Get Adobe Flash player
Останні новини

101Відбудеться похорон загиблого бродівчанина в зоні АТО

27-03-2015

Детальніше

Тема тижня

96Розпочався конкурс інвестиційних програм, що реалізовуватимуться за кошти державного фонду регіонального розвитку

25-03-2015

Детальніше

Корисні посилання

27-03-2015101


Відбудеться похорон загиблого бродівчанина в зоні АТО


Завтра, 28 березня о 14.00 годині у церкві Різдва Пресвятої Богородиці, відбудеться похорон військовослужбовця 80 аеромобільної бригади, Бражнюка Віктора Михайловича, 1981 р.н., який загинув у зоні проведення АТО

 

 

 


 27-03-2015

На Львівщині тренують мобілізованих в польових умовах

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного триває активна фаза підготовки мобілізованих військовослужбовців в польових умовах.
Військовослужбовці відпрацьовують завдання з вогневої, тактичної, інженерної, медичної підготовки. На навчальних місцях кожен воїн зайнятий процесом освоєння бойових навичок: займаються вправами метання ручних осколкових гранат, виконують вправи стрільб зі стрілецької зброї, тренуються вести вогонь із озброєння БТР.

За матеріалами  Міністерства оброни України


27-03-2015

Львівщина орієнтується на розвиток сімейних ферм і дрібних господарств

Належна підтримка дрібного товаровиробника підсилить та відродить фермерські господарства на теренах Львівщини. На це звернув увагу в.о. першого заступника голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський під час брифінгу, що відбувся за результатами регіональної наради з питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році.
«Область робить ставку на розвиток малих фермерських господарств. Для цього у нас є всі передумови. Цьому сприяють культура, відповідний ландшафт та густота населення. У людей є наснага працювати та вікові традиції роботи на селі», - розповів він.
Ростислав Замлинський також звернув увагу, що в області прийнята програма підтримки та розвитку агропромислового комплексу на 2013 – 2015 роки, на фінансування якої передбачено 6 млн. грн. Окрім цього, на рівні місцевих бюджетів цьогоріч для аграрного сектору також закладено ще близько 2,8 млн. грн.
«Для залучення додаткових коштів ми активно працюємо із представниками міжнародних технічних організацій, які діють на теренах Львівщини. Наша мета – мультиплікувати кращий світовий досвід», - сказав в.о. першого заступника голови ОДА.

 


 

27-03-2015

Місцевим бюджетам Львівщини перераховано 4,3 млн. грн. субвенцій

Львівській області перераховано грошовими коштами черговий транш субвенцій з державного бюджету. Зокрема, на надання пільг та компенсацій за пільговий проїзд - 2,8 млн. грн. та на надання  пільг і субсидій населенню за спожиті енергоносії і комунальні послуги - 1,5 млн. грн.
Це дало можливість частково погасити заборгованість на 01.03.2015 перед надавачами житлово-комунальних послуг за надані пільги та житлові субсидії населенню, а також компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян, в тому числі перед ЛКП «Львівелектротранс».

 


 

27-03-2015

Львівщина пропонує спростити процедуру ввезення на територію України гуманітарних вантажів

Упродовж  березня координаційною радою з питань волонтерської діяльності при Львівській обласній державній адміністрації проведено низку робочих зустрічей.
Так за результатами засідань, а також враховуючи звернення волонтерських та громадських організацій, Львівська обласна державна адміністрація звернулась з пропозицією про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу». Йдеться про запровадження спрощеної процедури визнання вантажів гуманітарної допомоги, які ввозяться для потреб Міністерства оборони України, правоохоронних органів, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених згідно з законами України, інших суб'єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до законодавства, шляхом надання таких функцій обласним державним адміністраціям.
Окрім того,  під час робочої зустрічі за участю представників облвійськкомату, військових частин, волонтерських та громадських організацій забезпечено координацію спільних дій для надання ефективної допомоги військовослужбовцям, які скеровуються у зону проведення антитерористичної операції.
На зустрічі були присутні представники наступних волонтерських, громадських організацій: Допомога армії України, Рабів до раю не пускають, Самооборона Львівського Євромайдану, Варта 1, Народна самооборона Львівщини, Перша мотосотня «Галичина», Львівська обласна організація Української Спілки ветеранів Афганістану, Hand-made по-Львівськи.

Довідка.
Координаційна рада з питань волонтерської діяльності при Львівській обласній державній адміністрації є колегіальним, консультативно-дорадчим органом Львівської обласної державної адміністрації, утвореним з метою розвитку та підтримки волонтерської діяльності, налагодження ефективної взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю, взаємодії та координації спільних дій при ввезенні на територію України гуманітарної допомоги громадськими та волонтерськими організаціям для військовослужбовців у зоні проведення антитерористичної операції,  формування та ведення реєстру волонтерських організацій.

 


 

 27-03-2015

З обласного бюджету виділено 58,6 млн грн на виплату заробітної плати

Зокрема, на виплату заробітної плати працівникам обласних бюджетних установ та стипендій учням професійно-технічних навчальних закладів та студентам вищих навчальних закладів І та ІІ рівнів акредитації у березні виділено 41,9 млн. грн., пільгових пенсій працівникам медичних установ, відшкодування видатків на пільгове медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, компенсаційні виплати інвалідам на бензин, ремонт та транспортне обслуговування автомобілів, поховання учасників національно-визвольних змагань, бойових дій та інвалідів - 1,2 млн. грн., оплату енергоносіїв, придбання медикаментів, продуктів харчування –  13,5  млн. грн., канцелярських товарів, оплату послуг з охорони приміщень, обслуговування та ремонту обладнання – 2 млн. грн.

 


 

 27-03-2015

На Львівщині триває режим підвищеної готовності

В межах інформаційної роботи, у Львові для директорів шкіл міста, на базі СЗШ № 30 провели  показовий день цивільного захисту.
Понад 1000 учасників заходу розподілили на секції.
Одна частина брала участь у відкритих уроках за тематикою цивільного захисту, друга – у секції, де знайомилися з правилами надання першої невідкладної медичної допомоги. Навчання, разом з вчителями з безпеки життя, проводили патронажні медичні сестри організації товариства Червоного Хреста міста Львова.
Учасники оглянули засоби індивідуального захисту населення, ознайомилися з протигазами, дозиметрами  і протирадіаційними костюмами.
Пожвавлення у школі викликало відпрацювання елементів евакуації учнів та персоналу навчального закладу.
Не обійшовся день цивільного захисту без представників Державної служби з надзвичайних ситуацій. Пожежники розповіли і показали учням, як правильно поводити себе у небезпечних ситуаціях.
Родзинкою заходу став виступ маленьких каратистів. Учасники спортивної секції «Аратта» демонстрували свої вміння у проведенні рукопашних боїв.
Такі навчання незабаром пройдуть в усіх школах м. Львова і області.

За матеріалами ЛОО ТЧХ України

 


27-03-2015100

 


Львівщина має хороший потенціал для розвитку відновлюваних джерел енергії

Одним з пріоритетів роботи у Львівській області є впровадження заходів щодо зменшення залежності від газового сектору і розвиток альтернативних джерел енергії.
Про це 26 березня зазначив заступник директора департаменту розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно- енергетичного комплексу Земомислав Новікевич під час прес-конференції  перед початком роботи науково-практичної конференції «Екоенергетика Львівщини – шлях до енергонезалежності». Участь у конференції взяли керівники міст та районів області, енергоменеджери, підприємці та науковці. Під час заходу було представлено результати проекту FARADAY.
За його словами, облдержадміністрація зацікавлена і підтримує ініціативи всіх структур, які виявляють бажання працювати у сфері альтернативної енергетики.
“Львівщина є одним з небагатьох регіонів України, де розвинутий паливно-енергетичний комплекс, який містить видобуток, переробку, транспортування всіх видів енергоносіїв: газ, нафта, вугілля і електроенергія”, - додав він.
Учасники конференції представили досвід впровадження енергозберігаючих технологій, в т.ч. з використанням відновлювальних джерел енергії.
Керівник проекту FARADAY Іван Кульчицький заявив, що головне завдання проекту – донести до людей правильні знання щодо використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Він також зазначив, що Львівщина володіє всіма видами ВДЕ і має хороший науково-технічний і технологічний потенціал для їх розвитку, отож, має реальну можливість замістити традиційні джерела енергії до 50% на ВДЕ.
Експерти під час конференції говорили про те, що 40% газу споживає житлово-комунальний сектор. А підвищення ціни на енергоносії задає значний стимул шукати варіанти для економії. Зрештою українці мусять вийти на формулу опалення будинків: не гріти, а тільки підігрівати.

Довідка
Проект FARADAY має фінансову підтримку Європейського Союзу у рамках програми транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна». Головним партнером проекту є АТ «Жешувське агентство регіонального розвитку» (Польща), партнерами – кластер «Підкарпатська екоенергетика» (Польща), ГО "Агенція європейських інновацій" (Україна, м. Львів).

 


27-03-201514

 

У Львівській ОДА утворили Координаційно-дорадчу раду з питань підприємництва

Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА Олега Синютки.
Розпорядженням затверджено склад Координаційно-дорадчої ради, до якої увійшли члени громадських організацій та об'єднань, представники асоціативних структур, підприємницького середовища.
Нагадаємо, таку ініціативу висловив голова Львівської ОДА Олег Синютка на зустрічі з представниками громадськості та підприємницького середовища Львівщини, яка відбулась у лютому цього року.


 


26-03-2015

 

Оприлюднено перелік обласних програм за напрямками реалізації

Департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості ОДА сформував переліки програм, які враховані в обласному бюджеті на 2015 рік, в розрізі галузевих структурних підрозділів.
Обласні програми виокремили у дві групи: реалізація яких вимагає проведення тендерних процедур, а також які виконуються шляхом укладення прямих договорів.
За словами директора департаменту Василя Лозинського, здійснення тендерних процедур та укладення договорів забезпечить ритмічне та максимально повне виконання завдань та заходів цих програм.
Він також відзначив, що обласні програми є одним із дієвих інструментів виконання галузевими підрозділами ОДА своїх функціональних обов’язків. «Кожна з цих програм має цільове і дуже важливе для Львівщини соціальне спрямування, а також певний вплив на реальний сектор економіки», - наголосив він.
Ознайомитись із програмами можна за посиланнями:

- http://www.loda.gov.ua/upload/users_files/1/upload/Documets/Programa_tendery_ost-utoch_sayt.doc

- http://www.loda.gov.ua/upload/users_files/1/upload/Documets/Programa_pr_dog.doc

 

 


 

26-03-20156

Оксана Прокопець здійснила робочу поїздку в село Заболотці

 

Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець спільно з директором Бродівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Марією Гриневич здійснили робочу поїздку в стаціонарне відділення постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян, що знаходиться в селі Заболотці, з метою перевірки стану проведення ремонту системи опалення цього закладу.
Зокрема, там з 23 березня щоденно проводяться роботи із встановлення котла на тверде паливо. Результати перевірки показали, що роботи проводяться якісно, з дотриманням проектно-кошторисної документації і до 1 квітня цього року мають бути завершені.

 


 226-03-2015

 

Мобілізаційні завдання з питань задоволення потреб життєдіяльності Бродівського району в особливий період доведено до керівників сільськогосподарських підприємств

За участю начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайла Щирби відбулась нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств з питань доведення мобілізаційних завдань з питань задоволення потреб життєдіяльності населення Бродівського району та забезпечення функціонування національної економіки України в особливий період. Провів нараду начальник відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи, запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадим Тимчишин, який роз’яснив також керівникам порядок бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств під час мобілізації та в особливий період.

 


6326-03-2015

 

Проводяться ремонтні роботи моста через річку Стир по дорозі Броди-Червоноград

25 березня голова райдержадміністрації Руслан Шишка здійснив огляд моста через річку Стир дороги Броди- Червоноград в селі Станіславчик, на якому проводяться ремонтні роботи з метою приведення цієї споруди до належного технічного стану. В даний час філією «Бродівська ДЕД» проведено ямковий ремонт дорожнього покриття, на який використано 10 тонн асфальту.

 21926-03-2015

 

 

Руслан Шишка взяв участь в семінарі Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ –фаза»

 

Районний семінар Проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ- фаза» відбувся в сесійному залі Бродівської районної ради за участю голови районної державної адміністрації Руслана Шишки, голови Бродівської районної ради Ольги Шайдулліної, координатора обласного ресурсного центру громад та керівників органів місцевого самоврядування району, активістів територіальних громад.
Були обговорені питання про організацію громади, форми її існування, структуру, а також спільне планування та ефективне управління організацією громади та інші корисні для учасників семінару теми.

 

 9226-03-2015

 

В рамках підготовки до Дня довкілля Руслан Шишка здійснив об’їзд сільських рад

 

З метою перевірки стану проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля у Бродівському районі голова райдержадміністрації Руслан Шишка здійснив об’їзд населених пунктів Лешнівської, Шнирівської, Комарівської, Язлівчицької, Станіславчицької сільських рад. Під час поїздки вивчено стан проведення робіт з прибирання і благоустрою територій. Зокрема, в селі Лешнів виявлено недоліки з благоустроєм біля сміттєзвалища і вказано відповідальним особам на необхідність їх негайного усунення.

 


25-03-2015

 

Уряд підтримав рішення про відсторонення обласних керівників Державної служби з надзвичайних ситуацій

У середу, 25 березня, під час засідання Уряду України затримані Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський та його перший заступник Василь Стоєцький. Вони обвинувачуються в корупції під час проведення тендерних закупівель. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про звільнення цих посадовців та відсторонення керівництва по всій вертикалі ДСНС.
Під час засідання Кабінету Міністрів Міністр МВС України Арсен Аваков звернувся до Глави Уряду за дозволом провести слідчі дії в приміщенні Кабінету Міністрів. До зали засідань увійшли слідчі, які зачитали Сергієві Бочковському та Василю Стоєцькому обвинувачення. Після цього посадовців у наручниках виведено із зали.
Арсен Аваков повідомив, що Сергій Бочковський та Василь Стоєцький підозрюються в організацію злочинних схем закупівлі пального у приватних компаній за завищеними цінами. При переказуванні коштів через офшорні компанії частина з них були переведені на особисті рахунки Голови ДСНС та його першого заступника.
Глава Уряду звернувся до Міністерства внутрішніх справ провести всі процесуальні дії відповідно до закону, а до органів прокуратури - подати до суду.
«Розслідування вести максимально публічно, як це дозволяє кримінально-процесуальний закон», - наголосив Арсеній Яценюк.
Він повідомив, що звернеться до американських і європейських партнерів «із тим, щоби допомогти відслідкувати всі фінансові транзакції по фірмах, які були номінально зареєстровані в Сполучених Штатах Америки, і по банківських рахунках, які фактично зареєстровані на Кіпрі, для того, щоб вся злочинна схема була викрита і злочинці понесли покарання».
«Коли країна в війні, кожна копійка на рахунку, вони грабують людей і державу. Так буде з кожним, хто порушує закон і хто знущається з української держави», - наголосив Арсеній Яценюк.
Міністр МВС України звернувся до Арсенія Яценюка щодо звільнення Голови і Першого заступника Голови ДСНС.
Прем’єр-міністр України наголосив, що Уряд підтримує рішення про їхнє звільнення та відсторонення «всього керівництва по всій вертикалі Державної служби з надзвичайних ситуацій».
Арсеній Яценюк звернувся до Арсена Авакова «так само проводити розслідування щодо всього регіонального керівництва, яке було задіяне в корупційній схемі по розкраданню державних коштів».

 

 


25-03-20159

 

На Львівщині повністю виплатили пенсії та грошові допомоги за березень

У Львівській області завершено в повному обсязі фінансування виплати пенсій та грошових допомог за березень поточного року для більш ніж 710,9 тис.осіб.
Про це інформує Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
Загальна сума видатків на виплату пенсій і грошових допомог склала більше 1 млрд. грн.

 


25-03-2015

На реалізацію мікропроектів місцевого розвитку передбачили 10 млн. грн. з обласного бюджету

 

Конкурсна рада з проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку сьогодні затвердила розподіл 10 млн. грн., передбачених на співфінансування мікропроектів, поданих громадами Львівщини. Згідно з рішенням Ради з обласного бюджету на проекти з енергозбереження в освітній галузі виділять 4,5 млн. грн., народні доми – 2 млн. грн., а також 3,5 млн. грн. – на інші пріоритети, зокрема вуличне освітлення, дитячі майданчики, благоустрій тощо.
Зазначимо, що участь у засіданні, як співголова Конкурсної ради, взяв також в.о. першого заступника голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
Загалом для участі в конкурсі цьогоріч прийняли 357 заявок. Їх максимальний розмір співфінансування з обласного бюджету не перевищуватиме 75 тис. грн.

 

 


25-03-201596

 

Розпочався конкурс інвестиційних програм, що реалізовуватимуться за кошти державного фонду регіонального розвитку

На Львівщині оголошено конкурс на проведення відбору інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2015 та 2016 роках.

Прийом пропозицій триватиме:
- на 2015 рік з 25 березня до 15 квітня 2015 року;
- на 2016 рік з 25 березня до 23 квітня 2015 року.

У конкурсному відборі беруть участь підготовлені, в установленому законодавством порядку, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку.
Основні вимоги до конкурсних пропозицій:
1) відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку, стратегіях розвитку регіонів та у планах заходів з їх реалізації, або стратегічним цілям та завданням розвитку регіонів, де такі стратегії станом на 1 березня 2015 року не затверджені;
2) впроваджуються як проекти співробітництва територіальних громад;
3) підтримують добровільно об’єднані територіальні громади.
Необхідну документацію для участі в конкурсі слід подавати у відділ економіки капітальних вкладень департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості ОДА (каб. №422, вул. Винниченка, 18, м. Львів).
Для отримання додаткової інформації просимо звертатися за тел. 299-92-84 або електронною поштою:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. "

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. "

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  (локальна пошта).

Перелік документів (визначений Мінрегіоном України), які подаються для участі у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Довідка:

На виконання статті 24-1 Бюджетного кодексу України Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило проекти постанов КМУ «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» та «Питання використання коштів державного фонду регіонального розвитку у 2015 році». 18 березня ці проекти було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України.
Після підписання та офіційного оприлюднення відповідних постанов інформація про умови проведення конкурсу буде уточнена додатково.

 


25-03-201595

Оксана Прокопець взяла участь в інструкторсько-методичних зборах


Голова районної призовної комісії, перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець та член районної призовної комісії, начальник відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи, запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадим Тимчишин взяли участь в інструкторсько – методичних зборах з районними військовими комісарами Львівської області та посадовими особами, які відповідають за організацію і проведення призову на строкову військову службу. Захід відбувся в приміщенні Бродівського ОРВК. Тема – організація та проведення весняного призову на строкову військову службу у Збройні Сили України.

 


24-03-2015411

На Львівщині створено Координаційну комісію з питань реформування місцевого самоврядування

Про це йдеться у розпорядженні голови Львівської ОДА Олега Синютки від 23 березня.
Відповідно до розпорядження, Міжвідомчій координаційній комісії необхідно розробити рекомендації щодо формування спроможних територіальних громад. Аналогічні комісії працюватимуть і в районних державних адміністраціях.
Членами Міжвідомчої координаційної комісії з питань реформування місцевого самоврядування у Львівській області є представники органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, представники громадських організацій та експерти.
Необхідно залучити територіальні громади до проведення реформ щодо децентралізації.
Водночас Міжвідомча координаційна комісія повинна опрацювати матеріали, які подають районні комісії та підготувати для подання Кабінету Міністрів України пропозиції щодо формування територій громад Львівської області.
Нагадаємо, що 5 березня за участі голови Львівської ОДА Олега Синютки відбулася розширена нарада з обговорення питань децентралізації влади з мерами міст, сільськими та селищними головами Львівщини, а 19 березня - засідання круглого столу з обговорення питань бюджетної та податкової децентралізації з представники місцевих громад області, урядовими та незалежними експертами.24-03-201593

Відбулась "гаряча телефонна лінія" з питань житлово-комунального господарства

Захід провела перший заступник голови райдержадміністрації О.П. Прокопець за участю заступника Бродівського міського голови Р.С. Сподарика, коменданта комендантської дільниці м.Броди КЕВ м.Тернопіль Н.С.Мельникової, директора КП "Бродитеплоенерго" І.О. Голіновського, директора КП "Бродиводоканал" Ю.Є. Зайцева, директора КП "Броди" Г.Д. Скорика, начальника відділу розвитку інфраструктури та ЖКГ М.В. Коваленка.
У телефонному режимі надійшло 5 звернень, у тому числі 1 колективне з питань підвищення тарифів ЖКГ, нарахування субсидій, роботи очисних споруд, протікання даху. Також висловлено подяку Бродівському міському голові та директору КП "Броди" щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища на вул. С.Бандери.

 


24-03-201592

Руслан Шишка здійснив об'їзд територій Заболотцівської, Ясенівської, Пониківської, Пониковицької сільських рад з метою перевірки благоустрою до Великодніх свят.
Наголошено сільським головам на необхідність прибрати окремі ділянки сіл, підгорнути сміттєзвалища.

 


24-03-201591

Механізм надання житлових субсидій буде максимально спрощено

Уже з 1-го травня 2015 року субсидії призначатимуть на підставі лише двох документів: заяви та декларації про прибутки. Обидва бланки мешканцям області надішлють енергопостачальні організації. Споживачам потрібно буде лише їх заповнити та у зручний для себе спосіб скерувати у відділи соціального захисту населення. При цьому субсидію призначатимуть на 12 місяців, а не опалювальний період як раніше.
«Заповнити обидва документи буде нескладно, -- розповідає заступник начальника департаменту соціального захисту населення Оксана Яковець. – Адже вони будуть максимально спрощеними. Єдиний нюанс – у декларацію потрібно буде внести прибутки усіх членів родини, які зареєстровані у помешканні. Йдеться про зарплату, пенсію, стипендію, надходження від оренди та інше. Якщо ж інформацію буде подано недостовірно, субсидію буде призначено, але з часом виявиться, що людина приховала прибутки, кошти доведеться повернути. Причому у подвійному розмірі».
Звернутися за субсидіями відтепер зможе значно більше людей. Адже автоматично скасовуються всі обмеження щодо майнового стану людини. «Наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів, навіть той факт, що деякі члени родини не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні, не стануть перешкодою для оформлення субсидії, -- розповідає Оксана Яковець. – Лише у випадку дороговартісної покупки на суму понад 50 тисяч гривень, право на субсидію втрачається».
Загалом у Львівській області зареєстровано трохи більше як 800 тисяч сімей. Станом на березень 60 тисяч родин є одержувачами житлових субсидій. Очікується, що ця цифра у травні зросте втричі.

 


24-03-201530

На Бродівщині попрощались з Віктором Поцілуйком, який помер в результаті поранення в зоні проведення АТО

Голова райдержадміністрації Руслан Шишка взяв участь в організації похорону і церемонії прощання із загиблим Віктором Поцілуйком, уродженцем села Яблунівка Буського району. Віктор проживав у селі Лугове Бродівського району, був мобілізований у травні 2014 року і служив у зоні проведення АТО. У січні 2015 року він був звільнений з військової служби за сімейними обставинами. Після тривалого лікування в результаті поранення, помер. У Віктора залишились дружина і четверо дітей. Поховали його в селі Лугове Бродівського району.

 


24-03-201587

 

 Відбулися обласні змагання серед допризовної молоді за програмою ХХІV спортивних ігор Львівщини, присвячених Року Андрея та Климентія Шептицьких

21-22 березня 2015 року у м. Львові на Навчально-спортивній базі літніх видів спорту управління спорту МО України відбулися обласні змагання серед допризовної молоді за програмою ХХІV спортивних ігор Львівщини, присвячених Року Андрея та Климентія Шептицьких. Участь у змаганнях прийняли команди 16 районів та 11 міст обласного значення. Збірну команду Бродівського району представляли студенти Бродівського педагогічного коледжу ім..М.Шашкевича: Бондар Роман, Бащук Богдан, Войтусик Павло, Кирилюк Тарас, Шумік Богдан, та представники команди: вчитель фізичної культури Лешнівської ЗОШ І-ІІІ ст. – Матлай Володимир, головний спеціаліст сектору молоді та спорту Бродівської РДА – Гроцька Роксолана.87 1
Основними завданнями проведення Спартакіади було виховання морально-психологічної стійкості, почуття патріотизму та колективізму майбутніх захисників Вітчизни, запобігання антисоціальних проявів серед молоді, формування та пропаганда здорового способу життя, збільшення рухової активності, підвищення престижу військової служби, залучення молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом.
Загальне керівництво змагань Спартакіади здійснювало управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, Львівський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» та Львівський обласний військовий комісаріат.
87 2Програма змагань включала такі види: плавання на 50 м ; біг 100 м; метання гранати Ф-1 на дальність; стрільба з малокаліберної гвинтівки; підтягування на перекладині; біг на 3000 м.
Змагання Спартакіади проводились відповідно до Правил змагань з військово-спортивного багатоборства (військово-прикладне семиборство для допризовної молоді) та за характером проводились в особисто-командній першості.
За підсумками змагань наші спортовці гідно представили район та зайняли 12 місце серед 27 команд-учасниць.

 

 


24-03-2015

У Львові ділили 174 мільйони євро

23 березня, під час засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва у Львові задекларовано ряд важливих рішень. Зокрема, йдеться про реалізацію проектів «Університет транскордонного співробітництва», програму транскордонного співробітництва «Україна-Польща-Білорусь» та питання розширення смуги місцевого прикордонного руху на українсько-польському кордоні з 30 до 50 кілометрів.
«Ці три проекти є надзвичайно важливими для нашої області, -- зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. -- «Університет транскордонного співробітництва», зокрема, дасть можливість найкращі проекти, які уже реалізовано на території Польщі, втілити у нас. Проект «Україна-Польща-Білорусь» узагалі надзвичайно цікавий та перспективний. Він розрахований на п’ять років і має ресурс у 174 мільйони євро. Гроші будуть розподілені на три держави. І наш інтерес полягає у тому, щоб якомога більше цього ресурсу потрапило до нас. Ми, до речі, подали на реалізацію проект, який забезпечуватиме облаштування Львівського міського відділення міліції системами безпеки, до якої входять автомобілі, GPS-навігатори та інші необхідні речі».
Крім того, керманич області додав, що не менш важливим є питання розширення смуги місцевого прикордонного руху з 30 до 50 кілометрів. Адже завдяки цьому перетин кордону і отримання візи були б набагато простішими процедурами.


24-03-20159

Львівщина отримала субвенції з держбюджету в сумі 25,8 млн грн

Львівська область отримала другий транш субвенції з державного бюджету на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, відповідно до нарахованих у березні обсягів, у сумі 25,8 млн. гривень.
За словами директора департаменту фінансів Олега Демківа, кошти повністю передані з обласного бюджету міським і районним бюджетам через органи державної казначейської служби.
З початку року Львівщина отримала субвенцію на виплату державних допомог в сумі 715,8 млн. гривень. Отримані кошти в повному обсязі забезпечують виплату зазначених допомог одержувачам у березні поточного року.


24-03-2015171

Оксана Прокопець провела засідання комісії з питань ТЕБ та НС


З метою вивчення ходу приведення захисних споруд цивільного захисту до належного технічного стану, а також про створення належних умов для проживання громадян, які переміщені на територію Бродівського району з тимчасово окупованих територій України та районів проведення антитерористичної операції перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС. Під час розгляду цих питань, було ухвалено рішення про продовження роботи щодо уточнення розрахунку укриття у захисних спорудах населення та провести широку інформаційну кампанію щодо адреси, маршрутів руху, порядок заповнення та правил поведінки у захисних спорудах.
Також прийнято рішення про забезпечення оперативного реагування на звернення внутрішньопереміщених осіб та їх належного соціального захисту цих осіб.
Окрім цього, обговорювались питання про посилення протипожежного захисту об’єктів, населених пунктів, лісів, торфовищ та сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період 2015 року та готовності до реагування у разі виникнення в екосистемах пожеж і надзвичайних ситуацій.

 


23-03-2015

У Львівській області призупиняють подачу тепла

У зв’язку із потеплінням, яке прогнозується найближчими днями, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка дав доручення призупинити подачу тепла. За його словами, таке рішення дасть можливість суттєво заощадити  енергоресурси та кошти.
«Ми обмежуємо подачу тепла на період потепління, - зазначив Олег Синютка. – У випадку погіршення погодних умов та зниження температури буде прийнято рішення відновити опалення».
Варто зазначити, що моніторинг прогнозу погоди відповідні служби проводитимуть щоденно.23-03-2015

В області перевірять благоустрій територій до Великодня

До 8 квітня на території Львівщини має бути завершена підготовка до Великодніх свят. Про це зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка під час скайп-конференції з головами РДА,  яка відбулася сьогодні, 23 березня.
У кожному населеному пункті мають бути проведені роботи з упорядкування та благоустрою парків, скверів, придорожніх кюветів, розчистки русел та берегів річок, каналів, джерел, водойм,  ліквідації сміттєзвалища, а також висаджено нові дерева та кущі.
"На Львівщині триває місячник озеленення, прибирання та благоустрою, а 9 квітня відзначатимемо День довкілля. Закликаємо  мешканців області активно долучатися до прибирання своїх населених пунктів, кладовищ, лісових масивів після зими і напередодні одного з найбільших християнських свят", - наголосила заступник голови ОДА Ірина Гримак.   
Заплановано, що 8 квітня голова ОДА та його заступники проінспектують стан підготовки області до Великодніх свят.

 


23-03-2015

За січень-березень цього року за Програмою енергозбереження для населення Львівщини на 2013-2016 роки видано 336 кредити на загальну суму 7,8млн. грн

За цією програмою мешканці області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 15% річних в національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження та 20% за кредитами, отриманими на заходи орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії.

До програми залучені ПАТ АКБ «Львів», ВАТ «Ощадбанк», ПАБ «УКРІНБАНК», ПАТ «ОКСІ БАНК», ПАТ «БАНК ЮНІСОН», ПАТ «Міжнародний Інвестиційний Банк» та кредитні спілки «Анісія», «Вигода», «Самопоміч», «Довіра», «Єднання», «Бойківщина», «Шанс», «Гільдія вуглекопів», «Львівська».

Довідка:

Протягом 2006-2014 років Програмами стимулювання населення на здійснення енергоощадних заходів скористались 12 533 родин, які отримали кредити на загальну суму понад 112 млн. грн. Сума відшкодування з обласного бюджету за наростаючим підсумком за 2006 – 2014 роки становила 14 млн. грн.

 


23-03-201586

Талановита молодь продовжує навчатись у Бродівській райдержадміністрації

Відповідно до Порядку залучення талановитої молоді до державного управління у Бродівській райдержадміністрації, затвердженого відповідним розпорядженням від 6 лютого 2015 року № 40, начальник відділу організаційно-кадрової роботи райдержадміністрації Ольга Борячок за участю заступника керівника апарату  - начальника юридичного відділу  Марії Повшак, провела співбесіду з новою групою претендентів на  навчання, в кількості 5 осіб, які прийшли в райдержадміністрацію  з метою набуття практичного досвіду та ознайомлення з роботою органів виконавчої влади.
Двоє з претендентів  будуть проходити навчання в центрі надання адміністративних послуг, 1 – у відділі освіти , 2  - в апараті райдержадміністрації.   
Навчання триватиме впродовж 2 місяців з моменту видання відповідного розпорядження. Як і в попередній раз, особи, які успішно пройдуть навчання, можуть бути зараховані до кадрового резерву самостійних структурних підрозділів Бродівської райдержадміністрації або апарату райдержадміністрації.

 


23-03-201574

При РДА працюватимуть Координаційно-дорадчі ради з питань підприємництва

У Стрию відбулася кущова нарада з питань розвитку підприємництва за участі в.о. першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського, де зібралися керівництво 6 районів та 6 міст обласного значення, місцеві бізнесмени, громадські організації.
"Започаткована нами робота є важливою як для представників влади, так і для місцевого бізнес-середовища, - каже Ростислав Замлинський, - необхідно виробити механізм конструктивної співпраці між владою і місцевими підприємцями".
“Слід започаткувати роботу Координаційно-дорадчих рад з питань підприємництва при районних державних адміністраціях, як майданчик для обговорення і вирішення актуальних проблем підприємництва”, - додав він. Таке спілкування показує відкритість і прозорість влади, а також запобігає проявам корупції.
Потрібно відновити довіру до влади, почути проблеми та пропозиції представників бізнесу і запропонувати механізми їх вирішення.
Запитання ж підприємців в основному стосувались проблем спрощення системи оформлення земель, відшкодування відсоткових ставок за кредитами, включення курортних міст Моршина, Трускавця, Борислава у державні цільові програми оздоровлення та реабілітації, ремонту доріг, перевезення пасажирів та ін.
На завершення учасники наради домовилися, що підприємці напрацюють пропозиції до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо законодавчих ініціатив змін правил правового поля діяльності бізнесу та покращення бізнес клімату.

Довідка:
Минулого тижня на території районів Львівщини розпочалися кущові семінари з актуальних питань розвитку підприємництва.
Детальніше ознайомитись із графіком можна за посиланням: : /upload/users_files/1/upload/Documets/Grafik.jpg


23-03-201547

Мобілізація, благоустрій, фінанси – ці питання потребують особливої  уваги впродовж наступних  днів


Голова райдержадміністрації Руслан Шишка під час щотижневої наради, яку провела перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець, довів до присутніх питання, що розглядались під час відео-селекторної наради з головами райдержадміністрацій. Зокрема, наголосив на основних:  виконання Закону України   «Про часткову мобілізацію», необхідність проведення заходів з благоустрою, вирішення інших поточних питань. Під час наради було обговорено також проблеми, пов’язані з фінансуванням заробітної плати в бюджетних установах, окремих сільських радах, проінформовано про стан працевлаштування  осіб, тимчасово переселених із зони проведення  АТО, про стан функціонування закладів освіти, охорони здоров’я та інших бюджетних установ. Обговорювалось питання про необхідність оптимального використання енергоресурсів в умовах підвищення цін, про зростаючу кількость звернень у відділ Держземагенства у Бродівському районі під час проведення заходів відповідно до законодавства про очищення влади. За всіма розглянутими питаннями було дано протокольні доручення керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації.

 


23-03-2015

Під будівництво житла для учасників АТО виділено 20 ділянок

З метою опрацювання проблемних питань виділення земельних ділянок для учасників АТО Львівською облдержадміністрацією до співпраці залучено Держземагенство у Львівській області, Городоцьку, Жовківську, Яворівську, Пустомитівську, Кам’янка-Бузьку районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування населених пунктів.
Робоча група з опрацювання звернень учасників антитерористичної операції та визначення критеріїв і механізмів виділення земельних ділянок, оглянула першочергово запропонованих 470 земельних ділянок у прилеглих до м. Львова населених пунктах.
В переважній більшості органами місцевого самоврядування завершується виготовлення та коригування містобудівної і землевпорядної документації, що надасть можливість, після її затвердження, виділити  земельні ділянки учасникам антитерористичної операції для житлового будівництва. На розробку необхідної містобудівної документації в обласному бюджеті передбачено 1 млн. 200 тис. грн., а в бюджеті м. Львова 600 тис. грн. на виготовлення землевпорядної документації.
За результатами огляду земельних ділянок 20 із них можуть бути  виділені найближчим часом, а саме у м. Пустомити 12 ділянок, с. Вовків 5 ділянок та с. Підгірне 3 ділянки.
Нагадуємо, що виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції для житлового будівництва здійснюється органами місцевого самоврядування. Списки осіб опрацьовуються підгрупою з питань визначення черговості та порядку надання земельних ділянок (представники військових формувань), робочою групою з опрацювання звернень учасників антитерористичної операції та визначення критеріїв і механізмів виділення земельних ділянок.20-03-201583

Діти і дорослі з Луганщини та Донеччини побували в Храмі Чесного Животворящого Хреста у м.Броди

За ініціативи настоятеля храму Чесного Животворящого Хреста м. Броди, керівника благодійної організації «Карітас»  о.Ярослава Царика на молитву до Крехівської Чудотворної ікони Богородиці, яка в ці дні перебуває в Бродах, були запрошені мешканці з Луганської та Донецької областей і велика група дітей, тимчасово переселених  зі Сходу  України, учні Бродівської гімназії ім.І.Труша, працівники та керівництво Бродівської райдержадміністрації та районної ради.
Звертаючись до присутніх у храмі, о.Ярослав Царик наголосив, що Мати Божа завжди опікується тими, хто просить її допомоги, оберігає тих, хто втратив своїх рідних, хто потерпає від біди, яку несе з собою війна і закликав молитись до Неї. Діти і дорослі брали в руки мікрофон і просили в Богородиці миру, добра для України, для її народу на всій території нашої держави. Відбулась служба Божа, після якої отець Артемій розповів присутнім про історію Крехівської Чудотворної ікони. Це дійство справило велике враження на дітей зі Сходу, які щиро складали руки у молитві і просили миру та  спокою  для себе, своїх рідних і України.20-03-201582

Руслан Шишка взяв участь в  нараді  з питань виконання Закону України «Про очищення влади»

У сесійному залі Бродівської районної ради відбулась нарада за участю голови районної державної адміністрації Руслана Шишки, першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Прокопець, заступника голови райдержадміністрації Лесі Мриглод, заступника керівника апарату - начальника юридичного відділу Марії Повшак,  керівників управлінь і відділів райдержадміністрації, їх заступників, яку провела  начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації Ольга Борячок.
Розглядалось питання про проведення перевірки в Бродівській райдержадміністрації, передбаченої  Законом України «Про очищення влади». Зокрема, впродовж квітня – травня 2015 року будуть проведені перевірки заступників голови райдержадміністрації, заступника керівника апарату райдержадміністрації,  керівників структурних підрозділів та їх заступників, начальників  відділів апарату райдержадміністрації.20-03-201576

Львівщина отримала субвенцію на виплату соціальної допомоги дітям – сиротам

У березні 2015 року Львівська область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" в сумі 1 269,7 тис. грн.
Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис .
За його словами, дані кошти повністю передані з обласного бюджету міським і районним для використання за цільовим призначенням.
“Це забезпечить своєчасне проведення виплат державної соціальної допомоги, нарахованої у березні цього року”,- сказав Володимир Лис.
Всього впродовж січня – березня 2015 року нарахування такої соціальної допомоги склало 3 757,4 тис. гривень.
Станом на 01.03.2015 року соціальна допомога виплачується на 395 дітей (з них 21 дитина, яка переїхала із зони проведення АТО) та 145 осіб прийомних батьків та батьків-вихователів, які одержують грошове забезпечення (з них 3 батьків – вихователів та 1 прийомна мама, які переїхали із зони проведення АТО).
Розписом Державного бюджету України для Львівської області у 2015 році передбачені асигнування в частині коштів зазначеної субвенції в розмірі 18 134,1 тис. гривень.

 


20-03-201580

Оксана  Прокопець провела засідання ради опіки та піклування при Бродівській райдержадміністрації

На засіданні комісії начальник управління праці та соціального захисту населення Ігор Гащак ознайомив присутніх із заявою громадянина Р. про призначення його піклувальником над родичкою, особою похилого віку. Детально вивчивши подані документи, обговоривши всі юридичні аспекти цього питання, комісія відмовила заявнику через відсутність підстав для призначення його піклувальником. 

 


20-03-2015

Голова ЛОДА залучає громаду до контролю за дорогами через "112"

У Львівській області триває поточний ремонт доріг. Щодня ремонтні бригади використовують для ремонту від 150 до 210 тонн асфальту.
За словами голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, обсяг робіт, який необхідно зробити, дуже великий, хоча роботи у Львівській області цього року почали раніше. Також нагальним є питання контролю за фактичною якістю та відповідністю робіт.
«Зрозуміло, що самі проконтролювати усі роботи ми не зможемо, та і найкращим контролером є громада. Тому просимо повідомляти на гарячу лінію області по «112», де в районах неякісно роблять роботи, або відверто займаються марнотратством. Будемо реагувати, в тому числі через кадрові важелі», — наголосив Олег Синютка.
Нагадаємо, у Львівській області діє єдиний телефонний номер «112» для оперативного реагування на звернення мешканців.


20-03-201581

Відбувся захід  «Цінності мого народу»

Працівники Бродівського РЦСССДМ райдержадміністрації взяли участь у  спільному заході «Цінності мого народу» для учнів  2-х класів Бродівської  ПШ № 1 на базі Бродівської  дитячої районної бібліотеки.

 


20-03-2015

У торгових мережах області матиме пріоритет місцевий товаровиробник

Про це зазначив голова Львівської ОДА під час наради з представниками найбільших торгівельних мереж області та виробниками продуктів харчування, яка відбулася 19 березня.
За словами Олега Синютки, одним із основних завдань, якими повинна займатися влада на місцях - це є лобізм власного товаровиробника. “Лобізм власного товаровиробника дає робочі місця, зарплати і відповідно податки до бюджету. Ми повинні системно займатися тим, щоб наш товаровиробник відчував себе комфортно”, - підкреслив керівник області.
На переконання голови ОДА, саме відсутність і некомфортність роботи місцевих товаровиробників в торгових мережах призводить до таких негативних явищ, які ми мали нещодавно. Тому слід налагодити співпрацю між нашими місцевими товаровиробниками і торговими мережами. Місцевий товаровиробник повинен мати пріоритетні умови та відповідні можливості реалізації своєї продукції через торгові мережі, які працюють на території області. 20-03-2015

ОДА і громадськість розробить інформаційний бюлетень для батьків дітей-аутистів

У спеціалізованій школі-інтернат «Довіра» координаційна рада щодо питань організації навчання дітей з раннім аутизмом прийняла рішення розробити інформаційно-ресурсний бюлетень для допомоги батькам дітей-аутистів.
Засідання відбулося за участі заступника голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Юрія Підлісного.
За його словами, на Львівщині батьки виховують понад 300 дітей з раннім аутизмом. І зіштовхуються з браком інформації щодо профільних установ та організацій, які надають послуги дітям з особливими потребами.
«Ми вирішили для батьків зібрати в одному бюлетені адреси та контактні дані медичних, соціальних закладів та громадських організацій на Львівщині, що надають послуги сім’ям, які виховують дітей з розладами аутизму. Цей бюлетень стане корисним посібником, який допоможе батьками зрозуміти, як діяти та куди звертатися у різних життєвих обставинах», - зазначив Юрій Підлісний.

 


20-03-201571

На Львівщині 624 учасники бойових дій отримали земельні ділянки

Від початку реалізації соціальної ініціативи Держземагентства із забезпечення учасників антитерористичної операції на Сході країни до Головного управління та органів місцевого самоврядування Львівщини звернулось понад 3000 осіб, учасників АТО.
Земельними ділянками для ведення садівництва, особистого селянського господарства, індивідуального дачного будівництва забезпечено 598 осіб, ще 1037 осіб отримали дозвіл на розроблення проектів землеустрою та зараз виготовляють технічну документацію. Загалом з державної власності військовослужбовцям, працівникам підрозділів СБУ, МВС, МНС, добровольцям, що захищають Україну на Сході держави, передано 63,3 га земель (598 ділянок). Також, відмовлено 223 заявникам (причини: раніше скористались правом на приватизацію землі, помилки у поданих документах, відмова місцевих рад).
Також місцевими радами Львівщини прийнято 337 рішень щодо надання дозволу на розроблення проектів землеустрою для будівництва житлового будинку, господарських будівель і споруд для учасників АТО. Передано радами у власність 26 таких земельних ділянок, загальною площею 2,9 га.

 


20-03-201570

У Львові проведуть флешмоб щодо шкоди спалювання сухої трави

Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Олексій Балицький.
За його словами, акція відбудеться за участю студентів Бродівського педагогічного коледжу ім. М.Шашкевича. «Захід організовується для того, щоб привернути увагу населення до проблеми випалювання сухої рослинності на Львівщині», - розповів Олексій Балицький.
Водночас він розповів, що департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації співпрацюватиме з Бюро Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ з питань екології щодо спільних дій в природоохоронній діяльності.
Нагадаємо, що на Львівщині організовуватимуть рейди щодо самовільного випалювання сухостою.

 


20-03-201569

Оксана Прокопець провела засідання комісії з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

Комісія розглянула 91 звернення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. 13 заявників отримали відмову з різних причин, основна з яких – в сім’ях є працездатні непрацюючі особи, яким не належить соціальна допомога від держави.

 

 


20-03-201568

Відбулось засідання районної міжвідомчої комісії з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2015 року


Голова районної міжвідомчої комісії з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей Оксана Прокопець наголосила на необхідності виконання у повній мірі доручення голови облдержадміністрації від 2 березня 2015 року №15 про забезпечення виділення коштів для фінансування оздоровлення та відпочинку дітей не менше рівня 2014 році і звернулася до начальника фінансового управління райдержадміністрації О.В.Янковської з проханням вишукати можливості для фінансуванння харчування 240 дітей на протязі двотижневої зміни у пришкільному таборі.
У ході обговорення визначено, що відділ освіти райдержадміністрації повинен надати відповідні пропозиції щодо змін до місцевого бюджету.

 


20-03-201584

 

17 -18 березня  представники Бродівського РЦСССДМ райдержадміністрації взяли участь  у дводенному  обласному семінарі з питань здійснення соціального  супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах в тому числі сімей учасників АТО на тему «Психологічна травма, як наслідок патологічного перебільшення нормальної реакції на стрес». Семінар проведено Львівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Кризовою психологічною службою Львова за сприяння Головного управління ДСНС України у Львівській області.

 


 20-03-2015

Децентралізація має запропонувати громадам сприятливу модель управління

Наслідком децентралізації повинна стати комфортна модель самоуправління, яка б відображала реальні потреби громад, мала фінансове підґрунтя для зрушень вперед та була сприятливою для людей.
Такі основні завдання окреслив голова Львівської ОДА Олег Синютка 19 березня на засіданні круглого столу з обговорення питань бюджетної та податкової децентралізації. Зазначимо, що учасниками дискусії стали представники місцевих громад Львівщини, урядові та незалежні експерти.
На переконання керівника області, формування міцного фундаменту для розвитку територій є спільним завданням суспільства і влади. «Сьогодні суспільство важко сприймає непопулярні кроки та реформи, які поки що не сприяють підвищенню життєвого рівня. Слід розуміти, що децентралізація – це не укрупнення або подрібнення, а можливість для людей отримати реальні важелі впливу для самоуправління та покращення свого життя», - зазначив керівник області під час засідання.
Учасники дискусії розглянули механізми залучення і використання коштів на місцях, а також законодавчі питання. Зокрема, вони обговорили питання бюджетної незалежності та фінансової самостійності місцевих бюджетів, особливості нової тарифної політики, фінансування видатків на освіту та медицину з держбюджету, а також нововведення Податкового кодексу України.
Як розповів директор департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Сергій Шаршов, Верховна Рада України прийняла ряд законопроектів, які є найбільшим за останні роки кроком у запровадженні реформи децентралізації влади.
«Йдеться про Закони «Про співробітництво територіальних громад», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а також зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України», - зазначив він.
За словами урядових експертів, нове бюджетне законодавство розширює права місцевих органів влади та надає їм бюджетну самостійність, а також розширює джерела наповнення місцевих бюджетів. Очікується, що у 2015 році це дасть змогу забезпечити стале економічне зростання, протидіяти кризовим явищам фінансового сектору економіки і виконати місцеві бюджети на 100%.
Окрім цього, значні переваги отримають об’єднані громади, бюджети яких прирівняються до міст обласного значення і районів. На це також звернув увагу в. о. заступника голови ЛОДА Ростислав Замлинський.
«Держава стане міцною тоді, коли будуть сильними сільські громади. Натомість громада зміцнішає, коли матиме достатньо фінансового ресурсу. Для цього держава і пропонує сприятливий механізм наповнення місцевих бюджетів», – підкреслив він.
Загалом під час дискусії за круглим столом представники органів самоврядування та виконавчої влади озвучили низку пропозицій, які в подальшому обов’язково розглянуть у профільних міністерствах.

Довідка:
У рамках регіональних круглих столів з бюджетної децентралізації з представниками органів місцевого самоврядування дискутують урядові експерти з Мінрегіону, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства юстиції, а також незалежні експерти.
До обговорення запрошуються представники обласних, районних, міських, сільських, селищних рад, управлінь фінансів, територіальних органів ДФС.
Серія регіональних круглих столів з бюджетної децентралізації проводиться за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Уряду Великобританії.
У Львові відбувся вже третій з серії регіональних круглих столів. Наступний – в Івано-Франківську, а два попередніх відбулись у Дніпропетровську та Одесі.

 


19-03-201567

Ліс - наше багатство та найдорожчий скарб

Працівники Бродівської райдержадміністрації, районної ради, освіти, учні Берлинської ЗОШ І-ІІІ ст. разом з працівниками ДП "Бродівський держлісгосп" в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу в твоїх руках » садили ліс на території Лагодівського лісництва.

Учасники «трудового десанту» працювали старанно і посадили близько десяти тисяч молодих саджанців (ялинка, сосна, дуб) на площі понад 1,8 га. Саженці були вирощені на власному розсаднику ДП «Бродівський держлісгосп".

 


19-03-2015

Ціни на продукти харчування на Львівщині знижуються

На сьогодні ситуація на споживчому ринку Львівської області стабілізована, а ціни на продукти поступові знижуються. Про це зазначив директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості ОДА Василь Лозинський під час наради з представниками найбільших торгівельних мереж області та виробниками продуктів харчування, яка відбулася 19 березня.
“Ажіотажного попиту на продукти не спостерігається, торгівля здійснюється у звичному режимі. У всіх торгівельних мережах є в достатній кількості цукор, борошно, крупи, макаронні вироби та олія. Асортимент продукції збільшується, а ціни на товари першої необхідності знижуються, - розповів Василь Лозинський. - Якщо цукор коштував 19 грн, то зараз його ціна становить близько 13 грн за кг, а борошно залежно від виробника та ґатунку можна придбати в середньому за 10 грн за кг”.
Василь Лозинський звернувся до виробників та представників торгових мереж напередодні Великодніх свят формувати певні акційні пропозиції та великодні ярмарки на продукти, які в першу чергу необхідні для святкового столу.
В свою чергу, голова Львівської ОДА Олег Синютка наголосив на необхідності налагодження співпраці між нашими місцевими товаровиробниками і торговими мережами.
“Стартує кампанія з лобізму власного товаровиробника, адже це дає робочі місця, зарплати, відрахування податків. Наш товаровиробник на Львівщині має відчувати себе комфортно, - зазначив керівник області. - Місцевий товаровиробник повинен мати пріоритетні умови та відповідні можливості реалізації своєї продукції через торгові мережі, які працюють на території області. Тут потрібно попрацювати над маркетингом, розширенням асортименту, умовами розрахунків”.


19-03-2015106

Руслан Шишка провів засідання комісії з питань захисту прав дитини Бродівської райдержадміністрації

На засіданні розглядались питання про звільнення громадянина Б. від обов’язків опікуна та піклувальника відносно шести неповнолітніх дітей, про доцільність позбавлення батьківських прав громадянки В. відносно двох дітей, про доцільність позбавлення батьківських прав громадян Г. та Г. відносно двох дітей та про визначення способу участі батька, гр. Н., у вихованні дочки. З усіх розглянутих питань комісія прийняла відповідні рішення.


19-03-2015

Набув чинності Закон України, покликаний сприяти легалізації зарплат

Минуло тижня, 13 березня, набув чинності Закон України «Про внесення змін до розділу VIІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці.
Відповідно до цього Закону запроваджуються нові критерії застосування коефіцієнту, який знижує розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) у 2015 році.
Зокрема, він застосовуватиметься до платників ЄСВ, які відповідатимуть таким умовам:
- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків у порівнянні з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
- кількість застрахованих осіб у звітному місяці не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014. Дана умова не застосовується до платників єдиного внеску, зокрема фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичних осіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).
Цьогоріч коефіцієнт розраховуватиметься за наступною формулою:
Коефіцієнт = (Середньомісячна база нарахування ЄСВ на одну особу у 2014 році) / (База нарахування ЄСВ за звітній місяць на одну особу)
Його мінімальне значення у 2015 році – 0,4. А вже з 2016 року використовуватиметься коефіцієнт 0,6.
Зазначимо, що цей показник застосовується при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

 


19-03-2015410

 

Відбулось засідання Колегії Бродівської  районної державної адміністрації 

Голова райдержадміністрації Руслан Шишка за участю міського, селищного та сільських голів, керівників управлінь і відділів райдержадміністрації, підприємств та організацій  провів  засідання Колегії районної державної адміністрації.  На засіданні з доповіддю про виконання районного бюджету Бродівського району за 2014 рік виступила Оксана Янковська – начальник фінансового управління райдержадміністрації. 

Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, промисловості та торгівлі Лариса Удич доповіла про проект «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бродівського району на 2015 рік».

З інформацією про хід виконання «Районної комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2011-2014 роки» у 2014 році та про проект «Районної комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю Бродівського району на 2015-2018 роки»  виступив  Ігор Гащак – начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Про роботу із зверненнями громадян у Бродівській райдержадміністрації у 2014 році та про стан виконання структурними підрозділами райдержадміністрації та виконкомами місцевих рад району розпорядчих документів облдержадміністрації, райдержадміністрації у 2014 році інформувала Надія Чехут - завідувач сектору контрою та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації.  

З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення. 


19-03-201560

 

Президент затвердив додаткові заходи щодо посилення соціального захисту учасників АТО

Президент України Петро Порошенко за результатами зустрічі з головами обласних державних адміністрацій, яка відбулася 14 березня за участі Прем’єр-міністра України, інших членів Кабінету Міністрів та керівників центральних органів виконавчої влади, затвердив додаткові заходи щодо забезпечення вирішення нагальних питань соціального захисту і реабілітації учасників антитерористичної операції. Відповідний Указ Глава держави підписав 18 березня.
Як зазначається в документі, Уряд має невідкладно розробити та подати на розгляд Верховної Ради законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів. Зокрема, щодо надання статусу учасника бойових дій особам, які безпосередньо беруть участь в антитерористичній операції та статусу учасника війни особам, котрі забезпечують її проведення. Кабмін також має забезпечити скорочення строків розгляду питання про надання статусу учасника бойових дій учасникам АТО та неухильне їх додержання.
Ще один законопроект, який мають розробити урядовці, — про посилення відповідальності керівників підприємств, установ, організацій за недодержання вимог законодавства щодо збереження за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, місця роботи, посади і виплати заробітку.
Кабінет Міністрів, обласні та Київська міська державна адміністрації також мають посилити контроль за дотриманням роботодавцями соціальних гарантій таких військовослужбовців та у разі виявлення порушень вжити відповідних заходів з відновлення порушених прав, наголошується в документі. У разі необхідності зазначені установи мають сприяти забезпеченню оформлення допомоги по безробіттю демобілізованим із військової служби в найкоротші строки, надання таким особам послуг з працевлаштування, професійної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації.
Окремо наголошується на визначенні порядку забезпечення житлом сімей учасників бойових дій, які загинули під час проходження служби в районі проведення АТО, у разі потреби поліпшення житлових умов.
Документом також пропонується внести пропозицію Національному банку України щодо вжитття заходів зі здійснення контролю за дотриманням фінансовими установами законодавства із забезпечення соціального захисту військовослужбовців — учасників АТО щодо обслуговування ними банківських кредитів.
За дорученням Президента, Кабінет Міністрів спільно з обласними та Київською міською державною адміністрацією також повинні затвердити державну цільову програму медичної, соціально-трудової реабілітації та адаптації учасників антитерористичної операції, передбачивши побудову співпраці з міжнародними організаціями щодо започаткування нових і продовження реалізації наявних відповідних міжнародних проектів. Відповідні програми мають бути затверджені і на регіональному рівні.
Вищезазначені органи влади також мають вжити заходів до запровадження обов’язкового медичного обстеження стану здоров’я демобілізованих учасників антитерористичної операції, надання їм першочергового санаторно-курортного лікування та забезпечення технічними засобами реабілітації. До реабілітаційного процесу військових у госпіталях для ветеранів війни та закладах охорони здоров’я мають залучатися фахівці з фізичної реабілітації.
Кабмін також має забезпечити вирішення питання щодо збільшення в цих лікувальних установах норм грошових витрат на харчування та медикаменти у розрахунку на одного хворого на день.
Крім того, у документі наголошується на необхідності збільшення кількості психологів у закладах охорони здоров’я, які здійснюють реабілітацію учасників АТО, та збільшення, у разі потреби, їх фінансування. Потребує опрацювання і питання створення для надання спеціалізованої психологічної, психіатричної, психотерапевтичної допомоги учасникам АТО регіональних центрів психологічної реабілітації і лікування, служб соціально-психологічного відновлення таких осіб та залучення до цієї роботи кваліфікованих фахівців.
На регіональні і місцеві центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді покладаються завдання щодо організації надання допомоги сім’ям учасників АТО. Зокрема, проведення соціального інспектування таких сімей з метою вивчення їх потреб та визначення видів соціальної допомоги, яких вони потребують, здійснення психолого-педагогічного супроводу дітей шкільного віку із сімей учасників антитерористичної операції.
Серед невідкладних завдань Уряду і опрацювання питання створення єдиного державного реєстру учасників бойових дій.
Відповідно до вказаних доручень Кабінет Міністрів має невідкладно затвердити порядки використання у 2015 році коштів державного бюджету за програмами «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції», «Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок» і «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І - II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов».
Органи влади також мають посилити роботу щодо забезпечення інформаційної підтримки заходів мобілізації та демобілізації; запровадити роботу телефонних «гарячих ліній» для надання консультативної допомоги учасникам АТО та членам їхніх сімей, надання їм відповідних послуг за принципом «єдиного вікна», а також соціальних та медичних послуг з виїздом у місця проживання демобілізованих військовослужбовців; сприяти залученню волонтерів, волонтерських організацій до заходів щодо соціальної реабілітації і адаптації учасників антитерористичної операції.
Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 


19-03-201554

Середня зарплата в області майже у 2,5 рази перевищує прожитковий мінімум

Цьогоріч у січні номінальна заробітна плата одного штатного працівника в економіці, у порівнянні із січнем 2014 року, збільшилась на 11,3% і становить 2 905 гривень, - інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА.
«Ця сума у 2,4 рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати та установлений прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1218,0 грн.», - розповідає директор згаданого департаменту Василь Мартиняк.
Загалом в Україні номінальна зарплата за січень 2015 року зросла лише на 9,1%, порівняно з цим же періодом 2014 року, і становила 3 455 грн.
Як зазначив Василь Мартиняк, найбільше підвищення розміру заробітної плати, у порівнянні із попереднім роком, відбулось у інформації та телекомунікації – на 87,4%, будівництві – на 31,3%, сільському господарстві, лісовому господарстві та рибному господарстві – на 22,9%, переробній промисловості – на 20,8%.
Щодо найвищих розмірів номінальної заробітної плати за січень 2015 року, то вони спостерігались у працівників підприємств та організацій – з виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів – 6422 грн., з добування сирої нафти та природного газу – 6238 грн., інформації та телекомунікації – 6106 грн., фінансової та страхової діяльності – 5596 грн., з добування кам’яного та бурого вугілля – 5590 грн., з виробництва хімічних речовин та хімічної продукції – 4620 грн., з виробництва напоїв – 4311 грн., з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 4273 грн., з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів – 4175 грн., з ремонту і монтажу машин і устаткування – 4005 гривень.
«Низькою залишається заробітна плата у працівників з організації харчування – 1917 грн., діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 2040 грн., охорони здоров'я та надання соціальної допомоги – 2080 грн., що становить 66 – 71,6 відсотка середнього рівня заробітної плати за видами економічної діяльності в області», - зазначив директор департаменту В.Мартиняк.

 


19-03-2015

У Львівській ОДА розроблять карту розташування рекреаційних зон, призначених для відпочинку людей

На території державних лісових господарств Львівської області проводиться благоустрій 55 місць відпочинку, серед яких 19 рекреаційних пунктів вздовж автодоріг загальнодержавного значення та 36 зон для короткотермінових зупинок. В таких спеціально відведених місцях люди зможуть зупинитися для відпочинку, посмажити шашлик, перепочити з дороги.
Для цього рекреаційні майданчики обладнані навісами, столами, лавочками, альтанками, ящиками для сміття, місцем для розведення вогнища та розташування наметів тощо.
Як повідомив в. о. першого заступника голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, для зручності туристів, подорожуючих та мешканців області облдержадміністрація спільно з Львівським обласним управлінням лісового господарства до Великодніх свят планує розробити карту розташування рекреаційних зон, призначених для відпочинку людей.

“Таку карту слід перекласти англійською мовою та позначити координати цих місць відпочинку для GPS. Розмістити її на веб-порталі та поширити в інтернет мережах”, - зазначив Ростислав Замлинський.
Крім того, на в'їздах з-за кордону на територію області буде розміщено великий інформативний стенд з позначеними зонами відпочинку для зручності туристів.
Дуже важливо розміщувати на таких об'єктах відпочинку правила поведінки в лісі, щоб не смітити, не нищити лісові культури, розводити вогонь у відведених місцях та прибирати після себе.
“Облаштування рекреаційних зон дозволить запобігти виникненню пожеж в лісових масивах під час традиційного відпочинку на природі в період Великодніх та травневих свят”, - наголосив Ростислав Замлинський.
За словами першого заступника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки, в межах Державного лісового фонду є ціла мережа еколого пізнавальних рекреаційних об'єктів, маршрутів, стежок, місць активного відпочинку людей, рекреаційних облаштованих зон вздовж основних автодоріг для короткотермінового відпочинку подорожуючих, де можна зупинитися, перепочити, поїсти чи прогулятися з дітьми.

Довідка:
На території обласного управління лісгоспу представлені наступні види рекреації для відпочинку населення:
15 екологічних стежок загальною протяжністю 111 км, в тому числі на Розточчі - 2 стежки: «Вовковиця» та «Чортова скеля», в Карпатах – 9 стежок, з яких найбільш відвідувані: «На гору Пікуй», «На гору Парашка», «На водоспад», «Долиною річки Кам’янка»;
19 еколого-пізнавальних маршрутів загальною протяжністю 134 км, в тому числі по підприємствах Поліської зони – 4 маршрути: «Триніг», «Білоцвіт», «Гарай», на Опіллі 2 маршрути: «Підлиська гора» та «Свята гора», на Передкарпатті 2 маршрути – «Ярина» та «Стільське городище»;
5 рекреаційних зон, з них найбільш відвідувані: «Водоспад на річці Кам’янка» та «Тустань»;
2 туристичні зони в урочищі «Дубина» та урочищі «Тустань».

 


19-03-201553

 

Держземагентство Львівщини відкрило «Єдине вікно» для обслуговування учасників АТО

Рішення про створення «Єдиного вікна» було прийняте у зв’язку з суттєвим збільшенням кількості заяв, що подають учасники АТО на отримання земельних ділянок. Також «Єдине вікно» покращить якість обслуговування та пришвидшить терміни розгляду заяв, виділення земельних ділянок із земель державної власності для учасників АТО, обмежить коло чиновників, з якими контактують учасники АТО, до одного працівника. «До того ж, це наш крок наперед, адже передбачаємо збільшення кількості військовослужбовців бажаючих отримати землю, зокрема у зв`язку з демобілізацією»,- зазначив Степан Ярмус, начальник Головного управління Держземагентства у Львівській області.
Від сьогодні «Єдине вікно» працюватиме щоденно, у робочі дні (Пн-Чт 9.00-17.00 год., Пт – 9.00-16.00 год., перерва з 13.00-14.00 год., Сб-Нд - вихідні дні), за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, 10-ий поверх, к. 88.

 


19-03-2015 2

Круглий стіл з питань бюджетної та податкової децентралізації в 2015 році

Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець і начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Янковська  взяли участь в третьому з серії регіональних «круглих» столів  засіданні круглого столу з питань бюджетної та податкової децентралізації в 2015 році. Захід проводився в рамках реалізації інформаційно-комунікаційної кампанії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Регіональні круглі столи з питань бюджетної та податкової децентралізації в 2015 році організовуються Мінрегіоном спільно з Мінфіном, ДФС, МОН, МОЗ за участю керівництва обласних, районних, міських, сільських, селищних рад,  управлінь фінансів, територіальних органів ДФВ, за сприяння міжнародних проектів та програм.

 


 18-03-201547

 

Відбулось розширене засідання обласної призовної комісії

Оксана  Прокопець взяла участь в розширеному засіданні Львівської обласної призовної комісії, яке відбулось у Львівському обласному військовому комісаріаті..

На засіданні розглядалось питання стану  виконання заходів плану призову на строкову військову службу у Збройні Сили України. 


18-03-201548

У рамках проведення місячника з благоустрою на Львівщині ліквідовано 47 стихійних сміттєзвалищ

Про це повідомляє департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
Загалом станом на 13 березня на території області участь у акції з озеленення та благоустрою взяли понад 10 тис. чоловік.
Прибрано та впорядковано територію парків і скверів на площі понад 52 га; висаджено 1229 дерев; посаджено 463 кущів; ліквідовано 47 стихійних сміттєзвалищ; упорядковано 27 сміттєзвалищ; розчищено від сміття 22,05 км берегів; впорядковано та розчищено 21 джерело.
Слід зазначити, що значна робота з виконання заходів з проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля проводиться департаментом житлово – комунального господарства облдержадміністрації, Львівським обласним управлінням водних ресурсів, Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Львівський обласним центром зайнятості.
Памʼятаймо, що чистота краю починається з чистоти власної оселі, вулиці, села та міста. Кожен львів’янин, небайдужий до проблем природи, має зробити свій внесок у спільну справу.
Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації і надалі інформуватиме мешканців Львівщини про виконання заходів з проведення на Львівщині місячника озеленення та благоустрою і Дня довкілля.
Нагадаємо, що з 9 березня на Львівщині розпочався місячник озеленення, прибирання та благоустрою.


18-03-2015

Львівська ОДА оголошує про збір пропозицій на одержання фінансової підтримки друкованим ЗМІ

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА в межах реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2014-2018 роки оголошує збір пропозицій щодо надання фінансової підтримки друкованим засобам масової інформації. Зокрема таку підтримку отримають видання для дітей та юнацтва, інвалідів, спеціалізовані наукові видання, що видаються науковими установами та навчальними закладами не нижче третього рівня акредитації, і засоби масової інформації, які цілеспрямовано сприяють розвитку мов та культур національних меншин України, а також періодичні видання літературно-художнього напряму.
Пропозиції приймаються впродовж 14 днів з моменту оприлюднення цього оголошення.
Заяви подаються до департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 401 (4 поверх), щодня з понеділка до п’ятниці, з 10.00 до 17.00 год.

Перелік документів:
1) заява, у якій зазначають підстави для отримання такої підтримки, а також мета її використання;
2) план перспективного розвитку друкованого ЗМІ на 2015 рік;
3) банківські реквізити заявника;
4) копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, видану органом державної статистики;
5) копію свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ;
6) інформаційну довідку про друкований ЗМІ;
7) зразок періодичного видання, яке претендує на фінансову підтримку.
Рішення про надання чи відмову у наданні заявникові (засобу масової інформації) фінансової підтримки ухвалюється на засіданні постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради.

Фінансова підтримка не може бути надана друкованим ЗМІ:
- рекламного характеру;
- еротичного характеру;
- заснованих за участю юридичних або фізичних осіб, до сфери діяльності яких входять виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення;
- заснованих в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;
- у яких понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації;

Фінансова підтримка засобу масової інформації припиняється у разі встановлення судом порушень засобом масової інформації вимог Конституції України, фактів зловживання свободою діяльності засобів масової інформації, що завдає матеріальної і моральної шкоди юридичним і фізичним особам.
Відновлення підтримки можливе лише після виконання судового рішення у повному обсязі та не раніше ніж через рік після її припинення.
Фінансова підтримка друкованим ЗМІ надається виключно на поліграфічні послуги та закупівлю паперу, як найбільш витратні складові частини виробничого процесу.


18-03-2015

Переселенці зможуть повторно отримати допомогу

Кабінет Міністрів планує продовжити надання фінансової допомоги для переселенців із Донбасу. Про це сказав Міністр соціальної політики Павло Розенко на засіданні Уряду. Він зазначив, що ті переселенці, які почали отримувати фінансову допомогу від держави у жовтні, отримують її 6 місяців – тож у квітні цей термін спливе.

"Пропозиція: дати можливість людям, які не повернулися назад (на Донбас) і залишаються тимчасово переміщеними особами, ще раз звернутися до органів соціального захисту населення і повторно отримати допомогу", - сказав Павло Розенко.

"Ми домовилися, що наступного тижня відповідні зміни до постанови, прийнятої в жовтні, ми внесемо і дамо можливість тимчасово переміщеним особами звертатися повторно за повторною допомогою, адже ситуація за ці 6 місяців у соціальному плані для цих людей не покращилася, миру не настало, тому люди не можуть повернутися додому", - пояснив він.

Міністр також наголосив, що фінансова допомога переселенцям буде виплачена в повному обсязі. «Два тижні тому були внесені зміни до бюджету і виділено додатково ще майже 3 млрд. грн. Всі необхідні кошти вже є і протягом тижня будуть виплачені всі суми», - запевнив Павло Розенко.

 


18-03-201550

 

 

З 1 квітня на Львівщині розпочинається весняний призов громадян на строкову військову службу

Про це йшлося 18 березня під час розширеного засідання обласної призовної комісії.

Засідання відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Юрія Підлісного за участю голів районних призовних комісій, районних військових комісарів, заступників начальників районних відділів МВС України, лікарів, які організовують роботу медичного персоналу.

На засіданні здійснено аналіз роботи районних призовних комісій за попередні роки, хід проведення медичного огляду призовників у 2015, прийнято відповідні рішення.

Визначені завдання з призову районним призовним комісіям, наголошено на важливості виконання поставлених завдань, якісного медичного відбору призовників, організації оповіщення і розшуку громадян, які ухиляються від призову.

Відправки громадян на строкову військову службу почнуться з 14 квітня 2015 року.

 


18-03-201545

Президент встановив 26 березня Днем Національної гвардії

Президент Петро Порошенко своїм Указом встановив День Національної гвардії України, який відзначатиметься щорічно 26 березня.
Таке рішення Глава держави прийняв, враховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку.
Згідно з Указом від 18 березня, визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента від 26 березня 1996 року «Про День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України».
В березні 2014 року Верховна Рада ухвалила Закон про створення Національної гвардії України як військового формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ.

 


18-03-201537

У Бродах відбулись урочистості з нагоди першої хвилі демобілізації

В Україні сьогодні починається демобілізація військовослужбовців, які були призвані на службу 17 березня 2014 р. Про це йдеться в Указі Президента України Петра Порошенка від 19 січня 2015 р. Згідно з Указом, в період з 18 березня по 1 травня 2015 р. буде проведено демобілізацію військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період згідно з Указом Президента України від 17 березня 2014 р. № 303 "Про часткову мобілізацію".


37 1У Бродах, на території військової частини пп В3765  16 окремої бригади армійської авіації, яка з перших днів професійно та надійно виконує завдання в зоні АТО, відбулись урочисті заходи з нагоди першої хвилі демобілізації. До військовослужбовців з словами привітань і вдячності звернулись представники районної та місцевої влади та вручили грамоти особовому складу за віддане служіння українському народові, особистий внесок у забезпечення обороноздатності держави, мужність і героїзм.

 

 

 

 


18-03-201543

Оголошено конкурс мікропроектів щодо вирішення гострих соціальних проблем області


Департамент соціального захисту населення оголошує конкурс мікропроектів в межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2014-2017 роки.
Ця Програма передбачає дофінансування на конкурсних засадах мікропроектів, які фінансуються з різних джерел, щодо покращення якості життя соціально-незахищених груп населення.
Всі громадські організації мають можливість подати свої мікропроектні пропозиції до 31 березня 2015 року.
Подані мікропроекти до департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації будуть розглядатися на відповідній Комісії впродовж квітня 2015 року.

 


18-03-201541

 

Молодь Львівщини моніторитиме стан довкілля, використовуючи інформаційні технології

Стартував ІІ Міжнародний конкурс найкращих робіт з комп’ютерного моніторингу стану довкілля України серед учнів та студентів, який проводиться під патронатом Міністерства екології та природних ресурсів України за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Учасниками можуть бути будь-які особи, що мають статус учня чи студента навчального закладу і вік до 28 років.

Приймаються роботи, присвячені моніторингу стану природних ресурсів та процесу чи наслідків їх забруднення з використанням комп’ютерних засобів або інформаційних технологій (фото чи відеофіксація з прив’язкою фото до електронної карти; результати аналізу даних спостережень з використанням комп’ютерних програм; плакати або відеофільми з елементами екологічного моніторингу, синтезовані на комп’ютері; квадракоптери та безпілотні літаки для аерофотознімання; програмно-технічні вимірювальні системи та пристрої; програми для обробки даних космічної та аерофотозйомки; веб-сайти, геопортали, екологічні соціальні мережі чи додатки до мобільних пристроїв для покращення доступу населення до даних екологічного моніторингу та даних про стан природних ресурсів; комп’ютерні стратегічні ігри, де передбачений моніторинг стану довкілля тощо).

Перевага надається роботам, які, по-перше, мають високу соціальну значимість та цінність для практики, по-друге, є оригінальними та в яких особистий внесок автора був найбільшим, по-третє, роботи, де не просто виявлені екологічні проблеми, а автором запропоновано як їх вирішити та вже продемонстровано як він це зробив на якихось прикладах.

Допускається подавати роботи, що були переможцями будь-яких інших конкурсів, окрім робіт, які були переможцями цього ж конкурсу, що проходив торік.

Обов’язковою умовою для усіх робіт є прив’язка (хоча б як приклад) до конкретних реальних географічних об’єктів природи чи джерел забруднення з указанням їх координат чи місць розташування на картах території Україні.

Прийом конкурсних робіт проводиться до 20 квітня 2015 р. на сайті конкурсу. Для подачі роботи слід зареєструватись і далі слідувати інструкціям оргкомітету. Оцінювання робіт у І турі проводитиметься членами міжнародного журі теж через Інтернет (без публікування інформації про авторів – тільки девізи робіт). 12 травня (День екологічної освіти) буде оголошено переможців І туру.

ІІ тур пройде 22 травня (Міжнародний день біологічного різноманіття) у Вінницькому національному технічному університеті. Переможці отримають цінні призи від спонсорів (цифрову техніку, у т.ч. кольорові принтери із вбудованими сканерами і ксероксами, зарядні пристрої на сонячних батареях, флешки тощо). Також для переможців за рахунок спонсорів планується турне по мальовничих місцях заповідного фонду України.

Роботи оцінюватимуться (І ступеня – одна робота, ІІ – до двох робіт, ІІІ – до трьох робіт) окремо серед учнів та студентів у трьох номінаціях (за рішенням журі та оргкомітету кількість номінацій може бути розширена):

«Найкраще інформаційне наповнення»;

«Найбільш комплексне дослідження»;

«Найкраща комп’ютерна реалізація».

Переможці ІІ туру (та їх керівники) отримають дипломи за підписом міністра екології та природних ресурсів України та керівництва оргкомітету конкурсу.

Нагадаємо, що умови конкурсу, у т.ч. вимоги до оформлення та критерії оцінювання робіт, є у Положенні, яке розміщено на сайті конкурсу: http://ecomon.vntu.edu.ua.

Контактна інформація оргкомітету: (0432) 43-77-22, 59-82-91, 59-84-77.

 


18-03-2015

Інвестори та представники влади щомісячно зустрічатимуться в ОДА

 

Таку ініціативу започаткував голова ОДА Олег Синютка за результатами «круглого столу» із представниками компаній з іноземними інвестиціями, що відбувся 17 березня.
На переконання керівника Львівщини, регулярні зустрічі інвесторів та перших осіб органів виконавчої влади допоможуть розв’язати проблеми, що стримують процес інвестування.
«Це сприятиме підвищенню ефективного використання інвестицій, поглибленню взаємодії органів влади та підприємців у сфері інвестиційної діяльності, а також формуванню привабливого інвестиційного іміджу Львівщини», - наголосив Олег Синютка.
«Круглий стіл» зібрав близько 20 інвесторів, що працюють в області, а також керівників профільних структурних підрозділів ЛОДА та територіальних органів виконавчої влади. У спільній дискусії вони розглянули проблемні питання діяльності підприємств з іноземними інвестиціями.
Серед основних проблем інвестори відзначили питання відшкодування ПДВ, а також необхідність спрощення податкового законодавства. Окремими питанням дискусії також були стабільність ситуації на Львівщині і умови ведення підприємницької діяльності для іноземних інвесторів.
Учасники обговорили внесені пропозиції, а також подальші дії щодо поетапного вирішення найактуальніших питань. Наступну спільну зустріч представників компаній з іноземними інвестиціями та виконавчої влади заплановано на 25 квітня. До цього часу вони зобов’язались напрацювати пропозиції та бачення вирішення найбільш типових проблем.

 


18-03-20159

Цьогоріч великі платники перерахували майже 78 мільйонів гривень податку на прибуток

Протягом січня - лютого 2015 року підприємства, які перебувають на обліку в Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м.Львові МГУ Міндоходів, сплатили 77,7 млн. грн. податку на прибуток.
З цієї суми до скарбниці держави перераховано 71 млн.грн., а бюджет області поповнився на 6,7 млн. гривень.
Завдяки змінам, внесеним до Бюджетного та Податкового кодексів у напрямі бюджетної децентралізації, з цього року місцеві бюджети отримали ще одне джерело додаткового надходження – 10% податку на прибуток, що підлягає перерахуванню до бюджету.

 


17-03-201516

 

На оборону країни надійшло понад 4 млн. грн. військового збору від великого бізнесу

За січень - лютий 2015 р. підприємства, які перебувають на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Львові МГУ Міндоходів, сплатили до державного бюджету 4,3 млн. гривень військового збору. З них у лютому великі платники податків регіону перерахували на обороноздатність країни 2,3 млн. гривень.
Загалом, з початку адміністрування військового збору з серпня 2014 року великі підприємства спрямували на допомогу українській армії понад 13,7 млн. гривень.

 


17-03-201540

Відбулась перевірка здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконкомом Смільнівської сільської ради

Комісія з перевірки здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади, очолювана начальником відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації Ольгою Борячок здійснила виїзд на територію Смільнівської сільської ради, де ознайомилась зі станом виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади у сфері соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку, в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку, а також в галузі бюджету, фінансів і цін та інших повноважень відповідно до ст.ст.27-40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 


17-03-201552

Для бібліотек області закуплять книжок на 600 тисяч гривень

Сьогодні під час сесії Львівської обласної ради депутати підтримали Програму поповнення бібліотечних фондів на 2015 рік.
Заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Мирослава Туркало повідомила, що цього року на дану Програму передбачено 600 тис. грн. За її словами, 30% від цієї суми буде спрямовано на поповнення сільських бібліотек.
«Книги поповнять три обласні бібліотеки і після цього їх розподілять серед сільських бібліотек через централізовані бібліотечні системи», - розповіла вона.
Відповідно до Програми також виділяються кошти на придбання електронних, періодичних видань та мультимедійних продуктів. Окрім цього, для бібліотек української діаспори за кордоном також заплановано закупити україномовну видавничу продукцію.
«Книги закуповуються в рамках Форуму видавців, фахівці працюють над тим, щоб обрати саме ті видання, які користуються найбільшим попитом», - сказала Мирослава Туркало.
Ініціатором розроблення Програми є департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Львівська обласна бібліотека для юнацтва та Львівська обласна бібліотека для дітей.

 


17-03-2015326

Засідання інвентаризаційної комісії

Відбулось засідання інвентаризаційної комісії у складі першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Прокопець, начальника відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної, оборонної роботи, попередження та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадима Тимчишина, керівників підприємств, установ та організацій – балансоутримувачів захисних споруд.
Було обговорено питання щодо приведення в належний стан захисних споруд цивільного захисту у термін до 01 квітня 2014 року. Визначено створити (оновити) ланки обслуговування захисних споруд та забезпечити необхідним майном.

 


17-03-201563

На Львівщині затверджено перелік доріг, які ремонтуватимуть цьогоріч

На території Львівської області затверджено перелік автомобільних доріг загального користування місцевого значення, ремонт яких здійснюватиметься у 2015 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Про це сьогодні повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка на сесії Львівської обласної ради.

Загальна сума видатків на капітальний та поточний ремонт автодоріг передбачена в сумі 139 млн.132 тис. грн. Зазначимо, що перелік доріг сформований на основі пропозицій районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування регіону.

Загалом коштом обласного бюджету ремонтуватимуть такі ділянки:

- Бродівський район: Ясенів – Золочів, Пониква - Шишківці – Батьків, Броди – Лагодів;

- Буський район: Золочів – Красне;

- Городоцький район: Зушиці - Воля Бартатівська, Городок - Зелений Гай, Кліцько - Підзвіринець – Грімно;

- Дрогобицький район: Дрогобич – Довголука;

- Жидачівський район: Стрий – Журавне, Розділ – Жирова;

- Жовківський район: Рава-Руська – Гайок;

- Золочівський район: Золочів – Красне, Ясенів – Золочів;

- Кам'янка-Бузький район: Куликів - Великосілки (в межах с. Жовтанці), Кам'янка-Бузька - Руда-Сілецька, Рава-Руська – Гайок;

- Миколаївський район: Розділ – Жирова, Криниця - Більче – Волиця, Коросниця – Більче, Рівне – Більче, Криниця - Більче – Волиця;

- Мостиський район: Судова Вишня – Комарно;

- Перемишлянський район: Перемишляни - Чемиринці – Плугів, Бережани - Нараїв – Брюховичі;

- Пустомитівський район: Обїзд м. Пустомити, Пустомити – Семенівка, Муроване - Новий Яричів;

- Радехівський район: Синьків – Стремільче, Радехів – Нивиці;

- Самбірський район: Судова Вишня – Комарно, Кружики – Нагірне, Калинів– Дубляни – Волоща, Никловичі – Задністряни;

- Сокальський район: Сокаль - Червоноград, Рава-Руська – Гайок, Червоноград – Перетоки;

- Старосамбірський район: Нагірне – Добромиль;

- Стрийський район: Стрий – Журавне;

- Сколівський район: (Київ-Чоп) – Сколе;

- Турківський район: Бориня – Мохнате;

- Яворівський район: Яворів – Грушів, Мостиська - Краковець (Глиниці).

Нагадаємо, що Львівська облдержадміністрація також веде переговори щодо виділення 100 млн. євро кредиту для реконструкції та облаштування під'їзних доріг до митних пунктів пропуску з української сторони, що здійснюватиметься у рамках міжурядової угоди між Україною та Польщею.

Крім того, область розраховує на близько 250 млн. грн. з коштів Держбюджету, котрі передбачені на ремонт доріг Карпатського Єврорегіону в напрямку Львів-Бібрка-Рогатин-Івано-Франківськ-Чернівці та Стрий-Долина-Калуш-Івано-Франківськ.


17-03-201536

Львівська область отримала 739 млн. грн. з держбюджету на житлові субсидії

Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації Олег Демків під час сесії Львівської обласної ради, яка відбулася сьогодні, 17 березня.

Як пояснив Олег Демків, обласний бюджет отримав субвенцій з державного бюджету на суму 791 млн. грн., з них для надання пільг на житлові субсидії передбачено 739,2 млн. грн., на завершення реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру – 45 млн. грн. та на часткове фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл – 6,8 млн. грн.

Він також зазначив, що загалом обсяг обласного бюджету збільшується на суму близько 1 млрд. грн. і становитиме 7,6 млрд. гривень.

Слід зазначити, що депутати сьогодні підтримали рішення «Про уточнення показників обласного бюджету Львівської області».

 


17-03-201514

У районах обговорять проблемні питання розвитку підприємництва

 

Цього тижня на території районів Львівщини розпочнуться кущові семінари з актуальних питань розвитку підприємництва. Серед учасників – керівництво Львівської ОДА, райдержадміністрацій, а також представники громадських організацій та об'єднань підприємців.
За словами в. о. першого заступника голови ОДА Ростислава Замлинського, на цих семінарах підприємці матимуть можливість обговорити з представниками влади проблемні питання, що виникають під час ведення підприємницької діяльності, та розглянути шляхи їх вирішення.
Перша дискусія із підприємцями відбудеться вже у четвер, 19 березня, об 11:00 год. у місті Стрию, на яку запрошуються представники Стрийського, Сколівського, Дрогобицького, Жидачівського, Миколаївського районів, а також міст Дрогобич, Новий Розділ, Моршин, Борислав і Трускавець.
Загалом в області заплановано п’ять таких заходів: по два семінари у березні та квітні, а також один – у травні. Детальніше ознайомитись із графіком можна за посиланням: /upload/users_files/1/upload/Documets/Grafik.jpg


16-03-2015

Досвід Львівщини з впровадження лінії «112» та «єдиного вікна» для демобілізованих бійців АТО поширять на інші регіони

Досвід Львівської області з реалізації служби екстреної допомоги населенню за єдиним номером «112», а також «єдиного вікна» для надання послуг українським військовим-учасникам АТО мультиплікують на інші регіони України. На цьому наголосив Глава держави Петро Порошенко під час наради з керівниками обласних державних адміністрацій, яка відбулась 14 березня.
На Львівщині служба екстреної допомоги «112» запрацювала 5 березня вперше в Україні. Зателефонувавши, мешканці області можуть отримати допомогу екстрених, комунальних, соціальних служб, а також органів влади за єдиним телефонним номером «112».
За словами голови Львівської ОДА Олега Синютки, для громадян лінія «112» – це простий та доступний засіб контакту, а також гарантія вирішення проблеми. Адже виконання кожного звернення знімається з контролю лише після підтвердження людини, що телефонувала.
«Основне завдання служби – зворотній зв'язок від громадянина. Людина має отримати зворотну реакцію та відчути, що влада зробила максимум можливого для вирішення її питання», - зазначив керівник області.
Щодо «єдиного вікна» для демобілізованих, то очільник ОДА розповів, що така послуга повинна запрацювати на базі Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи у Винниках. За його словами, українські бійці зможуть вирішити в одному приміщенні медичні і соціальні питання, отримати юридичну консультацію, оформити пільги.


16-03-201562

При ЛОДА працюватиме Координаційна рада з питань волонтерської діяльності

Про це йдеться у розпорядженні голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Відповідно до цього розпорядчого документу Координаційна рада з питань волонтерської діяльності при Львівській обласній державній адміністрації є колегіальним, консультативно-дорадчим органом. Вона утворена з метою розвитку та підтримки волонтерської діяльності, налагодження ефективної взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю.
Одним із основних завдань Координаційної ради буде узагальнення пропозицій та координація роботу волонтерів щодо вирішення питань, пов’язаних з організацією та наданням допомоги військовослужбовцям, пораненим, полоненим, волонтерам, іншим особам, які постраждали внаслідок бойових дій, та сім’ям зазначених осіб.
Також передбачається, що Рада надаватиме практичну та юридичну допомогу при оформленні документів для отримання гуманітарної допомоги, організовуватиме публічні заходи для обговорення актуальних питань волонтерської діяльності.
До її складу, зокрема, можуть входити представники юридичних осіб, громадських, релігійних, благодійних організацій, асоціацій, недержавних засобів масової інформації, та інших непідприємницьких товариств і установ, фізичні особи, які беруть участь у волонтерському русі.

Детальніше ознайомитися з Положенням про Координаційну раду з питань волонтерської діяльності при ЛОДА можна за посиланням: http://www.loda.gov.ua/upload/doc/2015/Rozp_86.


16-03-2015

Психологи Львівщини допомагатимуть учасникам АТО

У приміщенні Головного управління МВС України в Львівській області відбувся тренінг для практичних психологів органів внутрішніх справ області. Захід був присвячений темі «Використання сучасних психотерапевтичних форм та методів у роботі з учасниками АТО. Поняття бойового стресу».
Участь у тренінгу взяли психологи підрозділів психологічного забезпечення ГУМВС України у Львівській області, УДСО при ГУМВС Львівщини, УМВС на Львівській залізниці та працівники відділення психологічного забезпечення ВКЗ Львівського державного університету внутрішніх справ.
Серед основних питань, які розглядались у ході тренінгу були підготовка працівників ОВС до несення служби в зоні проведення антитерористичної операції, гострі стресові реакції та робота з ними, формування бойової установки, її зняття, переорієнтації до життя в мирних умовах. Наголошувалося і на тому, що найперше та найважливіше, що потрібно тим, хто повернувся із зони АТО – це спілкування. «У розмові ви, як психологи, повинні заспокоїти людину, дати їй зрозуміти, що вона не одна і є ті, кому не байдужа її доля», – порадила колегам психотерапевт.

За матеріалами відділу зв’язків з громадськістю ГУМВС у Львівській області

 


16-03-201547

 

Пріоритетами органів виконавчої влади у 2015 році  має бути максимальна прозорість в роботі та максимальна взаємодія з жителями району

 

Під час щотижневої  наради  голова райдержадміністрації Руслан Шишка ознайомив присутніх керівників структурних підрозділів з питаннями порядку денного Колегії та наради, які відбулись минулого тижня під керівництвом голови обласної державної адміністрації Олега Синютки. Зокрема, наголосив на необхідності дотримання вимог закону  в роботі із зверненнями громадян, в тому числі,  щодо функціонування  гарячої телефонної лінії 112, широкого висвітлення діяльності органів влади в ЗМІ та на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.

Також під час наради було обговорено питання  щодо недопущення порушень чинного законодавства під час мобілізації, обговорювались шляхи оптимізації здійснення пасажирських перевезень, стану надходження податків до бюджетів усіх рівнів. Як зазначив головний податківець району Євген Шевчук, надходження до державного бюджету знаходяться на задовільному рівні, план надходжень податку на прибуток перевиконано. Проблеми, наголосив він, є з надходженням до місцевих бюджетів, з виконанням плану акцизного збору.

Щодо пенсій, то в районі вони виплачуються згідно з графіком. Як розповіла начальник управління Пенсійного фонду у Бродівському районі, Світлана Бутинська, число пенсіонерів,  тимчасово переселених зі сходу України, вже сягає понад  60 осіб. 

Впродовж поточного тижня керівники структурних підрозділів  райдержадміністрації в рамках  затверджених заходів з проведення місячника чистоти та благоустрою і Дня довкілля мають визначити обсяги робіт та конкретні  території для  прибирання і  благоустрою.

 


16-03-201533

Реєстр виборців запрошує талановиту молодь пройти тестування

Як відомо, з метою посилення роботи у напрямку зміцнення молодіжного кадрового потенціалу на державній службі Львівської області розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20 січня 2015 року № 18/0/5-15 запроваджено проект із залучення талановитої молоді до державного управління.

За словами начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Федора Алєйнікова, для проходження навчання в органах виконавчої влади зі специфікою роботи щодо ведення Державного реєстру виборців, на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації за адресою http://www.loda.gov.ua/testuvannya розміщено матеріали для пробного тестування та перевірки своїх знань. 

«Тих, хто успішно пройде пробне тестування, запрошуємо на двомісячне навчання в органи Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації», - зазначив Ф.Алєйніков.

Файл з відповідями для перевірки просимо надсилати на адресу електронної пошти  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додамо, що відповідно до вище згаданого розпорядження кращі особи, які пройдуть навчання, будуть зараховані до кадрового резерву для державної служби у структурних підрозділах обласної державної адміністрації.


13-03-201539

Відбулось засідання постійної комісії з питань розгляду звернень громадян

Засідання провела заступник керівника апарату –начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Марія Повшак, яка ознайомила присутніх з черговим зверненням від  громадянки Соколовської М.М., жительки міста Броди, з питань тепло забезпечення та пенсійного забезпечення. З початку року від громадянки Соколовської надійшло 8 звернень, з них – до Президента України -3, до Верховної ради України - 2, до голови Львівської облдержадміністрації -1, до голови Бродівської райдержадміністрації -2.

За інформацією завідувача сектору звернень громадян Надії Чехут, на всі звернення громадянки Соколовської М.М. райдержадміністрацією надано кваліфіковані відповіді і у вказані законодавством терміни. 


13-03-201535

Виїзна робоча поїздка мобільної групи з питань тимчасово переселених осіб

Відбулась виїзна робоча поїздка мобільної групи з питань тимчасово переселених осіб, у складі першого заступника голови Бродівської РДА Оксани Прокопець, заступника директора Бродівського РЦЗ Наталії Федини, начальника управління праці та соціального захисту населення Ігоря Гащака до місця тичасового проживання внутрішньо переміщених осіб, котрі переїхали з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. 
За "круглим столом" було обговорено умови проживання, харчування, забезпечення адресної допомоги та працевлаштування переселенців. Розглянуто можливі шляхи вирішення проблем працевлаштування та фінансування таких осіб.


13-03-2015110

Руслан Шишка провів нараду з керівниками органів місцевого самоврядування  

У роботі наради взяла участь перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець, прокурор Бродівського району Любомир Головка, начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації Ольга Борячок та керівники структурних  підрозділів райдержадміністрації.

Під час наради з питанням про хід  проведення другого етапу четвертої хвилі часткової  мобілізації на території району виступив військовий комісар Бродівського ОРВК Ярослав Анклевич.

Прокурор району звернув увагу присутніх на необхідність  дотримання чинного законодавства з питань мобілізації, адміністративної відповідальності та конституційних прав громадян.

З інформацією про оформлення права власності на житлові будинки, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт виступила заступник керівника апарату – начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Марія Повшак.

Начальник відділу Держземагенства у Бродівському районі Оксана Строзюк обґрунтувала у своєму виступі необхідність оформлення власниками сертифікатів про право на земельну частку (пай) або їх спадкоємцями правовстановлюючих документів на земельні ділянки,  проінформувала про  виконання рішень судів,  яким визнано за громадянами право на земельну частку (пай), а також розповіла про надання адміністративних послуг територіальних органів Держземагентства через центри надання адміністративних послуг.110 1

Далі під час наради розглядались питання довкілля та екології, зокрема, начальник відділу розвитку інфраструктури та ЖКГ райдержадміністрації Михайло Коваленко проінформував про  проведення місячника озеленення, прибирання, благоустрою і Дня довкілля у Бродівському районі, а начальник ДПРЧ -10 ГУДСНС України у Львівській області Руслан Явчак попередив сільських голів про необхідність доведення до відома населення інформації про вжиття заходів з  недопущення несанкціонованого випалювання  сухотрав’я і рослинних залишків та запобігання пожежам в екосистемі району.

Також учасники наради дізнались від директора Бродівського районного центру зайнятості Руслана Сусли про можливість  працевлаштування осіб, тимчасово переселених зі східних областей України. 


13-03-2015

У ЛОДА відзвітували про виконання обласних програм соціального спрямування

12 березня у Львівській ОДА під головуванням заступника голови ОДА Юрія Підлісного відбувся звіт департаменту соціального захисту населення про виконання обласних програм соціального спрямування перед громадськими організаціями Львівщини. На зустрічі були присутні 43 представники громадських організацій інвалідів та ветеранів.
Під час звіту заступник директора департаменту соціального захисту населення Оксана Яковець розповіла про роботу щодо виконання Програми покращення соціального захисту багатодітних сімей Львівщини та Обласної комплексної програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2012-2014 рр. За минулий рік за цими програмами використано 1 млн. 150 тис грн. та 1 млн. 284 тис грн. відповідно.
Особливий інтерес громадських організацій викликала Комплексна програма соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2014-2017 рр. Зокрема, минуло річ для підтримки малозабезпечених верств населення використано 18 195,2 тис. грн. Програма передбачає фінансову підтримку діяльності 34-ох громадських організацій інвалідів, ветеранів та політичних в'язнів і репресованих, які мають статус обласних. І на виконання цього завдання були визначені кошти в сумі 260,0 тис. гривень.
Крім того, цікавим видався розвиток потенціалу громадських та благодійних організацій у вирішенні гострих соціальних проблем регіону. Йдеться про дофінансування на конкурсних засадах мікропроектів, які фінансуються з різних джерел щодо покращення якості життя соціально незахищених груп населення області. Зокрема, для реалізації 19-ти мікропроектів в області використано 267,9 тис. грн.
Як зазначила заступник директора департаменту соціального захисту Оксана Соболь, після 1-го квітня буде оголошено новий конкурс на 2015 рік щодо визначення кращих мікропроектів, поданих громадськими організаціями, в частині дофінансування їх з обласного бюджету.


13-03-2015

У Винниках запрацює «єдине вікно» для учасників АТО

Вже за два тижні у Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, що у Винниках, запрацює «єдине вікно» для надання послуг українським військовим, котрі є учасниками АТО.
Про це під час Колегії Львівської облдержадміністрації повідомила заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Марія Вагіла.
За її словами, в «єдиному вікні» учасники бойових дій на сході нашої країни матимуть змогу отримати всі необхідні послуги.
«В одному приміщенні для українських бійців буде зосереджено медичну і соціальні служби. Крім цього тут можна буде отримати і юридичну консультацію, оформити пільги. Працюватиме також й комісія, яка визначатиме рівень втрати працездатності військового», - розповіла М.Вагіла.


12-03-201531

Руслан Шишка взяв участь у засіданні Колегії Львівської обласної державної адміністрації

У порядку денному розглянуто питання щодо:
- пріоритетних завдань Львівської облдержадміністрації на 2015 рік;
- виділення 100 млн. євро кредиту для реконструкції та облаштування під'їзних доріг до митних пунктів пропуску з української сторони (цього року планується відновлення роботи над проектом будівництва концесійної дороги Краківець - Львів- Броди з північним об'їздом міста Львова);
- залучення інвестицій та боротьби з корупцією;
- організації взаємодії Львівської ОДА з жителями області тощо.


12-03-201529

Відбулось засідання  з питань соціального захисту тимчасово переселених  осіб


Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець провела засідання робочої групи з питань соціального захисту тимчасово переселених осіб за участю представників управління праці та соціального захисту, районного центру зайнятості, ‌територіального центру, відділення пенсійного фонду у Бродівському районі, райдержадміністрації та Бродівської ЦРЛ.

Під час засідання обговорено питання про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції на основі ведення Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік таких осіб; надання грошової допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, переміщеним особам, які обліковані органами соціального захисту населення, з дня звернення за її призначенням та виплати по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше, ніж шість місяців;фінансування витрат, пов'язаних з наданням щомісячної адресної допомоги, яка здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.


12-03-201528

                     Землевпорядники району відзначили своє професійне свято

Заходи відбулись в районному Народному домі, де зібрались запрошені  на свято спеціалісти - землевпорядники Бродівської міської, Підкамінської селищної та усіх сільських рад, а також працівники відділу Держземагенства у Бродівському районі та проектних організацій

Від районної влади з професійним святом привітала і вручила грамоти кращим землевпорядникам Бродівщини та їх керівнику – Оксані Строзюк заступник керівника апарату - начальник юридичного відділу Бродівської районної державної адміністрації Марія Повшак. У своєму виступі вона висловила велику повагу до праці тих, хто несе відповідальність за використання нашого найбільшого багатства – землі, до тих, хто серйозно  відгукнувся на вирішення актуальних проблем сьогоднішнього дня  – виділення земельних ділянок для учасників АТО як вияв подяки українським воїнам за те, що вони самовіддано захищають нашу землю від ворогів. Марія Повшак побажала всім присутнім миру і благополуччя,  успіхів у нелегкій, але почесній праці,  здоров’я та сімейного затишку в родинах. 

Далі з професійним святом присутніх привітала начальник відділу Держземагенства у Бродівському районі Оксана Строзюк та  вручила грамоти і квіти працівникам. Своїх колег зі святом привітала також  землевпорядник Заболотцівської сільської ради Марія Челяда.

Методист районного Народного дому Оксана Мусій та народний ансамбль народної пісні «Криниченька» під керівництвом Наталії Ковальчук подарували учасникам свята  композицію із щирих віршованих рядків привітань та українських   народних пісень.


12-03-2015 

Представники влади, громадськість та духовенство напрацювали шляхи запобігання пожежам на полях


11 березня на засіданні «круглого столу» у департаменті екології та природних ресурсів ОДА обговорили проблеми випалювання сухої рослинності на Львівщині. У дискусії взяли участь представники ОДА, райдержадміністрацій, правоохоронних органів, Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій, лісових господарств, громадськості а також науковці та представники Львівської єпархії УГКЦ та Львівської єпархії УПЦ Київського Патріархату.
Серед першопричин підпалів сухої трави, учасники круглого столу відмітили безгосподарність та використання земельних ділянок не за цільовим призначенням. З метою раціонального використання земельних ресурсів та організації належного контролю в частині протипожежної безпеки, вони відзначили потребу у передачі самозаліснених земель лісогосподарським підприємствам.
Присутні також підкреслили професійну роботу представників лісових господарств, котрі вчасно реагують на займання та попереджають перекидання вогню на лісові масиви.
Як наголосив представник управління ДСНС, лише за 9 березня зареєстровано 56 виїздів бригад надзвичайників. Загалом за останній період залучено 5248 працівників поряд із використанням величезного матеріального ресурсу. Така статистика відображає усю складність проблеми спалювання сухої трави.
На переконання учасників засідання, паліїв слід залучати до громадських робіт, зокрема з викошування трави. Серед інших пропозицій, озвучених під час круглого столу – видання інформаційних брошур та плакатів, залучення громадських організацій для здійснення екологічного контролю за фактами самовільного випалювання сухої рослинності, організації флеш-мобу, а також дослідження питання використання сухої трави для виробництва біологічного добрива.
У підсумку круглого столу, директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Олексій Балицький також звернув увагу на необхідності внесення змін до чинного законодавства. На його думку, зміни повинні стосуватись підвищення розміру штрафних санкцій та введення персональної відповідальності власників земельних ділянок.


12-03-201523

Відбулось чергове засідання районної комісії з питань ТЕБ і НС

Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець провела чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Під час засідання розглядались питання щодо:
- добровільного створення підрозділів пожежної охорони на об'єктах з високим ступенем прийнятного ризику в районі;
- готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням;
- проведення функціонального навчання з категорій осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією та здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах і організаціях району;
- створення спільно з правоохоронними і природоохоронними органами рейдів для вжиття організаційних заходів щодо заборони випалювання суб'єктами господарювання сухої трави, чагарників, опалого листя в межах підвідомчих адміністративних територій та заборону розведення вогнищ у лісових масивах та поблизу них.


12-03-2015

Львівщина отримала близько 7,4 млн. євро інвестицій завдяки проектам міжнародної допомоги

У 2014 році з обласного бюджету на співфінансування 9 проектів міжнародної технічної допомоги в рамках Програми ЄС із транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» виділено 2,6 млн. грн. Співфінансування зазначених проектів забезпечило залучення 7,4 млн. євро коштів програм Європейського союзу, які спрямовані на реалізацію важливих інфраструктурних проектів у Львівській області.
Про це повідомили у департаменті міжнародного співробітництва та туризму облдержадміністрації.
Серед найважливіших результатів реалізації проектів МТД у 2014 році відзначено залучення коштів міжнародної технічної допомоги у місто Городок, де збудували близько 3 км. загальної та 5,5 км. ливневої каналізаційних мереж у 2014 році. Також цей проект передбачає закупівлю обладнання для 2-х насосних станцій з метою обслуговування зазначених каналізаційних мереж у цьому році.
В рамках іншого проекту у Новому Роздолі місцева влада змогла рекультивувати 23 із запланованих 46 га земель комунальної власності з подальшою підготовкою для створення потужного індустріального парку.
У курортному місті Моршин із залученням коштів ЄС здійснюється реконструкція міського парку площею 6 га. Проект передбачає проведення каналізації та водопостачання, встановлення системи освітлення, встановлення огорожі, стежок, вело доріжок, закупівлю та встановлення паркових меблів та скульптур, побудову амфітеатру з відкритою трибуною, відновлення ротонди, побудова громадських туалетів, облаштування ігрового та спортивного майданчиків для дітей та ін.
У місті Старий Самбір реалізується проект «Підвищення доступності Бєщадського повіту та Старосамбірського району шляхом інтегрованої діяльності у сфері транспортної інфраструктури», який передбачає капітальний ремонт та реконструкцію дорожнього полотна на вулицях Вітовського, Листопадовій, Садовій та Ровдича загальною протяжністю 5,461 км. Станом на кінець 2014 року відремонтовано близько 3 км. зазначених доріг.
У Новояворіську впроваджується проект «Покращення стану навколишнього середовища на польсько-українських прикордонних територіях через проведення термомодернізації будинків соціальної сфери в Гміні Соколув Подляскі та в місті Новояворівськ». Роботи на території українського міста передбачають проведення термоізоляції будівлі дитячого садка, стін та даху, а також заміну вікон. Об’єм робіт: заміна вікон – 94 шт, заміна даху - 1297 м2; ізоляція зовнішніх стін будівлі дитячого садка - 1341 м2, заміна підлоги - 193 м2, заміну системи опалення у будівлі дитячого садка.
Підкреслимо, що Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна Європейського союзу передбачає фінансування проектів на 90% від загальної вартості проекту. Виконавець проекту зобов’язаний забезпечити співфінансування у розмірі 10%. Більшість проектів буде завершено у 2015 році.
Детальна інформація щодо проектів МТД у 2014 році, на реалізацію яких було виділено кошти з обласного бюджету, розміщена на сайті облдержадміністрації: http://loda.gov.ua/mizhnarodna_spivpratsya.


12-03-2015

МОН просить учителів взяти участь у відборі підручників

Міністерство освіти і науки України звертається до вчителів, які наступного навчального року працюватимуть з учнями 4-х та 7-х класів, з проханням взяти участь у визначенні підручників, які варто використовувати у навчанні дітей.
З цією метою у період з 2 по 20 березня на порталі (ua.lokando.com) за вибір учителів змагатимуться близько 220 оригінал-макетів конкурсних підручників. Учителі можуть передивлятися та завантажувати скорочені варіанти оригінал-макетів підручників (60 сторінок і зміст) без будь-яких перешкод і реєстрації на порталі. Із 3 березня для зареєстрованих учителів наданий доступ до захищених повних версій підручників, згрупованих за номінаціями. Вони можуть бути встановлені на вчительських комп’ютерах, а також завантажені школою.
У Міністерстві освіти поінформували, що для використання сервісу вчителям необхідно відкрити депозитарій (ua.lokando.com), перейти на сторінку «КОНКУРС ПІДРУЧНИКІВ» – тут знаходиться уся необхідна інформація, а також відео, що демонструє, як знайти і передивитися запропоновані для відбору підручники. «Просимо кожного учителя ретельно вивчити зміст кожного підручника з Вашого предмета та обрати один із них. Якщо у навчальному закладі кількість 4-х або 7-х класів більше одного, то вчителі кожного навчального предмета можуть за потреби обирати різні підручники для кожного класу. Результати відбору підручників учителями має подавати навчальний заклад у відповідності до Положення про конкурс», – йдеться в зверненні МОН до українських учителів.
За перебігом відбору підручників можна стежити на сторінці порталу «КОНКУРС ПІДРУЧНИКІВ», веб-сайтах МОН України та Інституту модернізації змісту освіти.
«Переконані, що участь педагогів у відборі нових підручників є важливим кроком до підвищення якості української освіти та виховання конкурентоспроможної української молоді в європейському освітньому просторі», – зазначають у МОН.


12-03-2015

Понад 106 гектарів землі на Львівщині уражені пожежами внаслідок випалювання сухої рослинності

Про це, 11 березня, на круглому столі з питань обговорення проблеми випалювання рослинності та її залишків, повідомив директор департаменту з питань цивільного захисту Олексій Титаренко.
За його словами, на сьогодні надзвичайники зафіксували 291 пожежу. Проте минулоріч, станом на перше травня, зареєстровано всього 132 підпали, що пошкодили лише 66 га території.
На думку Олексія Титаренка, для зменшення кількості підпалів слід залучати до роз’яснювальної роботи голів та депутатів сільських, селищних рад. Щоб вони доносили інформацію про неприпустимість спалення рослинності, адже це шкодить довкіллю та нищить фауну.


 11-03-201515

Талановита молодь залучається до державного управління

у Бродівській райдержадміністрації

     Згідно з  Порядком  залучення талановитої молоді до державного управління у Бродівській райдержадміністрації, затвердженого відповідним розпорядженням від 6 лютого 2015 року № 40, начальник відділу організаційно-кадрової роботи райдержадміністрації Ольга Борячок  за участю голови райдержадміністрації Руслана Шишки, першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Прокопець, начальника юридичного відділу - заступника керівника апарату Марії Повшак, керівників структурних підрозділів  провела співбесіду з претендентами на навчання, яке буде проводитись з метою набуття практичного досвіду та ознайомлення з роботою органів виконавчої влади. На сьогоднішню співбесіду прибули 7 претендентів, серед яких  виявилось найбільше економістів та юристів.  Відповідно вони здобуватимуть навики державної служби у відділі економічного розвитку, промисловості, торгівлі та інвестицій та юридичному відділі. Також  молоді люди будуть навчатись у відділі розвитку інфраструктури та ЖКГ, відділі зв’язків з громадськістю, ЗМІ та доступу до публічної інформації апарату райдержадміністрації.

Навчання триватиме впродовж 2 місяців з моменту видання відповідного розпорядження. Особи, які успішно пройдуть навчання, можуть бути зараховані до кадрового резерву самостійних структурних підрозділів Бродівської райдержадміністрації або апарату райдержадміністрації.  


11-03-20159

Львівщина отримала кошти з держбюджету на виплату державної допомоги на дітей-сиріт

Львівська область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету на виплату державної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом „гроші ходять за дитиною” в сумі 1267,7 тис. грн., які повністю передані з обласного бюджету міським і районним бюджетам.

Всього з початку року на цю ж мету виділено 3755,3 тис. грн.

Отримані кошти забезпечують у повному обсязі проведення виплат державних соціальних допомог і грошового забезпечення відповідно до зареєстрованих в органах державної казначейської служби фінансових зобов’язань.


11-03-201510

Затверджено графік особистого прийому громадян керівництвом обласної державної адміністрації

Про це йдеться у розпорядженні голови Львівської ОДА Олега Синютки.
Зокрема, голова обласної державної адміністрації Олег Синютка прийматиме мешканців Львівщини у 4 понеділок кожного місяця. Слід зазначити, що виїзні прийоми очільника ОДА відбуватимуться за окремим графіком.
Прийом у в.о. першого заступника голови обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського проходитиме у 3, 5 п’ятницю, а виїзні прийоми у 3 четвер кожного місяця.
Заступник голови обласної державної адміністрації Ірина Гримак спілкуватиметься з мешканцями області у 1, 3 вівторок, а виїзні прийоми будуть у 2, 4 четвер.
Заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Харчук особистий прийом здійснюватиме у 2 середу та 5 четвер, а виїзні прийоми відбуватимуться у 3, 5 середу.
Заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Підлісний прийматиме громадян у 2 четвер та 5 вівторок, виїзні прийоми у цього заступника проходитимуть у 4 четвер та 5 понеділок.
У в.о. керівника апарату обласної державної адміністрації Ореста Матвіїшина прийомними будуть 3 середа та 5 понеділок, а виїзні прийоми відбуватимуться у 1 середу та 5 четвер.
Водночас слід наголосити, що голова облдержадміністрації та його заступники приймають громадян з 14.00 до 18.00 у кабінеті прийому громадян за адресою: м.Львів, вул.Винниченка, 18 згідно з попереднім записом у відділі роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації.


11-03-2015

Львівщина отримає більше 10 млн доларів на онкопревенцію та на сучасні протипухлинні технології

У Вашингтоні Радою директорів Світового банку прийнято рішення про надання Україні позики у розмірі 214,73 мільйонів доларів США на проект «Поліпшення охорони здоров'я на службі людей», а в частині субпроекту Львівської області «Онкопревенція та впровадження сучасних протипухлинних технологій» - 10,150 млн. доларів США.
Про це йшлося 10 березня під час спільного брифінгу заступника директора департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Ореста Середи, головного онколога департаменту ОЗ, головного лікаря Львівського онкологічного центру Ігоря Ковальчука та заступника головного лікаря онкоцентру з медичної частини Ореста Тріля.
Мета проекту на Львівщині – запровадження сучасної інфраструктури ранньої діагностики та превенції раку серед жіночого населення, поліпшення якості діагностики та підвищення стандартів лікування в онкології, що дасть у результаті, підвищення ефективності системи охорони здоров'я в напрямку боротьби з онкологічними захворюваннями.
Орест Середа доповів про хід розробки проекту в напрямку впровадження скринінгу, конкурсний відбір та еволюцію проекту «Онкопревенції» від 4 млн. до 10,150 млн доларів США. Доцільність вибору онкологічної спрямованості в субпроекті Львівської області була обґрунтована ростом захворюваності та надзвичайною соціальною актуальністю боротьби з онкозахворюваннями у нашій області. Саме онкологічна патологія серед молодих жінок має один з найвищих показників у структурі смертності в області. Впровадження сучасної системи моніторингу жіночого населення та запрошень для безкоштовних процедур скринінгу дасть позитивний поштовх у ранньому виявленні пухлин жіночої сфери: для жінок Львівської області – це безкоштовне обстеження на європейському рівні, для фахівців – сучасний рівень моніторингу та системна організація скринінгу на популяційному рівні.
Ігор Ковальчук наголосив на значимості раннього виявлення, ефективного лікування та сприятливого прогнозу при пухлинах шийки матки та грудної залози. На сьогодні на Львівщині організовано цитологічний скринінг жіночого населення, рівень діагностики раку шийки матки на 0 стадії (Cancer in situ) чи не найвищий в Україні, однак охоплення цитологічним обстеженням на сьогодні залежить від старанності та злагодженості гінекологічної служби в районах та містах області, а моніторинг цього процесу досить ускладнюється паперовою документацією. Ідея сучасного моніторингу скринінгу – впровадження електронного реєстру жіночого населення і швидкий обмін даними та спрощення звітів завдяки сучасному програмному забезпеченню цього реєстру.
Орест Тріль вказав на важливість в проекті «Онкопревенція» запровадження сучасних, апробованих на Заході, технологій скринінгу – цитологічного та мамографічного. Рівень діагностики при популяційному скринінгу значно переважає всі доступні в області на сьогодні методики в ранній діагностиці раку, а це дасть зниження травматичності оперативного лікування та зменшення інвалідизації жінок. Зниження занедбаності первинних випадків раку скринінгових локалізацій – найбільш ефективна стратегія і у збільшенні тривалості виживання онкохворих. Передбачено забезпечення жіночих консультацій комп΄ютерним обладнанням для ведення електронного реєстру жіночого населення з метою покращення обліку результатів скринінгу раку, обміну даними з цитологічними лабораторіями та обласним кабінетом патології шийки матки. Для забору цитологічних мазків передбачено забезпечення усіх районів та міст області наборами для забору цитологічного мазка. Для міжрайонних скринінгових центрів (у м. Дрогобич, Червоноград, Самбір) передбачено кошти на створення комп΄ютеризованого реєстру жіночого населення, цифрових мамографів, кольпоскопів, апаратів УЗД, матеріалів для забору мазків для цитологічного скринінгу. З метою підвищення рівня діагностики та ефективності лікування раку передбачено кошти на модернізацію обладнання Львівського онкоцентру, де буде встановлене діагностичне обладнання нового покоління (сучасний апарат МРТ, багатозрізовий апарат КТ, мамограф з можливістю 3-Д-томосинтезу, сцинтіграфічне обладнання SPECT-CT, УЗД-системи для діагностики, впроваджено технологію рідинної цитології).
Передбачено навчання фахівців сучасним технологіям діагностики та лікування раку.
З метою співфінансування проекту з боку місцевого бюджету в межах 10% було схвалено Обласну програму «Боротьби з онкологічними захворюваннями у Львівській області» затверджено її на сесії Львівської обласної ради. Розмір фінансування обласної програми передбачався в пропорції 10% від інвестицій Світового банку у проект «Онкопревенція» і становив 10,55 млн грн. Уже у 2014р. з обласного бюджету були виділені кошти у розмірі 3,325 млн грн. на придбання обладнання, хіміотерапевтичних засобів та мамографічних плівок для онкоцентру.
Наша область націлена на те, щоб розширити доступ населення до послуг ранньої діагностики раку через введення до медичної практики регіону скринінгу раку шийки матки та раку молочної залози. Додатковими цілями є удосконалення лікування раку та підвищення поінформованості населення і медичної спільноти щодо профілактики онкологічних хвороб.


10-03-2015

Канада інвестуватиме у розвиток молочних кооперативів на Львівщині

Про це йшлося під час зустрічі голови Львівської ОДА Олега Синютки з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком.
Надзвичайний та Повноважний Посол наголосив, що канадські інвестори зацікавлені в розвитку малих та середніх виробників молока.
«На 2015-2021 роки у Львівській області продовжує роботу наймасштабніший проект з розвитку молочного бізнесу в Україні, який планує підтримку діючих та створення нових кооперативів в регіоні. Крім того, передбачається сприяння розвитку приватного підприємництва, зокрема надання довготермінових кредитів», - зазначив Р. Ващук.
За словами Романа Ващука, цей проект діятиме, крім Львівщини, в Івано-Франківській, Дніпропетровській та Херсонській областях. На його фінансування передбачено близько 20 млн. канадських доларів.
У свою чергу голова ОДА Олег Синютка сказав, що Львівщина зацікавлена в продовженні співпраці з канадською стороною в реалізації спільних освітніх проектів, співробітництві в сфері інформаційних технологій та сільського господарства. 
«Говорячи про залучення канадських інвестицій в область, можу запевнити зацікавлені сторони у безпечності цього регіону та унеможливленні будь-яких корупційних речей», - підкреслив О. Синютка.
Голова ОДА зазначив, що не є прихильником великих сільськогосподарських монополій на Західній Україні. «Наша модель — це відносно невеликі фермерські господарства, які були б дуже корисні для села», - підкреслив О. Синютка.
Радник з комерційних питань Посольства Канади в Україні Клінтон Мартін висловив сподівання, що з підписанням Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, можна буде розраховувати на значний інтерес з боку канадського бізнесу та діаспори. Це створить нові умови та можливості для малого і середнього бізнесу щодо відкриття нових ринків.

Довідка:
У Львівській області у 2008-2013 роках було успішно реалізовано на першому етапі проект за підтримки уряду Канади «Підвищення конкурентоздатності молочного сектору в Україні». Через Львівську аграрну дорадчу службу вдалося залучити до реалізації проекту 53 сільські громади у 12 районах області. Учасниками проекту були понад 2000 власників 1-2 корів, які сьогодні є основними виробниками молока не тільки в області, та 48 товарних господарств.
В області при підтримці Проекту було створено 8 реальних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, членами якого стали понад 420 сільських мешканців, які утримують молочну худобу. Кооперативи надають послуги з продажу молока, заготівлі кормів, штучного осіменіння корів і телиць.


10-03-2015

На Львівщині оголошено конкурс освітніх мікропроектів

На виконання заходів Програми розвитку освіти Львівщини на 2013-2016 роки у 2015 році оголошується конкурс освітніх мікропроектів за двома напрямками:

1. «Розвиток мережі дошкільних навчальних закладів»:

  • Проведення капітального ремонту діючих та пристосованих будівель (дахів, систем комунікацій та обладнання, котелень).
  • Проведення модернізації матеріально-технічної бази ДНЗ (забезпечення сучасним обладнанням, меблями, іграшками, твердим інвентарем тощо).

Очікуваний результат:

Відкриття ДНЗ (груп) у пристосованих приміщеннях.

Відновлення діяльності ДНЗ у вивільнених від оренди приміщеннях та які призупинили свою діяльність.

Відкриття груп у діючих ДНЗ.

2. «Створення якісного навчального середовища. Освітні округи»:

  • Облаштування центрів військово-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах (покращення матеріально-технічної бази, облаштування кабінетів, створення умов для облаштування тирів, матеріально-технічне забезпечення для проведення військової підготовки).

Умови проведення конкурсу:

У конкурсі можуть брати участь органи самоорганізації населення, громадські організації, ініціативні групи, сільські, селищні та міські ради, районні і міські відділи (управління) освіти, дошкільні, загальноосвітні навчальні заклади (далі – конкурсанти).

Обов’язковою умовою отримання коштів з обласного бюджету є власний внесок конкурсанта: залучення коштів місцевих бюджетів та з інших джерел, не заборонених законодавством України, до бюджету мікропроекту, у тому числі власний внесок конкурсанта у вигляді нефінансованого внеску (робота, матеріали).

Обсяг залучених коштів має становити не менше 50 % суми коштів зазначеного напрямку.

Реалізація мікропроектів здійснюється протягом поточного бюджетного року.

Очікуваний результат (відкриття груп) за напрямками: «Розвиток ДНЗ» – 01.03.2016 року, «Створення якісного навчального середовища. Освітні округи» – 01.01.2016 року.

На момент подачі заявки на конкурс мікропроектів конкурсантом мають бути надані гарантії (рішення органів місцевої влади) щодо забезпечення співфінансування бюджету мікропроекту за рахунок коштів місцевих бюджетів (міського, районного, сільського, селищного), спонсорських коштів, власного внеску конкурсанта у вигляді нефінансованого внеску (робота, матеріали).

Термін подачі мікропроектів – до 24 квітня 2015 року. Мікропроекти подавати в паперовому та електронному вигляді (диск) у планово-фінансовий відділ департаменту освіти і науки облдержадміністрації (каб.7) за адресою: м. Львів, вул. Просвіти, 4а.


10-03-2015433

Руслан Шишка провів засідання районної робочої групи з підготовки та проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля

Під час засідання присутні  ознайомились із затвердженими заходами із благоустрою та озеленення населених пунктів, зокрема, шляхом створення  у кожному населеному пункті нових зелених зон, парків, скверів, висаджування саджанців і чагарників.

Також голова райдержадміністрації наголосив на необхідності здійснення контролю з боку відповідних служб за якістю виконаних робіт та  вжиття адміністративних заходів до порушників законодавства в галузі охорони навколишнього природного середовища та санітарно-екологічної безпеки.

Присутні обговорювали також питання щодо співпраці учнівських лісництв з підприємствами лісового господарства, вишукування сільськими головами можливості часткового фінансування заходів, спрямованих на оздоровлення екологічної ситуації в районі за рахунок коштів цільових фондів охорони навколишнього природного середовища у складі місцевих бюджетів.

На  п’ятницю, 13 березня заплановано проведення наради з цього та інших питань за участю міського, селищного та сільських голів.   


10-03-2015432

У Бродах відбулись традиційні Шевченківські читання

З нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у місті Броди, біля пам’ятника поету, з літературно-музичною композицією на вірші великого Кобзаря і читанням уривків з його безсмертних творів виступили учні і викладачі Бродівської гімназії ім.І.Труша. 432 1На початку урочистостей, в яких взяли участь представники районної і міської влади, установ і організацій, громадськості прозвучав гімн України.
Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець, керуючий справами Бродівської районної ради Руслана Гром’як, Бродівський міський голова Анатолій Белей поклали корзини живих квітів до підніжжя пам’ятника Кобзарю. 
Про велику роль Тараса Шевченка для України, гордість нашого народу за свого генія, із закликом любити Україну і шанувати її героїв, виступила заступник голови райдержадміністрації Леся Мриглод. 
На завершення на центральній площі міста прозвучала молитва «Боже, Великий, Єдиний» у виконанні всіх учасників заходу.


10-03-2015431

Відбулась нарада щодо створення на підприємствах району об'єктових формувань цивільного захисту 

Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець провела нараду щодо створення на підприємствах району об'єктових формувань цивільного захисту на підставі постанови КМУ від 09.10.2013 року № 787.

У засіданні взяли участь начальник відділу з питань цивільної оборони, мобілізаційної, оборонної роботи, попередження та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадим Тимчишин, представники ЛВДС "Дружба" МН "Укртранснафта", Суходільського МПД ДП "Укрспирт" та Бродівської ЦРЛ. 
За підсумками наради рекомендовано керівникам підприємств району створити до кінця тижня об'єктові формування цивільної оборони з можливим використанням у районній ланці цивільного захисту.


10-03-2015

429

Екологи закликають громадян долучатись до толоки на Львівщині

Департамент екології та природних ресурсів ОДА звертається до керівників організацій, установ і підприємств, приватних підприємців та небайдужих громадян з проханням активно долучатися до благоустрою населених пунктів, природоохоронних акцій та озеленення території всієї Львівської області.

«Під час традиційної

 весняної толоки особливу увагу ми покладаємо на молодь — школярів, студентів. Своєю участю у природоохоронних заходах вони не лише сформують відповідальне ставлення до території, а й у майбутньому сприятимуть збереженню належного екологічного стану в межах краю й держави в цілому», - наголошує Олексій Балицький.

Нагадаємо, що традиційна весняна толока в області почалась 9 березня і триватиме до 9 квітня. В рамках місячника передбачається як озеленення парків, так і наведення порядку зі стихійними сміттєзвалищами, очищення джерел, берегів річок та придорожніх кюветів. Планується також висадження дерев вздовж смуг відчуження доріг.

Департамент екології наголошує на важливості відповідального підходу до організації та проведення низки природоохоронних заходів, спрямованих на очищення довкілля, поліпшення його стану.


10-03-2015430

   «Молитва і пісня воскрешають і оживляють сьогодні серце кожного із нас»

Ці слова  прозвучали під час урочистостей, які відбулись в місті Броди, районному Народному домі, з нагоди відзначення двох великих постатей української культури: генія, пророка  Тараса  Шевченка та священника, композитора, громадського діяча, автора музики державного гімну – Михайла Вербицького, 200 - річний ювілей яких відзначається у березневу пору різницею в один рік.  

У святковому концерті, який організував відділ культури, охорони культурної спадщини та туризму райдержадміністрації, взяли 

430 1участь кращі художні колективи району і  міста: народний аматорський вокальний ансамбль «Гармонія душі», дитячий зразковий  художньо-просвітницький колектив «Забавлянка» (м.Броди), дитячий хор «Передзвін» та вокальний ансамбль «Зорецвіт» Підкамінської школи мистецтв, ансамбль бандуристів Бродівської школи естетичного виховання, Народний ансамбль народної пісні «Криниченька», хореографічний ансамбль «Вишиванка» центру дитячої та юнацької творчості, вокальний ансамбль «Надвечір’я» Бродівської районної асоціації інвалідів,   народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Січовик», учениця школи естетичого виховання  Вікторія Олійник та завідувач Народного дому села Яснище Ганна Балтарович.  В програмі прозвучали вірші Тараса Шевченка, мелодії Михайла Вербицького.

На завершення концерту народна хорова капела «Боян» виконала «Отче наш», «Заповіт» та  «Гімн України».  Повний зал глядачів,  стоячи разом з хором,  прославляв у співі  Бога, Шевченка і Україну. 


10-03-2015214

В Україні спрощено процедуру погодження проекту землеустрою

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 180-VIII «Про внесення змін до статті 1861 Земельного кодексу України» щодо спрощення процедури погодження проекту землеустрою".

Закон спрощує процедуру реалізації прав громадян на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності. Крім того закон унеможливлює затягування процесу погодження проектів землеустрою

На сьогоднішній день, існує проблема, коли працівники відповідних органів влади затягують погодження проектів землеустрою, вимагають усунення то одних недоліків, то інших, не надаючи повного переліку, який необхідно виправити. Усунення таких недоліків триває роками, громадяни витрачають великі кошти на переоформлення документів та не можуть реалізувати свої права гарантовані Конституцією. У зв’язку з цим, дана законодавча ініціатива покликана встановити чіткі вимоги до відповідних органів влади надавати вичерпний перелік зауважень, з метою їх подальшого усунення особами, що подали документи для погодження проектів землеустрою.


10-03-2015428 1

 Відбувся традиційний кубок міста Броди з волейболу з нагоди відзначення  Міжнародного жіночого Дня.

07 березня 2015 року в спортивному залі Бродівської гімназії ім..І.Труша у відбувся традиційний кубок міста Броди з волейболу з нагоди відзначення Міжнародного жіночого Дня.
Участь у змаганнях прийняли такі команди: команда ВК «Єдність», команда «Еталон», команда «Педколедж», команда «Локомотив» Берлин.
Знову ж таки напружена боротьба була між командами ВК «Єдність» та «Еталон». У першій грі перемогу здобула команда "Еталон" у другій - ВК «Єдність», а в третій перемогу виборола команда «Еталон»
Володарем Кубка міста Броди з волейболу стала команда «Еталон». Фіналістом Кубка міста стала команда ВК «Єдність»
У турнірній таблиці команди розташувалися таким чином:
І місце –команда «Еталон» 
ІІ місце –команда ВК «Єдність»
ІІІ місце – команда «Локомотив» Берлин
IV місце _ команда «Педколедж»
У суддівську колегію входили : головний суддя – Рабуш Василь; суддя- Кульчицький Василь; суддя – Андріюк Володимир.
За сприяння Бродівської міської ради переможці були нагороджені кубком та м”ячами. Солодкі подарунки,а саме торти забезпечила Оля Чорнобай з команди ВК «Єдність».


09-03-2015428

  Розглянуто програму спортивно-масових заходів, що будуть проводитися у м. Броди у 2015

05 березня 2015 року у Бродівській міській раді відбулося засідання комісії з питань духовності, освіти, культури, молоді, спорту, туризму та зв”язків із засобами масової інформації за участю працівників сектору молоді та спорту. Зокрема розглядалося питання про затвердження програми спортивно-масових заходів, що будуть проводитися у м. Броди у 2015 році. Комісією розглянуто дане питання та вирішено виділити кошти в сумі 30 тис.грн для проведення заходів.


06-03-2015402

Відбулась нарада з питань заповнення декларацій державними службовцями

Начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації Ольга Борячок провела нараду з працівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації з питань заповнення декларацій про доходи, майно та зобов’язання фінансового характеру державними службовцями за 2014 рік. Вона звернула увагу присутніх на зміни в антикорупційному законодавстві щодо зовнішнього контролю за достовірністю даних, поданих в деклараціях, на необхідність дотримання термінів їх подачі, заповнення їх відповідно до затверджених рекомендацій. 


06-03-2015427

В Бродах незабаром розпочнеться підготовка до нового футбольного сезону


У першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Прокопець за участю голови Бродівської  районної ради Ольги Шайдулліної відбулась нарада щодо підготовки стадіону «Ювілейний» у м.Броди до нового футбольного сезону. В роботі наради взяли участь також директор стадіону Х.Шайдуллін, президент футбольного клубу «Богун» М.Казмірчук, секретар Бродівської міської ради М.Чунгін, завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Н.Гудима.  Під час наради обговорювалось питання щодо необхідності ремонту трибун, гардеробних кімнат,  допоміжних приміщень, обкошування футбольного поля. Обговоривши поточні проблеми, учасники наради погодили перелік необхідних робіт та джерела їх фінансування.

426


06-03-2015

На Львівщині створять робочу групу з питань децентралізації


Наступного тижня заплановано створити спільну робочу групу на рівні облдержадміністрації та облради для напрацювання пропозицій та проведення заходів щодо децентралізації.

Про це йшлося під час розширеної наради з обговорення питань децентралізації влади з мерами міст, сільськими та селищними головами Львівщини, яка відбулася 5 березня за участю голови Львівської ОДА Олега Синютки та голови Львівської обласної ради Петра Колодія.

Олег Синютка розповів, що в районах будуть створені аналогічні робочі групи, які підготують власні пропозиції. «Слід почали цю роботу в кожному районі», - закликав присутніх керівник області.

За його словами, ЛОДА та ЛОР готові узагальнити усі пропозиції та відправити їх у Верховну Раду. А народні депутати від Львівщини, як представники львівського лобі, сформулювати відповідні зміни до законодавства.

Олег Синютка зазначив, що в рамках проведення реформ з децентралізації важливими на сьогодні є три речі. «По-перше – це фінансовий ресурс для місцевих громад, по-друге, територіальну реформу слід провести таким чином, щоб людина, що проживає у будь-якому селі чи місті отримувала належний рівень соціальних послуг. І нарешті, без децентралізації підвищення рівня життя населення не буде, і це слід усвідомити. Тому цей процес необхідно очолити», - резюмував очільник Львівської ОДА.


425

06-03-2015

У районах Львівської області проходили навчання з цивільної оборони


На Львівщині у лютому проводились навчання з цивільної оборони, де брали участь рятувальні служби та бригади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Зокрема, такі навчання відбулись у м. Добротворі Кам’янко-Буського району, де за умовами заходу відпрацьовувались спільні дії рятувальних служб при ліквідації пожежі у Добротвірській міській лікарні. Бригада екстреної медичної допомоги пункту Добротвір» відпрацьовувала «надання» допомоги потерпілому з термічними опіками.

Тричі до навчань з цивільної оборони залучались бригади Самбірської підстанції екстреної медичної допомоги. Бригадам довелось «рятувати» умовно потерпілих з хімічними опіками обличчя та кінцівок, які були спричинені вибухами хімічних речовин у приміщені фірми, вибухом газу у котельні та пожежею на місцевій швейній фабриці. Працівниками бригад екстреної медичної допомоги Самбірської підстанції була надана екстрена медична допомога «потерпілим» у відповідності до протоколів, проведена евакуація та шпиталізація у відповідні заклади охорони здоров’я та повідомлено про «екстрений випадок» у диспетчерську центру медицини катастроф. Аналогічні навчання проводились м. Сколе, де за легендою виникла пожежа у народному домі «Бескид». Бригада Сколівської підстанції екстреної медичної допомоги, використовуючи обладнання та оснащення нових санітарних автомобілів, надавала кваліфіковану допомогу «постраждалим».

На чотири виклики з приводу «виникнення пожеж» на місцевих об’єктах (текстильна фабрика, РЕМ, місцева котельня) виїжджали бригади Сокальської підстанції екстреної медичної допомоги. Бригади у складі фельдшера та водія надавали медичну допомогу особам у «невідкладному стані», повідомляли про всіх «потерпілих» у Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та проводили евакуацію потерпілих, транспортували їх лікувальні заклади.

До навчань також залучались і бригади інших структурних підрозділів Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Такі навчання особливо актуальні у теперішній час, метою яких є злагоджена та скоординована робота всіх рятувальних служб області.05-03-2015424

Відбулось обговорення проблем життєдіяльності Підкамінського психоневрологічного інтернату

 Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець провела робочу зустріч з директором Підкамінського психоневрологічного інтернату Іваном Онищуком, який звернувся в райдержадміністрацію з проблемою заблокованих рахунків по незахищених статтях через стягнення кредиторської заборгованості за 2013 рік на користь ПМП «ВАМС».

За словами Івана Онищука, через відсутність коштів страждають 113 психічно хворих людей, яких необхідно перевозити до лікувальних закладів, забезпечити миючими засобами та іншими життєво-необхідними предметами.

З цього приводу підготовлено звернення в департамент соціального захисту Львівської облдержадміністрації щодо сприяння у виділенні коштів, які забезпечать нормальне функціонування Підкамінського психоневрологічного інтернату.05-03-2015423

Відбулось засідання робочої групи з питань соціального захисту тимчасово переселених  сімей

 Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець провела засідання робочої групи за участю начальника управління праці та соціального захисту населення Ігоря Гащака, заступника директора районного центру зайнятості Наталії Федини та головного спеціаліста відділу економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі райдержадміністрації Наталії Ковальської.

Під час засідання обговорено питання про організацію офісу з питань зайнятості тимчасово переселених осіб, можливість організації діяльності пунктів видачі благодійної чи гуманітарної допомоги (одягу, взуття тощо), а також про порядок організації оздоровлення дітей з тимчасово переселених сімей.

380


05-03-2015

На Львівщині вперше в Україні запрацювала служба екстреної допомоги за номером «112»


Відсьогодні мешканці Львівської області можуть отримати допомогу екстрених, комунальних служб, а також органів влади за єдиним телефонним номером «112». Відповідний меморандум про впровадження служби екстреної допомоги населенню сьогодні підписали голова ОДА Олег Синютка, голова облради Петро Колодій, начальник обласного управління ДСНС України Сергій Дмитровський, керівники підрозділів екстреної допомоги населенню та обласного контактного центру.

Як розповів Сергій Дмитровський, впровадження лінії «112» відбуватиметься у два етапи. На першому етапі єдиний номер функціонуватиме у тестовому режимі на базі кол-центру Головного управління ДСНС. Зокрема, працівники центру оброблятимуть вхідні дзвінки та переадресовуватимуть їх на відповідні служби. На другому етапі відбуватиметься централізоване впровадження та об’єднання усіх екстрених служб під одним телефонним номером. Поки що лінія «112» функціонуватиме паралельно з номерами телефонів 101, 102, 103 і 104.

За словами керівника області Олега Синютки, служба екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером «112» створена, щоб допомогти людям, адже виконання кожного звернення буде жорстко контролюватись.

«Людині достатньо знати один номер, зателефонувавши на який, можна отримати допомогу в будь-якій ситуації. Для нас найважливіше – це зворотна реакція жителів області. Тому ми хочемо змусити всі регіональні служби працювати на результат. Кожен дзвінок та звернення буде знято з контролю лише після підтвердження тієї людини, що звернулась по допомогу», - наголосив він.

Керманич ОДА також додав, що після успішного тестування єдиний номер «112» планується впровадити по всій Україні. «Поки що основне завдання, щоби лінія 112 запрацювала на Львівщині, а вже, коли все протестуємо, вона працюватиме й у інших регіонах. На прикладі нашої області ми хочемо довести, що забезпечити функціонування єдиної служби екстреної допомоги – реально», - зазначив він.

Під час підписання меморандуму Олег Синютка також розповів, що лінія «112» функціонуватиме у тестовому режимі близько місяця, після чого можна буде перейти до другого етапу. В подальшому служба «112» прийматиме дзвінки з будь-яких питань цілодобово.

Окремо додамо, що у кол-центрі «112» чергують перекладачі з німецької, англійської, польської мов, а також психолог.


5105-03-2015

Населення Львівщини навчають як діяти при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій


На Львівщині здійснюється навчання усіх категорій населення діям у випадках надзвичайних ситуацій. Про це йшлося під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке провів сьогодні заступник голови Львівської ОДА Володимир Харчук.

Начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Львівської області Андрій Рогуля повідомив, що в області значна увага приділяється питанню інформування широких верств населення щодо дій у надзвичайних ситуаціях. Для цього Центром організовано та проведено 158 заходів інформаційно-просвітницької роботи.

Також керівник Центру розповів, що у лютому в школах відбулись спеціальні бесіди з учасниками навчально-виховного процесу щодо дій у надзвичайній ситуації. За його словами, з початку березня започатковано також проведення аналогічної роботи з персоналом дошкільних навчальних закладів.

Водночас з початку року Навчально-методичний центр розробив та розповсюдив понад 8642 примірника рекомендацій, пам'яток, буклетів щодо дій населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів тощо.05-03-2015

Відбулось обстеження стану готовності пункту збору Ясенівської сільської ради


Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець спільно з начальником відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної, оборонної роботи, запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадимом Тимчишиним провели обстеження стану готовності пункту збору сільської ради до роботи.
У ході обстеження виявлено, що, відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» пункт збору сільської ради розгорнутий, документи пункту та інформаційні стенди в наявності.


04-03-2015421

Оксана Прокопець провела виїзний прийом громадян  

В Ясенівській сільській раді відбувся виїзний прийом громадян, який провела перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець за участю заступника начальника управління Пенсійного фонду у Бродівському районі Іванни Крамської та сільського голови Марії Сенюти. На прийомі побувало 10 громадян. Питання, які найбільше цікавили людей - це скорочення пенсій працюючим громадянам, підвищення пенсійного віку, пільгові пенсії тощо. На ці питання Іванна Крамська дала вичерпні відповіді. Оксана Прокопець відповіла на низку  питань фінансового характеру,  соціального захисту  та ремонту доріг.

361


04-03-2015

В Бродах відзначили 200-ту річниці від дня народження автора гімну України Михайла Вербицького


Сьогодні в сесійному залі Бродівської районної ради, за ініціативи сектору молоді та спорту Бродівської райдержадміністрації в рамках акції «Гімн без кордонів» відбувся флешмоб присвячений 200-й річниці від дня народження автора гімну нашої держави Михайла Вербицького та 150-ї річниці від дати першого публічного виконання гімну . 
Як зазначає Оксана Прокопець, метою акції є об`єднання, консолідація українців та світової спільноти, взаємопідтримка та взаємодопомога у складних умовах сьогодення. Участь в акції взяли перші особи району - голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, перший заступник голови Бродівської адміністрації Оксана Прокопець та заступник з гуманітарних питань Леся Мриглод. Також участь в акції взяли працівники Бродівської районної ради та Бродівської райдержадміністрації, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районної телерадіокомпанії «Броди».


04-03-2015422

Відбулось засідання оркомітету з підготовки до відзначення дня народження Тараса Шевченка

Заступник голови райдержадміністрації Леся Мриглод провела засідання оркомітету з підготовки заходів з відзначення Шевченківських днів, в якому взяли участь заступник директора Бродівської гімназії ім.І.Труша Оксана Демидчук, начальник відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму райдержадміністрації Марія Радзівіл, методист відділу освіти Руслана Пашко.
   Обговорено дату і форму проведення заходу, який відбудеться 10 березня 2015 року на площі Ринок, біля пам"ятника Кобзареві. Це будуть традиційні літературні читання Шевченкових творів у виконанні учнів Бродівської гімназії, покладання квітів до пам"ятника.
      Розпочнеться дійство о 10 годині 50 хвилин музичним вступом, художнім словом у виконанні працівників центральної районної бібліотеки.04-03-2015 2

Руслан Шишка зустрівся з колективом РК ТРК «Броди»

   Під час зустрічі з колективом і керівництвом РК ТРК «Броди», яку провів голова райдержадміністрації Руслан Шишка спільно з головою районної ради Ольгою Шайдулліною, обговорено фінансовий стан підприємства, зокрема. виплату заборгованості із заробітної плати працівникам, а також розвиток інформаційної  політики.


04-03-2015420

Відбулась нарада з питань забезпечення регулярних автобусних рейсів

     Під час зустрічі, яку провів голова райдержадміністрації Руслан Шишка з керівництвом автобусної станції Броди та місцевими перевізниками, було обговорено питання щодо забезпечення регулярних автобусних перевезень на приміських маршрутах загального користування, зокрема, Броди-Чепелі та Броди – Митниця. Ці рейси є особливо актуальними для громадян, які доїжджають на роботу в районний центр. Триває пошук варіантів, зручних для обох сторін в умовах підвищення цін на пальне.


6204-03-2015

В Бродах пройшов семінар особливості здійснення соціального супроводу сімей, що опинились в складних життєвих обставинах


З метою надання методичної допомоги щодо роботи із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах 2 березня 2015 року Львівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено виїзний семінар-навчання для спеціалістів Бродівського РЦСССДМ. Основною темою семінару були питання щодо особливостей здійснення соціального супроводу сімей, що опинились в складних життєвих обставинах.
Також обговорювались питання залучення місцевих громад до вирішення проблем сімей, дітей та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах. Особлива увага зверталася на соціальну роботу із сім’ями, члени яких задіяні або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції та роботу із тимчасово переміщеними сім’ями та особами із східних областей України, які проживають на території Бродівського району.


6504-03-2015

У рамках Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене» в Бродах відбувся рейд – патрулювання


У рамках Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене» в Бродах відбувся рейд – патрулювання, в ході якого були обстежено шкільні спортивні майданчики, парки та сквери міста. Рейд відбувся за участі працівників сектору кримінальної міліції у справах неповнолітніх Бродівського РВ ГУМВС у Львівській області, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та сектору молоді та спорту Бродівської райдержадміністрації.
У ході патрулювання було виявлено двох неповнолітніх громадян, що розпивали спиртні напої в громадському місці (шкільне подвір’я Бродівської гімназії). Відносно них складено 2 адміністративні протоколи по ст..178 ч.1 КУпАП.
По закінченню рейду працівниками міліції було проведено профілактичну бесіду з молоддю.


8804-03-2015

На Львівщині розпочинається другий етап четвертої хвилі часткової мобілізації


Наразі на території області відбувається оповіщення громадян. Військовозобов’язаним вручають повістки аби ті з’явилися до районного військового комісаріату. Працюють медичні комісії, формують відповідні команди з придатних для військової служби громадян. Вже найближчим часом запланована відправка у навчальний центр, де військовозобов’язані удосконалять свої знання з військової справи.

За словами ТВО військового комісара Львівського обласного військового комісаріату підполковника Олександра Тіщенка, військові комісаріати Львівщини з першим етапом четвертої хвилі часткової мобілізації в цілому впоралися. Він також відзначив, що найбільша кількість добровольців спостерігається у м. Львові, Пустомитівському, Городоцькому, Сокальському районах та м. Червонограді .


03-03-2015147

Обговорено питання щодо здійснення пасажирського рейсу Броди-Чепелі


За участю виконавчого директора ТзОВ «Бродівське АТП 14-610» Ігоря Кульматицького та Голубицького сільського голови Люби Крутяк голова райдержадміністрації Руслан Шишка провів робочу нараду з питань тимчасової відміни автобусного рейсу за маршрутом «Броди-Чепелі», пов’язаного з подорожчанням паливно-мастильних матеріалів. Зараз вживаються спільні заходи щодо забезпечення регулярних пасажирських перевезень за всіма необхідними для населення маршрутами.


89

03-03-2015

Руслан Шишка провів робочу нараду з питань пасажирських перевезень


Голова райдержадміністрації Руслан Шишка провів робочу нараду щодо пошуку шляхів забезпечення пасажирських перевезень в межах району за умов значного підвищення вартості паливно-мастильних матеріалів.
У роботі наради взяли участь начальник відділу розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Михайло Коваленко та начальник АС Броди Юрій Кравчук.


1203-03-2015

Оксана Прокопець здійснила робочу поїздку в село Заболотці

Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець спільно з директором Бродівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Марією Гриневич здійснили поїздку в село Заболотці, стаціонарне відділення постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян, де під час зустрічі з проектантами підрядної фірми «Політерн» (м.Львів) ознайомилась з проектно-кошторисною документацією на встановлення котла на тверде паливо. У березні – квітні, відповідно до цієї документації, розпочнуться роботи із встановлення цього обладнання.03-03-2015

Проведено перевірку стану готовності захисних споруд ЦЗ.

Комісія у складі першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Прокопець, начальника відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної, оборонної роботи, попередження та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадима Тимчишина, спеціаліста Бродівського РВ ГУДСНСУ у Львівській області Ігоря Притуленка здійснила виїзну перевірку стану готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням. 
За результатами перевірки доручено керівникам підприємств –балансоутримувачам захисних споруд оновити запас медичних препаратів та забезпечити сховища бачками для питної води.


36703-03-2015

Відбулась нарада з питань мобілізації

 

Голова райдержадміністрації Руслан Шишка провів нараду з питань дотримання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію», в якій взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець, начальник Бродівського міжрайонного відділення УСБУ у Львівській області Сергій Метельський, прокурор Бродівського району Любомир Головка, представник Бродівського ОРВК Володимир Дейнеженко, 
начальник відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної, оборонної роботи, попередження та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадим Тимчишин. 
Керівників підприємств, установ та організацій під час наради ознайомлено з вимогами Указу Президента України «Про часткову мобілізацію», доведено до відома інформацію про стан проведення заходів часткової мобілізації людських та транспортних ресурсів під час 4-ї черги мобілізації у Бродівському районі. Також доведено до відома присутніх порядок оповіщення військовозобов’язаних та постачальників техніки, а також про вимоги чинного законодавства щодо кримінальної відповідальності за відмову від отримання повісток військовозобов’язаними працівниками або неприбуття у військовий комісаріат без поважних причин.03-03-2015

Японська компанія Fujikura планує в області реалізувати інвестиційний проект


Про це йшлось під час робочої зустрічі голови Львівської ОДА Олега Синютки з представниками компанії Fujikura, що спеціалізується на виробництві автомобільної електропроводки.

Сторони обговорили інвестиційні можливості Львівського регіону. Зокрема, японські інвестори озвучили наміри стосовно розширення виробництва та будівництва заводу на території області.

Під час розмови керівник ОДА запевнив іноземних гостей, що Львівщина є безпечним місцем для організації та здійснення приватних і ділових візитів, а також інвестування коштів в економічно-привабливі проекти. За його словами, вітчизняні та іноземні підприємства регіону працюють у звичному режимі.

Олег Синютка також висловив готовність надати всебічну підтримку у реалізації інвестиційного проекту. Зокрема, він наголосив, що область готова сприяти інвестору у пошуку кваліфікованих робітничих кадрів.

Довідка:

Компанія Fujikura (Фуджікура) заснована в Японії в 1885 році.

На сьогодні вона налічує майже 44 тисячі працівників по всьому світу. Зокрема, представництва компанії є в США, Великобританії, Сінгапурі, Малайзії, Таїланді, Китаї, В'єтнамі, Індія і Росії.

Серед основних напрямків діяльності: виробництво автомобільної електропроводки, оптоволоконні системи передачі даних, електросистеми, оптичне волокно і кабель, обладнання для монтажу волоконно-оптичного кабелю, електрокомпоненти, енергетика.


36403-03-2015

У Бродівському районі розпочався місячник озеленення, прибирання та благоустрою і підготовка до Дня довкілля

На виконання відповідного розпорядження голови райдержадміністрації від 27 лютого 2015 року № 75 в районі створено робочу групу з підготовки та проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля, яку очолює перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець. 
З метою забезпечення виконання заходів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища та забезпечення благоустрою населених пунктів району, голова райдержадміністрації Р.Шишка провів нараду з керівниками установ, підприємств та організацій та структурних підрозділів райдержадміністрації. 
Під час наради обговорено зміст заходів і доведено терміни виконання розпорядження до конкретних виконавців.

Розпорядження можна завантажити ТУТ03-03-2015

Ажіотажний попит на продукти харчування в області спадає


Внаслідок збільшення обсягів поставок основних продовольчих товарів торговельними підприємствами на Львівщині стабілізувалась ситуація із забезпеченням продуктами харчування.

Як розповів директор обласного департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Василь Лозинський, облдержадміністрація здійснює постійний моніторинг ситуації щодо товарних запасів продуктів харчування першої необхідності у найбільших торговельних мережах.

Так, на сьогодні в усіх торговельних підприємствах в реалізації у достатній кількості є цукор, поступово наповнюється асортимент борошна, круп, макаронних виробів та олії.

Василь Лозинський також зазначив, що враховуючи споживчий попит, станом на 2 березня до основних торгових мереж області завезено 71,5 т борошна, 58 т крупи гречаної, 257 т цукру та 122 т олії.

Окрім цього, торговельні мережі сформували додаткові заявки на поставку продуктів харчування, які користуються підвищеним попитом.

Для повної стабілізації ситуації, впродовж 3-5 березня очікується поступлення до основних торговельних мереж області 112 т борошна, 20 т гречаної крупи, 90 т цукру та 90 т олії.

“Враховуючи кількість поступлених товарів, за прогнозними показниками, протягом кількох днів ситуація буде повністю стабілізована”, - наголосив Василь Лозинський.

Нагадаємо, що 27 лютого голова Львівської ОДА Олег Синютка провів зустріч з керівниками найбільших торговельних мереж області у зв’язку з ситуацією, яка склалася з продажем продуктових товарів.

Окрім того, голова Львівської ОДА Олег Синютка доручив представникам торгових мереж області вжити заходів щодо забезпечення повного асортименту продуктів харчування для задоволення потреб населення Львівської області.


36503-03-2015

В районі проходить підготовка до відзначення 201 –ї  річниці від дня народження Т.Шевченка.


З цього приводу заступник голови райдержадміністрації  з гуманітарних питань Леся Мриглод провела робочу нараду з представниками відділу культури,  туризму та охорони культурної спадщини, відділу освіти та Бродівскьої міської ради.  За результатами обговорення стану підготовки до Шевченківських днів, з метою належної підготовки до цих заходів, вирішено провести  4 березня засідання організаційного комітету, в якому візьмуть участь також представники Бродівської гімназії ім..І.Труша та  центральної районної бібліотеки.

 02-03-2015

Президент увів у дію рішення РНБО щодо звернення до ООН та ЄС про направлення миротворців в Україну


Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 18 лютого «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй та Європейського Союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки».

РНБО вирішила, що інтереси забезпечення національної безпеки України та невідкладного розв'язання кризової ситуації, що склалася в окремих районах Донецької і Луганської областей, а також забезпечення ефективної імплементації Мінських домовленостей вимагають звернення до Ради Безпеки ООН та Ради Євросоюзу з проханням про розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки.

Рада національної безпеки і оборони запропонувала Президентові звернутися від імені України до вказаних міжнародних організацій з проханням про направлення в Україну миротворців, а також до Верховної Ради щодо схвалення такого звернення. Кабінету Міністрів доручено невідкладно внести пропозиції щодо законодавчого врегулювання питань проведення на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки.


36302-03-2015

Цьогоріч планують комп’ютеризувати усі школи області


Забезпечити загальноосвітні навчальні заклади І-ІІ ступенів комп’ютерною технікою на 100% та підключити до мережі Інтернет усі школи І-ІІІ ступенів планують цього року на Львівщині. Про це зазначила директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олександра Небожук на апаратній нараді під керівництвом голови Львівської ОДА Олега Синютки.

За словами Олександри Небожук, цього року в області продовжать роботу з оптимізації мережі навчальних закладів. «Основна мета оптимізації шкіл – це якісні знання і відповідно оптимальний фінансовий ресурс. У 2014 році призупинили функціонування 7-ми загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) комунальної форми власності, 2 приватні ЗНЗ через відсутність учнів, а також реорганізовано 25 загальноосвітніх шкіл у навчально-виховні комплекси», - додала вона.

Під час наради очільник Львівщини акцентував увагу на підготовці робітничих кадрів: «У нас є проблема із професійно-технічною освітою. Адже сьогодні реально бракує газовиків, слюсарів, токарів, електриків».

У зв’язку з цим він доручив спільно з підприємствами та навчальними закладами спрогнозувати на 2-3 роки потребу у робітничих професіях. «Профтехосвіта не виконує того завдання, яке перед нею стоїть, тому вона потребує переформатування», - наголосив Олег Синютка.

Директор обласного департаменту також повідомила, що минулоріч Львівщина зайняла перше місце за результатами зовнішнього незалежного оцінювання та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, друге – за Інтернет-олімпіадами та четверте – за результатами Міжнародних учнівських олімпіад з навчальних дисциплін. «Ми єдині в Україні виплачуємо премії обдарованим учням, студентам, молодим науковцям, вчителям, і це відчутна підтримка обласної влади», - наголосила вона.

З проблем питань, озвучених на нараді, не вирішеними залишаються: Державна Програма «Шкільний автобус» та незавершене будівництво об'єктів в галузі освіти. У Львівській області в стадії незавершеного будівництва перебуває 67 таких об'єктів.


36202-03-2015

На Львівщині штрафують порушників за спалювання сухої трави


У Львівській області станом на 27 лютого складено 6 протоколів на порушників природоохоронного законодавства. Загальна сума штрафів сягає 1 020 грн. Про це йдеться у повідомленні Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Порушення зафіксовані у Буському, Жидачівському, Дрогобицькому та Стрийському районах області.

У зв’язку з загостренням пожежонебезпечної ситуації, що склалася на Львівщині внаслідок самовільного випалювання населенням рослинності та її залишків, посилено здійснюється контроль за виконанням вимог чинного природоохоронного законодавства. Проводяться рейдові перевірки щодо контролю за несанкційованим випалюванням рослинності або її залишків з метою запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населені пункти.

Варто пам’ятати про техніку безпеки, оскільки неконтрольоване горіння сухої рослинності часто призводить до пожеж, які можуть досягнути рівня надзвичайної ситуації.36602-03-2015

Сьогодні Бродівщина попрощалась з Романом Чорнобаєм

Сьогодні Бродівщина з сумом і сльозами вже вкотре проводжала в останню путь військовослужбовця, який загинув від ворожої кулі у зоні АТО на сході України – 33 - річного Романа Чорнобая. Попри всякі чутки про полон, поранення тощо, сім’я ще довго сподівалась побачити його живим. Але невблаганна смерть поповнила список загиблих ще одним нашим земляком.366 1

В неділю, 1 березня, багаточисельна бродівська громада, представники місцевої влади, військовослужбовці, родина, друзі, сусіди, однокласники зібралась біля будинку, де пройшло його дитинство і юність. Поминальна панахида за загиблим відбулась у церкві св.Юрія, яку спільно з настоятелем цього храму о.Романом Білем провели священнослужителі усіх конфесій.

В понеділок, 2 березня відбувся похорон бійця. Біля церкви люди стояли навколішки в знак великої поваги до загиблого бродівчанина, який віддав своє життя, захищаючи Україну. Вздовж вулиць міста в почесній варті стояли учні міських шкіл та студенти Бродівського педколеджу, які тримали в руках державні прапори України та запалені лампадки.

Віддали останню шану герою представники влади - голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка, голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець, заступник голови райдержадміністрації Леся Мриглод. Військові несли нагороди, які заслужив Роман Чорнобай під час служби в Збройних Силах України.

Поховали бійця у селі Пониква, біля батькової могили, з військовими почестями під звуки гімну України. Мати героя подякувала керівництву райдержадміністрації, священнослужителям та всім, хто підтримав її сім’ю і допоміг в організації похорону та інших турботах.

У Романа залишились мати, дружина і чотирирічний син.


36802-03-2015

«Вічна пам'ять та покій загиблим, честь і слава живим» - Руслан Шишка взяв участь у вшануванні пам’яті жертв Гути Пеняцької

З ініціативи Товариства «Гута Пеняцька», за підтримкм Генерального консульства Республіки Польща 28 лютого 2015 року на місці колишнього села Гута Пеняцька (Голубицька сільська рада) відбулись урочисті заходи з вшанування жертв трагічних подій 1944 року. Головною подією цього заходу стала спільна поминальна молитва біля пам’ятника загиблим мешканцям цього села, яку провели священнослужителі різних конфесій. 
В урочистостях взяли участь і поклали квіти до пам’ятника голова Бродівської районної державної адміністрації Руслан Шишка, голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, Бродівський міський голова Анатолій Белей, Голубицький сільський голова Люба Крутяк, члени польської громади Львівщини, гості з Польщі, в тому числі, члени товариства «Гута Пеняцька», представники територіальних громад навколишніх сіл. 368 1
Виступаючи перед учасниками дійства, Руслан Шишка, зокрема, сказав: «Сьогодні ми вшановуємо пам'ять жертв, які окропили своєю кров’ю бродівську землю. Це час, коли пролилася кров мільйонів людей, адже змагалися між собою два найбільші в історії людства тоталітарні режими –комунізм та фашизм. З допомогою пропаганди, брехні і маніпуляцій Гітлер і Сталін змогли налаштувати вороже один до одного поляків і українців. 
В результаті провокацій поневолені народи підносили зброю не проти гнобителів, а один проти одного. Ще довгі роки і після закінчення війни «совецька» комуністична машина нав’язувала свої стереотипи.
На жаль, на долю українців випали тяжкі випробування. За краще майбутнє за нас усіх заплатила Небесна Сотня, а нині українські військові і мирні жителі гинуть від рук зрадників і російських найманців на Донеччині й Луганщині. 
Загроза перед агресором, біда та горе об’єднали українців та поляків. І сьогодні польський народ активно допомагає нам, українцям, за що ми і вдячні полякам. 75 років тому Польща прийняла на себе важкий удар агресора. Сьогодні історія повторюється: точиться кровопролитна війна на сході України».
На завершення свого виступу очільник району висловив переконання в тому, що в майбутньому прозвучить ще не одна спільна молитва українця та поляка за мир і спокій по обидва боки кордону і побажав миру, спокою та процвітання нашим державам.


21401-03-2015

Президент підписав Закон "Про засади державної регіональної політики"


Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про засади державної регіональної політики".

Закон №156-VIII, прийнятий Верховною Радою 5 лютого, визначає основні правові, економічні, соціальні, екологічні, гуманітарні та організаційні засади державної регіональної політики як складової частини внутрішньої політики України.

Закон створює законодавчу основу для реалізації нової державної регіональної політики, яка повинна охоплювати значно більше коло питань, ніж просто підтримка регіонального розвитку.

Зокрема, документ містить визначення мети, принципів та пріоритетів державної регіональної політики; державної стратегії регіонального розвитку; повноваження суб’єктів державної регіональної політики; визначає засади фінансового забезпечення та моніторингу реалізації державної регіональної політики.

Визначення рамок регіонального розвитку шляхом прийняття Закону про засади державної регіональної політики передбачено Порядком денним асоціації Україна – ЄС.


36901-03-2015

Міністр оборони України відвідав Львівський бронетанковий завод


Під час перебування з робочим візитом на Львівщині Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак відвідав Львівський бронетанковий завод, де поспілкувався із керівниками підприємств оборонного комплексу щодо модернізації та ремонту бронетехніки.

Під час спільної наради, яка пройшла на цьому держпідприємстві під головуванням очільника оборонного відомства, було обговорено низку питань. Зокрема, йшлося про проблеми на законодавчому рівні, питання фінансового характеру, стратегічних замовлень, а також щодо співпраці Міністерства оборони України та провідних підприємств оборонного комплексу.

Степан Полторак також оглянув виробничі цехи та ознайомився з потужностями заводу. Міністр мав бесіду із керівництвом та працівниками держпідприємства, під час якої обговорив подальші перспективи співробітництва.

"З боку Міністерства оборони України буде переглянуто порядок отримання та випробовування бронетехніки. Оскільки від того, наскільки буде міцною та надійною ця техніка, залежить безпека наших бійців на Сході", — наголосив Міністр оборони України.


37001-03-2015

У березні військовослужбовці Львівського гарнізону отримають нові оселі


У населеному пункті Солонка, що неподалік Львова, військовослужбовцям та членам їхніх родин невдовзі передадуть у користування 64 квартири у новому будинку, з яких 40 буде як службове житло, 12 — для учасників АТО, які отримали важкі поранення в боях та ще 12 — військовослужбовцям у порядку черги.

Під час візиту на Львівщину Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак особисто перевірив хід завершення будівництва нового багатоповерхового будинку для військовослужбовців Львівського гарнізону.

Очільник оборонного відомства звернув увагу будівельників на якість виконання робіт та облагородження території довкола.

Виконавці будівництва запевнили, що всі роботи буде завершено в першій декаді березня цього року.

Квартири передадуться новим власникам із центральним опаленням, сантехнікою, розвиненою інфраструктурою: неподалік облаштовано дитячий майданчик та автостоянку, планується також будівництво супермаркету. Цокольний поверх будинку відведуть під магазину продтоварів, перукарню та аптеку. Загалом новоселам доведеться вкласти мінімум коштів для того, аби заселитися в нове житло.

На урочисте відкриття новобудови будуть запрошені мас-медіа, громадськість та керівництво Міноборони.


 

Відбулось засідання Колегії Бродівської  районної державної адміністрації

 

      Голова райдержадміністрації Руслан Шишка за участю міського, селищного та сільських голів, керівників управлінь і відділів райдержадміністрації, підприємств та організацій  провів  засідання Колегії районної державної адміністрації.  На засіданні з доповіддю про виконання районного бюджету Бродівського району за 2014 рік виступила

Оксана Янковська – начальник фінансового управління райдержадміністрації.

Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, промисловості та торгівлі Лариса Удич доповіла про проект «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бродівського району на 2015 рік».

   З інформацією про хід виконання «Районної комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2011-2014 роки» у 2014 році та про проект «Районної комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю Бродівського району на 2015-2018 роки»  виступив  Ігор Гащак – начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

 Про роботу із зверненнями громадян у Бродівській райдержадміністрації у 2014 році та про стан виконання структурними підрозділами райдержадміністрації та виконкомами місцевих рад району розпорядчих документів облдержадміністрації, райдержадміністрації у 2014 році інформувала Надія Чехут - завідувач сектору контрою та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації.  З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення. 

Пошук по сайту
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET