати на замовлення місцевих бюджетів чи приватних підприємств і отримувати кошти за свою роботу.

На переконання голови ОДА Олега Синютки такий підхід зможе підвищити ефективність роботи дорожньо-ремонтних підприємств. «Незалежно від того, чи це підприємство державної чи комунальної форми власності, воно повинно працювати ефективно. І коли дільниці отримають статус юридичних осіб, керівник зможе самостійно і вчасно вирішувати господарські питання, не чекають рішення зі Львова», — підкреслив очільник Львівщини.

Пропозиції ОДА також передбачають скорочення кількості керівного персоналу – з 332 до 188 осіб, зміни у структурі бухгалтерії. Загалом, очікується, що такі кроки дозволять зекономити на утримання однієї штатної одиниці близько 33 614 грн. в рік, що по цілій Львівській філії складатиме від 201 688 грн. до 268 917 грн. на рік.

 


6306-02-2015

 

Голова ЛОДА скерував клопотання до прокуратури про перевірку діяльності ДП «Львівський облавтодор»


Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка підписав подання до прокурора області щодо перевірки діяльності керівництва ДП «Львівський облавтодор», у тому числі — фактів невиплати заробітної плати. Про це йшлося сьогодні під час наради з керівниками райавтодорів.

«З 11 млн. грн., які надійшли на рахунки облавтодору в січні, його керівництво навіть не виплатило працівникам ремонтно-дорожньої галузі зарплату за грудень. Хоча фонд заробітної плати становить 3 млн. грн. Це неприпустимо», — підкреслив О. Синютка.

Голова ОДА також зазначив, що скерував подання до Києва на притягнення винних посадових осіб до відповідальності за невиплату заробітної плати, в тому числі й за неналежний обсяг та якість виконаних робіт з ліквідації аварій, ної ямковості на дорогах області.

 


38806-02-2015

 

До річниці Майдану відкриється виставка дитячих малюнків


Сьогодні, 6 лютого, у Львівському палаці мистецтв відкриється виставка-конкурс дитячого малюнку, присвячених річниці подій на Майдані.

Організував виставку департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Як відчули, осмислили та передали мовою мистецтва юні художники події  Майдану, що нас змінили, можна побачити на виставці. Малюнки дітей – вдячність за подвиг героїв, спосіб спілкування дітей з янголами Небесної Сотні.

Для участі у проекті подано понад 300 дитячих творчих робіт учнів художніх відділів початкових мистецьких навчальних закладів Львівщини. Для експонування у виставкових залах Львівського палацу мистецтв компетентне журі під головуванням лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, народного художника України, дійсного члена Академії мистецтв Любомира Медвідя відібрало 100 найкращих робіт, з яких 13 нагороджено дипломами відповідно І, ІІ та ІІ ступенів.

Дитячі роботи представлені на виставці у трьох номінаціях: малярство (акварель, гуаш), графіка (туш, перо, монотипія, ліногравюра), аплікація та колаж.

Початок о 16 годині.

Виставка триватиме до 20 лютого.

 


38906-02-2015

 

Президент підписав Закон щодо удосконалення порядку проходження громадянами військової служби та їх соціального захисту


Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду». Документ був ухвалений Верховною Радою 15 січня.

Закон №116-VIII, зокрема, направлений на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, запровадження кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби за військово-обліковими спеціальностями, забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців.

Також Закон передбачає підвищення призовного віку до 27 років та зменшення кількості підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби. Документом зазначено, що за працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу за контрактом, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, в організації, незалежно від підпорядкування та форми власності, більше ніж на один рік.

 

 


39005-02-2015

 

На Львівщині про дітей загиблих бійців АТО дбають кваліфіковані волонтери


На Львівщині продовжується реалізація програми допомоги сім’ям героїв АТО, що була започаткована на весні 2014 року під назвою «Наставництво для дітей героїв АТО». Про це інформують у Львівському обласному військовому комісаріаті.

За словами куратора проекту Маріанни Білик, допомога дітям героїв АТО здійснюється у декількох напрямках: освіта – допомога у виконанні домашніх завдань, відвідування гуртків, дозвілля – спільне з наставником проведення часу та охорона здоров’я – консультації психологів. Слід зазначити, що цей проект розрахований на підтримку дітей віком від 6 до 16 років, з якими наставники перебуватимуть не менше 4 годин на тиждень.

Як стверджує Маріанна Білик, наставників для дітей добирають ретельно – із 40 осіб було відібрано 15, а в грудні 2015-го з ними провели відповідні навчання-тренінги.

Усі наставники – це молоді люди віком від 18 до 30 років, переважно – студенти, кому небайдужа доля дітей героїв АТО.

Ініціатори проекту розповідають, що завдяки проекту сім’ї героїв АТО мають шанс отримати допомогу у відновленні та відбудові будинків, якщо вони втратили фізичну чи матеріальну можливість зробити це самотужки.

Довідка:

Програма функціонує за зразком всесвітньої програми “Старший брат – Big brothers”, а основною метою є допомога дітям, чий батько загинув або травмувався, захищаючи українську державність.

Долучитись до ініціативи можна за телефоном: (093) 608 50 03 – Маріанна Білик, або написати на поштову скриньку: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Проект «Наставництво для дітей героїв АТО» запровадила Львівська освітня фундація (м. Львів вул.Свєнціцького, 17).

 


6305-02-2015

 

На автошляхах області продовжать ямковий ремонт за сприятливої погоди


У січні 2015 року на дорогах загального користування Львівської області було ліквідовано аварійних ямок на загальну площу 10 888 м2. Про це інформує Служба автомобільних доріг у Львівській області.

Роботи виконувались на ділянках автомобільних доріг: Київ-Чоп; Львів – Луцьк; Львів – Тернопіль; Мукачеве – Львів; Львів – Ужгород; Стрий-Знамянка; Миколаїв-Городок-Жовква-К.Бузька-Бібрка; Східниця-Пісочна; Львів – Пустомити – Меденичі; Північний обхід м. Львова.

Ліквідація аварійних ділянок на дорожньому покритті проводилась в межах фінансування експлуатаційного утримання доріг на перший квартал 2015 року.

Роботи будуть поновлені за сприятливих погодних умов.

 


39105-02-2015

 

В енергоефективність Самбора та Жовкви залучать понад 16 млн. грн.


Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Львівської облради Петро Колодій, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, керівники міст Жовкви та Самбора підписали Протокол про наміри щодо реалізації спільного проекту «Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві».

У документі сторони засвідчили намір підвищити енергоефективність цих міст Львівщини. Зокрема, проект передбачає модернізацію міської котельні для споживання поновлюваних джерел енергії у Жовкві та реконструкцію системи вуличного освітлення Самбора. Для реалізації цих завдань Фонд Східна Європа залучить 14 млн. грн. (кошти Європейського Союзу), а Жовківська та Самбірська міські ради – по 1 млн. 100 тис. грн.

Як наголосив Олег Синютка, такі проекти сьогодні є вкрай важливими не лише для Львівщини, а для кожного мешканця нашого краю.

«У період економічної кризи, коли Україна бореться з ворожою агресією, дуже важливо, що міжнародні компанії дають можливість Львівщині реалізувати необхідні для суспільства проекти. Адже кожен зекономлений кіловат-годин електроенергії, або метр кубічний газу – це наш вклад у спільну перемогу держави. Це також дозволить нам впровадити найновіші сучасні технології і європейські стандарти», - підкреслив керівник області.

Зазначимо, що проект з енергоефективності у Самборі та Жовкві також передбачає здійснення енергоаудитів та навчань персоналу, різноманітні освітні кампанії для населення. Його реалізація розпочнеться вже цьогоріч з 1 березня і триватиме до 28 лютого 2017 року.

Довідка:

Фонд Східна Європа (ФСЄ) – благодійна неприбуткова українська організація, що розпочала свою роботу у 2008 році.

Місія Фонду – сприяти соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громади, влади та бізнесу.

Підтримка Фонду здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Фонд Євразія та іншими донорами – урядами, фондами, корпораціями та приватними донорами.

 


39905-02-2015

 

Уряд запроваджує грошові виплати учасникам АТО для складного протезування за кордоном


Кабінет Міністрів України ухвалить постанову, що передбачає можливість грошової виплати розміром до 609 тисяч гривень на протезування за кордоном для осіб, які брали участь в антитерористичній операції. Проце повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 4 лютого.

«Із Державного бюджету ми можемо виплатити до 609 тисяч гривень на одну кінцівку для складногопротезування за кордоном, яке не робиться в Україні», - наголосив він.

Цією постановою, за словами Глави Уряду, також спрощується процедура отримання державноїдопомоги для протезування за кордоном, «прискорюється можливість, щоб людина отримала протез та допомогу від держави».

 


39205-02-2015

 

Оксана Прокопець провела засідання конкурсної комісії щодо визначення переможця для здійснення пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець спільно з начальником відділу розвитку інфраструктури та ЖКГ райдержадміністрації Михайлом Коваленком провела засідання конкурсної комісії щодо визначення переможця для здійснення пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі Бродівського району. Під час засідання було визначено переможців на двох приміських маршрутах загального користування.

 


23805-02-2015

 

Талановиту молодь запрошують до участі в державному управлінні

 

В першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Прокопець відбулось обговорення проекту розпорядження голови райдержадміністрації «Про залучення талановитої молоді до державного управління», в якому взяли участь керівники самостійних структурних підрозділів Бродівської райдержадміністрації та апарату райдержадміністрації. Заступник керівника апарату - начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Марія Повшак ознайомила присутніх з Порядком залучення талановитої молоді до державного управління у Бродівській райдержадміністрації. Метою даного проекту є формування молодіжного кадрового потенціалу для органів виконавчої влади за рахунок ініціативних, обдарованих та кваліфікованих фахівців, надання молоді можливості долучитись до роботи в галузі державного управління, а також сприяння прозорості діяльності Бродівської райдержадміністрації.

 


12004-02-2015

 

З наступного тижня райдержадміністрації Львівщини звітуватимуть про результати роботи


Голова Львівської ОДА Олег Синютка затвердив графік обговорення підсумків роботи районних державних адміністрацій за 2014 рік та основних напрямків роботи у 2015 році з громадсько-господарським активом району.

Відповідно до графіку вже з 10 лютого керівники районів почнуть звітувати перед громадою. Зокрема, серед обов’язкових питань, що заслуховуватимуться – це виконання бюджету та програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2014 рік, а також основні напрямки роботи на поточний рік.

Окрім представників громадськості та місцевої влади, участь в обговореннях також братимуть й представники Львівської облдержадміністрації.

Керівник області також доручив головам РДА забезпечити інформування населення району про дату та час проведення таких підсумків у засобах масової інформації.


ГРАФІК (натисніть для перегляду)


39304-02-2015

У Львівській ОДА впроваджують моніторинг діяльності територій


Оцінка соціально-економічної динаміки районів та міст обласного значення Львівської області здійснюватиметься щомісячно у Львівській облдержадміністрації.

Про це йшлося сьогодні, 3 лютого, під час наради голови ОДА Олега Синютки та керівників районів та міст обласного значення, на якій департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації представив проект рейтингової оцінки міст обласного значення та районів області, зокрема перелік індикаторів та методику оцінювання.

Як зазначив директор департаменту Василь Лозинський, при оцінюванні врівноважуються динамічні та статичні показники. "Пропонується приблизно однакова їх кількість, що дозволить рівномірно врахувати і той потенціал, який територія вже має, і динаміку соціально-економічних процесів", - зазначив В. Лозинський.

Окрім загального рейтингу районів пропонується згрупувати їх за розташуванням, яке впливає на інтенсивність ділової активності. Для рейтингової оцінки районів та міст обласного значення запропоновано до 50 індикаторів у 5 сферах:

- економічний розвиток;

- фінанси;

- населення та ринок праці;

- житлово-комунальне господарство;

- соціальний сектор.

Підсумковий рейтинговий бал – це середнє арифметичне від рейтингової нормованої оцінки за кожним індикатором.

Перелік індикаторів отримають усі райони та міста обласного значення для подальших пропозицій та зауважень. Після затвердження показників проведуть збір інформації по них уже за результатами січня 2015 року.

393 1

393 2

393 3

393 4

393 5

393 6


394 404-02-2015

В Бродах Олег Синютка говорив про стан проведення мобілізації, перспективи розвитку місцевого самоврядування та проблеми сільського господарства


Під час зустрічі з активом Бродівщини, голова Львівської облдержадміністрації 394 2Олег Синютка відповів на декілька блоків питань щодо ходу проведення мобілізації, перспективи розвитку місцевого самоврядування та проблеми сільського господарства. Зокрема, голова Підкамінської селищної ради Михайло Чумак висловив пропозиції щодо об’єднання територіальних громад лише на добровільних засадах, а також розширення повноважень органів місцевого самоврядування в сфері земельних відносин та можливості передачі землі у власність на конкурсній основі. Як зазначив Олег Синютка, в сьогоднішніх умовах, нав’язування штучних речей не приживеться, людей необхідно горнути та об’єднувати лише в добрий спосіб.
Окрім цього, очільник Львівщини висловив своє бачення щодо шляхів вирішення ряду проблем в агропромисловому комплексі зазначивши, що на сьогодні необхідно залучати інвестора, який дбатиме про людей, а не поїде із села по завершенню посівної та збору урожаю.

 


394 104-02-2015

 

Першою проблемою для нас є навіть не війна, бо війна – це похідне від корупції та злодійства, - Олег Синютка


Про це говорив сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка перебуваючи з робочим візитом у Бродівському районі. Тут він зустрівся з головами органів місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ та організацій району, депутатами та активом Бродівщини. «Основна мета моєї поїздки – почути те, що ви кажете і говорити про речі, які є важливі для мене», - сказав розпочинаючи зустріч Олег Синютка. За його словами, першою проблемою для суспільства є корупція, а вже другою – війна. «Ми повинні розуміти, що ховатись від мобілізації не можна, бо коли на нашому кордоні стоятиме багатотисячне військо – війни не буде. Цього тижня представники усіх Церков підписали відозву до вірян, що мирянський та християнський обов’язок – захищати свою Батьківщину і це важливо, навіть якщо один послухає», - наголосив керівник Львівщини.

 


39404-02-2015

 

На Бродівщині з офіційним візитом голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка


В рамках візиту на Бродівщину голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка разом з головою Бродівської райдержадміністрації Русланом Шишкою та головою Бродівської районної ради Ольгою Шайдулліною відвідав швейне підприємство «Галант», де зустрівся з керівництвом та трудовим колективом фабрики. Після цього, очільник області оглянув приміщення пологового відділення Бродівської районної лікарні. Коментуючи ситуацію щодо реконструкції пологового відділення, очільник області зазначив, що багато залежить як від керівника, так і від людей: «Для нас ніхто нічого не зробить крім нас самих. Але не може вже зруйноване приміщення вартувати більше 2 млн. гривень. Хочу дивитись на речі реально і пустих обіцянок не буду давати.»

 


39503-02-2015

 

Ієрархи католицьких та православних Церков Львівщини звернулись до вірян з приводу складної ситуації в нашій країні

 

Звернення підписали владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, владика Макарій (Малетич), Митрополит Львівський УАПЦ, владика Мечислав Мокшицький, Архиєпископ-Митрополит Львівський РКЦ, владика Філарет (Кучеров), Єпископ Львівський і Галицький УПЦ.

 

Католицький і православний єпископат Львова підписав спільне звернення до вірян щодо ситуації, яка склалася в нашій державі. Владики українських церков звертаються до усіх християн з посланням єднатись заради подолання агресії та збереження соборності.

 

«На наших очах народжується нова Держава, нове покоління Героїв, яке ладне пожертвувати власним життям, забути про комфорт та спокій і першим відгукнутися на крик своєї землі про допомогу.

 

Віримо в те, що об’єднавши наші зусилля, подолаємо агресію й лють заради гідності та тих моральних цінностей, які є фундаментом нашого спільного непереможного майбутнього, збережемо даровану нам Богом Свободу й не допустимо розділення нашої Батьківщини», – йдеться у посланні.

 

З текстом звернення можна ознайомитись ТУТ


39603-02-2015

Львівщина серед лідерів з реалізації програми альтернативного опалення для населення

 

На сьогодні Львівська область – одна з лідерів серед регіонів України з реалізації програми державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення. Вже 114 мешканців Львівщини отримали кредити на придбання котлів, які працюють на альтернативних видах палива.

 

Про це повідомив директор департаменту економічного розвитку, промисловості та торгівлі ОДА Василь Лозинський.

 

Зазначимо, що ця Програма започаткована з жовтня 2014 року Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України шляхом відшкодування частини тіла кредиту, залученого на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу).

 

«Відшкодування частини суми кредиту здійснювалось одноразово кожному позичальнику-фізичній особі в розмірі 20% суми кредиту, залученого за одним кредитним договором на придбання котла, але не більше 5 тисяч гривень за кожним кредитним договором. Реалізацію механізму здійснював АТ “Ощадбанк”», - розповів Василь Лозинський.

 

Він також зазначив, що станом на сьогодні розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України, що спрямований на стимулювання населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів. Зокрема, держава відшкодовує населенню частину тіла кредиту до 30% на встановлення склопакетів, придбання енергозберігаючих матеріалів та встановлення приладів обліку.

 

Для ОСББ механізм державної підтримки передбачає відшкодування 40% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів (додаткова інформація - на веб-сайті Держенергоефективності за посиланням: http://saee.gov.ua/uk/events/previews/486).

 

За словами директора департаменту, окрім цього, у грудні 2014 року компанія “Гресса-Групп” спільно з ПАТ “Укргазбанк” також розробили кредитну програму на придбання енергозберігаючого обладнання, яка передбачає надання кредитів на термін до 3 років під 3%-11% річних (додаткова інформація — на веб-сайті Держенергоефективності за посиланням: http://saee.gov.ua/uk/pressroom/497).

 


398 203-02-2015

 

Сьогодні у Бродівській центральній районній лікарні гасили пожежу

 

З метою відпрацювання плану пожежогасіння, на території Бродівської центральної районної лікарні відбулись тренування служб цивільного захисту району. Провів тренування начальник Бродівського РВ ГУ ДСНС Роман Зварич, присутні на тренуваннях були перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець та головний лікар ЦРЛ Іван Бец. За оперативно-тактичним задумом, було помічено загоряння в бактеріологічній лабораторії Бродівської районної лікарні. Для гасіння умовної пожежі було залучено 28 чоловік та 6 одиниць техніки, зокрема, аварійна бригада «Львівгаз», Бродівського РЕМу та служби медичної допомоги.

398398 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

39903-02-2015

 

Глава Уряду пропонує запровадити широку медійну програму для роз'яснення реформ

 

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує запровадити на телеканалах широку медійнупрограму для роз’яснення реформ в країні. Про це він сказав на засіданні Національної ради реформ упонеділок, 2 лютого.

 

Арсеній Яценюк наголосив  на необхідності проводити «серйозну і змістовну дискусію з приводу того, що таке реформи: в енергетиці, у правоохоронній системі, судовій системі, в державній владі, що таке децентралізація».

 

Він навів приклад децентралізації, за проведення якої виступала влада на місцях: «Вони отрималиреальні важелі впливу, в тому числі й право запровадження і збору додаткових податків, які йдуть не в Київ, а на районну школу, міську лікарню, місцеву дорогу. Але треба працювати з територіальною громадою, щобизібрати ці кошти і їх використати». Проте, за його словами, дехто вважав, що децентралізація це «дайте нам грошей побільше, а ми їх децентралізовано, без вказівки з Києва, знаємо, як потратити».

 

«Не так проводилася децентралізація, в тому числі й в Польщі», - додав він.

 

Глава Уряду запропонував звернутися до власників всіх телеканалів України з тим, аби запровадити освітню програму щодо реформ: «Наприклад, на кожному каналі на 30 хвилин хоча би раз на тиждень запросити профільного Міністра, профільного керівника парламентського комітету . Суто фахова дискусія, де кожен профільний Міністр по своєму напрямку разом із керівником комітету і експертами, журналістами, фахівцями в тій чи іншій галузі проведе спокійну і зважену розмову».

 

Арсеній Яценюк звернувся до присутніх підтримати ініціативу щодо запровадження широкої медійноїпрограми «про те, що таке реформи в України і що треба робити»: «Щоби посадова особа, яка відповідальна за свій напрямок, пояснювала українцям зміст, цілі реформ, коли і що і як буде досягнуто».

 


1903-02-2015

 

Портал для петицій спростить спілкування громадян з владою, — Президент України

 

Створення порталу для петицій громадян забезпечить не просто технічну можливість, але й юридичне право для всіх звертатися до органів влади електронною поштою, заявив Президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ.

 

Президент наголосив, що під час запровадження електронного урядування необхідно зробити прорив в цьому питанні. «Виходимо сьогодні на створення порталу для петицій громадян. Це поширена в демократичних країнах та доволі ефективна технологія колективного впливу громадян на владу», – зазначив Петро Порошенко. Українська модель петиції була запозичена з британського, німецького та американського досвіду. «Голос однієї людини влада може й не почути, а петиція – це вже потужний хор», – підкреслив Президент.

 

«Якщо ти електронною поштою звернувся, то звернення тут же потрапляє у облік, і відповідна система має в обмежений термін дати відповідь по суті. Впевнений, що скоро буде можливість написати прямо з дому, і таке електронне звернення матиме силу і статус вашого офіційного звернення, як справжнє паперове звернення», – сказав Президент.

 

Глава держави нагадав, що під час Революції Гідності українці відчули ефективність такого механізму, коли з декількох питань були зареєстровані петиції на сайті Білого Дому, деякі набрали більше 100 тис. підписів.

 

Глава держави відзначив, що в цілому проект «Цифрова Україна» передбачає безпрецедентну відкритість електронних даних, пов’язаних з роботою органів влади, публічних фінансів, державних реєстрів, державних закупівель, статистичних даних.

 


39702-02-2015

 

В Бродах відбулись тренування служб цивільного захисту

 

2 лютого на території Бродівського меблевого підприємства «Явір», районними службами 

397 1

цивільного захисту було проведено відпрацювання плану пожежогасіння. На місці умовної пожежі працювали дві ланки газодимозахисної служби, які забезпечили дії з пошуку та ліквідації умовного загорання.

 Провів тренування помічник начальника зміни (з питань оперативного реагування) підполковник служби цивільного захисту Микола Михасів.

 

40002-02-2015

 

Система зайнятості і профтехосвіти мають відповідати сучасному ринку праці, - О.Синютка

 

У Львівській ОДА напрацюють пакет змін до законодавства України про занятість населення. Ці зміни, в першу чергу, спонукатимуть безробітних працевлаштовуватись, або освоювати виробничі професії. Про це сьогодні йшлось на апаратній нараді, яку провів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

 

За словами керівника області, система зайнятості і профтехосвіти на сьогодні потребує серйозного переформатування під сучасні потреби ринку праці.

 

«Для створення нових робочих місць сьогодні дуже не вистачає кваліфікованої робочої сили певного галузевого спрямування. Проте наша система зайнятості і профтехосвіти абсолютно не дає відповіді на ті виклики, які сьогодні ставить економіка області. Тому що, для прикладу, адвокат чи юрист не сядуть за кермо трактора, не стануть за токарний верстат. Ми готуємо зовсім не тих спеціалістів. Це треба переформатувати», - зазначив Олег Синютка.

 

На думку голови ОДА, для вирішення питання з підготовки фахівців робітничих спеціальностей слід негайно вносити конкретні зміни до законодавства, які б змушували одних безробітних працювати, а інших перекваліфіковуватись і освоювати актуальні професії.

 

«У нас викривлена система підготовки кадрів. Інвестори не хочуть вкладати кошти у виробництво, адже розуміють, що не знайдуть тут потрібного фахівця. Замість того, щоб готувати робітничі кадри, ми роздаємо гроші тим, хто не хоче працювати. Тому основне завдання – максимально зробити так, щоб людям було комфортно працевлаштовуватись, а не просто перебувати на обліку» , - резюмував Олег Синютка.

 

Зазначимо, що за словами директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, у 2014 році реально створено 1959 нових робочих місць. Зокрема, 983 безробітних отримали одноразову допомогу та започаткували власну справу (на третину більше від попереднього року), та 976 осіб працевлаштовані на нові робочі місця за рахунок компенсацій роботодавцям єдиного внеску.

 

Особливу увагу також зорієнтовано на сільську місцевість, де у минулому році зареєструвались 262 підприємці.

 


5602-02-2015

 

На Львівщині проводитиметься навчальне оповіщення населення. Мешканців просимо зберігати спокій!

 

З метою перевірки рівня готовності технічного стану територіальної системи централізованого оповіщення, 4 лютого 2015 року в період з 14:40 год до 15:00 год, департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації буде проводитися навчальне оповіщення населення м.Львова та області за сигналами цивільного захисту. Будуть увімкнені електросирени.

 

Звучання електросирен - означає сигнал цивільного захисту “Увага всім”. Почувши його негайно увімкніть гучномовці на першому каналі проводового радіомовлення, налаштуйте радіоприймачі на хвилю Львівського радіо, телеприймачі – на частоти “Першого національного” або “12-го каналу” Львівської обласної державної телерадіокомпанії і слухайте подальше повідомлення департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації.

 

У зв’язку з тим, що мета увімкнення технічних засобів оповіщення навчальна, практичні заходи відпрацьовуватися не будуть. Населення повинне зберігати спокій.

 


3002-02-2015

 

Олег Синютка висловив співчуття з приводу смерті відомого українського музиканта Андрія Кузьменка

 

Сьогодні на 47-му році раптово пішов із життя Андрій Кузьменко – талановитий український співак, композитор, актор, телеведучий. З приводу цієї непоправної втрати голова обласної державної адміністрації Олег Синютка висловлює щирі співчуття родині та близьким.

 

«Ця трагедія стала серйозним ударом для всіх, хто знав Андрія. Тяжко повірити в те, що молода талановита людина, сповнена планів і надій, більше не з нами. Нас залишив Українець, який змінив українську музику, приклад з якого братиме ще не одне покоління.

 

Проте в серцях мільйонів людей назавжди залишаться світлі спогади і повага до нього. Глибоко сумую і поділяю гіркоту втрати. Вічна йому пам'ять», - йдеться у співчутті.

 


40002-02-2015

 

У лютому керівники районів області звітуватимуть перед громадськістю

 

З другої декади лютого в усіх районних державних адміністраціях Львівської області  розпочнуться публічні заслуховування звітів про результати роботи за 2014 рік. Таке доручення сьогодні, під час апаратної наради, дав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

 

Очільник Львівщини наголосив на максимальному інформуванні населення про дату проведення таких звітів шляхом поширення у засобах масової інформації та оголошень. «Усі керівники районів мають зрозуміти, що в іншому разі такий звіт не буде зарахований. Адже люди мають право почути, чим займаються органи місцевої влади», - зазначив він.

 

Олег Синютка також додав, що до заслуховувань долучатимуться представники облдержадміністрації та депутати обласної ради. «Чим більше людей ми залучимо до такого звіту, тим корисніше це буде для справи», - резюмував голова ОДА.

 


602-02-2015

 

Інформація щодо соціального забезпечення громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО

 

Для вирішення питань, пов'язаних з тимчасовим перебуванням, слід звертатися за телефоном УРЯДОВОЇ "ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ" (БЕЗКОШТОВНО ЦІЛОДОБОВО): 0 800 507 309 або до Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції за телефонами «101», (044) 247-30-02,  (044) 247-32-92.

 

Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги слід звертатися до найближчої установи соціального захисту населення за місцем фактичного проживання (перебування).

 

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ПЕНСІОНЕРІВ

 

- переведення пенсії за місцем фактичного проживання (перебування);

 

- первинне призначення пенсії;

 

- перерахунок пенсії

 

Куди звертатися: до органу Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання (перебування)

 

 Основні документи, які необхідно мати при собі:

 

- паспорт;

 

- посвідчення отримувача пенсії (за наявності);

 

- довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності)

 

 ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА В ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ

 

- пошук роботи – тимчасової і постійної;

 

- надання інформації та консультації у сфері занятості;

 

- можливість участі в громадських оплачуваних роботах;

 

- професійна підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації;

 

- отримання статусу безробітного

 

 Куди звертатися: до центру занятості за місцем фактичного проживання (перебування)

 

 Основні документи, які необхідно мати при собі:

 

- паспорт;

 

- довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності);

 

- трудова книжка (за наявності);

 

- документи про освіту (за наявності)

 

 ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА СІМЕЙ З ДІТЬМИ

 

переведення допомоги за місцем фактичного проживання (перебування) або первинне призначення:

 

- допомога при народженні  (усиновленні) дитини;

 

- допомога одиноким матерям;

 

- допомога опікунам та піклувальникам;

 

- допомога дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства;

 

- допомога малозабезпеченим сім’ям;

 

- тимчасова допомога на дітей, один з батьків яких ухиляється від сплати аліментів;

 

- супровід сімей з дітьми, які потребують допомоги;

 

- надання юридичної, психологічної та соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам-вихователям

 

Куди звертатися: до органу соціального захисту населення, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем фактичного проживання (перебування)

 

 Основні документи, які необхідно мати при собі:

 

- паспорт;

 

- свідоцтво про народження дитини;

 

- довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності)

 

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ГРОМАДЯН ПОХИЛОГО ВІКУ, ІНВАЛІДІВ

 

- стаціонарний догляд (для громадян похилого віку, інвалідів І, ІІ групи, які за станом здоров’я мають потребу в сторонньому догляді, побутовому обслуговуванні, медичній допомозі);

 

- догляд вдома (для громадян похилого віку, інвалідів, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги);

 

- натуральна допомога (одяг, взуття, предмети першої потреби)

 

 Куди звертатися: до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) або до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання (перебування)

 

 Основні документи, які необхідно мати при собі:

 

- паспорт;

 

- медична довідка про потребу в постійній сторонній допомозі (за наявності)

 

У Львівській області до установ соціального захисту населення можна звертатися за такими телефонами:

 

Департамент соціального захисту - (032) 255-42-96, (050) 887-03-47, (096) 347-91-47

 

Служба у справах дітей - (0322) 35-44-56

 

Центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді - 32) 261-09-37, (032) 261-09-42

 


8802-02-2015

 

Військові, мобілізовані під час четвертої хвилі, повністю забезпечені якісним обмундируванням

 

Призвані до військових лав на початку 2015 року, які прибувають до 184 навчального центру Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, порівняно із першими хвилями мобілізації, споряджені майже на рівні стандартів НАТО. Про це інформує Регіональний медіа-центр МО України у Львові.

 

«Кожен мобілізований має достатньо часу для того, щоби отримати повний комплект обмундирування, приміряти його. А за потреби – замінити на інший розмір», - розповів начальник речової служби Академії капітан Віталій Маліновський.

 

Єдине, що залишилось незмінним у переліку речей, що видаються на руки новоспеченим бійцям, це казанки, фляги, кружки та ложки, а також офіцерські сумки старого зразка. У Міноборони кажуть, що вони надійніші та зручніші за іноземні аналоги.

 

«Військовий однострій, який отримує, припустимо, офіцер запасу, складається з костюму камуфльованого. А це бушлат та підбушлатник, кітель та брюки у кольорі, який зараз називають «армійській піксель». Це та ж уніформа нового покрою, яка зараз масово почала надходити у війська», - інформують у медіа-центрі.

 

Шиють форму підприємства у Черкасах, Києві та Харкові.

 

Крім того, солдатам дають кілька пар шкарпеток, ремінь поясний, натільну білизну, вітровологозахисний костюм, куртку і штани по типу рибальських у кольорах українського польового однострою та баф.

 

І усі ці речі пакують у речовий мішок об’ємом приблизно 55 літрів також кольору польського армійського «флектарну».

 

Рядовому та сержантському складу до того ж видається утеплений польовий костюм та водонепроникні берці, надані урядом Канади.

 

Мобілізовані укомплектуванням задоволені. Зазначають, що тепер українська армія має пристойний зовнішній вигляд. Та й українська продукція військового призначення набула гідної якості. І дякують країнам-партнерам, які допомогли у забезпеченні українського війська там, де поки не почали на повну потужність працювати вітчизняні підприємства.

 


40102-02-2015

 

Відбулась нарада щодо визначення порядку перевезення пільгових категорій громадян на приміських маршрутах

 

За ініціативи керівництва Бродівської райдержадміністрації з метою забезпечення якісного надання послуг в сфері пасажирських перевезень, в тому числі пільгових категорій громадян, на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району в райдержадміністрації відбулась робоча нарада під головуванням Руслана Шишки. Участь у нараді взяли перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець, представники управління праці та соціального захисту населення, фінансового управління, відділу розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, Бродівського районного відділу статистики, автотранспортних підприємств.

Під час зустрічі очільник району наголосив на важливості врегулювання питань перевезення пасажирів пільгової категорії громадян на приміських автобусних маршрутах. «Думаю, доцільно створити робочу групу для підготовки проекту Положення щодо визначення порядку пільгового перевезення пасажирів та ще цього тижня обговорити основні пункти цього документа під час зустрічі», - зазначив Руслан Шишка.

 

 


40202-02-2015

 

Незабаром безробітні громадяни Бродівщини матимуть можливість здобувати робітничі професії за кілька кілометрів від рідного міста

 

Про таку перспективу розповів на щотижневій нараді в голови районної державної адміністрації Руслана Шишки директор Бродівського районного центру зайнятості Руслан Сусла. Він повідомив, що в сусідньому місті Радивилів планується відкриття філії Рівненського центру професійно-технічної освіти, що дасть можливість безробітним громадянам здобувати робітничі професії, найбільш затребувані на ринку праці Бродівського району. За словами Руслана Сусли, районним центром зайнятості вже подано заявки на навчання швачок, пасічників, спеціалістів із зеленого туризму, а низку інших професій буде визначено за пропозиціями керівників - суб’єктів господарювання.

Також під час наради, в якій взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець та заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Леся Мриглод, Руслан Шишка проінформував присутніх керівників про хід проведення чергової хвилі мобілізації за результатами наради в області, заслухав інформації керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та районних підрозділів центральних органів виконавчої влади про роботу за минулий тиждень. За підсумками наради, голова райдержадміністрації дав низку доручень, зокрема, щодо підготовки районних Програм для розгляду на сесії районної ради, вирішення питань щодо пільгового проїзду громадян в автотранспорті, забезпечення вимог санітарного законодавства у сфері торгівлі, заходів щодо оптимізації мережі бюджетних установ та легалізації робочих місць на підприємствах тощо. 

 

  

 

 

 

 

 

НА бродівщині ПІДПИСАНО УГОДИ ПРО ПАРТНЕРСТВО МІЖ СІЛЬСьКИМИ РАДАМИ БРОДІВСЬКОГО РАЙОНУ та ПРОГРАМОЮ РОЗВИТКУ ООН У РАМКАХ ТРЕТЬОЇ ФАЗИ ПРОЕКТУ ЄС/ПРООН
«МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ»

Нагадаємо, що 29 грудня 2014 року спільною комісією районної ради, районної державної адміністрації та представників Проекту було затверджено перелік населених пунктів Бродівського району, що протягом наступних 4 років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІІ. А саме: Заболотцівська, Ясенівська, Наквашанська та Язлівчицька сільські ради.
5 лютого 2015 року у Заболотцівській, Ясенівській, Язлівчицькій та Наквашанській сільських радах Бродівського району, відбулися вступні семінари та загальні установчі збори організацій місцевих громад. Координатори області та району: Ігор Назар та Наталя Ковальська, ознайомили актив села, депутатський корпус, представників господарств та інших зацікавлених осіб з методологічними, фінансовими й управлінськими можливостями розвитку громад населених пунктів в рамках третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» протягом 2014 - 2018 років. По завершенню семінарів Заболотцівським, Ясенівським, Язлівчицьким та Наквашанським сільськими головами були підписані Угоди про партнерство між Програмою розвитку Організацій Обєднаних Націй та представленими сільськими радами про впровадження Проекту на теренах сільської ради. Громадами вибрані створені власні організації, затверджені статути вибрані керівні органи.
У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 4 проекти (по одному для кожного визначеного у районі населеного пункту) для фінансування. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом в залежності від досвіду участі району у попередніх фазах МРГ (65-75%, від $5.000 до $15.000), місцевим бюджетом (20-30%) та громадою (5%). Загалом, діяльність Проекту МРГ на Львівщині буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу.
Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є:
охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів, тощо);
стандарти енергоефективності та альтернативні енергетичні технології (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);
комунальне водопостачання;
охорона довкілля (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);
економічні ініціативи (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).

Більше інформації про проект МРГ можна знайти за такими посиланнями:
Сайт Проекту МРГ в Львівській області – http://cba.org.ua/ua/lviv, http://www.facebook.com/Lvivcbaproject
Сайти Проекту МРГ – III – www.cba.org.ua/three; www.cba.org.ua; www.cba.org.ua/one
Сайт Програми розвитку ООН в Україні - www.undp.org.ua
Сайт Представництва Європейського Союзу в Україні - http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/index_uk.htm  

Пошук по сайту
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET