Get Adobe Flash player
Актуальні посилання
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


01-07-2020

 

З 1 ЛИПНЯ ПЕРЕРАХОВАНО ПЕНСІЇ

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено зростання з 1 липня 2020 року прожиткового мінімуму. Відповідно і мінімальна пенсія теж збільшилась із 1638 до 1712 грн. (на 74 грн.), і максимальна – з 16380 до 17120 грн.
Окрім того, відповідно до зростання прожиткового мінімуму перерахунку підлягають:
– доплата за понаднормовий стаж, передбачена Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування)). В цьому випадку щомісячні виплати перерахують тих, хто має більше необхідного стажу для отримання пенсії (понад 35 років для чоловіків та понад 30 років – для жінок). Такі пенсіонери отримають 1% надбавки від мінімальної пенсії за кожен додатковий рік. Ця сума становила 16,38 грн., а з 1 липня – 17,12 грн;
– надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
– доплати відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
– щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
– мінімальна пенсійна виплата людям з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та інвалідам з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
– державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.
Підвищився і розмір соціальної пенсії – до 1712 грн. Водночас пенсіонерам, які отримують підвищення за статус «Почесний донор України», зазначена надбавка обчислюється в розмірі 10% прожиткового мінімуму від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, тобто, виходячи із суми 2118 гривень.
Перерахунок пенсій з 01.07.2020 р. органами Пенсійного фонду України проведений автоматично. Розмір підвищення кожній особі визначався індивідуально.
Варто звернути увагу осіб, які перебувають на обліку як одержувачі пенсій, щодо необхідності вчасно повідомляти про обставини, які впливають на їх пенсійне забезпечення: зміну паспортних документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України; місця проживання (реєстрації); прийняття на роботу (звільнення); реєстрацію або зняття з обліку як фізичної особи – підприємця тощо.
Інформацію щодо проведення перерахунку пенсій громадяни можуть отримати за телефоном “гарячої” телефонної лінії Бродівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) - 2-67-11.

 


13-05-2020

 

СПЛАЧУЙТЕ ЗА «КОМУНАЛКУ» ДИСТАНЦІЙНО

 

Одержувачі пенсій та грошових допомог можуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Уряд запровадив відповідний експериментальний проєкт.
Для цього потрібно:
✅ зареєструватися у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку;
✅ надати інформацію про перелік ЖКП, які необхідно оплатити, і дані для оплати послуг з рахунків.
Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальні послуги безпосередньо у листоноші під час отримання виплат, або замовивши відповідну послугу, зокрема за телефоном.
Цікавим і корисним може стати навчання:«Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома» на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта». Формат навчання – освітній серіал за темами: оплата комунальних платежів на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжного сервісу, на сайтах банків, у мобільних додатках банків .
Освітній серіал доступний за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/komunalka-online