Get Adobe Flash player
ОСТАННІ НОВИНИ

58330-і роковини Чорнобильської трагедії

27-04-2016

Детальніше

ТЕМА ТИЖНЯ

577ЄС виділив 97 млн євро на підтримку децентралізації в Україні

22-04-2016

Детальніше

58427-04-2016

Олег Синютка закликав мешканців Львівщини повідомляти про можливі загрози під час травневих свят

Задля гарантування безпеки у місцях масового скупчення громадян та забезпечення відповідного порядку, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка закликав мешканців Львівщини інформувати на "гарячі лінії" про можливі загрози та загострення ситуації під час травневих свят.
"Мешканці Львівщини можуть бути впевнені в тому, що на сьогодні правоохоронна система приведена у найвищий режим готовності, ми посилюємо заходи безпеки, в нас є достатньо сил і засобів, аби справитися з будь-якою загрозою, - зазначив Олег Синютка. - Але, окрім тієї роботи, яку проводять правоохоронні органи, дуже прошу громадян сповіщати на телефонні лінії "102" або "112" про будь-які факти і навіть підозри щодо вірогідного загострення ситуації, скоєння злочинів, виявлення підозрілих осіб чи предметів, щоби унеможливити або ліквідувати ці загрози. Ми повинні представити Львівщину такою, якою вона є – безпечною та спокійною".
Керівник області також наголосив на можливій протиправній діяльності осіб, які мають екстремістські наміри, направлені на дестабілізацію ситуації на Львівщині.
"Якщо ви зауважите будь-які прояви расизму, нацизму, комунізму – інформуйте правоохоронні органи, які мають всі підстави і можливості реагувати, аби забезпечувати громадський порядок на території Львівщини", - додав Олег Синютка.
Крім того, голова ЛОДА зазначив, що СБУ та поліція у період з 30 квітня до 10 травня працюватиме в цілодобовому режимі.


58127-04-2016

30-і роковини Чорнобильської трагедії

26 квітня учасники ліквідації аварії на ЧАЕС Бродівського району спільно з представниками583 Бродівської райдержадміністрації взяли участь у поминальних заходах з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії, що відбувались у м. Львові за участю керівництва Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної та міської рад, представників чорнобильських організацій Львівщини. Відтак, біля пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС відбулась панахида за загинувшими героями-ліквідаторами, покладання квітів до підніжжя пам’ятника та поминальне віче. Під час віча голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та мер Львова Андрій Садовий вручили почесні грамоти, грамоти та подяки чоробильцям-ліквідаторам. Після цього в приміщенні Львівської філармонії відбувся концерт-реквієм за участю творчих колективів та виконавців м. Львова та районів області.

 


 

57825-04-2016

25 квітня у Бродах відбулись поминальні заходи з нагоди 30-их роковин аварії на ЧАЕС

Розпочались вони панахидою за полеглими під час Чорнобильської трагедії ліквідаторами аварії у храмі Чесного Животворящого Хреста м. Броди, яку відслужили настоятель цього храму о. Ярослав Царик та священик Тарас Дзьоба за участю учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, представників районної та міської влади, районних ЗМІ. 579По завершенні панахиди в районному Народному домі відбувся вечір пам’яті «Ехо Чорнобиля». Голова Бродівської райдержадміністрації Орест Цигилик та голова Бродівської районної ради Євген Швед подякували чорнобильцям за мужність та самовідданість проявлені під час Чорнобильської катастрофи, побажали їм здоров’я, мирного неба, радісних Великодніх свят та вручили їм грамоти, квіти та матеріальні допомоги. До привітальних слів долучився секретар виконкому Бродівської міської ради Марія Степанків і також вручила ліквідаторам аварії на ЧАЕС грамоти та квіти. Усі присутні вшанували хвилиною мовчання усіх загинувших внаслідок аварії.

 


6225-04-2016

Голова райдержадміністрації провів щотижневу робочу нараду

25 квітня Орест Цигилик провів щотижневу нараду за участю заступника голови Бродівської районної ради В.Підгрушної, голови громадської ради при райдержадміністрації С.Мельника, керівників управлінь та відділів райдержадміністрації, керівників державних установ. Головною темою наради було завершення прибирання та благоустрою територій в контексті підготовки до Великодніх Свят. Крім цього обговорювались питання про хід весняно-польових робіт, про закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію, про сплату земельного податку, про стан справ із наповненням державного та місцевого бюджетів, про проведену роботу щодо збільшення зайнятості населення району, про забезпечення учнів підручниками, про стан справ із виплатою пенсій. Також говорилось про інвестиційно привабливі пропозиції та проведення тендерів, про перспективу житлової забудови в м. Броди, про необхідність паспортизації водних об’єктів де передбачається перебування людей на воді влітку цього року, про стан захворюваності населення та соціальне забезпечення учасників АТО тощо. Присутні керівники підрозділів також доповіли про виконану роботу за тиждень та поділилися планами робіт на поточний тиждень.


58025-04-2016

У Бродах розпочасвся футбольний сезон

24 квітня 2016 року, на стадіоні «Ювілейний» в рамках проведення Чемпіонату Львівської області з футболу, ФК «Богун» (Броди) приймав команду «Шахтар» (Червоноград). З нагоди відкриття футбольного сезону у м.Броди з вітальним словом до вболівальників звернулися голова Бродівської районної державної адміністрації – О.Л.Цигилик, голова Бродівської районної ради Є.В.Швед та депутат Бродівської міської ради о.С.Шира. Після цього капітани команд підняли державний прапор та виконали гімн України.

 


57722-04-2016

ЄС виділив 97 млн євро на підтримку децентралізації в Україні

Ще у листопаді 2015 року Єврокомісар з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоханнес Хан під час свого візиту на Львівщину повідомив про те, що ЄС готовий виділити 97 мільйонів євро на підтримку децентралізації в Україні. Сьогодні слова Єврокомісара отримали практичне втілення.
У п'ятницю, 22 квітня, відбулося підписання угоди між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, про фінансування "U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку". Від імені України зазначену угоду підписав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, від імені Європейського Союзу – керівник Групи підтримки України Пітер Вагнер.
"Сьогоднішня подія і 97 млн євро – перша масштабна фінансова допомога Україні на підтримку інституціонального розвитку. Це не просто кошти, це визнання Європейським Союзом успішності реформи децентралізації. Більша частина коштів піде на навчання місцевої влади на всіх рівнях. За допомогою програми люди в регіонах отримають важливі для подальшого розвитку громад знання: щодо стратегічного планування, складання бюджету, моніторингу, електронного врядування, ефективного фінансового управління та ін. Ефект від цього має відчути кожен із нас. Це інвестиція в знання і можливість громад змінитися, вирости, отримати нову якість життя. Ми хочемо, щоб протягом наступних 4 років, коли буде діяти ця програма, ми виховали нову еліту, сильних і освічених людей, які готові брати на себе відповідальність і бути справжніми лідерами", - підкреслив Віце-прем’єр.
Як повідомлялося, нова програма, яка започатковується в рамках зазначеної угоди, розрахована на чотири роки і спрямована на підтримку реформи місцевого самоврядування, децентралізації в Україні, а також регіонального розвитку.
Програма має два основних компоненти:
1. Зміцнення спроможності для реалізації реформ децентралізації та регіональної політики: навчання для місцевої влади на всіх рівнях, тематичні консультації, підтримка професійної освіти для посадових осіб виконавчих органів влади, навчання з управління проектним циклом.
2. Центри надання адміністративних послуг та підвищення обізнаності громадян про місцеве самоврядування: комплексні відновлювальні роботи, надання обладнання для понад 600 ЦНАП, навчання для місцевого персоналу ЦНАП, кампанія з підвищення обізнаності.
Нагадаємо, 20 квітня Кабінет Міністрів схвалив проект Угоди між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, про фінансування "U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку".
Довідково:
U-LEAD "Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку" реалізується в Україні Європейським Союзом та його країнами-членами: Німеччиною, Швецією та Польщею через Німецьке товариство з питань міжнародної допомоги (GIZ) та Шведську агенцію міжнародного розвитку (SIDA). Формування коштів Програми: ЄС – 60 млн євро, ФРН – 6 млн євро, Швеція – 30 млн євро, Польща – 1 млн євро.


575

22-04-2016

Вирішенню проблемних питань учасників АТО – максимальну увагу!

Саме з цією метою 22 квітня відбулась зустріч керівництва Бродівської райдержадміністрації та керівництва Бродівської районної ради з учасниками АТО Бродівщини. В ході зустрічі обговорювались питання, які сьогодні найбільш хвилюють учасників антитерористичної операції, а саме: питання отримання довідок про доходи, надання учасникам АТО пільг та допомог, виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства чи садівництва, санаторно-курортного лікування та зубопротезування, професійної адаптації та працевлаштування, матеріальної підтримки бродівчан, які сьогодні знаходяться у зоні АТО, проходження медогляду, лікування та мобілізації, вступу на контрактну службу у ЗСУ тощо. Гостру дискусію викликало питання щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО для індивідуального житлового будівництва, адже сьогодні в Бродівській міській раді знаходяться близько 600 заяв від учасників АТО про надання земельної ділянки під будівництво. Така ситуація склалася у зв’язку з тим, що на сьогодні у Бродівській міській раді немає генерального плану забудови та відсутні вільні земельні ділянки під забудову. Для вирішення цього питання потрібно розширювати межі міста Броди, а змінювати межі населених пунктів може лише Верховна Рада України. Присутні на зустрічі представники Бродівської міської ради, Бродівського ОРВК, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районного ЦЗ, Бродівської ЦРЛ, управління земельних ресурсів у Бродівському районі та інших структур дали вичерпні відповіді та роз’яснення учасникам АТО на їх запитання. У свою чергу голова Бродівської райдержадміністрації Орест Цигилик та голова Бродівської районної ради Євген Швед запевнили військовослужбовців в тому, що докладають та докладатимуть і надалі усі зусилля щодо вирішення проблемних питань учасників АТО. Відтак, голова районної ради повідомив, що районною радою буде надіслано відповідне звернення до Львівської обласної ради та до Верховної Ради щодо зміни (розширення) меж міста Броди, що в свою чергу дасть можливість надати земельні ділянки для будівництва учасникам АТО Бродівщини.


22-04-2016

Чиновники взяли участь у прибиранні територій

В рамках проведення Весняної толоки 22 квітня працівники Бродівської райдержадміністрації прибирали територію довкола адмінбудівлі. Було прибрано територію площею близько 500 м. кв.


57322-04-2016

Дорожники розпочали ремонт дороги Броди-Червоноград

У четвер, 21 квітня, на Львівщині стартував ремонт ще однієї дороги. Цього разу дорожники взялись за автомобільну трасу загального користування державного значення Т-14-10 Броди-Червоноград. Зокрема, підрядна організація вже розпочала фрезерування дорожнього полотна на ділянці від Радехова до Бродів.
Фінансування ремонту цієї траси здійснюється за рахунок коштів від перевиконаннях митних платежів. Також нагадаємо, що це основне джерело фінансування ремонту автодоріг в області. Зокрема, у 2016-му Львівщина очікує понад 1 мільярд грн надходжень з митниці.


57021-04-2016

Відбулось засідання Колегії райдержадміністрації

21 квітня відбулось засідання Колегії Бродівської райдержадміністрації. Колегія розглянула наступні питання:
1.Про подсумки проходження осінньо-зимового періоду 2015-2016р.р. та завдання з підготовки до наступного осінньо-зимового періоду.
2.Про централізоване вивезення твердих побутових відходів з населених пунктів району.
3.Про ринок праці у Бродівському районі та роботу Бродівського РЦЗ за 2015 р. та І кв. 2016 року.
4.Про набір громадян на військову службу за контрактом.
5.Про роботу із зверненнями громадян у Бродівській райдержадміністрації у 2015 році.
6.Про стан виконання структурними підрозділами райдержадміністрації та виконкомами місцевих рад району розпорядчих документів облдержадміністрації, райдержадміністрації у 2015 році
7.Про план роботи Колегії райдержадміністрації на ІІ-IV квартал 2016 року.

По кожному із розглянутих питань порядку денного Колегією були прийняті відповідні рішення.


56921-04-2016

З держбюджету скерували 1,4 млн грн на соціальну допомогу дітям- сиротам

Львівська область у квітні отримала черговий транш субвенції з держбюджету на суму 1,4 млн грн. Ці кошти передбачені на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною".
Про це повідомив начальник Служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.
"Отримані кошти у повному обсязі вже передали з обласного міським і районним бюджетам для використання за цільовим призначенням, - зазначив Володимир Лис. - Це дозволить вчасно забезпечити проведення виплат державної соціальної допомоги, нарахованої у квітні цього року".
Загалом впродовж січня-квітня 2016 року Львівщина отримала таку соціальну допомогу у сумі 5,5 млн грн.


55421-04-2016

Голова райдержадміністрації Орест Цигилик взяв участь у засіданні сесії Бродівської районної ради

21 квітня відбулось третє засідання IV сесії Бродівської районної ради з наступним порядком денним:
1. Про депутатські запити.
2. Про депутатські звернення, заяви.
3. Про внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік.
4. Про реформування друкованого засобу масової інформації газети «Голос відродження » та редакції КП «Районна газета «Голос відродження», засновником якого є Бродівська районна рада.
5. Про Комплексну програму інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території Бродівського району на 2016-2017 роки
6. Про передачу в оперативне управління Бродівській школі естетичного виховання майновий комплекс, який знаходиться на балансі установи.
7. Про передачу в оперативне управління КП «Районна газета «Голос відродження» нерухомого майна, яке знаходиться на балансі підприємства.
8. Різне.


55220-04-2016

Голова райдержадміністрації провів виїзний прийом громадян

20 квітня голова Бродівської райдержадміністрації провів виїзний прийом громадян у Лешнівській сільській раді. Основними питаннями, за допомогою у вирішенні яких звернулись громадяни, були питання укладення договорів оренди земельних ділянок (паїв), розміру орендної плати за оренду земельних ділянок, врегулювання земельних відносин, виділення земельної частки (паю) в натурі, раціонального використання сільськогосподарських угідь, оренди ставку, покращення стану мосту в с. Лешнів, встановлення меж земельних ділянок тощо. За підсумками виїзного прийому громадян очільник району дав доручення Лешнівському сільському голові та відповідним підрозділам райдержадміністрації щодо вирішення порушених мешканцями питань.


55320-04-2016

Пільговиків і надалі возитимуть безкоштовно, - меморандум між владою та перевізниками

У середу, 20 квітня, у обласна влада та перевізники підписали меморандум, який дозволить впорядкувати питання пільгових перевезень на приміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування у Львівській області. Свої підписи у документі поставили голова облдержадміністрації Олег Синютка, голова облради Олександр Ганущин та голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Юрій Кривенко.
Згідно із меморандумом обласні перевізники і надалі впродовж року надаватимуть послуги з перевезень пільгових категорій громадян. Натомість облрада, зі свого боку, розгляне можливість внесення змін до обласного бюджету для передбачення видатків на відшкодування витрат за проїзд пільговиків. А облдержадміністрація на центральному рівні лобіюватиме питання надання адресної допомоги пільговикам.
Як зазначив голова ОДА Олег Синютка, це вимушений крок у зв’язку з прийняттям законодавчого акту, який переклав на повноваження органів місцевої влади проблему компенсації за пільговий проїзд. "Це питання є складним і неоднозначним, - підкреслив Олег Синютка. - Ми звертатимемося до центральних органів влади з пропозицією запровадити на території Львівщини пілотний проект з монетизації пільг на транспортні перевезення для пільгових категорій громадян. Переконаний, спільними зусиллями влади, депутатів, бізнесу, громади, нам вдасться вийти з цієї складної ситуації і забезпечити людям ті можливості, які вони мали до цього часу".
У свою чергу представник профспілкової організації Юрій Кривенко додав, що перевізники і влада у питанні пасажирських перевезень досягли певного компромісу. "Практично весь перший квартал цього року ми перевозили пільговиків, а це близько 500 тисяч людей в області, - зазначив він. - І підписаний документ, на період врегулювання пільгових перевезень на законодавчому рівні, допоможе нам вийти із ситуації, яка склалася з наданням транспортних послуг".


55120-04-2016

Туризм та його шляхи розвитку у Бродівському районі

Саме цій темі було присвячено засідання «круглого столу» на тему «Туризм та шляхи його розвитку у Бродівському районі», яке відбулось 21 квітня за ініціативи відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму райдержадміністрації. Участь у засіданні взяли: голова Бродівської районної ради Є.Швед, начальник відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму М.Радзівіл, завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Н.Гудима, перший заступник Бродівського міського голови Р.Сподарик, працівники Бродівського історико-краєзнавчого музею, представники НПП «Північне Поділля», Бродівського педколеджу ім. М.Шашакевича, районні ЗМІ, місцеві краєзнавці. Учасники круглого столу ознайомились із туристичним потенціалом району, який презентували директор Бродівського історико-краєзнавчого музею В.Стрільчук та представник НПП «Північне Поділля» М.Шишка. Також було обговорено питання щодо стану розвитку туристичної галузі на Бродівщині, запропоновано нові туристично привабливі об’єкти та маршрути, розглянуто шляхи співпраці щодо популяризації та розвитку туризму.


1 1

20-04-2016

Відбулось засідання комісії з надання матеріальної допомоги малозабезпеченим

20 квітня перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Адамець провів засідання комісії з надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. комісією було розглянуто 77 справ. По 76 справах комісією були прийняті позитивні рішення щодо надання соціальної допомоги малозабезпеченим. Одне клопотання щодо надання матеріальної допомоги комісією було відхилено.


55019-04-2016

На яких дорогах вже розпочали ремонт, - прес-конференція голови ОДА

В області інтенсивно тривають ремонтні роботи на ділянках автомобільних доріг, що межують з Івано-Франківською та Закарпатською областями. Також невдовзі розпочнуть ремонт найгірших відтинків траси від Радехова до Бродів та Червонограда.
За словами голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, також минулого тижня дорожники завершили укладати другий шар асфальту на відтинку від міста Радехів до кордону з Волинською областю.
Про це керівник Львівщини повідомив сьогодні, 19 квітня, під час прес-конференції.
Зокрема, голова ОДА розповів, що на сьогодні підрядник укладає другий (завершальний) шар асфальтобетону від кордону з Івано-Франківщиною у сторону Львова. "Станом на понеділок залишилось укласти 19 кілометрів верхнього шару асфальту і я сподіваюсь, що за два тижні ця робота буде завершена", - додав він.
Ще минулого тижня стартували дорожні роботи на ділянці від Самбора до кордону із Закарпатською областю, де вже поклали 2,5 кілометрів нижнього шару асфальту. "До речі, для того, щоб від Турки до Закарпаття зробити дорожню основу підрядник облаштує окремий завод із виготовлення бетонної суміші. А для укладання асфальту, за погодженням місцевої громади, у Самборі встановлять й асфальтний завод, який працюватиме на цю дорогу", - зазначив Олег Синютка. За його словами, цей відтинок траси планують завершити до 1 вересня.
Орієнтовно у четвер розпочнеться ремонт дороги від Радехова до Бродів. Також вже відбувся тендер на ремонт траси від Радехова до Червонограда, і вже у травні планують розпочати роботи. До слова, у Червонограді підрядник теж планує запустити новий асфальтний завод.
"Якщо не цього то наступного тижня Служба автомобільних доріг ЛЬвівщини оголосить повністю усі тендери на ділянки, що ремонтуватимуться за кошти обласного бюджету. І ми сподіваємось основні роботи завершити вже до жовтня", - резюмував Олег Сиинютка.


54919-04-2016

У місті Броди планується створення районного фізкультурно-оздоровчого центру «Спорт для всіх»

19 квітня голова райдержадміністрації Орест Цигилик провів робочу нараду з питань перспективи створення в місті районного фізкультурно-оздоровчого центру. Серед учасників наради – Бродівський міський голова А.Белей, директор Львівського обласного центру «Спорт для всіх» В.Климович, завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Н.Гудима. Під час наради обговорювались питання щодо створення міського чи районного фізкультурно-оздоровчого центру, наявності відповідної бази для цієї установи, фінансового та кадрового забезпечення центру тощо. За підсумками наради голова райдержадміністрації дав доручення сектору молоді та спорту розробити проект статуту районного фізкультурно-оздоровчого центру «Спорт для всіх», спільно із фінансовим управлінням райдержадміністрації – вивчити питання щодо фінансування центру та подати відповідні пропозиції на розгляд профільної комісії Бродівської районної ради. Після закінчення наради її учасники ознайомились із ходом будівельних робіт на спортивному майданчику Бродівської СЗОШ № 2.


548

19-04-2016

Відбулось засідання комісії щодо пільгового перевезення пасажирів

19 квітня перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Володимир Адамець провів засідання комісії з визначення коефіцієнту співвідношення чисельності пасажирів-пільговиків та пасажирів, які оплачують проїзд. Комісією було обговорено та затверджено відповідний коефіцієнт для визначення суми відшкодування перевізнику ТзОВ «Бродівське АТП 14610» за пільгове перевезення пасажирів.


54719-04-2016

На Львівщині відремонтують найбільше доріг в Україні

У 2016-му на території Львівської області планують відремонтувати близько 450 кілометрів автомобільних трас. Це більш ніж четверта частина від усіх доріг, за які цьогоріч візьмуться у цілій Україні. У загальній протяжності – це 8800 автодоріг державного, регіонального та місцевого значення.
Про це розповів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка на прес-конференції у вівторок, 19 квітня.
Керівник області розповів й про кошти, за які власне й ремонтуватимуть дорожнє покриття. Зокрема, основним джерелом фінансування цьогоріч будуть надходження від перевиконання митних платежів.
"Завдяки експерименту, який запровадив Президент України, Львівщина отримала минулого року 300 мільйонів гривень від перевиконання митних надходжень. Проте вже у 2016-му ми плануємо залучити більше 1-го мільярда гривень і це буде найбільше джерело для ремонту доріг, - зазначив Олег Синютка. - Наприклад, у квітні ми очікуємо 150 мільйонів гривень і сподіваємось, що така динаміка буде покращуватись у наступні місяці".
За словами голови ОДА, ріст надходжень свідчить про значно кращий рівень обслуговування на Львівській митниці та системна боротьба з контрабандою. , адже фактично кожного тижня митники затримують порушників.
"Друге джерело, на яке ми розраховуємо, це польський кредит для України на ремонт прикордонної інфраструктури. Сподіваюсь, що після завершення формування нового Уряду, ці кошти стану більш доступними і Львівщина отримає не менше 50 мільйонів євро", - додав Олег Синютка.
Також він розповів про кошти обласного бюджету, які цьогоріч передбачені на ремонт доріг. "Львівщина сьогодні і надалі залишається областю, яка з обласного бюджету виділила найбільше грошей на цю мету. Зокрема, цьогоріч на будівництво, капітальний та поточний ремонт доріг передбачено 282 мільйони гривень", - підкреслив він.
Олег Синютка зазначив, що область також отримає 232 млн грн у рамках реалізації Державного інвестиційного проекту, відповідно до якого заплановано здійснити ремонт доріг загального користування державного значення. Наступне джерело – субвенція із державного бюджету у сумі 252,6 млн грн.
Ще 120 млн грн Львівщина отримає на поточний ремонт та обслуговування доріг, більше 50 % з яких буде скеровано саме на ремонт. Також запланували гроші й місцеві бюджети: поки що 22 млн грн. виділили місцеві органи влади та 7 млн грн – районні ради.


54619-04-2016

У місті Броди відбудеться Всеукраїнський турнір з кіокушин-кан карате присвячений пам’яті героїв АТО

19 квітня в кабінеті голови Бродівської райдержадміністрації Ореста Цигилика відбулась нарада з питань організації та забезпечення належного проведення в м. Броди Всеукраїнського турніру з кіокушин-кан карате. На нараді були присутні: заступник головного лікаря Бродівської ЦРЛ Ігор Матійчук, заступник начальника Бродівського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області Сергій Карплюк, завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Гудима, методист відділу освіти райдержадміністрації Василь Стецик, представник Бродівської гімназії ім. І.Труша Ірина Кашуба та організатор, головний суддя змагань, президент ЛОФ КК Михайло Чунгін. За підсумками наради було вирішено, що змагання з кіокушин-кан карате присвячені пам’яті героїв АТО в м. Броди відбудуться 7 травня цього року у спортзалі Бродівської гімназії. Розпочнуться змагання о 10 год., а урочисте відкриття змагань – о 14 год. У цьому спортивному дійстві планують взяти участь 14 команд з шести областей України, близько 160-180 учасників. Також обговорювались питання щодо забезпечення медичного супроводу змагань, дотримання правопорядку, матеріально-технічного забезпечення тощо.


4718-04-2016

Підсумки проведення місячника з озеленення та благоустрою контролюватиме спеціально створена комісія

Про це, зокрема, йшлося 18 квітня на щотижневій нараді голови райдержадміністрації Ореста Цигилика з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та керівниками державних установ за участю голови Бродівської районної ради Євгена Шведа, керівника апарату райдержадміністрації Мар’яни Родін та голови громадської ради при райдержадміністрації Сергія Мельника. Голова райдержадміністрації також повідомив, що про це також йшлося на скайп-нараді голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення, яка відбувалась напередодні. Очільник району також наголосив на тому, що ще не всі органи місцевого самоврядування району уклали договори на вивезення твердих побутових відходів і дав доручення відповідному структурному підрозділу райдержадміністрації пришвидшити процес укладання цих договорів. Обговорювалось також на нараді про хід весняно-польових робіт, про виконання будівельних робіт на спортивному майданчику Бродівської СЗОШ № 2, про виконані роботи з прибирання територій, про підготовку до засідання круглого столу на тему: «Туризм та шляхи його розвитку у Бродівському районі», про процедуру передачі на баланс об’єднаних територіальних громад бібліотек, про необхідність детінізації зарплати суб’єктами підприємницької діяльності. Особлива увага була закцентована на підготовці пропозицій до Стратегії розвитку Львівщини до 2020 року. Обговорювались також питання про підготовку до засідання Колегії райдержадміністрації та підготовку до відзначення 30-их роковин аварії на ЧАЕС, про виділення земельних ділянок учасникам АТО, про надходження доходів до державного та районного бюджетів тощо.


13006609 692563784215472 7288515989840520203 n18-04-2016

Завершилась першість Бродівського району з баскетболу

В неділю, 17 квітня 2016 року, в спортивному залі Бродівської гімназії ім.І.Труша завершилася першість Бродівського району з баскетболу. Організаторами змагань виступили: сектор молоді та спорту Бродівської райдежадміністрації, Бродівська міська рада. Участь у змаганнях прийняло 4 команди: «Карпати», «Галичина», «Педколедж» «Підкамінь». Головний суддя змагань – Бєсков Володимир. Чемпіоном Першості стала команда «Карпати» (капітан Чобіт Андрій), друге місце здобула команда «Галичина», третє – «Педколедж», а команду «Підкамінь» за четверте місце нагороджено кубком в номінації «За волю до перемоги». Переможців нагороджено кубками, медалями та грамотами за фінансової підтримки Бродівської міської ради. Нагороджували переможців депутати Бродівської міської ради М.Старик та С.Шира та головний суддя змагань В.Бєсков.


54518-04-2016

В області визначили "краще шкільне лісництво"

Цими днями на Львівщині провели обласний етап "Конкурсу на краще шкільне лісництво". Участь у ньому взяли представники 17 шкільних лісництв із 13 районів області. Про це повідомили у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
"Шкільні лісництва, які діють при державних лісництвах, є своєрідними гуртками, які тісно співпрацюють зі школами, - зазначив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. - Учні, які у них займаються, мають змогу підвищити рівень знань із певних шкільних предметів, зокрема із біології. Вивчають школярі і правила безпечної поведінки людей у лісі та як проводити його посадку тощо. Загалом в області діє 55 шкільних лісництв".
В обласному етапі конкурсу за звання "найкращих юних лісівників" змагалися команди із Бродівського, Буського, Дрогобицького, Жовківського, Золочівського, Миколаївського, Пустомитівського, Перемишлянського, Радехівського, Самбірського, Сколівського, Старосамбірського, Яворівського районів та міста Червонограда.
Учасники представили виставку-презентацію досягнень учнівських лісництв, творчий звіт-презентацію та захищали науково-дослідницькі роботи у галузі лісового господарства.
Найкращими "лісівниками" області визнали учнів Соснівського лісництва Червоноградської ЗОШ. Срібло здобули школярі із лісництва Труханівської ЗОШ Сколівського району. А бронзовими стали учні лісництва Бродівської ЗОШ. Переможців нагородили грамотами та кубками.
Відтак команда Соснівського учнівського лісництва Червоноградської ЗОШ представлятиме Львівську область 11 - 14 травня 2016 року на Черкащині на Всеукраїнському етапі конкурсу.
Зазначимо, конкурс провели Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства спільно з Львівським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Львівською обласною організацією товариства лісівників України, за участі викладачів Національного лісотехнічного університету України.


54418-04-2016

Учасники АТО отримали на Львівщині понад 3000 земельних ділянок

У Львівській області учасники АТО отримали у власність 3044 земельні ділянки, загальною площею 492 гектари. Ділянки призначені для будівництва, садівництва, ведення особистого селянського господарства.
Про це інформує Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Із загальної кількості отриманих земель 2206 ділянок площею 329 га відведені за рішенням Головного управління Держгеокадастру Львівської області. Землі розташовані поза межами населених пунктів. Учасники АТО приватизували ділянки для ведення садівництва (2090 ділянок), особистого селянського господарства (95 ділянок) та індивідуального дачного будівництва (21 ділянка).
Ще 838 земельних ділянок, в межах населених пунктів, військові отримали за рішенням органів місцевого самоврядування Львівщини. Землі військові використають переважно для будівництва індивідуальних житлових будинків (723 ділянки).
З початку запровадження ініціативи про забезпечення землею до у Головному управлінні Держгеокадастру у Львівської області, учасникам АТО надали 4503 дозволи на розробку документації із землеустрою для відведення ділянок площею 1261 гектар. Наразі триває процес оформлення землі у власність.
Довідково:
На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.


54315-04-2016

Проводиться робота щодо створення спроможних територіальних громад

15 квітня перший заступник голови райдержадміністрації В.Адамець, керівник апарату райдержадміністрації М.Родін та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, відповідальні за проведення реформ з децентралізації влади, взяли участь у скайп-нараді першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Ростислава Замлинського з головами райдержадміністрації та міськими головами міст обласного значення. Під час наради обговорювались питання щодо підготовки економічного розрахунку проекту Перспективного плану створення спроможних територіальних громад Львівської області. Відтак, перший заступник голови облдержадміністрацій відмітив недостатню роботу деяких райдержадміністрацій щодо надання своїх пропозицій до Перспективного плану та зобов’язав виконати це завдання в найкоротші строки з метою забезпечення належного фінансування спроможних територіальних громад. Крім цього, начальник управління фізичної культури і спорту Львівської облдержадміністрації Юрій Майборода наголосив на важливості збереження та розвитку спортивних центрів, ДЮСШ та спортивних майданчиків при формуванні об’єднаних територіальних громад.


54215-04-2016

Тривають роботи з благоустрою територій

Відповідно до розпорядження голови Бродівської райдержадміністрації від 22.03.2016 року № 94 «Про організацію та проведення місячника з облаштування спортивних майданчиків за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення «Спорт для всіх - спільна турбота» у Бродівському районі», на виконання наказу Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації від 14.03.2016 року № 119 «Про організацію та проведення місячника з облаштування спортивних майданчиків за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення», з метою покращення умов для регулярних занять оздоровчою фізичною культурою і масовим спортом різних вікових груп населення, активізації процесів будівницва, ремонту та облаштування спортивних майданчиків за місцем проживання, навчання та в місцях масового відпочинку населення, у Бродівському районі активно ведеться робота щодо ремонту та облаштування спортивних майданчиків. Зокрема, такі роботи вже відбулись завдяки зусиллям шкільної громади у Берлинській ЗОШ І-ІІІ ст. та у м. Броди по вул. Валовій на баскетбольному майданчику за допомогою активної та небайдужої молоді та ГО «Наше місто».


54015-04-2016

Юристів запрошують на роботу у бюро правової допомоги

Координаційний центр з надання правової допомоги Міністерства юстиції України розпочав конкурс із відбору кандидатів на посади начальників та/або заступників начальників бюро правової допомоги. Такі заклади розпочнуть діяльність в усіх регіонах України з 1 липня 2016 року.
На Львівщині бюро відкриють у Бориславі, Бродах, Винниках, Городку, Дрогобичі, Жидачеві, Жовкві, Золочеві, Камянці-Бузькій, Миколаєві, Мостиськах, Новому Роздолі, Новояворівську, Перемишлянах, Пустомитах, Раві-Руській, Радехові, Рудках, Сколе, Сокалі, Соснівці, Старому Самборі, Трускавці, Турці та Яворові.
Зазначимо, що новостворені бюро надаватимуть безоплатну правову допомогу, здійснюватимуть правопросвітницьку роботу у територіальних громадах та забезпечуватимуть можливість доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.
Аби взяти участь у конкурсі кандидатам на посади необхідно, перш за все, мати вищу юридичну освіту (мінімум рівень бакалавра) та вільно володіти українською мовою. Середній рівень щомісячної заробітної плати обіцяють від 3 500 грн.
Заявки претендентів приймаються до 4 травня 2016 року.
Дізнатися більше про вимоги до претендентів, термін проведення, умови участі в конкурсі та заповнити заявку на участь у ньому можна на веб-сайті: www.legalaid-jobs.in.ua, або за номерами телефонів: (032) 237-08-09, (032) 237-10-89, (073) 432-68-36.

 


 

53915-04-2016

Президент України відзначив вклад Львівської ОДА у залучення великих інвестицій

Президент України Петро Порошенко у четвер, 14 квітня, під час офіційної церемонії відкриття японського заводу Фуджікура на Львівщині відзначив значний вклад керівництва Львівської ОДА в те, що такий потужний інвестор з'явився в Україні.
"Насправді ми йшли до цього відкриття короткий проміжок часу. Для мене цей шлях розпочався з дуже короткої дискусії з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою, який сказав, що нам треба зробити рішучий крок, щоб залучити міжнародних інвесторів на Львівщині, - зазначив Петро Порошенко. - Ми зробили усе, щоб цей інвестор залишився і збільшив свої інвестиції на Львівщині, на Галичині”.
Президент України також наголосив, що відкриття заводу Фуджікура на Львівщині має стати потужним сигналом для всіх інвесторів, готових повірити в нашу країну.
Опісля Глава держави натиснув символічну кнопку запуску, а працівники підприємства влаштували короткий флеш-моб з українськими і японським прапорцями.


53815-04-2016

Спортивне життя району

13 квітня 2016 року на стадіоні «Ювілейний» відбулась нарада щодо організаційних питань по проведенню Весняного кубка Бродівського району з футболу за участю голови Федерації футболу С.Коб’ялковського, головного судді змагань В.Кошицького, завідувача сектору молоді та спорту – Н.Гудими та представників футбольних команд. На змагання заявились такі футбольні команди: Берлин, Суходоли, Лешнів, Гаї-Дітковецькі, Смільно, Боратин, Голубиця, Заболотці, Підкамінь, Пониковиця-1, Пониковиця -2, Пониква, Лугове, ФК «Броди». Сформовано розклад ігор та прийнято рішення розпочати футбольні баталії в неділю,17 квітня 2016 року, на футбольних полях Бродівського району.


537

14-04-2016

Триває підготовка до відзначення 30-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС

Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Володимир Адамець провів чергове засідання оргкомітету з питань відзначення 30-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС на Бродівщині. Зокрема, під час засідання обговорили перелік та план заходів, які відбудуться у м.Броди 25 квітня. Відтак, прийнято рішення про проведення у церквах міста та району напередодні Дня трагічної річниці поминальних заходів, у освітніх закладах – виховних годин. Також обумовлено сценарій проведення вечора – реквієму в Бродівському районному Народному домі, який розпочнеться о 13.00 год.

 


DSCF781313-04-2016

Підготовка до літнього оздоровлення дітей

13 квітня керівник апарату Бродівської райдержадміністрації М.Родін провела робочу нараду з питань організації та проведення літньої оздоровчої кампанії у 2016 році. Участь у нараді взяли: заступник голови Бродівської районної ради В.Підгрушна, секретар виконкому Бродівської міської ради М.Степанків, а також представники управління праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей відділу молоді та спорту, відділу освіти, відділу зв’язків з громадськістю, ЗМІ та доступу до публічної інформації апарату райдержадміністрації, Бродівського РЦССДМ та Бродівської ЦРЛ. Під час наради обговорювались питання щодо належної організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей Бродівщини влітку 2016 року, питання максимального охоплення дітей оздоровленням, питання забезпечення санітарно-епідеміологічного контролю в місцях літнього оздоровлення та відпочинку, забезпечення оздоровчими путівками дітей пільгових категорій, а також питання координації дій усіх причетних служб щодо організації та проведення літнього оздоровлення та відпочинку дітей.


536

13-04-2016

Об’єднаним громадам розповіли, де залучити міжнародні кошти

У вівторок, 12 квітня, об’єднаним територіальним громадам Львівщини розповіли про найближчі можливості для залучення коштів міжнародної технічної допомоги. Зокрема, цьогоріч вони можуть подавати заявки на конкурси, що організовують Міжнародний фонд “Відродження”, Агентство з міжнародного розвитку США (USAID) та Фонд "Монсанто".
За словами директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Тетяни Шепіленко, об’єднані громади матимуть шанс для фінансування щонайменше у рамках трьох ініціатив. Серед них – "Розвиток місцевої демократії – важлива складова реформи місцевого самоврядування" МФ “Відродження” (термін подання заявок 04.05.2016), Конкурс соціальних проектів для сільських громад Фонду "Монсанто" (термін подачі заявок 01.07-31.08.2016) та “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) USAID.
Також Тетяна Шепіленко наголосила, що у квітні для представників громад розпочалась серія навчальних семінарів з основ міжнародної технічної допомоги та проектного менеджменту. Зокрема, минуло тижня вже завершився перший семінар із циклу. Наступне ж навчання відбудеться у четвер, 14 квітня. "Ці семінари допоможуть громадам зрозуміти можливості, які надає міжнародна технічна допомога, навчитися розробляти та управляти проектами", - пояснила директор департаменту.
За додатковою інформацією просимо звертатись у профільний департамент Львівської ОДА, за адресою: м. Львів, 79008, вул. Винниченка, 18, або телефоном (032) 261-30-78 та на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .


53513-04-2016

Представники об’єднаних територіальних громад поїдуть на стажування до Польщі

Десять найактивніших представників об’єднаних територіальних громад Львівщини отримали можливість поїхати на стажування у Малопольське воєводство Республіки Польща. Про це йшлося на нараді голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з головами ОТГ, яка відбулася у вівторок, 12 квітня.
"Це прекрасна можливість перейняти досвід з питань децентралізації у польських колег, які уже пройшли цей шлях, - розповіла директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Тетяна Шепіленко. - Завдяки цьому стажуванню представникам ОТГ у майбутньому буде легше уникнути проблемних питань, які можуть виникнути в процесі створення та функціонування територіальних громад".
За словами Тетяни Шепіленко, участь у поїздці візьмуть представники тих ОТГ, які подадуть найкращі пропозиції проектів спрямованих на стратегічний розвиток громади. Проекти слід подати у департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОДА до 19 квітня.


53412-04-2016

Формуємо стратегію розвитку Львівщини до 2020 року разом

12 квітня перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації ВАдамець провів робочу нараду з питань формування пропозицій щодо стратегії розвитку Львівської області до 2020 року. Спільно з керівниками відділу містобудування, архітектури та будівництва, відділу розвитку інфраструктури та ЖКГ та відділу економічного розвитку, інвестицій, промисловості та торгівлі райдержадміністрації обговорювались можливі пропозиції до стратегії розвитку Львівщини. За підсумками обговорення було вирішено підготувати відповідні пропозиції та надіслати їх до Львівської облдержадміністрації.


531

12-04-2016

Соцзахист розпочав виплату грошової допомоги ветеранам

Львівщина отримала 54,8 млн гривень з державного бюджету для виплати одноразової грошової допомоги ветеранам. Йдеться про громадян, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань", котрих в області налічується понад 105 тис осіб.
Про це у вівторок, 12 квітня, повідомив директор департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василь Мартиняк.
"Ми вже розпочали виплати. Органи соцзахисту перерахують грошову допомогу через відділення зв’язку або установи банків. Кошти надходитимуть на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії, а не пенсіонерам – за місцем їх проживання", - пояснив Василь Мартиняк.
Слід зазначити, що учасники бойових дій, які брали участь в АТО, отримають адресну грошову допомогу по 920 гривень. 


12-04-2016533

На Львівщині відбудуться заходи до 30-х роковин Чорнобильської трагедії

У вівторок, 26 квітня, біля пам’ятного знаку "Героям і жертвам Чорнобиля" проводитимуться заходи з нагоди вшанування 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Про це повідомили у департаменті соціального захисту Львівської ОДА.
На площі біля пам'ятного знаку відбудеться молебень і покладання квітів за участю представників влади, громадських організацій і мешканців Львівщини, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Окрім того, у рамках відзначення 30-ї річниці Чорнобильської трагедії у районах та містах Львівщини відбудеться ряд заходів: благодійні концерти, книжково-журнальні виставки, зустрічі з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС.
У навчальних закладах проведуть виховні години, уроки пам’яті та виставки дитячих малюнків на теми щодо збереження пам’яті Чорнобильських подій. У храмах Львівщини відправлять поминальні богослужіння за жертвами Чорнобильської катастрофи.


53011-04-2016

Область отримала понад 260 млн грн на виплату державних допомог у квітні

Львівська область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету на виплату державних допомог окремим категоріям громадян. Зокрема, з державного бюджету надійшло 263,7 млн гривень для сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів, а також тимчасової допомоги дітям та по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу.
Як повідомляють у департаменті фінансів облдержадміністрації, з початку року Львівщина вже отримала 1076,2 млн грн цієї субвенції. У порівнянні з відповідним періодом 2015-го ця сума збільшилась на 136,1 млн грн або 14,5 відсотка.
Зазначені кошти у повному обсязі забезпечують виплату допомог у квітні цього року.


52911-04-2016

У п'ятницю на Арені Львів стартує Весняний діловий форум

У п’ятницю, 15 квітня, на стадіоні "Арена Львів" відбудеться Весняний діловий форум на тему "Зміна траекторії розвитку. Нові стратегії, інструменти та ринки".
За словами начальника управління інвестиційної політики Львівської ОДА Романа Матиса, під час форуму відбудеться п’ять практичних панелей, на яких учасники зможуть обмінятися досвідом та отримати багато корисної інформації.
"Проте варто виокремити три панелі, - зазначив Роман Матис. - Перша з них стосується досвіду українських виробників, які уже працюють на європейських ринках. Власне такі підприємці і будуть ділитися досвідом: вони розкажуть як виходити на ринки ЄС й успішно там працювати. Друга – це "польська" панель: представники польського бізнесу і асоціацій поділяться досвідом щодо того, як свого часу їх країна виходила з кризи і досягла результатів, які є сьогодні. Ще на одній із панелей буде представлено нові підходи Львівської обласної державної адміністрації до залучення інвестицій".
За словами Романа Матиса, учасники форуму обговорюватимуть питання стабілізації економічної ситуації в Україні в умовах сьогодення, проведуть аналіз стратегії діяльності у напрямку євроінтеграції. Йтиметься також про перспективи здійснення реформування економічної і соціальної сфер. Усіх присутніх також інформуватимуть про ситуацію в фінансовому та банківському секторах України, а також про проблеми та перспективи розвитку України, як ІТ центру.
До участі у форумі організатори запросили представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, провідних банківських установ й інституцій, успішних підприємців, які зацікавлені в економічному розвитку та євроінтеграції України, представників міжнародних економічних організацій та установ, зарубіжних фінансових та інвестиційних компаній, підприємств, які зацікавлені у реалізації бізнес-проектів на території України.
Детальнішу інформацію можна отримати за посиланням: http://dilovyy-forum.com.ua/ua/home.


-204-а11-04-2016

На щотижневій нараді в голови райдержадміністрації говорилось про максимальне задіяння земель сільськогосподарського призначення

11 квітня голова райдержадміністрації О.Цигилик провів щотижневу нараду за участю першого заступника В.Адамця, керівника апарату М.Родін, заступника голови Бродівської районної ради В.Підгрушної, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників державних установ та організацій. На початку наради очільник райдержадміністрації повідомив присутнім про підсумки скайп-наради голови Львівської облдержадміністрації з головами райдержадміністрації та міськими головами міст обласного значення. В контексті питань, що обговорювались під час скайп-наради, особливу увагу було приділено питанню задіяності земель сільськогосподарського призначення та ефективного їх використання. Крім цього говорилось про хід весняно-польових робіт, про стан справ із захворюваністю населення району, про працевлаштування учасників АТО, щодо виплати державних соціальних допомог, про підготовку до літнього оздоровлення дітей та забезпечення підвезення учнів до шкіл, про хід будівельних робіт на спортивному майданчику Бродівської СЗОШ № 2, про хід проведення акції «Ідея змінює країну». Також занепокоєння голови райдержадміністрації викликало питання стану справ із розрахунками за спожиті енергоносії, про укладення угод на вивезення твердих побутових відходів органами місцевого самоврядування району та питання пасажирських перевезень. На завершення йшлося про благоустрій закладів культури та закладів освіти району, про підготовку до відзначення річниці від дня народження Б.Возницького, про механізм передачі на баланс об’єднаних територіальних громад закладів освіти та культури, про вжиття дієвих заходів щодо детінізації заробітної плати, про залучення інвесторів та інвестиційні проекти, про виконання плану надходжень доходів до районного бюджету та виплату заробітної плати у бюджетній сфері тощо. Учасники наради також розповіли про виконану роботу минулого тижня, а також поділилися планами на цей тиждень.


52808-04-2016

У Львові парламентарі обговорили питання децентралізації

7 квітня у Львові відбулося виїзне засідання комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. У ньому взяв участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.
Комітет розглянув на своєму виїзному засіданні низку законопроектів, які стосувалися, зокрема, впровадження реформи з децентралізації влади та передачі повноважень органам місцевого самоврядування. Серед обговорених законодавчих ініціатив – законопроект, який усуне деякі прогалини в законодавстві щодо обрання старост. Депутати також розглянули законопроект, який визначатиме повноваження міських, селищних і сільських голів.
Очільник Львівщини відзначив гармонійну, злагоджену і виважену роботу комітету та закликав народних депутатів прискорити ухвалення рішень про адміністративно-територіальну реформу.
У виїзному засіданні комітету взяли участь заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд, народні депутати України – члени Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, керівництво області та міста.


08-04-201644

Відбулось засідання сесії районної ради

8 квітня відбулось друге засіідання четвертої сесії Бродівської районної ради на якому розглядалась низка важливих питань, а саме:
1. Про депутатські запити.
2. Про депутатські звернення, заяви.
3. Про Комплексну програму інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території Бродівського району на 2016-2017 роки.
4. Про розподіл залишку коштів загального фонду районного бюджету Бродівського району , що утворився станом на 01.01.2016 року.
5. Про внесення змін до показників районного бюджету Бродівського району на 2016 рік.
6. Про реформування друкованого засобу масової інформації газети «Голос відродження » та редакції КП «Районна газета «Голос відродження», засновником якого є Бродівська районна рада.
7. Про надання дозволу відділу освіти Бродівської РДА на укладення договорів оренди приміщень їдалень.
8. Різне.


52708-04-2016

Відбулось засідання громадської ради

8 квітня відбулось позачергове засідання громадської ради при Бродівській райдержадміністрації. На порядок денний засідання громадської ради були винесені наступні питання: про проведення ремонту пологового відділення Бродівської ЦРЛ; про забезпеченість Бродівської ЦРЛ лікарськими засобами від укусів безпритульних тварин; про паркування транспортних засобів в м. Броди; про спалювання твердих побутових відходів; різне. По кожному із обговорюваних питань громадською радою були прийняті протокольні рішення.


52607-04-2016 

Відбувся тренінг для учнів

За ініціативи сектору молоді та спорту райдержадміністрації та сприяння відділу освіти райдержадміністрації сьогодні, 7 квітня 2016 року, у читальному залі Центральної районної бібліотеки, відбувся тренінг «Ідея змінює країну». Участь у тренінгу взяли учні загальноосвітніх навчальних закладів м. Броди та Бродівського району. Мета даного заходу – активізувати молодих людей на Бродівщині, сформувати і розвинути суспільно-активне молоде покоління. Лектором тренінгу виступив Андрій Фендик- голова Львівської обласноїї організації «Спілка Української молоді в Україні», працівник Українського католицького університету. За підсумками проведеного тренінгу будуть відібрані найкращі ідеї, а їхні автори зможуть взяти участь у підсумковому заході- Форумі ідей, який відбудеться наприкінці травня у м.Львові.


52407-04-2016

На роботу в ЛОДА: департамент міжнародної технічної допомоги запрошує фахівців

Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва запрошує цілеспрямованих людей випробувати свої можливості та потенціал на державній службі.
У департаменті пропонують посади:
-заступника директора – начальника управління забезпечення та супроводження міжнародної технічної допомоги;
-начальника відділу промоції управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції.
У відборі можуть взяти участь особи, які:
- є громадянами України;
- не досягли встановленого граничного віку перебування на державній службі (65 років);
- мають вищу освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст, магістр);
- мають загальний трудовий стаж роботи не менше 5 років.
Не допускатимуться кандидати, щодо яких встановлені обмеження законами України "Про державну службу", "Про запобігання корупції" та "Про очищення влади".
Всіх охочих просимо надсилати свої резюме на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефон для довідок: 261-28-24, 261-30-46.


4707-04-2016

Зустріч з громадськістю

6 квітня голова Бродівської райдержадміністрації Орест Цигилик здійснив робочу поїздку на територію Гаївської сільської ради де провів зустріч із жителями цієї територіальної громади. Спільно із представниками сільської ради та жителями населених пунктів обговорювались актуальні та проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення. Зокрема питання щодо створення територіальних об’єднаних громад, функціонування Народних домів, бібліотек та фельдшерсько-акушерських пунктів, ремонту підлоги в спортзалі Гаї-Дітковецького НВК, аварійного стану Народного дому в с. Гаї-Дітковецькі, питання пасажирських перевезень, встановлення дорожнього знаку обмеження швидкості біля Гаї-Дітковецького НВК, встановлення вуличного освітлення в с. Дітківці, наповнення місцевого бюджету тощо. За підсумками зустрічі очільник райдержадміністрації запевнив громадян у тому, що райдержадміністрація максимально сприятиме вирішенню порушених під час зустрічі проблемних питань.


30-2

 

06-04-2016

Відбулось засідання депутатської комісії

6 квітня перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Володимир Адамець взяв участь у засіданні постійної комісії з питань освіти, молодіжної політики і спорту, культури, історичної спадщини, духовності, зв’язків із ЗМІ та охорони здоров’я, соціального захисту та охорони праці Бродівської районної ради на якому розглядалось проблемне питання щодо забезпечення довезення учнів до шкіл району. Це питання виникло у зв’язку з тим, що з різних причин двічі не відбувся тендер на закупівлю палива для шкільних автобусів. В результаті обговорення було прийнято рішення провести тендер на закупівлю пального для «Школяриків», а також винести питання довезення учнів на засідання сесії районної ради.


51

06-04-2016

Кращі народні доми та бібліотеки забезпечать технікою: стартували три обласні конкурси

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації оголосив три конкурси для народних домів та бібліотек. Кращі осередки культури, які переможуть у відборі, забезпечать сучасними технічними засобами, найталановитіші колективи художньої самодіяльності отримають кошти на сценічні костюми, а кращим бібліотекам області закуплять комп’ютери. Заявки на участь у конкурсах можна подавати до 29 квітня 2016 року.

Зокрема, йдеться про конкурс на кращі народні доми області для забезпечення їх сучасними технічними засобами. Загальна сума фінансування – 1 млн 900 тис грн. Для участі слід подати наступні документи:
• заяву;
• аплікаційну форму;
• конкурсну пропозицію.
Інший конкурс проводитиметься серед колективів художньої самодіяльності (не залежно від наявності звання "зразковий", "народний"), що діють при народних домах області системи Міністерства культури України. Вони зможуть отримати фінансову підтримку на пошиття сценічних костюмів. Загальна сума коштів – 600 тис грн. Зазначимо, що відповідно до умов відбору, граничний обсяг фінансування однієї конкурсної пропозиції не перевищуватиме 60 тис грн.
Форми документів для участі:
• заява;
• аплікаційна форма;
• конкурсна пропозиція.
А для кращих публічних бібліотек області відбудеться конкурс для закупівлі комп’ютерів чи іншого технічного обладнання. Загальна сума фінансування -300 тис грн. Форми документів:
• заява на участь;
• аплікаційна форма;
• конкурсна пропозиція.
Заявки та супровідні матеріали на конкурс приймаються до
29 квітня 2016 року щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів,
з 9:00 до 18:00 год, за адресою: м.Львів, вул. Винниченка, 14, (каб 35, каб 24), департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.
Також учасники можуть надсилати документи на поштову адресу департаменту: 79008, м.Львів, вул. Винниченка, 14, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, з поміткою:
• "На конкурс кращий народний дім";
• "На конкурс серед колективів художньої самодіяльності для надання їм фінансової підтримки на пошиття сценічних костюмів";
• "На конкурс на кращі бібліотеки області та закупівлі для них комп’ютерів чи іншого технічного обладнання".
Контактні номери телефонів: (03266) 4-21-93 4-20-94, 4-31-65 .
Зазначимо також, що оголошені конкурси відбуваються на виконання Програми підтримки народних домів та Програми поповнення бібліотечних фондів та бібліотечних проектів на 2016 рік.


74

 05-04-2016

Відбулось засідання бюджетної комісії Бродівської районної ради

Керівник апарату Бродівської райдержадміністрації Мар’яна Родін, керівники відділу освіти та фінансового управління райдержадміністрації Микола Сторожук та Тетяна Мартиш взяли участь у засіданні постійної депутатської комісії з питань розвитку економіки, бюджету та фінансів.
Відтак, під час зустрічі розглядали питання щодо можливості обмеження виплат необов’язкового характеру працівникам освітньої сфери в рамках реалізації плану заходів щодо економії бюджетних коштів, а також питання забезпечення підвезення учнів до місця навчання і додому.
Зокрема, як зазначив Микола Сторожук, розпорядженням голови Бродівської райдержадміністрації керівникам закладів освітньої сфери рекомендовано обмежити необов’язкові виплати працівникам дошкільних та шкільних установ у зв’язку із браком коштів на фінансування заробітної плати до кінця 2016 року. «Попередньо керівництво адміністрації та райради неодноразово зустрічались з бухгалтерами, завідувачами та директорами загальноосвітніх шкіл для обговорення цієї проблематики та вирішення ситуації і під час зустрічей було досягнуто консенсусу», - прокоментував ситуація начальник відділу освіти.
Розглядаючи питання забезпечення підвезення учнів до місця навчання і додому було опрацьовано декілька пропозицій щодо відновлення процедури закупівлі паливно-мастильних матеріалів для заправки шкільних автобусів «Школярик» за рахунок бюджетних коштів. Так, обумовлено, що всі пропозиції розглядатимуться як з юридичної, так і з економічної точки зору, на основі чого буде прийнято найбільш прийнятне управлінське рішення.


1704-04-2016

 

Проведенню місячника благоустрою – максимальну увагу

Про це, зокрема, йшлося на щотижневій нараді у голови райдержадміністрації за участю першого заступника голови райдержадміністрації В.Адамця, керівника апарату райдержадміністрації М.Родін, голови Бродівської районної ради Є.Шведа, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та керівників бюджетних установ. Відтак, голова райдержадміністрації О.Цигилик дав доручення присутнім на нараді керівникам активно долучитись до проведення місячника благоустрою, організації весняних толок тощо, а також залучити до цього трудові колективи. Крім цього обговорювались питання ефективного використання земель сільськогосподарського призначення, про запобігання випадкам спалювання сухої рослинності та сухостою, про стан справ із сплатою земельного податку та виділенням земельних ділянок для учасників АТО, про надходження до державного та районного бюджетів у березні цього року, про виплату пенсій відділенням Пенсійного фонду, про завершення опалювального сезону, про підготовку до засідання Колегії райдержадміністрації, про перспективу створення в Бродах центру психологічної реабілітації для учасників АТО тощо. Було ознайомлено присутніх із розпорядженням голови райдержадміністрації від 1 квітня 2016 року № 108 «Про закінчення опалювального сезону 2015-2016 р.р.». Згідгно із цим розпорядженням опалювальний сезон 2015-2016 р.р. завершується 4 квітня 2016 року. Окремим питанням було питання щодо сплати єдиного соціального внеску суб’єктами господарювання та виплати мінімальної зарплати своїм працівникам. За підсумками розгляду даного питання було прийнято рішення провести зустріч-нараду із недобросовісними суб’єктами господарювання із залученням усіх зацікавлених сторін.


01-04-201615

 

Департамент цивільного захисту ЛОДА закликає не палити сухостій

У період з 28 березня до 1 квітня на території Львівської області зафіксовано 20 випадків пожеж в екосистемах на загальній площі 1,96 га. Про це повідомили в департаменті з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації.
За словами директора департаменту Андрія Умрихіна, за цей період складено 8 протоколів на порушників. Зокрема, днями за порушення природоохоронного законодавства працівниками Бродівського відділення ГУ НП у Львівській області затримано місцеву жительку, яка підозрюється у вчинені підпалу.
"Зараз вирішується питання притягнення затриманої особи до відповідальності, - розповів Андрій Умріхін. - Варто зазначити, що вчинення подібних дій тягне за собою покарання у вигляді штрафу у розмірі від 170 до 340 гривень для громадян, та від 850 до 1190 гривень для посадових осіб".
Водночас департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації закликає мешканців області не допускати спалювання сухостою на полях та присадибних ділянках, дбати про власне життя та здоров'я.


01-04-2016195

У Бродах відзначатимуть 30-у річницю Чорнобильської трагедії

Сьогодні,1 квітня, у кабінеті керівника апарату райдержадміністрації М. Родін відбулось засідання оргкомітету з питань організації відзначення 30-х роковин на Чорнобильській АЕС. У засіданні взяли участь голова Бродівської районної організації «Союз Чорнобиль України» І.Шинкарчук, представники управління праці та соціального захисту населення, відділу освіти, відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму, відділу зв’язків із громадськістю, ЗМІ та доступу до публічної інформації, а також представник РК ТРК «Броди». Обговорено план заходів з відзначення 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, який затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації. Під час обговорення учасники оргкомітету вносили свої пропозиції та доповнення до плану заходів. Попередньо було прийнято рішення відзначити 30-у річницю Чорнобильської трагедії у Бродах 26 квітня 2016 року. Чергове засідання оргкомітету 14 квітня.


01-04-2016108

Мешканців Львівщини запрошують долучитись до розробки Плану реалізації Стратегії Львівської області

Львівська облдержадміністрація ініціює широке громадське обговорення проектних ідей до Плану реалізації Стратегії розвитку Львівської області на період 2016-2018.

Про це повідомив в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

"Наступним етапом після затвердження Стратегії є розробка Плану реалізації Стратегії – каталогу проектних пропозицій, який затверджує обласна рада, - розповів Роман Филипів. - Цей документ є основою для розробки програмних документів області та проектів регіонального розвитку з метою їх подальшого фінансування за рахунок бюджетних та позабюджетних джерел".

Усі небайдужі до розвитку Львівської області можуть скерувати свої пропозиції до 19 квітня 2016 року на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. згідно з визначеною формою, яка додається.

Нагадаємо, що 29 березня 2016 року на черговій сесії Львівської обласної ради було затверджено Стратегію розвитку Львівської області на період до 2020 року.


6231-03-2016

 

У Львівській ОДА обговорили питання соціального захисту учасників АТО

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка доручив головам районних державних адміністрацій та міським головам міст обласного значення здійснювати постійний моніторинг проблемних питань і потреб учасників АТО та їхніх родин. Також керівник області доручив забезпечити виконання заходів щодо соціальної адаптації демобілізованих учасників АТО.

Таке рішення було ухвалено у четвер, 31 березня, на засіданні Колегії Львівської обласної державної адміністрації за підсумками обговорення питання про соціальну адаптацію демобілізованих.

Доповідач із цього питання заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний наголосив на тому, що невдовзі на Львівщину повернуться майже 2700 військових. Відповідно у районах повинні організувати роботу так, щоб демобілізовані знали про всі соціальні гарантії, які їм надає держава.

Він нагадав, що до 5 травня буде здійснено виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам АТО та членам сімей загиблих. Окрім того, у Львівській області діє Комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2016 – 2019 роки. Ця програма передбачає надання одноразової адресної допомоги демобілізованим учасникам АТО. Відповідно до неї, 5167 демобілізованим виплачено по 3000 гривень. Загалом в обласному бюджеті на такі виплати на 2015-2016 роки передбачено 27 млн гривень.

Окрім того, діти військовослужбовців, які загинули під час участі в антитерористичній операції отримують соціальні виплати. Сума видатків за 2015-2016 роки становить 8 млн 850 тис гривень.

Юрій Підлісний також повідомив, що 232 мешканці Львівщини загинули на війні. На 2015-2016 роки передбачено 22,7 млн гривень на виплату одноразової адресної допомоги сім’ям загиблих Героїв АТО.


31-03-201699991

Обговорено стан виконання робіт з реконструкції пологового відділення та будівництва спортивного майданчика у Бродах

Сьогодні, 31 березня, перший заступник голови райдержадміністрації В. М. Адамець взяв участь у зустрічі із головою Львівської обласної ради О. О. Ганущином, яка відбулася у рамках робочого візиту голови Львівської обласної ради у Броди.
Під час зустрічі обговорено питання щодо ремонту доріг, які будуть фінансуватися за кошти з обласного бюджету, стану робіт із реконструкції пологового відділення Бродівської центральної районної лікарні та завершення робіт із встановлення спортивного майданчика на території Бродівської СЗОШ №2. Відтак керівники обласної, районної та міської влади побував на об’єктах, де проводяться роботи, та проаналізували стан їх виконання.


30-03-2016

30 березня 2016 року минає 120 років від дня народження Олександра Вислоцького.

Сьогодні, 30 березня 2016 року минає 120 років від дня народження українського громадського та політичного діяча, сотника Армії УНР Олександра Вислоцького. Його життя було тісне пов’язане з Бродівщиною, де він жив у 20-30-х роках минулого століття. Він заслужив визнання як посол від партії УНДО до польського сейму та як засновник і видавець газети «Брідські вісті» (1936–1937). За активну громадсько-політичну діяльність зазнавав переслідувань зі сторони польських властей. Проживав у селі Гаї-Дітковецькі, а згодом у м. Броди по вулиці доктора Гольдгабера, 12 (нині вулиця Івана Франка, 12).
З цієї нагоди у Бродах відбувся захід присвячений постаті Олександра Вислоцького. Зокрема у районній бібліотеці відбула відеопрезентація про життя та діяльність діяча, в якій взяли участь керівник апарату Бродівської райдержадміністрації Мар’яна Родін, заступник голови Бродівської районної ради Віра Підгрушна, представники ЗМІ та громадськості. Також на місцевому радіо та телебаченні проходить цикл передач, ім’я Олександра Вислоцького висвітлюється у місцевій пресі, триває підготовка банерної виставки, яку заплановано відкрити до Свята Героїв.


8830-03-2016

 

Орест Цигилик зустрівся з мешканцями Маркопільської сільської ради

Відповідно до графіка проведення зустрічей голови райдержадміністрації з мешканцями району у 2016 році, 29 березня Орест Цигилик відвідав з робочим візитом Маркопільську сільську раду. Основними проблемами, які потребують вирішення, мешканці сіл назвали: поточний ремонт доріг в с. Маркопіль та Шишківці, необхідність участі у конкурсі мікропроектів Маркопільської ЗОШ І-ІІІ ст. з метою заміни вікон у навчальному закладі; будівництво зруйнованого містка в с.Шишківці, сплату соцпакету сільській раді ТзОВ «Броди-агро». Як зазначив очільник району, всі ці питання будуть взяті під особистий контроль керівництва адміністрації та цьогоріч вживатимуться необхідні заходи для їх вирішення.


1929-03-2016

 

Бродівські районні депутати підтримали сьогодні ряд важливих районних Програм

Голова Бродівської райдержадміністрації Орест Цигилик взяв участь у засідання сесії Бродівської районної ради. Під час засідання була прийнята Програма соціально – економічного та культурного розвитку Бродівського району на 2016 рік, підтримана районна Програма розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією та утриманням доріг у Бродівському районі на 2016 рік, фінансування якої буде здійснюватись в тому числі за рахунок коштів обласного бюджету, а це 5 млн.грн.
Також депутати проголосували за Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Бродівському районі Львівської області на 2016-2018 роки та підтримали Концепцію розвитку агропромислового комплексу Бродівського району.


55629-03-2016

 

Орест Цигилик провів зустріч щодо відновлення робіт на спортивному майданчику із штучним покриттям

Голова Бродівської райдержадміністрації Орест Цигилик провів зустріч щодо відновлення робіт на спортивному майданчику із штучним покриттям, який знаходиться на території Бродівської СЗОШ №2. Як зазначив очільник району, встановлення майданчика значно затягнулось в часі, тому цього року необхідно докласти максимум зусиль, щоб цей процес завершився, враховуючи те, необхідні для цього кошти є.
«Вже цього року керівництво Бродівської райдержадміністрації неодноразово зустрічалось з замовником робіт і генеральним підрядником. Під час усіх цих зустрічей, було обумовлено, що завершення будівництва планується на квітень місяць. Тож з метою недопущення зриву термінів завершення будівництва майданчика ми повинні чітко окреслити почерговість та хід робіт», - зазначив голова адміністрації.
Зокрема, підрядник запевнив, що протягом наступних двох-трьох тижнів будуть завершені підготовчі роботи та після цього буть проведено монтаж штучного покриття на майданчику.


28-03-20161200-6

 

На Львівщині розпочали другу хвилю програми підтримки малого бізнесу для учасників АТО

Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації запрошує учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб до участі у другій хвилі програми підтримки малого бізнесу, який організовує ГО "Клуб ділових людей" за сприяння Міжнародного фонду "Відродження".
Про це повідомив директор департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Василь Мартиняк.
За словами Василя Мартиняка, у рамках програми заплановано шеститижневий інтенсивний бізнес-курс для 50 учасників, конкурс бізнес-планів. У результаті конкурсу відберуть 15 кращих проектів, котрі отримають фінансову допомогу від 30 до 80 тис грн кожен. Загальний бюджет становить 800 тис грн. Окрім того, кожен із переможців конкурсу отримає бізнес-експерта, який упродовж наступних чотирьох місяців допомагатиме у запуску та розвитку його бізнесу.
Зацікавлені особи можуть отримати детальнішу інформацію за телефонами: 093 514 23 97 або 068 320 44 92.


28-03-201664


Обласні дитячі бібліотеки Львівщини успішно провели Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Щорічно впродовж весняних шкільних канікул у дитячих бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання, започаткований 1993 року. Читачі його чекають з нетерпінням. Це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття. Зустрічі з улюбленими письменниками, їх новими книжками, книжкові іменини, літературні подорожі, ігри та вікторини, різноманітні конкурси, театральні вистави, майстер-класи, презентації. Цього року Всеукраїнський тиждень читання проводився з 20 до 27 березня.
Про повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Христина Береговська.
За словами Христини Береговської, в обласних бібліотеках Львова відбулося чимало цікавих заходів для дітей та юнацтва. Зокрема, з ініціативи Львівської обласної бібліотеки для дітей у всіх дитячих бібліотеках області в рамках святкування 160-річчя з дня народження Івана Франка читали казку "Лис Микита".
У Львівській обласній бібліотеці для дітей, що знаходиться у Львові за адресою вул. В.Винниченка 1, кожен день був насичений різноманітними подіями та заходами. 22 березня в рамках проекту "Люди, що читають: літературна кав'ярня" відбулася зустріч з народним артистом України заньківчанином Янушем Юхницьким.
23 березня театр-студія "Чарівна скринька" для молодших школярів презентувала виставу "Попелюшка на сучасний лад". До Року англійської мови було приурочено огляд-ревю "Американська літературна мозаїка". Це цікава розповідь про американських письменників-ювілярів Джека Лондона, Гаррієт Бічер-Стоу та інших.
Дню театру приурочені заходи, що відбувалися у бібліотеці 24 березня – презентація книжки Вікторії Бондаренко "Сонячні світанки", а також для шкільних бібліотекарів міста літературний театр "Маска", що діє в бібліотеці, разом з учнями музичної школи № 1 ім. Кос-Анатольського підготували та провели Арт-колаж "Мистецькі варіації на тему кохання".
Заходи 25 березня проходити у бібліотеці під гаслом День Малюка. Найменші читачі бібліотеки – клуб "Аквадіти" бавилися, слухали казочки, святкували день народження іменинника Славчика. Також відбулося свято фокусів з ілюзіоністом Віктором Кочерганом.
Під час закриття тижня – 27 березня відбувся День Коміксів. Видавництво "Ірбіс-комікс" презентувало свої видання, проводили майстер-клас з малювання коміксів, розігрували призи. Також 27 березня відбулося заняття оригамі-студії "Паперові дива" та творча зустріч з Анною Зв’язок (благодійний фонд "Джерело") з юними літераторами студії "Джерельце".


28-03-2016195

Відбулася нарада із керівниками державних установ району та структурних підрозділів Бродівської райдержадміністрації

Сьогодні, 28 березня, перший заступник голови райдержадміністрації Адамець В. М. провів робочу нараду із керівниками структурних підрозділів РДА та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади і державних установ. Під час наради обговорювалися питання щодо забезпечення належної діяльності бюджетної, земельної, економічної, медичної, освітньої сфер району.
Начальник відділу освіти Сторожук М. М. повідомив, що серед працівників освітньої сфери проведено належну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо механізму виплати педагогам премій та надбавок. Це допомогло знизити напругу серед освітян, яка виникла внаслідок тимчасового припинення виплат.
За словами начальника відділу Держземагенства у Бродівському районі Строзюк О. М. проводиться робота для забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Заплановано розроблення генерального плану міста Броди. Це, за словами начальника відділу містобудування, архітектури та будівництва РДА Максимів О. І., дасть можливість лише частково задовільнити потреби демобілізованих і надати їм ділянки у м. Броди.
На сьогодні проведено низку заходів щодо оптимізації мережі пасажирських перевезень та розроблено проект Програми розвитку дорожньої інфраструктури Бродівського району. У проекті визначено перелік об’єктів, ремонт яких буде проводитися за кошти з обласного бюджету. Про це повідомив під час наради начальник відділу розвитку інфраструктури та ЖКГ Коваленко М. В.
Відтак проект програми буде розглянуто на черговій сесії Бродівської районної ради, яка відбудеться завтра, 29 березня, у сесійній залі Бродівської районної ради.


25-03-2016

У Бродівському районі пройшов І етап конкурсу на визначення кращого проекту опорної школи

З метою забезпечення умов для рівного доступу до якісної освіти, підвищення якості освіти, ефективного використання наявних ресурсів, 24 березня було проведено районний конкурс на кращий опорний навчальний заклад. Участь у засіданні взяли керівник апарату Бродівської райдержадміністрації Мар’яна Родін, заступник голови Бродівської районної ради Віра Підгрушна, представники відділу освіти Бродівської РДА та Громадської ради. Так, на конкурс подали свої документи Бродівські загальноосвітні школи №3 та № 4, а також Підкамінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
Основними критеріями, за якими оцінювались конкурсанти були кількість філій; кількість учнів, що тепер навчаються в інших школах та будуть підвозитися до опорної школи; наявність не менше 2-х класів у кожній паралелі; наявність професійного керівника опорної школи та забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами. Також враховувались наявність матеріально-технічної бази навчальних закладів, забезпечення спортивними спорудами, здатність забезпечити допрофільне і профільне навчання, поглиблене вивчення предметів, комплектування бібліотечного фонду тощо.


55824-03-2016

 

Кращі спортсмени Львівщини отримуватимуть щомісячні стипендії


Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка підписав розпорядження щодо призначення обласних стипендій провідним спортсменам Львівщини.

Зважаючи на те, що 2016-й рік проголосили Роком українського історика, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського, 175 кращих атлетів регіону отримають щомісячні обласні стипендії імені М. Грушевського.

Про це повідомила заступник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Оксана Вацеба.

"Загалом на стипендії передбачено 1 мільйон 65 тисяч гривень, - зазначила Оксана Вацеба. - Залежно від спортивного результату сума щомісячної стипендії складає від 400 до 1 200 гривень".

Зокрема, серед тих, хто отримуватиме обласні стипендії – видатні спортсмени світового рівня, які вже вибороли ліцензії на участь у Іграх ХХХІ Олімпіади та ХV літніх Паралімпійських Іграх 2016 року (Ріо-де-Жанейро, Бразилія) Яна Шемякіна, Анфіса Почкалова, Ксенія Патєлєєва (фехтування); Роман Бондарук, Олег Царьков, Павло Коростильов, Наталія Кальниш (кульова стрільба); Андрій Федечко (сучасне п’ятиборство); Вероніка Марченко (стрільба з лука); Юлія Ткач (вільна боротьба); Анастасія Возняк (художня гімнастика) та інші.

До числа тих, хто отримуватиме стипендію увійшли також і 20 спортсменів з інвалідністю, які своєю працею демонструють силу свого духу та характеру.

З повним списком спортсменів Львівщини, які отримуватимуть стипендії у 2016 році можна ознайомитися тут.


55924-03-2016

Укргазвидобування надасть 5 мільйонів гривень на інфраструктурні об'єкти


У середу, 23 березня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та голова ПАТ "Укргазвидобування" Олег Прохоренко підписали угоду про співробітництво щодо розвитку нафтогазового комплексу та соціальної інфраструктури населених пунктів Львівської області.

Відповідно до угоди передбачається, що цьогоріч Укргазвидобування на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання об’єктів соціальної та дорожньої інфраструктури Львівщини виділить близько 5 мільйонів гривень.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка назвав сьогоднішнє підписання знаковою подією для Львівщини.

"Цього року ми святкуватимемо 160-річчя від дня народження Івана Франка та 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця, - зазначив Олег Синютка. - Завдяки коштам, які надасть одна з найбільших вітчизняних газовидобувних компаній України, ми плануємо відновити ті визначні місця, які пов'язані з цими діячами. Зокрема в Дрогобичі, Нагуєвичах, Зашкові хочемо покращити об’єкти соціальної та дорожньої інфраструктури. Ми маємо гідно відзначити річниці і зробити добру справу для тих людей, які є сьогодні нащадками слави наших геніїв".

Своєю чергою Олег Прохоренко підкреслив, що "Укргазвидобування" є соціально відповідальною компанією. "Ми хочемо, щоб місцеві громади відчули ту допомогу, яка скеровується на розвиток інфраструктури і така практика буде продовжуватися, - наголосив Олег Прохоренко. - Ми також очікуємо на тісну співпрацю з місцевою владою, експертами, науковцями та громадами щодо збільшення газовидобування в Західному регіоні і будемо разом працювати над тим, як посилити енергонезалежність нашої країни".

Нагадаємо, що торік, у межах такої ж угоди про співробітництво між ПАТ "Укргазвидобування" та Львівською ОДА, за кошти компанії вдалось відремонтувати дорогу до села Прилбичі Яворівського району. На відновлення дорожнього покриття до Прилбич – села, де народився Митрополит Андрей Шептицький, "Укргазвидобування" спрямувало близько 4 мільйонів гривень.


56024-03-2016

 

Департамент екології оприлюднив перелік організацій, що надають гранти на екопроекти


Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації підготував перелік Міжнародних донорських організацій з пріоритетним напрямком "Охорона довкілля" для органів виконавчої влади і місцевого самоврядування та державних і комунальних установ.

Про це повідомив в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник.

За словами Руслана Гречаника, цей перелік включає інформацію про грантодавців, пріоритетні напрямки фінансування, контактні дані, а також хто може бути подавачем проектних пропозицій та стислий опис процесу аплікування. У розробці перебуває аналогічний перелік Міжнародних грантових програм для неурядових громадських організацій та суб’єктів підприємницької діяльності.

"Ми звертаємося до екологічно свідомих громадян, а також організацій з пропозицією співпраці для реалізації спільних екологічних ідей та проектів, - зазначив Руслан Гречаник. - Переконаний, що спільними зусиллями ми зробимо багато добрих справ для екології області".

Активісти можуть зголоситися до департаменту екології та надіслати свої пропозиції на поштову скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з позначкою "Екологічна ініціатива".


923-03-2016

 

Львівщина отримала субвенцію для розрахунків за пільги та субсидії


На Львівську область додатково перерахована субвенція з державного бюджету для проведення розрахунків за надані населенню пільги та субсидії за спожиті енергоносії та комунальні послуги в сумі 6,3 мільйони гривень. Кошти субвенції передані місцевим бюджетам для спрямування їх за призначенням.

Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

"Це дало можливість повністю погасити бюджетні борги станом на 1 лютого перед тими житлово-комунальними підприємствами, до яких неможливо застосувати механізм взаєморозрахунків", - зазначив Олег Демків.

За його словами, Львівщині також перераховано кошти субвенції з державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого палива та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в сумі 0,4 млн гривень.


56223-03-2016

 

В області вперше відбудуться змагання з нордичної ходьби


У неділю, 3 квітня, у Стрийському парку міста Львова з нагоди Міжнародного Дня спорту вперше відбудуться змагання з нордичної ходьби. До участі запрошують жінок та чоловіків у двох вікових категоріях: "Дорослі": 18 – 39 років та "Ветерани спорту": 40 років і старші.

Про це повідомила заступник начальника управління фізичної культури і спорту Львівської обласної державної адміністрації Оксана Вацеба.

"Ці змагання покликані пропагувати здоровий спосіб життя та сприяти залученню усіх верств населення Львівщини до систематичних занять фізичною культурою та спортом, зазначила Оксана Вацеба, – а також популяризувати скандинавську ходьбу "Nordic Walking".

Урочисте відкриття змагань – о 12:15. Старт о 12:30 біля кінотеатру "Львів".

Зазначимо, що змагання організовують за підтримки управління фізичної культури та спорту ЛОДА.

Довідка:

Скандинавська (нордична) ходьба – один з різновидів змагань зі спортивної ходьби з двома палицями. Також це ефективне тренування найрізноманітніших видів м'язів.


56323-03-2016

 

Новації Львівської митниці: інтерактивна карта митних постів та безкоштовний Wi-Fi


Львівська митниця ДФС запровадила додаткові інформаційні сервіси для громадян та підприємців. Зокрема, спільно з ЛОДА митники розробили інтерактивну карту функціонування підрозділів митного оформлення, які працюють у Львівській області. Карта доступна в мережі інтернет на офіційній сторінці облдержадміністрації.

"За допомогою цієї карти підприємці можуть ознайомитися з наявними місцями оформлення, побачити основні їх характеристики, зокрема середній час митного оформлення декларацій за попередній місяць, оформлення сертифікатів EUR1, послуги з декларування та наявність суміжних служб", - повідомив начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук.

Окрім того, Львівська митниця ДФС розробила та впровадила ще один інформаційний сервіс. Так, у пункті пропуску "Краковець – Корчова", та навколо нього, відтепер подорожні зможуть безоплатно користуватись інтернетом. Доступ до мережі Wi-Fi надало одне з підприємств, що працюють у цьому пункті пропуску. Аналогічна послуга запрацювала також у пункті пропуску "Грушів – Будомеж".

Варто зазначити, що ці заходи передбачені програмою розвитку та модернізації Львівської митниці ДФС на 2016 рік "Привітний та безпечний кордон", яка передбачає, зокрема, створення інформаційної системи "Більше знаєш – швидше їдеш". Вона покликана створити принципово нову структуру подання інформації громадянам через створення та підтримку веб-порталу, який би акумулював у собі інформацію про правила перетину кордону, щодо черг на кордоні, виведення інформації з камер відеоспостереження перед пунктами пропуску в режимі реального часу, також через висвітлення її в радіоефірі, тощо. На сьогодні вже реалізовано інтерактивну карту щодо черг на кордоні, яка теж розміщена на сайті Львівської ОДА


56123-03-2016

 

Заява Президента: Україна ніколи не визнає судилища над Надією Савченко


Шкода. Нічого, навіть віддалено схожого на суд, в процесі проти Надії Савченко світ не побачив.

Це було ганебне судилище, яке країна-агресор влаштувала проти українського Офіцера з великої літери, яка, як і належить, боронила свою землю від ворожих зазіхань.

Україна ніколи, - ще раз наголошую, ніколи! - не визнає ані цього судилища, ані їхнього так званого вироку, який своєю абсурдністю і жорстокістю свідчить про повернення російської юстиції в часи Сталіна-Вишинського.

Проти всіх, хто причетний до переслідування Надії Савченко, Олега Сєнцова та інших громадян України, українських патріотів-заручників, які незаконно піддаються тортурам на російській території, мають бути запроваджені персональні санкції – як українські, так і міжнародні.

У боротьбі за звільнення Надії нас підтримує увесь світ. І відсьогодні ця боротьба вступає у вирішальну стадію.

Я не просто сподіваюся на те, що Надія Савченко повернеться в Україну. Роблю для цього все можливе. І неможливе, здається, теж.

Під час зустрічей на найвищому рівні у Нормандському форматі я неодноразово піднімав питання звільнення Надії та інших українських заручників і був підтриманий іншими учасниками формату. Президент Путін тоді заявляв, що після так званого судового рішення поверне Надію Савченко Україні.

Настав момент виконати цю обіцянку.

Я в свою чергу готовий передати Росії двох російських військовослужбовців, затриманих на нашій території за їхню участь у збройній агресії проти України. Судовий розгляд їхніх справ знаходиться на фінальній стадії. Одразу після їх завершення я готовий шляхом відповідних процедур забезпечити їхній виїзд до РФ.

Такий підхід відповідає пункту шість Мінських домовленостей – про обмін всіх на всіх. І це має бути зроблено негайно.

Сьогодні вся Україна поруч з Надією, її мамою Марією Іванівною та сестрою Вірою.

Вірю, що наші спільні зусилля увінчаються успіхом. І Герой України, народний депутат України, офіцер українських Збройних Сил повернеться до нас додому, де ми всі її чекаємо.

Слава Україні!


1 122-03-2015

 

Орест Цигилик з робочим візитом у Вербівчицькій сільській раді


Відповідно до графіка проведення зустрічей голови райдержадміністрації з мешканцями району у 2016 році, 21 березня голова Бродівської райдержадміністрації Орест Цигилик відвідав Вербівчицьку сільську раду. Під час зустрічі з громадою він ознайомився з основними проблемами розвитку території, станом виконання бюджету органами місцевого самоврядування та перспектив подальшої співпраці.
Відтак, найбільше сьогодні громаду непокоїть поточний ремонт дороги в с.Вербівчик; використання незадіяної адміністративної будівлі колишньої школи та сільської ради; налагодження регулярного прибирання сміттєзвалища с. Орихівчик; необхідність участі в конкурсі мікропроектів Орихівчицького НВК з метою заміни вікон у навчальному закладі; будівництво автобусної зупинки в с.Орихівчик та ініші.
Також у зустрічах брав участь голова районної ради Євген Швед. В ході розмови керівництво району запевнило місцевих мешканців, що усі необхідні заходи для вирішення актуальних питань будуть зреалізовані в найкоротші терміни.

 


 

56422-03-2016

Відбулась нарада з міським, селищним, сільськими головами Бродівського району


Голова райдержадміністрації Орест Цигилик провів нараду з міським, селищним, сільськими головами Бродівського району. В ході проведення наради було обговорено питання порядку денного , а саме: про проведення Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля у Бродівському районі; про централізоване вивезення твердих побутових відходів, про районну програму ремонту доріг, про залучення громадян до військової служби за контрактом.564 1
Під час проведення наради перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Адамець особливу увагу звернув на те, що з 16 березня до 16 квітня 2016 року в районі триває місячник озеленення, прибирання та благоустрою, а 16 квітня-День довкілля. Також він ознайомив присутніх із складом робочої групи з підготовки цього заходу, наголосивши, що основною метою Місячника є створення в кожному населеному пункті нових зелених зон, парків, скверів, висаджування саджанців,приведення до належного стану прибудинкових територій, дитячих та спортивних майданчиків.
Особлива увага на нараді була приділена питанню залучення громадян до військової служби за контрактом у Збройні сили України. Орест Цигилик закликав голів місцевих рад посилити роз’яснювальну кампанію серед громадян, особливо зважаючи на те, що мінімальна заробітна плата військовослужбовця зросла до більш як 7-ми тисяч гривень, що є значущим в сільській місцевості.


56522-03-2016

22 березня 2016 року, на базі Бродівського педагогічного коледжу ім.М.Шашкевича відбувся семінар-практикум «Інтерактивна технологія у трудовому навчанні та гуртковій роботі».


Директор районного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді – О.І.Крикавський ознайомив присутніх з планом проведення семінар та 

565 1

його практичними завданнями та запросив до вітального слова гостей заходу: методиста Львівського ОЦНТТУМ –Стадника А.Д., завідувача сектору молоді

 та спорту- Н.Гудиму, голову федерації ракетомоделювального спорту у Львівській обл., кандидата у майстри спорту,тренера збірної України з ракетомодельного спорту-І.С.Карплюка.
Студенти Бродівського педагогічного коледжу показали презентацію «Ракетомоделювання» та брали участь у майстер- класі по виготовленню ракети моделі «ГІРД-09». Після цього усі учасники могли спостерігати запуск моделей ракет на стадіоні «Ювілейний».


458-222-03-2016

 Для дітей-сиріт надійшла субвенція в сумі 1,3 млн грн

Львівська область у березні отримала черговий транш субвенції з держбюджету на суму 1,3 млн грн. Ці кошти передбачені на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною".

Про це повідомив начальник Служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.

"Отримані кошти у повному обсязі вже передали з обласного міським і районним бюджетам для використання за цільовим призначенням, - зазначив Володимир Лис. - Це дозволить вчасно забезпечити проведення виплат державної соціальної допомоги, нарахованої у березні цього року".

Загалом впродовж січня-березня 2016 року Львівщина отримала таку соціальну допомогу у сумі 4,1 млн грн.


22-03-2016

30 березня у Бродах вшанують пам'ять Олександра Вислоцького

Керівник апарату Бродівської райдержадміністрації Мар’яна Родін провела робочу нараду з директором Бродівського історико-краєзнавчого музею Василем Стрільчуком, директором Бродівської РЦБС Вірою Соловій, представниками відділу освіти та відділу культури райдержадміністрації щодо реалізації на Бродівщині комплексу заходів для відзначення 120-річчя від дня народження українського громадського і політичного діяча Олександра Вислоцького.
Зокрема, під час зустрічі обумовлено, що цього дня, 30 березня, у Бродівській районній бібліотеці за участю громадськості, учнівської молоді та студентства відбудеться відеопрезентація про життя та діяльність видатного діяча. Окрім цього, за словами Мар’яни Родін, розроблено цикл радіо- та телепередач, які транслюватиме телерадіокомпанія «Броди» протягом березня – квітня цього року, а в школах пройдуть тематичні уроки.
Варто також зазначити, що в рамках відзначення 120-ї річниці народження Олександра Вислоцького, за ініціативи керівника музею Василя Стрільчука та фінансової підтримки райдержадміністрації буде виготовлено банерну виставку, присвячену сотнику Січових Стрільців.
Довідково. Вислоцький Олександр Гнатович (30.03.1896 - 06.1941) - відомий український громадський і політичний діяч, сотник Січових Стрільців, посол від УНДО до польського сейму.
Народився на Перемишльщині (тепер територія Польщі). Закінчив Самбірську класичну гімназію, а згодом юридичний факультет Львівського університету.
Учасник першої світової війни. Потрапив в російський полон. Після повернення включився у національно-визвольну боротьбу 1918–1920 років.
Посол від партії УНДО до польського сейму (1928–1930). За політичну діяльність заарештований поляками у 1930 році. Перебував в ув'язненні до 1933 року.
Організатор українського культурного і економічного життя Брідщини 1920—1930-х рр. Керівник повітового товариства «Луг».
Засновник і видавець газети «Брідські вісті» (1936–1937). За активну громадсько-політичну діяльність зазнавав переслідувань зі сторони польських властей. Проживав у селі Гаї-Дітковецькі, а згодом у м. Броди по вулиці доктора Гольдгабера, 12 (нині вулиця Івана Франка, 12).
Знищений більшовиками в період першої радянської окупації західноукраїнських земель 1939–1941.
У Бродах на будинку, в якому проживав діяч, встановлено меморіальну дошку.

 


 

206-722-03-2016

На підтримку тваринництва з бюджету виділили 50 мільйонів гривень


На підтримку галузі тваринництва з Державного бюджету України виділено 50 млн грн. Про це повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

"Бюджетні кошти спрямовуватимуть сільськогосподарським підприємствам, які уже придбали чи будуть закуповувати племінні тварини – велику рогату худобу, свиней та овець, - розповіла Наталія Хмиз. - Слід зазначити, що дана програма передбачає відшкодування за придбані тварини у період з жовтня 2015 року по жовтень 2016 року".

За її словами, сільськогосподарські підприємства можуть претендувати на відшкодування до 50 відсотків вартості тварин. Проте компенсація не може перевищувати певних сум. Зокрема за одну голову великої рогатої худоби відшкодування не може перевищувати 12000 гривень, за свиню – 2400 гривень та за вівцю – 2000 гривень.

Департамент агропромислового розвитку уже розпочинає реалізацію Державної програми підтримки галузі тваринництва. Відповідно, усім бажаючим слід скерувати заявки та необхідні документи у департамент АПР за адресою: м. Львів, просп. В. Чорновола, 57.

З постановою Кабінету Міністрів України та формою заявки можна ознайомитись на сторінці департаменту в розділі "Програми" на сайті Львівської облдержадміністрації.


21-03-2016DSCF7778

 

 

Відбулася нарада щодо ремонту доріг

Сьогодні, 21 березня 2016 року, в голови Бродівської райдержадміністрації за участі голови районної та міської рад відбулася нарада з сільськими головами щодо організації ремонтів доріг загального користування а також комунальних доріг та вулиць за кошти обласного та місцевих бюджетів відповідно до прийнятої Львівською обласною радою Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, на 2016 рік. Обговорювався перелік об’єктів ремонту відповідно до виділених на Бродівський район 5 млн грн.

 


 

18-03-2016вакансії робота


В ЛОДА черговий конкурс: департамент соціального захисту шукає фахівців

Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на посади:
- головного спеціаліста відділу планово-фінансової роботи управління соціальних гарантій та компенсацій, планово-фінансової та організаційно-кадрової роботи департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника;
- головного спеціаліста відділу сімейної політики управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації на час навчання в ЛРІДУ НАДУ АПК Президентові України основного працівника.

У відборі можуть брати участь особи, які:
- є громадянами України;
- не досягли встановленого граничного віку перебування на державній службі (65 років);
- мають вищу освіту (відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста);
- бажано стаж роботи за фахом на державній службі.
Особи, які бажають взяти участь у відборі, подають до Комісії такі документи:
-заяву на участь у конкурсі, в якій зазначається про ознайомлення заявника із встановленими законодавством обмеженнями щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби;
- заповнену особову картку (форма П-2ДС) з відповідними додатками;
- дві фотокартки розміром 4 х 6 см;
- копії документів про освіту, підвищення кваліфікації, присвоєння вченого звання, присудження наукового ступеня;
- декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік;
- копію документа, який посвідчує особу;
- копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов’язаних);
- медичну довідку про стан здоров’я за формою, затвердженою МОЗ;
- довідку про допуск до державної таємниці (за наявності).
- копію трудової книжки.
Термін прийняття документів впродовж 30 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном: (032) 261-29-60 м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, каб. 402.


18-03-2016перепоховання гвоздики

Останки п’яти вояків Карпатської України перепоховали на Верецькому перевалі

У четвер, 17 березня, на меморіальному кладовищі січовиків Карпатської України, біля с. Климець Сколівського району (Верецький перевал), урочисто перепоховали останки 5-ти вояків, яких ще у 1939 році розстріляли польські прикордонники.

Рештки січовиків віднайшли та ексгумували у 2015 році пошуковці Комунального підприємства Львівської обласної ради "Доля" у с. Сянки на Турківщині. За свідченнями старожилів, українські вояки були закатовані польськими прикордонниками у березні 1939 року, а опісля таємно поховані у с. Сянки. У радянські часи місце поховання було забуте.

Зазначимо, що віддати шану січовикам Карпатської України прийшли представники Львівської та Закарпатської областей. Зокрема, священики відправили панахиду та чин похорону. Опісля останки поховали з військовими почестями.
Як розповів секретар державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, на цьому меморіальному кладовищі спочивають вже 22 січовика. "Цьогоріч заплановано розпочати спорудження величного Меморіалу, який би став місцем пам'яті та шани для українців. Це допоможе відкрити ще одну сторінку трагічної історії України", - зазначив Святослав Шеремета.
Загалом за різними даними на Верецькому перевалі польським прикордонникам передали близько 600 військовополонених Карпатської України.

 


 

18-03-2016молодь зміни


На Львівщині триває амбітний молодіжний проект "Ідея змінює країну"

У пошуку кращих ідей організатори проекту "Ідея змінює країну" зустрілись із молоддю у Кам’янко-Бузькому та Радехівському районах. Молодим людям розповіли про втілення власних креативних ідей та переваги участі у громадських організаціях. До слова, перші такі зустрічі розпочались ще на початку березня та відбудуться у кожному районі.
"Як показує досвід попередніх поїздок, завдяки реалізації цього проекту молодь починає налагоджувати зв’язки та дієвий діалог з місцевої владою, бізнесом та державними структурами. І це, безумовно, значний крок для розвитку громадянського суспільства", - розповів начальник відділу молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Зазначимо, що організатори проекту – департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, ЛОО "Спілки Української молоді в Україні", Український католицький університет та Львівський обласний молодіжний центр ставлять за мету активізувати молодь, яка може творити своє унікальне майбутнє.
Традиційно після зустрічі, найактивніші учасники отримали книги, які надав департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.
За словами керівника Львівського обласного молодіжного центру Василя Шатрука, молоді люди  – це те середовище, куди найбільше потрібно вкладати зусиль. "Ми повинні мотивувати молодь до активної позиції, бажання трансформувати свої ідеї у суспільно-корисні проекти, - прокоментував Василь Шатрук. - Так нам вдасться сформувати потужну рушійну силу, яка буде творити позитивні зміни як у місцевих громадах, так і державі".
Додамо, що у підсумку таких зустрічей, які відбуватимуться упродовж весни, відберуть найкращі молодіжні ідеї. Їх автори візьмуть участь у Форумі ідей, котрий запланований на кінець травня у м. Львові.

 


 

18-03-2016крім  і донбас


У Львові презентували монографію "Донбас і Крим: ціна повернення"

У четвер, 17 березня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася презентація монографії "Донбас і Крим: ціна повернення", яка описує проблематику війни на Донбасі та анексії АР Крим. Авторами дослідження стали науковці Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України. 

На презентації йшлось, зокрема, про причини та наслідки тимчасової втрати контролю над окремими територіями України, збройну агресію Росії та шляхи її подолання. Говорили й про майбутнє України у світі.

Із завершенням цієї фундаментальної праці науковців та присутніх привітав перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. "Це глибинне та фундаментальне дослідження має стати дорожньою картою для наших урядовців, адже воно аналізує причини і можливості виходу із кризи, яка склалася сьогодні в Україні, - зазначив Ростислав Замлинський. - Зараз ціна суверенітету держави надзвичайно велика. Тому дуже важливо бути єдиними у боротьбі зі зовнішнім агресором".
Зазначимо, що у монографії "Донбас і Крим: ціна повернення" науковці проаналізували ситуацію із тимчасової втрати контролю над окремими українськими територіями. Також у праці вони обґрунтовують позицію України та висвітлюють підходи ЄС та Росії щодо врегулювання ситуації на Донбасі в Мінському процесі. Окрім цього, тут визначені пріоритети відновлення Донбасу, окреслені шляхи подолання соціальних наслідків збройної агресії Росії проти України та розроблені прогнози розвитку подій на Донбасі і довкола Криму.

 


 

17-03-2016карпатська україна


Делегація Львівщини вшанувала на Закарпатті вояків Карпатської України

У вівторок, 15 березня, на території меморіального комплексу "Красне поле" поблизу міста Хуст Закарпатської області відбувся мітинг присвячений 77-й річниці проголошення незалежності Карпатської України. Участь у заходах взяла делегація Львівщини у складі представників облдержадміністрації та громадськості. Про це повідомила заступник директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Марія Вагіла.
Львів'яни спільно із громадою Закарпаття, яка прийшла вшанувати річницю Карпатської України, поклали квіти до підніжжя Пам’ятного Хреста. Опісля представники різних конфесій провели екуменічну панахиду за загиблими Карпатськими січовиками.

Нагадаємо, що 17 березня на Верецькому перевалі на Сколівщині в рамках відзначення 77-ї річниці Карпатської України відбудеться перепоховання останків 5 вояків. До участі у заходах запрошені представники і Закарпатської області.
Довідково:
Меморіальний парк "Красне поле" знаходиться між містами Хуст і Виноградів. Це місце озброєного захисту Карпатської України і загибелі її захисників.
Карпатська Україна – одна з п'яти земель, що входили до складу чехословацької держави в 1920-1938 рр. Територіально вона практично співпала з нинішньою Закарпатською областю України (до неї не входило прикордонне місто Чоп, та зате їй належало словацьке село Лекаровце).
У вересні 1938 р. була організована автономія Підкарпатської Русі у складі Чехословакії, а в березні 1939 р. проголошена незалежність Карпатської України. Із проголошенням незалежності Карпатська Україна затвердила парламент (сейм) і Конституцію.
Карпатська Україна проіснувала декілька днів. У березні 1939 р. вона лягла під ударами угорських військ.

 


 

17-03-2016бюджет гроші


За два місяці бюджет області поповнився на 3,8 млрд грн

У січні-лютому 2016 року до зведеного бюджету на території Львівської області мобілізовано 3846,9 млн грн податків та неподаткових платежів, що на 1210,8 млн грн або 45,9 % більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

Про це повідомив директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки з керівниками РДА та міст обласного значення у середу, 16 березня.

За словами директора департаменту, з початку цього року покращується динаміка надходжень податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.
До державного бюджету надійшло 2712,8 млн грн доходів, що на 765,6 млн грн або 39,3 % більше порівняно з аналогічним періодом 2015 року. До місцевих бюджетів області мобілізовано 1134,2 млн грн доходів, що на 64,6 % більше від надходжень за відповідний період минулого року (надходження зросли на 445,2 млн грн) та становить 121,9 % до плану на 2 місяці поточного року.
До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 1075,3 млн грн, що становить 163 % до надходжень у січні-лютому 2015 року та 123,7 % до плану на 2 місяці цього року.
Як наголосив Олег Демків, місцевим органам влади слід активніше залучати фінансові ресурси для наповнення бюджетів. Зокрема, йдеться про надходження від рентної плати за  користування надрами, використання лісових ресурсів, а також кошти пайової участі у розвитку інфраструктури.


 

17-03-2016день довкілля


Департамент екології ЛОДА закликає мешканців Львівщини долучитися до Дня довкілля

У березні-квітні на Львівщині триватиме місячник озеленення, прибирання та благоустрою, а у третю суботу квітня відзначатимуть Дня довкілля. Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник.

"В рамках проведення місячника з благоустрою особливу увагу приділятимемо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, упорядкуванню існуючих сміттєзвалищ та прилеглих до них територій, які, як правило, є цінними сільськогосподарськими угіддями, - розповів Руслан Гречаник. - Не оминемо увагою й водні об’єкти – від сміття очищуватимемо джерела, прибиратимемо береги річок, озер та ставків. Також упорядковуватимемо території парків, скверів, алей, узбіччя автодоріг насамперед у прикордонних територіях".
Відповідно департамент екології звертається до керівників організацій, установ і підприємств, приватних підприємців, усіх небайдужих громадян активно долучатися до заходів із очищення території наших населених пунктів, усіляко сприяти проведенню природоохоронних акцій та озелененню території всієї Львівської області.
Особливі сподівання у цей період Департамент екології покладає на молодь – школярів, студентів, які своєю участю у природоохоронних заходах не лише сформують відповідальне ставлення до території, а й у майбутньому сприятимуть збереженню належного екологічного стану в межах краю й держави в цілому.


 

17-03-2016сімя

Цьогоріч нових батьків знайшли 43 дитини

У Львівській області від початку 2016 року нові родини знайшли 43 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. Серед них – 11 дітей усиновлені, 26 – влаштовані під опіку/піклування, 4 дитини влаштовані у діючі прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис. За його словами, в області також створено дитячий будинок сімейного типу, куди влаштовано 2-ох дітей. Загалом з початку року статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування отримали 44 дитини. Втратили відповідний статус 76 дітей, з них 61 – із досягненням повноліття, 9 – у зв'язку з усиновленням, 4 – через повернення у біологічну сім'ю, а також одна дитина набула повну цивільну дієздатність та одна померла.  За даними Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Діти", в області перебуває 157 кандидатів в усиновлювачі.


 

17-03-2016посівна

Цьогоріч аграрії планують засіяти та засадити майже 647 тис. га землі

На Львівщині активно готуються до весняно-польових робіт. Зокрема, у 2016 році аграрії області планують засіяти та засадити майже 647 тис га. Про це повідомила директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Наталія Хмиз під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки з керівниками РДА та міст обласного значення у середу, 16 березня.

За її словами, ще восени аграрії посіяли майже 189 тис га озимих зернових культур, а також понад 40 тис га озимого ріпаку. Ярих культур хлібороби планують засіяти на площі у 352 тис га. Окрім того, аграрії мають намір посадити картоплю на площі у 95 тис га, овочів – 25 тис га та кормових культур – 32 тис га.
"Сільськогосподарські підприємства області в середньому забезпечені мінеральними добривами на 70%, - зазначила Наталія Хмиз. - Найкраща ситуація у Стрийському, Буському, Жовківському, Радехівському, Золочівському, Бродівському, Перемишлянському, Старосамбірському районах. Усі підприємства у цих районах практично повністю забезпечені добривами. Проте у Кам’янка-Бузькому, Городоцькому, Миколаївському, Пустомитівському, Сокальському, Дрогобицькому, Яворівському, Жидачівському, Мостиському, Самбірському ситуація значно гірша: аграрії мають міндобрив лише 50% від загальної потреби".
Голова ЛОДА доручив керівникам районів переглянути резерв незадіяних земель сільськогосподарського призначення. "Земля в області має бути максимально та ефективно задіяною, - наголосив Олег Синютка. - Особливо керівникам районів слід звернути увагу на земельні ділянки, які освоєні, але офіційно не оформлені, і перевірити на яких правах вони використовуються".


17-03-2016виставки народної творчості


У районах області пройдуть фестивалі-ярмарки: ініціатива департаменту культури

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка доручив керівникам районів активізувати роботу народних домів, зокрема забезпечити проведення культурно-мистецьких заходів та покращити стан самих приміщень.

Про це йшлося під час наради з головами РДА та мерами міст обласного значення у середу, 16 березня.
"На сьогодні дуже важливо, щоб у кожному народному домі області щотижня проводили культурно-мистецькі заходи, - наголосив очільник області. - Для цього необхідно залучати художні та аматорські колективи районів, які зможуть демонструвати свої таланти".
У свою чергу директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська наголосила, що обласний департамент всіляко сприятиме і допомагатиме у цій роботі районним відділам культури. "Чимало заходів ми пропонуємо самі, приїжджаємо з колективами, майстер-класами, проводимо різні зустрічі, - розповіла Христина Береговська. -  Окрім того, ми ініціювали акції, які передбачають безкоштовне відвідування музеїв, театрів, екскурсій у Львові для літніх людей та малозабезпечених родин".
Окрім того, директор департаменту запропонувала цікаву ініціативу – проведення фестивалів-ярмарків в районах області.
"Кожен район сьогодні має свою родзинку, яку можна використати для його промоції, - зазначила Христина Береговська. - Якщо мистецтво стане інструментом, а аграрна продукція засобом – це позитивно вплине на розвиток регіону".
Нагадаємо, на Львівщині налічують 1385 народних домів та 420 колективів художньої самодіяльності. До слова, торік в області відкрили 3 сучасних народних доми та провели ремонт у 130 приміщеннях.


16-03-201645European flag


Культурно-мистецький потенціал Львівщини презентуватимуть у світі: стартував проект ЛОДА

Днями у місті Афіни стартував проект департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації під назвою "Дні культури Львівщини у світі". Ініціатива має на меті промоцію нашої області, презентацію кращих мистецьких здобутків та розширення міжнародно-культурної співпраці.

Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська.
Зокрема, упродовж 11-20 березня у грецькій столиці презентуватимуть музично-образотворчий проект, присвячений дням Тараса Шевченка. Серед його учасників – українські художники Петро Сипняк та Орест Скоп, а також струнний квартет "Фенікс" Львівської обласної філармонії. В Афінах вже відбулося два концерти: перший – в культурно-інформаційному центрі Посольства України у Греції, другий – для української діаспори в концертній залі при УГКЦ.
"Цей проект сприятиме укріпленню дружніх відносин Грецької Республіки та України, - розповіла Христина Береговська. - Через сформовану віками українську культуру ми маємо можливість показати Львівщину сильною модерною державою, достойною спадкоємицею історичної спадщини".
За її словами, такі заходи є необхідними для підтримки патріотичного духу та національної свідомості наших українців в світі.


16-03-2016tarif


Житловими субсидіями в області користуються вже понад 380 тисяч сімей

У Львівській області житлову субсидію одержує майже 381 тисяча родин (домогосподарств). Станом на 15 березня ще понад 9 тис заяв та декларацій перебувають на додатковому опрацюванні.
Про це повідомили у департаменті соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації.         
"Загалом житлові субсидії призначені понад 97% сім’ям, які звернулись за цією допомогою, - розповів директор департаменту Василь Мартиняк. - Стовідсоткові показники призначення у Дрогобицькому, Турківському та Сокальському районах, а найнижчі – у м. Львові (95%), Кам’янка-Бузькому (95%) та Бродівському районах (94%)".
Зазначимо, що середній розмір призначеної субсидії станом на 1 лютого становить 1948 грн, а середньомісячний дохід на особу у домогосподарствах, які отримують цю допомогу – 1461 грн.
За словами Василя Мартиняка, органи соціального захисту населення Львівщини готові, в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, надати можливість отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, всім, хто цього потребує.


 

16-03-2016vote


На перших виборах у Ходорівській об’єднаній громаді зареєстровано 273 кандидати

У неділю, 27 березня, відбудуться перші вибори депутатів Ходорівської міської ради об’єднаної територіальної громади і перші вибори міського голови. Зокрема, за посаду Ходорівського міського голови позмагаються четверо кандидатів.
Про це повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської ОДА Федір Алєйніков.
"Двоє з кандидатів на міського голову є самовисуванцями, інші висунуті Всеукраїнським об’єднанням "Свобода" та партією "Громадський рух "Народний контроль", - зазначив Федір Алєйніков. - Також Ходорівська міська виборча комісія зареєструвала 269 кандидатів у депутати міської ради. Вони внесені до 10-ти виборчих списків районних організацій політичних партій, які братимуть участь у виборах".
Днями відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Жидачівської районної державної адміністрації передав попередні списки виборців та іменні запрошення дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць. До 16 березня вони мають бути надіслані або доставлені кожному виборцеві.
Нагадаємо, виборчий процес перших виборів депутатів Ходорівської міської ради та міського голови стартував 6 лютого. Загальна чисельність виборців цієї об’єднаної територіальної громади становить понад 20 тисяч осіб. До неї увійшли місто Ходорів і 41 село.


 

10-03-20169103

Оголошено конкурс публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка

Державний комітет телебачення і радіомовлення України оголошує конкурс публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності, який триватиме з 1 березня до 1 травня 2016 року.
Для участі у конкурсі потрібно подати публіцистичні твори, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності та спрямовані на розбудову державотворення і демократизацію українського суспільства.
Твори мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершальному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше, ніж за півроку до їх висунення. Роботи можуть подавати як окремі особи, так і творчі колективи у складі не більше п’яти осіб. Зазначимо, що одна кандидатура не може одночасно висуватися на здобуття Премії з двома і більше творами.
Державний комітет телебачення і радіомовлення України визначить найкращих у таких номінаціях:
за кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації;
за кращий твір у телевізійній сфері;
за кращий твір у радіомовній сфері;
за кращу наукову роботу в інформаційній сфері.
На здобуття Премії потрібно подати:
-клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора;
-примірник твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення, копія паспорта (якщо на здобуття Премії висунули колектив – копії паспортів кожного члена колективу).
Адреса для подання творчих робіт: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Державний комітет телебачення і радіомовлення України з позначкою (на здобуття Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності).
Телефон для довідок: (044) 278-86-96.
Положення про Премію імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності можна знайти на офіційному веб-сайті Держтелерадіо у рубриці "Виставки, конкурси, премії, фестивалі, календар знаменних дат", підрубриці "Премії".


10-03-201616


До місцевих бюджетів області надійшло понад мільярд гривень

У січні-лютому 2016 року до місцевих бюджетів області надійшло 1134,2 млн грн податків та неподаткових платежів, що на 445 млн грн або 65 % більше порівняно з січнем-лютим 2015 року. Про це повідомили у департаменті фінансів Львівської ОДА.
До загального фонду місцевих бюджетів області мобілізовано 1075 млн грн податків та платежів, що становить 163 % до надходжень за відповідний період минулого року та 124 % до плану на січень-лютий цього року. Проте рівень виконання плану двох місяців 2015-го місцевими бюджетами м. Новий Розділ становить 65%, Самбірського району – 97%, а також Заболотцівської об’єднаної територіальної громади Бродівського району - 69%, Луківської – 88 % та Воле-Баранецької – 96% Самбірського району, Новоміської – 63 % і Міженецької – 81 % Старосамбірського району.
До спеціального фонду місцевих бюджетів надійшло 59 млн грн, що вдвічі перевищує надходження за січень-лютий 2015 року.
До державного бюджету за звітний місяць мобілізовано по області 2713 млн грн доходів, що на 766 млн грн або 39 % більше від надходжень за січень-лютий 2015 року.
Варто також зазначити, що у січні-лютому до державного бюджету надійшло 1149 млн грн митних платежів, що на 58 млн грн більше від надходжень у січні-лютому 2015 року. У лютому забезпечено перевиконання індикативних показників з надходження митних платежів на 96 млн грн, завдяки чому до обласного бюджету надійде додатково 48 млн грн з державного бюджету.


10-03-20169102

Переможців конкурсу "Ми діти твої, Україно" нагородили збірками поетичних творів Т. Г. Шевченка "Кобзар"

Сьогодні, 10 березня 2016 року, у Бродівській районній центральній бібліотеці відбувся конкурс молодих виконавців власної поезії та прози « Ми діти твої, Україно", який проводився з нагоди відзначення 202-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.
Участь у заході взяли учні Бродівської ЗОШ І-ІІІст.№3, Бродівської ЗОШ І-ІІІст.№4, Бродівської СЗОШ №2, Бродівської гімназії ім. І. Труша, Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст., Підкамінської ЗОШ І-ІІІст. та студенти Бродівського педагогічного коледжу ім. М. Шашкевича.
Переможцем у першій віковій категорії стала учениця Бродівської СЗОШ №2- Лісковецька Анастасія, у другій - учениця Бродівської гімназії ім. І. Труша – Камінська Софія, у третій - студентка Бродівського педагогічного коледжу ім. М. Шашкевича - Тяпічкіна Аліна.
Керівник апарату райдержадміністрації М. П. Родін нагородила переможців та номінантів конкурсу грамотами та збірками поетичних творів Тараса Григоровича Шевченка «Кобзар».


10-03-20169100

У Бродах вшанували пам’ять Т. Г. Шевченка

Сьогодні, 10 березня 2016 року, у сесійній залі Бродівської районної ради відбулися заходи з нагоди відзначення Шевченківських днів. Традиційно вихованці Бродівської гімназії ім. Івана Труша разом із своїми наставниками провели літературні читання віршів Т. Г. Шевченка. Голова райдержадміністрації Орест Цигилик, голова районної ради Євген Швед та Бродівський міський голова Анатолій Белей поклали квіти до підніжжя пам’ятника та вклонилися великому Кобзарю. Завершився захід урочистим виконанням «Заповіту» Т. Г. Шевченка.


09-03-20169007

На Львівщині засновано відзнаку "Людина, гідна довіри"

У суботу, 5 березня, відбулися урочистості з нагоди офіційного оголошення про заснування на Львівщині ініціативи "Львівщина як простір довіри". Про це повідомила заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало.
У рамках цього заходу першу відзнаку вручили Академіку, Герою Украіни Ігорю Юхновському.
До цієі ініціативи вже долучилися відомі представники наукового, мистецького середовища, а також влади та бізнесу.
На думку ініціаторів саме довіра є базовою передумовою регуляціі стосунків у суспільстві. Основне завдання цього починання - задекларувати та спробувати реалізувати стратегію розвитку Львівщини як простору довіри, що має утвердити кредо " Твоя гідність - слово честі: не зрадь довіри".


09-03-20169004


Львів'ян запрошують на щорічну Шевченківську виставку

У середу, 9 березня, у Національному музеї ім. Андрея Шептицького з нагоди 202-ліття від дня народження Тараса Шевченка розпочнеться виставка шевченкіани. Цьогоріч експозиція продовжить традицію щорічних Шевченківських виставок, що тривають у музеї з 1914 року.
Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Христина Береговська.
"На виставці представлять чотири оригінальні твори Тараса Шевченка із колекції музею, пам’ятки пов’язані з особою Великого Кобзаря, а також вибрані твори із довоєнної музейної шевченкіани, - зазначила Христина Береговська. - Центральне ж місце експозиції займуть графічні роботи художника, виконані у різні періоди творчості, зокрема унікальний рисунок "Се мій батько", а також "Автопортрет", офорти "Притча про виноградаря" й "Вірсавія".
За словами директора департаменту, до раритетних Шевченкових пам’яток у музейній збірці належать і посмертна маска поета та його ручка з пером і автопортрет поета. Цінним надбанням музею й експонатом виставки є також твір Броніслава Залєського (1853), що у дзеркальному зображенні повторює автопортрет Т. Шевченка (1851) з часу геологічної експедиції у горах Кара-Тау.
Представлена на виставці буде і довоєнна образотворча шевченкіана українських художників, які уславили образ Великого Кобзаря у своїй творчості.
Зазначимо, що започаткували музейну мистецьку шевченкіану більшість із заекспонованих робіт. Це, насамперед, "Портрет Тараса Шевченка" невідомого художника (1860-ті), "Портрет дівчини" (1860-ті), алегорична композиція Михайла Тишкевича "Мрії" (1890), "Портрет Т. Шевченка" Гаврила Маляра, "Портрет Т. Шевченка" Ярослава Тишинського та ін.


09-03-20169006


Бродівщина презентувала свій культурно-мистецький потенціал

У Львівській обласній філармонії понад 250 учасників презентували культурно-мистецького потенціалу Бродівського району у рамках ініційованого проекту "Мистецтво Львівщини". Про це повідомила заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.
Зазначимо, що протягом 2016 року такі мистецькі презентації у м.Львові представлять 20 районів області.
"Протягом дня у фойє філармонії усі охочі змогли відвідати віртуальну екскурсію Бродівським краєм, а також виставку майстрів народного мистецтва з традиційними для цього краю майстер-класами зі соломоплетіння та виготовленням прикрас для короваїв, - розповіла Мирослава Туркало. - Опісля відбулася концертна програма за участі найкращих аматорських колективів та виконавців Бродівського району. Вона була наповнена різноманітними за жанрами мистецькими композиціями, цікавою весільною обрядовістю, вуличними переспівами, звичаєвими піснями".
У рамках програми для глядачів виступили кращі вокальні та хореографічні колективи, окремі виконавці цього краю, зокрема, Народний ансамбль народної пісні "Криниченька" та Народна хорова капела "Боян" Бродівського РНД, Зразковий вокально-хореографічний ансамбль "Дивограй" та Хореографічний ансамбль "Джерельце", також родзинками програми стали цікаві обряди Лугівського весілля та Наквашанських вечорниць.


09-03-20169005


На Львівщині відзначили 202-гу річницю народження Тараса Шевченка

У середу, 9 березня, у Львові урочистими заходами відзначили 202-гу річницю від дня народження Великого Кобзаря.
Громадськість та представники влади вшанували пам’ять великого українця покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку, що на проспекті Свободи.
На величності постаті Великого Кобзаря наголосив і голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.
"Тарас Шевченко – велична постать України, людина, котра допомогла нам створити державу, яку ми маємо сьогодні, хоч їх і відділяє його він нашого часу два століття, - зазначив очільник області. - І справа не лише в його поетичному слові чи художньому таланті, справа у тому, що це українець всією душею. Сьогодні він живе у кожній українській родині, і завжди повинен бути у серці кожного з нас".
Також у виконанні хору прозвучали і твори поета.
Опісля керівництво області зустрілося із лауреатами Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Олег Синютка наголосив, що цими людьми, які сьогодні є носіями прекрасного образу Кобзаря, гордиться вся Україна.


09-03-20169009

У місті Броди відбувся щорічний кубок міської ради з волейболу серед жіночих команд з нагоди Міжнародного дня прав жінок і миру

5 березня 2016 року в спортивному залі Бродівської гімназії ім. І. Труша відбувся кубок міської ради з волейболу серед жінок, присвячений Міжнародному дню прав жінок та миру. Участь у змаганнях прийняли команди Бродівської ЗОШ І-ІІІст.№3, Берлинської ЗОШ І-ІІІ ст., «Єдність», «Еталон», «Педколедж», «Перспектива»( с.Паликорови) та збірна команда із Радивилівського району. У фінальній боротьбі за кубок міської ради змагалися команди «Еталон» та «Педколедж». Перемогу виборола команда «Еталон» та стала Володарем кубка міської ради з волейболу, а команда «Педколедж» – фіналістом змагань. Завідувач сектору молоді та спорту Бродівської РДА Н. Гудима та депутат Бродівської міської ради, голова постійно діючої комісії з питань духовності, освіти, культури, молоді, спорту, туризму, соціального захисту, охорони здоров’я та зв’язків із ЗМІ о. Степан Шира нагородили переможців кубками та грамотами. За фінансової підтримки Бродівської міської ради усім командам були вручені солодкі подарунками. Організатори висловлюють подяку за спонсорську підтримку під час нагородження переможців змагань Т. Кудрявцевій.


04-03-20168202

Жінок військовослужбовців привітали із Міжнародним днем прав жінок та миру

Сьогодні, 4 березня, керівник апарату Бродівської райдержадміністрації Мар’яна Родін спільно із начальником відділу комунального майна районної ради Ігорем Бундою та головою міської ради Анатолієм Белеєм привітали жінок військовослужбовців в/ч пп В 3765 м. Броди із Міжнародним днем прав жінок та миру. З нагоди свята представники органів районної та міської влади висловили свою вдячність жінкам за сумлінне виконання службових обов’язків та побажали миру, любові, добра. Кращих військовослужбовців та працівників Збройних Сил України відзначили грамотами та подяками.


04-03-2016494-к 1

В ЛОДА оголошено конкурс культурно-мистецьких проектів

Департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації оголошує конкурс з визначення культурно-мистецьких програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями, для виконання яких надається фінансова підтримка у 2016 році.
Конкурс проводиться з метою забезпечення сприятливих умов розвитку напрямків галузі культури, створення нових творчих робіт, культурно-мистецьких проектів. Граничний обсяг фінансування однієї програми, проекту або заходу за рахунок бюджетних коштів не перевищує 30 тис грн.
Цілі та пріоритетні завдання конкурсу:
І – "Розвиток та підтримка образотворчого мистецтва"
ІІ – "Розвиток та підтримка театрального мистецтва"
ІІІ – "Розвиток та підтримка музичного мистецтва"
IV – "Розвиток та підтримка хореографічного мистецтва"
V – "Розвиток та підтримка кіномистецтва"
VI – "Розвиток та підтримка музейної справи"
VII – "Підтримка сучасного візуального мистецтва (медіа, перформанс, інсталяція)"
Конкурс проводиться з 3 березня до 30 квітня 2016 року.
Конкурсна пропозиція приймається до 3 квітня 2016 року щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 10:00 до 18:00 год, за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, каб. 35, Департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, або може бути надіслана на поштову адресу Департаменту: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 14, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, з поміткою "На конкурс мистецьких програм". Телефон для довідок: (032) 261-22-27, (032) 261-26-48.
Форми документів:
- заява на участь у конкурсі;
- опис культурно-мистецької програми (проекту, заходу);
- кошторис витрат, необхідних для виконання програми;
- інформація про діяльність громадської організації.


04-03-20168106


Львівщина нарощуватиме співпрацю з Китаєм у галузі економіки та культури

Про двосторонню співпрацю у сфері культури та економіки між Львівською областю та Китайською Народною Республікою йшлося під час зустрічі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки з делегацією КНР, яка відбулася у середу, 3 березня.
Передусім присутні відзначили, що матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок між Марією Музичук та Хоу Іфань, який проходить у Львові, – це важлива спортивна подія для обох держав.
"Це так склалася доля, що ця спортивна подія відбувається саме у Львові. Завдяки цьому матчу та двом молодим спортсменкам зблизяться український та китайський народ", - сказав Олег Синютка.
Очільник Львівщини зазначив, що у мешканців області усе більше цікавляться тисячолітньою китайською культурою.
Заступник Посла КНР в Україні Чжан Вей відзначила гостинність мешканців Львівщини. Чжан Вей також наголосила, що Львівщина та Україна загалом має надзвичайний потенціал для розвитку.
"У вас чудова природа та доброзичливі люди, - зазначила заступник Посла КНР в Україні. - Ви зуміли зберегти свою архітектурну спадщину та культуру загалом". Своєю чергою голова ЛОДА запросив китайських туроператорів відвідати Львівщину та ознайомитися з рекреаційним потенціалом області.
Присутні поспілкувалися щодо економічної співпраці між Львівщиною та КНР.
Керівник області наголосив, що українці та загалом весь світ захоплюється стрімким розвитком китайської економіки. Водночас він зазначив, що потрібно працювати у напрямку збільшення обсягів китайських інвестицій. Також Олег Синютка запропонував китайським компаніям долучитися до інфраструктурних проектів, зокрема з будівництва доріг у Львівській області.
Під час зустрічі сторони також обговорили можливість відкриття у Львові Консульства Китайської Народної Республіки, а також запровадження прямого авіарейсу зі Львова до Китаю.


04-03-2016210-2


Родини загиблих Героїв АТО отримають матеріальну допомогу

Для виплати одноразової адресної допомоги родинам загиблих Героїв АТО та демобілізованим воїнам з обласного бюджету виділили 3,2 мільйони гривень. Ще 0,6 млн грн передбачили для соціальних виплат дітям, батьки яких загинули в АТО та на Майдані.
Про це повідомили у департаменті фінансів Львівської ОДА.
Зокрема одноразову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень отримають 6 родин, родичі яких загинули під час проведення АТО. Також по 3 тис грн скерують на рахунки 860 демобілізованих воїнів, які повертаються зі Сходу. Окрім того, щомісячну фінансову допомогу у сумі 2,5 тис грн отримуватимуть 144 дитини загиблих Героїв.
Зазначені кошти уже перераховані департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації для подальшої виплати одержувачам.


04-03-20168107


Львівська ОДА та спілка журналістів підтримають комунальні ЗМІ у роздержавленні

Про роздержавлення, а також підтримку комунальних ЗМІ йшлось на зустрічі редакторів комунальних газет та керівництва департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.
Зустріч відбулась у четвер, 3 березня, в обласному осередку Спілки журналістів України.
На переконання учасників дискусії, засоби масової інформації матимуть більшу довіру та підтримку читачів, лише ставши по-справжньому незалежними. Аби подолати труднощі на шляху до цієї "незалежності", редакціям комунальних газет у процесі роздержавлення допомагатимуть спілка журналістів та облдержадміністрація.
"На 2016 рік ми розробили програму підтримки у розмірі 400 тисяч гривень. Її отримають ті видання, які приймуть рішення про роздержавлення у першій хвилі, тобто до 31 березня, - розповіла т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Марія Вагіла. - Щодо засобів масової інформації, котрі проходитимуть процедуру перереєстрації у 2017 та 2018 роках, то вони теж не залишаться без фінансової підтримки".
На зустрічі також резюмували, що місцева преса повинна співпрацювати із держадміністраціями у своїх містах та районах та вчитися заробляти кошти самостійно.
До слова, Спілка журналістів України також напрацювала "Дорожню карту", у котрій розписані чіткі кроки для процедури роздержавлення. Карта доступна на веб-сайті: www.nsju.org.


04-03-20168108


Молодь та школярі поклали квіти до пам'ятника авторові українського Гімну

У п'ятницю, 4 березня, у Львові відбулись урочистості з нагоди 201-ї річниці від дня народження українського композитора отця Михайла Вербицького. У цей день представники влади, громадських організацій, молодь та школярі поклали квіти до пам’ятника авторові музики державного гімну України.
Духовенство разом з присутніми помолилися за Україну та виконали духовний гімн "Боже великий єдиний".
На урочистостях виступив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.
"Минуло більше двох місяців як постав пам'ятник цій видатній постаті – отцю Михайлу Вербицькому, - зазначив Олег Синютка. - Нашу історію творять саме такі особистості. Сьогодні ми можемо пишатися Ярославом Мудрим, Данилом Галицьким, Богданом Хмельницьким, Романом Шухевичем та Володимиром Івасюком, які у свій час не побоялися і взяли відповідальність на себе. Вони повірили в себе, в свою землю та в народ, для якого стали поводирями. Нині ми також маємо пам'ятати, що все залежить від кожного з нас і тоді ніякий ворог нам буде не страшний".
Опісля учасники урочистого зібрання прослухали музичні композиції Михайла Вербицького у виконанні хору "Дударик".
Окрім того, у суботу, 5 березня, делегація області відвідає могилу автора українського гімну у с. Млини Республіки Польща, що неподалік українсько-польського кордону. Біля Пантеону, де він похований, покладуть квіти, а також відбудеться панахида та віче.


04-03-20168105

Команда Бродівської СЗОШ № 2 візьме участь в обласному спортивно-масовому заході "Олімпійське лелеченя"

Сьогодні, 4 березня 2016 року, у спортивному залі Бродівської гімназії ім.І.Труша відбувся ІІ етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя». Участь у змаганнях прийняли команди Бродівської гімназії ім.І.Труша, Бродівської ЗОШ І-ІІІст. №3, Бродівської СЗОШ №2, Бродівської ЗОШ І-ІІІст.№4.
Учасники змагалися у таких видах: рухлива гра «Гопак», біг з м’ячем, гладкий біг, ведення м’яча з обвідкою стійок, посадка картоплі та «Олімпійська вікторина».
Привітали учасників голова Бродівської районної ради Є. Швед, методист відділу освіти Бродівської РДА В. Стецик та завідувач сектору молоді та спорту Бродівської РДА Н. Гудима.
У напруженій боротьбі перемогу здобула команда Бродівської СЗОШ №2, ІІ місце посіла команда Бродівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, ІІІ місце- команда Бродівської ЗОШ І-ІІІст.№4. Нагородила та привітала олімпійців керівник апарату Бродівської РДА М. Родін, яка подякувала учасникам за хвилюючі моменти та вручила капітанам команди грамоти, а усім учасникам - солодкі подарунки, які були придбані за сприяння сектору молоді та спорту Бродівської РДА.
Переможець ІІ етапу змагань, команда Бродівської СЗОШ №2, візьме участь у обласному спортивно-масовому заході «Олімпійське лелеченя» у м.Львові, що відбудеться у квітні 2016 року.


04-03-20168102

Бродівщина першою презентуватиме свій культурно-мистецький потенціал у рамках проекту «Мистецтво Львівщини»

6 березня о 13.30 год. у приміщенні Львівської обласної філармонії художні колективи Бродівщини представлять громадськості творчу програму «Бродівська уславлена земля». У програмі – віртуальна екскурсія Бродівським краєм, презентація виставки «Промисли та ремесла Бродівщини», концерт за участю кращих народних та аматорських колективів міста та району.

 

 


03-03-20167-3

В ЛОДА завершився відбір інвестиційних проектів у рамках реалізації Програми "Питна вода"

Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА завершив прийом заявок на фінансування інвестиційних проектів з будівництва та реконструкції систем водопостачання населених пунктів області. Про це повідомив в. о. директора департаменту Назарій Романчук.
"Загалом органи місцевого самоврядування подали 24 пропозиції, - розповів Назарій Романчук. - Конкурсна комісія оцінить подані проекти та відбере ті, які реалізують у 2016 році за бюджетні кошти. Слід зазначити, що пріоритетними критеріями оцінювання є кількість населення, яким буде покращено послуги з надання якісного водопостачання та обсяг співфінансування з місцевих бюджетів".
За словами Назарія Романчука, вирішили скористатися програмою "Питна вода" громади Бродівського, Дрогобицького, Городоцького, Жидачівського, Золочівського, Кам’янка-Бузького, Миколаївського, Перемишлянського, Сокальського, Старосамбірського, Радехівського та Яворівського районів, міст Стрий і Борислав, а також смт Брюховичі.


03-03-20168101


Представники Центру допомоги учасникам АТО зустрілися з демобілізованими у 10-ти районах

Упродовж тижня члени Центру допомоги учасникам АТО зустрілися з демобілізованими у 10 - ти районних центрах Львівщини. Про це повідомив директор департаменту соціального захисту населення ЛОДА, керівник обласного Центру Василь Мартиняк.
"Минулого тижня у районах Львівщини представники Центру допомоги учасникам АТО зустрічалися з демобілізованими, громадськістю та працівниками структурних підрозділів, які відповідають за цей напрямок роботи в районних державних адміністраціях, - розповів Василь Мартиняк. - Ми визначили низку конкретних проблемних питань, що турбують демобілізованих. Для того, щоб ефективніше надавати необхідну допомогу, ми і надалі триматимемо тісний зв'язок з районами та безпосередньо спілкуватимемося з демобілізованими".
Під час цих зустрічей зокрема розглянули питання щодо працевлаштування учасників АТО. За інформацією обласного центру зайнятості, 75 % демобілізованих працевлаштовуються та перекваліфіковуються.
Зокрема, заступник Львівського обласного Центру зайнятості Оксана Іванчук повідомила, що учасники АТО можуть працевлаштовуватись у Національну поліцію. За детальнішою інформацією можна звертатися за телефоном : (032) 252 33 07.
Окрім цього, на постійному контролі Центру допомоги учасникам АТО знаходяться питання щодо санаторно-курортного лікування, психологічної допомоги та протезування військових.


03-03-20168100


Цієї п’ятниці у Львові обговорюватимуть роль жінок у встановленні миру на Донбасі

Упродовж двох днів, 4 та 5 березня, місто Львів прийматиме представниць громадських та волонтерських організацій з восьми українських областей. Вони візьмуть участь у програмі "Миротворення в Україні: роль жінок", яка стартувала за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, Спілки жінок України та ГО "Жіночий вибір України".
Про це повідомили у громадській організації "Жіночий вибір України".
Представниці слабкої статі зі Львівської, Донецької, Івано-Франківської, Херсонської, Рівненської, Кіровоградської, Київської та Черкаської областей дискутуватимуть про вплив жінок на встановлення миру на Донбасі. Зокрема, йтиметься про цінності, які є основою миру в Україні, роль діалогу у побудові довіри та миру, а також конфлікт та примирення крізь призму родини.
Відкриття Програми розпочнеться у п’ятницю, 4 березня, о 9:00 год у ресторані готелю "Жорж" (пл.Міцкевича, 1). Опісля захід продовжиться вуличною фотовиставкою "Мій дім там, де я" на площі Ринок та ходою білих троянд заради миру і єднання (Оперний театр - пам’ятник Т.Шевченка - статуя Матері Божої).
До слова, участь у відкритті також візьме Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні пані Джудіт Гоф, народні депутати України, керівники обласної та міської влади.
Зазначимо, що такі заходи вже відбулися 16-ти областях України: Чернігівській, Кіровоградській, Івано-Франківській, Вінницькій, Донецькій, Харківській, Волинській, Рівненській, Одеській, Запорізькій, Херсонській, Дніпропетровській, Луганській, Полтавській, Черкаській та Миколаївській. Програма "Миротворення в Україні: роль жінок" завершиться вже 15 березня у Києві.


03-03-20168003

10 березня у Бродах вшановуватимуть Т. Г. Шевченка

9-10 березня відзначатимуть річницю від дня народження та дня смерті українського поета, драматурга, художника Т.Г. Шевченка. З нагоди пам’ятної дати представники районної та міської влади, учнівська молодь покладуть квіти до підніжжя пам’ятника Т.Г. Шевченку. Відтак, за участю вихованців Бродівської гімназії ім. Івана Труша та їх наставників відбудуться літературні читання. Початок заходів о 8:45.
Опісля, у Бродівській районній центральній бібліотеці буде проведено конкурс власної поезії та прози «Ми діти твої, Україно!» Початок заходу о 10.00.
У четвер, 10 березня, у Бродівському педагогічному коледжі імені Маркіяна Шашкевича за участю Народної хорової капели «Боян» відбудеться святковий концерт «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине». Початок о 18.00.

 


03-03-201616-1

Для потреб медицини та освіти скерували понад 57 млн грн

Львівська область сьогодні отримала з державного бюджету черговий транш медичної та освітньої субвенцій у сумі 57,4 млн гривень. Про це повідомили у департаменті фінансів Львівської ОДА.
Отримані кошти забезпечують виплату заробітної плати, придбання медикаментів і перев’язувальних засобів, продуктів харчування, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, інших першочергових видатків загальноосвітніх навчальних закладів та установ охорони здоров’я області.
Загалом з початку року для загальноосвітніх навчальних закладів та установ охорони здоров’я надійшло субвенційних коштів у сумі 281,2 млн гривень.


03-03-20168001


У Львові стартувала IX спеціалізована виставка "АгроТехніка-2016"

У середу, 2 березня, на "Арені Львів" стартувала IX спеціалізована виставка "АгроТехніка-2016", на якій презентують зразки своєї продукції представники близько 90 підприємств з 20 областей України та Республіки Польща.
Учасників виставки привітала заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Людмила Гончаренко. "У нинішніх умовах стрімкої інтеграції у європейське співтовариство ефективний розвиток сільського виробництва неможливо забезпечити без новітньої техніки, без застосування нових знань та інноваційних технологій", - наголосила вона.
На експозиції представлені новинки сільськогосподарської техніки, добрива, засоби захисту рослин, насіння, посадковий матеріал.
Окрім того, в межах виставки відбулася конференція, на якій йшлося про розвиток сільського господарства в умовах сучасних викликів європейської інтеграції, новітні технології підживлення, а також фінансові можливості банківських установ та діючий порядок земельних торгів, законопроекти, що його змінюють. Окремо розглядалося питання переведення теплогенеруючих агрегатів на біологічні види палива.
Виставка триватиме до 4 березня.


03-03-20168000

Налагоджується співпраця щодо надання шефської допомоги військовій частині міста

Вчора, 2 березня, відбулася нарада координаційної ради з питань надання шефської допомоги військовій частині пп В 3765 м. Броди, яку провела керівник апарату Бродівської райдержадміністрації М. П. Родін. Під час засідання заступник командира військової частини із гуманітарних питань назвав основні проблеми, що потребують вирішення, а саме: забезпечення військової частини медикаментами, будівельними матеріалами. За підсумками обговорень прийнято рішення провести повторну зустріч та залучити до співпраці голову міської ради, керівників державного підприємства Бродівський лісгосп та Бродівського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс» та Бродівської дорожньо-експлуатаційної дільниці. Також розробити план заходів щодо налагодження співпраці для надання шефської допомоги військовій частині міста.


02-03-20167507

Молодь запрошують на ювілейний фестиваль "Зашків-2016"

З нагоди 125-ї річниці від дня народження полковника ОУН Євгена Коновальця на його малій батьківщині упродовж 17-19 червня цього року триватиме традиційний десятий за ліком фестиваль "Зашків" під девізом "Джерело духу".
Про це повідомила в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації Марія Вагіла.
"Цей захід покликаний формувати патріотичну позицію української молоді, розвивати принципи громадянського суспільства, української ідентичності, стимулювати молодь до здорового способу життя", - зазначила Марія Вагіла.
Програма фестивалю включатиме заходи різного спрямування: науково-теоретичного, спортивно-виховного та культурно-мистецького.
Зокрема учасники фестивалю зможуть взяти участь у науково-практичній конференції у музеї Євгена Коновальця, панельних дискусіях та обговорити найбільш актуальні теми сучасності з провідними експертами України.
Також молоді пропонують фестиваль активного туризму, зокрема велопробіг від "Степана до Євгена", теренові ігри, лазербол, квест, футбол босоніж, майстер-класи тощо.
Підготували для учасників фестивалю і культурно-мистецьку програму. Гості зможуть взяти участь у форумі української книги, літературному вечорі актуальної творчості, фотовиставках та ночі кіно. Також покататися на козацькій чайці та позмагатися на байдарках. У програмі заходу – і виступи українських гуртів та презентація культури кримськотатарського та білоруського народів.
Зазначимо, що на фестивалі передбачено реєстрацію на кожен захід, що відбуватиметься у його рамках. Сам захід відбудеться біля озера в підніжжі гори Берекавиці.
Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном: 38098 24 65 855 (Оксана) та електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .


02-03-2016173


Військові формування Львівщини отримають 11 мільйонів гривень

У вівторок, 1 березня, Львівська обласна рада прийняла Програму сприяння матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань, дислокованих на території Львівської області. За це рішення проголосували 57 депутатів.
Відповідно до цієї програми з обласного бюджету передбачено 11 млн грн на матеріально-технічне забезпечення військових частин ЗСУ, дислокованих на Львівщині, Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, Військово-медичного клінічного центру Міноборони, військових частин Державної прикордонної служби, Нацгвардії, батальйону поліції спеціального призначення "Львів", Львівського обласного військового комісаріату, УСБУ у Львівській області, ГУ Нацполіції у Львівській області та на мобільного військового госпіталю Військово-медичного клінічного центру МОУ.
Окрім того, депутати затвердили Програму протидії тероризму у Львівській області, Програму підтримки органів та установ Державної пенітенціарної служби області та Програму профілактики та протидії злочинності у Львівській області "Безпечна Львівщина".


02-03-2016494-в


На підтримку аграріїв Львівщини скерують 11 млн грн

У 2016 році на підтримку аграріїв Львівщини скерують 11 мільйонів гривень.
За словами директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Наталії Хмиз, кошти виділили в рамках Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки.
"Гроші спрямуємо на часткове відшкодування сільськогосподарським виробникам відсотків за кредитами, на фінансову допомоги у вигляді пільгових кредитів, а також на заходи зі збереження і відтворення родючості ґрунтів", - зазначила Наталія Хмиз.
З Комплексною програмою можна ознайомитись на сайті Львівської обласної державної адміністрації на сторінці департаменту агропромислового розвитку в розділі Програми за наступним посиланням: http://loda.gov.ua/agr_prohramy.


02-03-20162-а


У п’ятницю у Львові вшановуватимуть автора українського гімну отця Михайла Вербицького

4 березня Львівщина відзначатиме 201-шу річницю від дня народження автора музики державного гімну України отця Михайла Вербицького. З нагоди пам’ятної дати представники влади, громадськості та молоді покладуть квіти до пам’ятника українському композиторові у Львові (на розі вулиць Бандери-Чупринки-Вербицького). Початок заходів о 11:00. Опісля відбудеться молитва за Україну та виконання музичних композицій Михайла Вербицького.
Також у суботу, 5 березня, делегація області відвідає могилу автора українського гімну у с.Млини Республіки Польща, що неподалік українсько-польського кордону. Біля Пантеону, де він похований, покладуть квіти, а також відбудеться панахида та віче.
Довідка:
Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик, автор музики Державного гімну України. Народився 4 березня 1815 року (200 років) у селі Явірник Руський, де його батько Михайло був священиком.
Дата створення гімну "Ще не вмерла Україна" залишається дискусійною. Тривалий час вважалося, що твір створений у 1862-1863 роках. Текст П. Чубинського у Галичині вперше опублікований у грудневому числі часопису "Мета", який фактично вийшов близько 15 січня 1864 року. Ймовірно, це і наштовхнуло Михайла Вербицького написати патріотичну пісню. Відразу після створення пісня "Ще не вмерла Україна" набула великої популярності серед свідомої молоді Галичини.
В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер отець Михайло Вербицький 1870 року в Млинах, проживши лише 55 років.


02-03-20167508

Депутати Бродівської районної ради проголосували за зміни до Програми соціального захисту окремих категорій населення Бродівського району на 2014-2016 роки

Таке рішення одноголосно підтримали народні обранці на засіданні сесії Бродівської районної ради, яка відбулася вчора, 1 березня. Пункти, які внесені до Програми,  передбачають надання одноразової допомоги в 2016 році на лікування учасникам АТО, відшкодування пільг у 2016 році окремим категоріям громадян за послуги зв’язку, придбання санаторно-курортних путівок для ветеранів Великої Вітчизняної війни у 2016 році, надання компенсації на проїзд у 2016 році один раз на рік до будь-якого пункту України і назад постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які віднесені до 1 та 2 категорії  тощо. Також запропоновано на розгляд депутатів низку майнових, фінансових, культурних, сільськогосподарських питань. Згідно чинного законодавства депутати віддавали свої голоси шляхом  поіменного голосування.  


01-03-20167502

Львівщиною зацікавився ще один іноземний інвестор

Канадський холдинг Fairfax має намір інвестувати у Львівську область. Іноземці, перш за все, зацікавлені у співпраці із регіональними компаніями в агропромисловому секторі та ІТ-галузі, а також розвитку промислових парків.
Про це 1 березня представники Fairfax Financial Holdings Limited розповіли на зустрічі із головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою та народним депутатом України Степаном Кубівим.
Зазначимо, що Fаirfax – успішна компанія із 30-річним досвідом на рингу фінансових послуг, яка здійснює страхування майна і відповідальності та інвестиційний менеджмент.
Під час розмови Олег Синютка запевнив іноземних гостей, що на Львівщині зараз найкращий час для інвестицій та найбезпечніші в Україні умови для ведення бізнесу. "Ми позиціонуємо область, як локомотив руху у Європейський Союз, а відтак, особливо зацікавлені у впровадженні європейського досвіду, - наголосив керівник області. - Для цього вагомий акцент ми робимо на питанні безпеки ведення бізнесу та особистого життя громадян. Будь-які відомі факти, пов’язані із порушенням закону, зокрема корупції, миттєво призупиняються. Як приклад, нещодавні затримання за контрабанду та хабар на митних пунктах пропуску. Сьогодні ми можемо створити абсолютно безпечні умови для бізнесу".
Голова ОДА також розповів, що лише за останній рік вдалось залучити кілька великих іноземних інвесторів. "Японська компанія "Fujikura" всього за п’ять місяців відкрила тут завод із виробництва кабельних мереж. За цей час вони побудували нові потужності та навчили персонал. Ще один іноземний концерн "Nexans" вже орендував земельну ділянку для будівництва заводу у Бродах. І сподіваюсь, що невдовзі нам вдасться укласти угоду із канадійською компанією "Bombardier", - додав Олег Синютка.
За словами представників холдингу Fairfax, у питаннях інвестицій компанія не обмежуються конкретними галузями, їх цікавить будь-який вид бізнесу, який є перспективним для регіону. Зокрема, вони вже ознайомились із діяльністю двох ІТ-фірм у Львові, а також планують оглянути ще кілька підприємств області, в тому числі й агропромислового сектору.
Олег Синютка також запропонував інвесторам кілька перспективних напрямків для діяльності. Серед них – будівництво індустріальних парків, туристична галузь, а також сфера енергетики, зокрема використання природних джерел енергії та розвиток вугільної промисловості.


01-03-20167503

Олег Синютка вручив нагороди учасникам Революції гідності

У вівторок, 1 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка спільно із головою Львівської облради відзначили учасників Революції гідності зі Львівщини.
Відповідно до указу Президента України за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності, учасників протистоянь на Майдані нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня.
Зокрема, нагороди отримали Арсен Вільчинський, Василь Галамай, Богдан Дацишин, Андрій Жупник, Ігор Заставний, Олександр Лабецький, Костянтин Майборода, Мирослав Ониськів, Іван Пліш, Іван Раповий, Богдан Різник, Олег Сухінський, Роман Тітик.
Нгадаємо, відповідний Указ Глава держави підписав 17 лютого.


01-03-20167509

Переможцями Першості Бродівського району з волейболу серед жіночих КФК стала ВК «Єдність»

28 лютого 2016 року завершилася Першість Бродівського району з волейболу серед жіночих КФК, у якій прийняли участь 9 команд.
Чемпіоном району стала команда ВК «Єдність», яка у фінальній грі перемогла команду ВК «Берлин» з рахунком 2:0. Срібним призером змагань стала команда ВК «Берлин», а бронзовим- команда «Еталон».
За фінансової підтримки сектору молоді та спорту Бродівської РДА переможці та призери змагань були нагороджені кубками, грамотами, медалями. Нагородження проводили керівник аппарату Бродівської РДА М.Родін та заступник голови Бродівської районної ради В.Підгрушна.
На заході був присутній директор благодійного фонду М.Іщук, який подарував переможцям змагань волейбольний м’яч «Mikasa».


01-03-20167504


Цієї суботи у Львові вшановуватимуть пам’ять головного командира УПА Романа Шухевича

У суботу, 5 березня, виповнюється 66 років з дня загибелі головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича. Цього дня у Львові на вул.Білогоща, на місці загибелі національного Героя, зберуться представники влади, громадськість, ветерани УПА, аби віддати йому шану.
Урочистості розпочнуться о 12 годині із покладання квітів до пам'ятника славетному українцю. Опісля священики відслужать панахиду і відбудеться громадське віче.
Всі охочі також матимуть змогу відвідати меморіальний музей головнокомандувача УПА Романа Шухевича.


01-03-201616


На пільги та субсидії надійшло майже 95 млн гривень

З державного бюджету Львівщина отримала чергову субвенцію на пільги та субсидії. Для розрахунку за надані населенню пільги та субсидії на оплату енергоносіїв і комунальні послуги надійшло 94,6 млн грн.
Про це повідомили у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації.
Ці кошти дозволили житлово-комунальним підприємствам здійснити взаєморозрахунки за спожиту електричну енергію перед ПАТ "Львівобленерго" на суму 85,3 млн грн. Також це дало можливість частково (9,3 млн. грн.) погасити бюджетні борги, які утворились на початок лютого цього року, перед тими постачальниками енергоносіїв та надавачами житлово-комунальних послуг, з якими неможливо провести взаєморозрахунки (безготівкові розрахунки).


01-03-20167501

Розроблятимуться заходи для покращення розрахунків за спожиті енергоносії

З метою покращення розрахунків КП «Бродитеплоенерго», бюджетних установ та організацій за спожиті енергоносії та комунальні послуги голова райдержадміністрації О. Л. Цигилик провів нараду, яка відбулася вчора, 29 лютого. У засіданні взяли участь голова районної ради Є. В. Швед, міський голова А. А. Белей, директор комунального підприємства «Бродитеплоенерго», начальник служби газопостачання у Бродівському районі та представник «Еко-Теплобуд-Інвест» у Бродівському районі. За результатами обговорень вирішено розробити план заходів, щоб покращити розрахунки за спожиті енергоносії.


01-03-20167500

ВК "Єдність" здобула перемогу у відбірковому турі Чемпіонату Львівської області з волейболу серед чоловіків

28 лютого 2016 року у спортзалі Бродівської гімназії ім.І.Труша відбулася гра між ВК «Єдність»(м.Броди) та командою» Львівська Політехніка»(м. Львів) у рамках Чемпіонату Львівської області з волейболу серед чоловічих команд. Перед початком змагань учасників привітав директор благодійного фонду- М. Іщук, який вручив команді «Єдність» волейбольний м’яч «Mikasa» і побажав перемоги.
У напруженій боротьбі ВК «Єдність» здолала команду «Львівська Політехніка» з рахунком 3:0. 

Бродівчани відзначили День Соборності України

Сьогодні, 22 січня, у Бродах відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України. Обєднавшись, представники районної та міської влади, громадськість міста та району прийшли у храм Різдва Пресвятої Богородиці, щоб спільно помолитися за українську державу. Провели богослужіння настоятель храму отець Василь Шира та отець Анатолій Шпак. Відтак урочистою ходою колона пройшла центральною вулицею міста до памятного знаку жертвам більшовицьких репресій для покладання квітів. Продовжилися заходи у районному Народному домі, де із святковим концертом виступив народний артист України Марян Шуневич.

 

Робота в органах влади – спосіб служіння народу…

Саме так сказав про своє призначення на посаду голови райдержадміністрації О.Л. Цигилик, якого сьогодні, 22 січня, як голову Бродівської РДА, було представлено громадськості району та міста. Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ю.Т Підлісний зачитав розпорядження Президента України про призначення на посаду голови Бродівської РДА Ореста Цигилика і висловив побажання працювани на займаній посаді з честю. Відтак голова районної ради Є. В. Швед побажав новопризначеному голові плідної праці на благо бродівської громади. Р.В. Шишка, як попередник, побажав О. Л. Цигилику успіхів на займаній посаді.

 Прозвучали слова вітання і від голови Львівської обласної ради О. О. Ганущина, які зачитала його помічник М.П. Родін.

Великі сподівання на нового голову покладають і представники громадських організацій району та міста. Про це у своєму виступі зазначив голова Громадської ради С. О. Мельник, який також привітав О.Л. Цигилика із призначенням.

На перших виборах у Ходорівській об’єднаній громаді зареєстровано 273 кандидати

 

У неділю, 27 березня, відбудуться перші вибори депутатів Ходорівської міської ради об’єднаної територіальної громади і перші вибори міського голови. Зокрема, за посаду Ходорівського міського голови позмагаються четверо кандидатів.

 

Про це повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської ОДА Федір Алєйніков.

"Двоє з кандидатів на міського голову є самовисуванцями, інші висунуті Всеукраїнським об’єднанням "Свобода" та партією "Громадський рух "Народний контроль", - зазначив Федір Алєйніков. - Також Ходорівська міська виборча комісія зареєструвала 269 кандидатів у депутати міської ради. Вони внесені до 10-ти виборчих списків районних організацій політичних партій, які братимуть участь у виборах".

Днями відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Жидачівської районної державної адміністрації передав попередні списки виборців та іменні запрошення дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць. До 16 березня вони мають бути надіслані або доставлені кожному виборцеві.

Нагадаємо, виборчий процес перших виборів депутатів Ходорівської міської ради та міського голови стартував 6 лютого. Загальна чисельність виборців цієї об’єднаної територіальної громади становить понад 20 тисяч осіб. До неї увійшли місто Ходорів і 41 село.

18-03-2016

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET